Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 28 wrz 2009, 11:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 mar 2007, 12:14
Posty: 570
GG: 9870144
Samochód: Scania R450
Lokalizacja: Kobierno/Kalisz

Zakupiłem wczoraj drugi zestaw cb a mianowicie Uniden Pro 520 XL + Midland 18-244.

Dzisiaj rano zlutowałem wtyk do zapalniczki przy radyjku i chciałem sprawdzić czy działa i z chwilowego braku samochodu z Midlandem podłączyłem radio w drugim samochodzie pod antenę Hustler IC 100 i odbiór jest czysty i bardzo dobry ok 15km (samochód w garażu) lecz gdy chciałem sprawdzić nadawanie zapaliła się tylko diodka od TX i diodka z numerem 1 co bardzo mnie zmartwiło.

Wie ktoś może jaka jest tego przyczyna?

Zestaw w tym samochodzie to Hustler + TTi 770. Antena jest niezestrojona ale mimo tego śmiga bardzo dobrze, zasięg ok 15km. Jeszcze jedna rzecza jaka zauwazylem wczoraj to z ciekawosci podlaczylem TTi pod Midlanda i odbior rowniez czysciutki ale wychylenie od nadawania dochodzilo tylko do polowy

Troche zagmatwane to wszystko ale prosciej juz nie umialem. Z gory dziekuje za pomoc

_________________
"Ten, który boi się zdobywać jest skazany na porażkę" - Napoleon Bonaparte


Post Wysłano: 28 wrz 2009, 15:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

A w jaki sposób masz radio podłączone do zasilania? U mnie podobna dolegliwość była spowodowana przez słaby styk na kabelku od minusa.

_________________
Czerwone i bure


Post Wysłano: 28 wrz 2009, 16:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 mar 2007, 12:14
Posty: 570
GG: 9870144
Samochód: Scania R450
Lokalizacja: Kobierno/Kalisz

Radio podłączone jest do zasilania poprzez wtyk do zapalniczki. Czyli może być przyczyną słabo zmasowane zasilanie?

_________________
"Ten, który boi się zdobywać jest skazany na porażkę" - Napoleon Bonaparte


Post Wysłano: 28 wrz 2009, 16:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Tak, to może być jedna z przyczyn.

Zestrojenie anteny też ma znaczenie.

_________________
Czerwone i bure


Post Wysłano: 28 wrz 2009, 17:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 mar 2007, 12:14
Posty: 570
GG: 9870144
Samochód: Scania R450
Lokalizacja: Kobierno/Kalisz

Przed chwilą wrócił samochód do którego przeznaczony jest zestaw. Podłączyłem ubota pod Midlanda, wciskam PTT a tu S/RF wychyla się na max. Odsłuch na odległość i nadawanie ok 20km bez żadnych trzasków i szumów.
Nie wiem czym to idzie, że pod Hustlerem prawie nie nadawało pod Midlandem taka odmiana.

Dzięki Harry za zainteresowanie i podpowiedzi

_________________
"Ten, który boi się zdobywać jest skazany na porażkę" - Napoleon Bonaparte


Post Wysłano: 28 wrz 2009, 18:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 mar 2008, 17:24
Posty: 104
GG: 4436071
Lokalizacja: Poznań>>Gądki>>Eu

Teraz nam kolego jakiś kit wciskasz ... te 20km to chyba na otwartym terenie bo na tej antence osiągnięcie 5 km zasięgu to już jakiś cud :lol: . A jeżeli chodzi o hustlera to jednak przy każdej najmniejszej zmianie trzeba ustawiać SWR ; /


Post Wysłano: 28 wrz 2009, 18:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
Przed chwilą wrócił samochód do którego przeznaczony jest zestaw. Podłączyłem ubota pod Midlanda, wciskam PTT a tu S/RF wychyla się na max. Odsłuch na odległość i nadawanie ok 20km bez żadnych trzasków i szumów.
Nie wiem czym to idzie, że pod Hustlerem prawie nie nadawało pod Midlandem taka odmiana.

Dzięki Harry za zainteresowanie i podpowiedzi
Cytuj:
Teraz nam kolego jakiś kit wciskasz ... te 20km to chyba na otwartym terenie bo na tej antence osiągnięcie 5 km zasięgu to już jakiś cud :lol: . A jeżeli chodzi o hustlera to jednak przy każdej najmniejszej zmianie trzeba ustawiać SWR ; /
Chyba oby dwaj mieliście ostry weekend i jeszcze nie doszliście do siebie.

Pierwszy kolega ostro szaleje z mierzeniem odległości nadawania chociaż w praktyce jest to nie do określenia a przypomnę ze odległość określa się w lini prostej.
A drugi kolega nie wie jakie lacznosci mozna uzyskiwac na teoretycznie slabym sprzecie przy dobrej propagacji

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 28 wrz 2009, 19:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Żeby poprawnie określić zasięg nadawania/odbioru trzeba mieć drugą osobę z CB która precyzyjnie określi miejsce w którym się znajduje, znać topografię terenu, mieć dokładną mapę oraz umieć posługiwać się linijką i przeliczać skalę ;) Takich testów podejmuje się może 1/1000 użytkowników, a cała reszta na oko podaje 10 albo 15km, przy czym wartości te nawet nie są zbliżone do rzeczywistości ;) Trzeba to po prostu traktować z przymrużeniem oka, bo uświadamianie przeciętnego "trakera" kończy się zazwyczaj stertą obelg w naszym kierunku :) Jak komuś będzie zależało to dotrze do bardziej rzetelnych informacji.

Zasięg podczas propagacji nie ma tutaj nic do rzeczy, ponieważ przy odpowiednich warunkach nadając z "widelca" możesz zalecieć do Londynu albo Moskwy.

Hustler póki jest sprawny (a zazwyczaj nie trwa to długo :/ ) dla przeciętnego kierowcy jest wystarczający. W dobrych warunkach można komfortowo rozmawiać na odległości 7-8km.

_________________
Czerwone i bure


Post Wysłano: 28 wrz 2009, 19:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

I nie zapominać o tym ze zasięg nie określa się na podstawie tego ze ktoś powie ze cie dobrze słychać lecz na raportach S(santiago) R(radio)

Ale to temat na zupelnie inna dyskusje

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 28 wrz 2009, 20:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 mar 2007, 12:14
Posty: 570
GG: 9870144
Samochód: Scania R450
Lokalizacja: Kobierno/Kalisz

Odległość ok 20km podałem ze względu na to, że rozmawiałem ze stacjami bazowymi w Kaliszu a do miasta mam właśnie tyle kilometrów. Wiem, że na oko to chłop w szpitalu umarł ale tak powiedziałem jak się połączyłem ze stacja bazową i później z mobilami w mieście

_________________
"Ten, który boi się zdobywać jest skazany na porażkę" - Napoleon Bonaparte


Post Wysłano: 28 wrz 2009, 21:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Biorąc pod uwagę z jaka mocą nadają stacje bazowe to nie dziwota.

W mojej okolicy jest stacja w Rsku to często ja można usłyszeć jak rozmawia ze stacjami z Lodzi.

Sieja na 3 kanały w bok a do Lodzi mam 80km.

Nie mówiąc o tym jak często Włosi(ola ola coca cola) zasmiecaja 19 siejac az od 11 do 29

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: