Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 15 sie 2009, 14:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2009, 22:30
Posty: 21
GG: 11152110
Samochód: zagramaniczny
Lokalizacja: Zambrów BZA

Cześć
Zamierzam kupić nawigację gps. Niestety z bogatej oferty dostępnej na rynku nie wiem co wybrać. Potrzebna jest mi nawigacja z dużą dokładnością map zwłaszcza Europy zachodniej (chodzi mi głównie o Francję i Włochy). Dobrze bybyło jakby miała także możliwosć planowania przejazdu przez konkretne miejscowości tak aby możliwe było wyznaczanie własnej trasy oraz tras alternatywnych.

_________________
Tam mój dom gdzie serce moje


Post Wysłano: 15 sie 2009, 14:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 kwie 2009, 21:02
Posty: 121
GG: 0
Samochód: iveco eurocargo '08,Ducato 2.8 JTD
Lokalizacja: SCI

Cytuj:
Dobrze bybyło jakby miała także możliwosć planowania przejazdu przez konkretne miejscowości tak aby możliwe było wyznaczanie własnej trasy oraz tras alternatywnych.
W nowych urządzeniach,a tym samym,na nowych mapach te opcje są dostępne....,a nawet na starych/5-6lat wstecz/ mapach rownież.Jeżeli założeniem jest Europa zachodnia-to szukałbym jakiegoś TomTom'a,Mio ale również AutoMapa całkiem nieźle sobie radzi/sam ostatnio przetestowałem starszą AutoMapę prawie po Bałkany/....Ciężko doradzić,gdyż obecne mapy są już na porównywalnym poziomie/sczeg.Europa Zachodnia/.Może dałbyś linka /np.z allegro/ co byś chciał kupić,to wówczas na pewno ktoś doradzi czy jest to czegoś warte.Nie wiemy ile chcesz przeznaczyć na nawigację.....

_________________
Iveco--> viewtopic.php?f=44&t=21648


Post Wysłano: 15 sie 2009, 21:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2009, 12:39
Posty: 409
Samochód: Volvo FH
Lokalizacja: Wejherowo

Dobrze jest mieć paltopa z dużą pamięcią.

Można zainstalować automape, tomtoma i do woli co się chce.
Osobiście po polsce używam automape, a na zachód tomtoma. Chociaż też prowadzą inaczej niż jade :D

Głównie papierowa mapa.


Post Wysłano: 22 sie 2009, 19:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2009, 22:30
Posty: 21
GG: 11152110
Samochód: zagramaniczny
Lokalizacja: Zambrów BZA

Sorry,że tak długo mnie nie było ale trafiił mi się kurs do włoch 8) Mozecie mi podpowiedzieć jakieś konkretne modele nawigacji?

_________________
Tam mój dom gdzie serce moje


Post Wysłano: 23 sie 2009, 10:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 kwie 2007, 20:54
Posty: 64
Lokalizacja: NORGE

TOMTOM GO 730 i trafisz wszędzie.

Mapy i ich zasięg

Andory, Austrii (99%), Belgii (99%), Chorwacji (43%), Czech (99%), Danii (99%), Estonii (71%), Finlandii (99%), Francji (99%), Gibraltaru, Hiszpanii (99%), Holandii (99%), Irlandii (99%), Liechtensteinu, Litwy (99%), Luksemburga (99%), Łotwy (62%), Monako, Niemiec (99%), Norwegii (99%), Polski (99%), Portugalii (99%), San Marino, Słowacji (99%), Słowenii (47%), Szwajcarii (99%), Szwecji (99%), Watykanu, Węgier (99%), Wlk. Brytanii (99%) i Włoch (99%).

_________________
http://www.youtube.com/user/skoli1?feature=guide


Post Wysłano: 24 sie 2009, 10:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2009, 22:30
Posty: 21
GG: 11152110
Samochód: zagramaniczny
Lokalizacja: Zambrów BZA

Dzięki za pomoc wczoraj kupiłem tomtoma go 730. Mam jedno pytanie jak zaktualizować mapę?
I co mi da zalogowanie się na tomtom.com?

_________________
Tam mój dom gdzie serce moje


Post Wysłano: 29 sie 2009, 12:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 wrz 2008, 8:22
Posty: 113
Lokalizacja: Sulechów

Witam :)

Ufff jestem w domku na weekend. Postaram się odpowiedzieć na pytanie zadane przez toma$.
Cytuj:
Mam jedno pytanie jak zaktualizować mapę?
Hmm... czyżby to tylko jedno pytanie ;)
Cytuj:
I co mi da zalogowanie się na tomtom.com?
A to powyżej nie jest formą pytającą ;) - sorry to tak dla rozluźnienia w formie żartu :wink:


Zatem postaram się udzielić paru wskazówek w miarę wyczerpująco. Myślę, że pomoże to pozostałym użytkownikom wszystkich "navi" TomTom-a oraz forumowiczom. Wiedzy nigdy nie jest za mało. :wink:

Jak zaktualizować mapę oraz program.
Cytuj:
-pobieramy z tej strony aplikację TomTom HOME i instalujemy ją na swoim komputerze

Przy pomocy programu TomTom HOME można aktualizować swoje urządzenie TomTom. Po podłączeniu urządzenia TomTom do komputera program TomTom HOME jest automatycznie uruchamiany i sprawdza, czy są dostępne nowe aktualizacje.

Jeżeli program TomTom HOME nie sprawdza automatycznie, czy aktualizacje są dostępne:
1. Kliknij ikonę HOME na pasku zadań, a następnie opcję Sprawdź aktualizacje.
2. Kliknij opcję Aktualizuj urządzeniew menu głównym programu HOME.

Program TomTom HOME wyświetla komunikat o braku aktualizacji lub wyświetla listę dostępnych aktualizacji.
2. Aby wybrać aktualizacje do pobrania, zaznacz pole wyboru obok pozycji, które chcesz pobrać.
3. Kliknij opcję Pobierz aktualizacje, aby pobrać wybrane aktualizacje.

Wskazówka: Aby program HOME w przyszłości pobierał aktualizacje automatycznie, zaznacz pole wyboru Sprawdzaj aktualizacje dla mojego urządzenia po podłączeniu go do komputera w menu Ustawienia.

Pozycje, które mogą zostać zaktualizowane

Poniżej podane są niektóre z pozycji, które mogą być aktualizowane w urządzeniu nawigacyjnym TomTom:
• Oprogramowanie zainstalowane w urządzeniu TomTom.
• Usługi firmy TomTom, np. Fotoradary.
• Poprawki map.
• Usługi bezpłatne, np. QuickGPSfix.
• Wykaz telefonów komórkowych, które są kompatybilne z Twoim urządzeniem TomTom oraz ustawienia połączeń dla tych telefonów. Wykaz jest regularnie aktualizowany uwzględniając nowe modele telefonów.
TomTom HOME - Łatwe zarządzanie urządzeniem firmy TomTom
Cytuj:
TomTom HOME jest bezpłatnym programem zapewniającym dostęp do szerokiej gamy usług, a także do światowej społeczności użytkowników urządzeń firmy TomTom. Jest to jedyne narzędzie potrzebne do zarządzania, aktualizacji oraz personalizacji urządzenia firmy TomTom, gwarantujące nawigację najwyższej jakości - umożliwia ono zakup oraz instalację map, tworzenie kopii zapasowych, pobieranie darmowych aktualizacji oprogramowania, dokonywanie zakupów i wiele innych.
Aby uzyskać informacje o obsłudze programu HOME, naciśnij przycisk F1 przy włączonym programie.

Jak skorzystać z Gwarancji Najnowszych Map ?
Cytuj:
Po zakupie nowego urządzenia TomTom można skorzystać z ograniczonej czasowo gwarancji najnowszych map. Po podłączeniu urządzenia program HOME używa tej gwarancji, aby dokonać jednorazowej aktualizacji mapy zainstalowanej fabrycznie w urządzeniu. Gwarantuje to, że mapa jest aktualna przed rozpoczęciem użytkowania nowego urządzenia.

Jeżeli opcja Sprawdź dostępność aktualizacji dla mojego urządzenia po podłączeniu go do komputera i gwarancja najnowszych map nie zostanie automatycznie użyta, wykonaj następującą procedurę:
1. W menu Narzędzia kliknij opcję Skorzystaj z gwarancji najnowszych map.
2. Jeżeli aktualizacja jest dostępna, kliknij przycisk Pobierz teraz.

Mapa zostanie zaktualizowana do najnowszej wersji.
Jak wykonać kopię zapasową w programie TomTom HOME ?
Cytuj:
Jedną z ważniejszych czynności, które powinny być wykonywane w programie TomTom HOME jest tworzenie kopii zapasowej całej zawartości urządzenia TomTom. Dzięki kopii zapasowej możliwe jest odzyskanie zawartości urządzenia TomTom w przypadku wystąpienia problemów podczas jego obsługi. Zalecane jest regularne tworzenie kopii zapasowej.

Dla każdego urządzenia można sporządzić jedną kopię zapasową i zapisać ją na komputerze. Przy tworzeniu nowej kopii zapasowej urządzenia stara wersja jest zastępowana nową.

Uwaga: Opcja Sporządź i przywróć kopię zapasową nie jest dostępna dla urządzenia TomTom NAVIGATOR.

Tworzenie kopii zapasowej

Aby utworzyć kopię zapasową urządzenia TomTom, wykonaj następujące czynności:
1. podłącz urządzenie TomTom do komputera i włącz komputer. Program TomTom HOME zostanie automatycznie uruchomiony.
2. Kliknij opcję Sporządź i przywróć kopię zapasową w menu głównym programu HOME.
3. Kliknij Sporządź kopię zapasową .
4. Kliknij opcję Sporządź kopię zapasową teraz.

Wskazówka: Podczas tworzenia kopii zapasowej NIE należy odłączać urządzenia.

Aby zobaczyć, gdzie zapisywana jest kopia zapasowa lub zmienić jej lokalizację, kliknij opcję Ustawienia folderów w menu Ustawienia.
Jak przywrócić utworzoną kopię zapasową w programie TomTom HOME ?
Cytuj:
W przypadku wystąpienia problemów podczas pracy z urządzeniem TomTom możliwe jest przywrócenie utworzonej wcześniej kopii zapasowej systemu.

Uwaga: Opcja Sporządź i przywróć kopię zapasową nie jest dostępna dla urządzenia TomTom NAVIGATOR.

W celu przywrócenia kopii zapasowej, wykonaj następujące czynności:
1. podłącz urządzenie TomTom do komputera i włącz komputer. Program TomTom HOME zostanie automatycznie uruchomiony.
2. Kliknij opcję Sporządź i przywróć kopię zapasową w menu głównym programu HOME.
3. Kliknij opcję Przywróć dane urządzenia .
4. Naciśnij przycisk Przywróć, aby przywrócić kopię zapasową do urządzenia.

Uwaga: Podczas przywracania kopii zapasowej NIE należy odłączać urządzenia.

Uwaga: Wszystkie zmiany wprowadzone w urządzeniu od momentu utworzenia kopii zapasowej zostaną utracone w momencie jej przywrócenia.

Czy można dokupić dodatkowe mapy do urządzeń TomTom?
Cytuj:
Oczywiście. Rozbudowa urzadzenia TomTom o nowe mapy może odbyć się na kilka sposobów:

-jeśli urządzenie wyposażone jest w slot kart pamięci (np. GO510, GOx20, GOx30) można zakupić mapy na kartach.
-jeśli urządzenie nie posiada slotu kart pamięci (ONE v3, ONE v4) mapy można zakupić w wersji do pobrania bezpośrednio na stronie producenta http://www.tomtom.com
Czy urządzenie TomTom może pokazywać ograniczenie prędkości na drodze, na której się znajduję?
Cytuj:
Urządzenie TomTom może pokazywać ograniczenie prędkości na danej drodze, aby umożliwić użytkownikowi bezpieczniejszą jazdę

Ograniczenie prędkości jest wyświetlane obok obecnej prędkości. Jeżeli obecna prędkość pojazdu przekracza ograniczenie prędkości, wtedy jest ono podświetlone na czerwono. Jeżeli obecna prędkość znacznie przekracza ograniczenie, jego wartość miga na czerwono.

Informacje o ograniczeniach prędkości są załączone do najnowszych map, ale nie są dostępne dla wszystkich dróg.

Należy zawsze sprawdzać ograniczenie prędkości na danej drodze. Ograniczenie prędkości może ulec zmianie. Wówczas informacja wyświetlana przez urządzenie z serii TomTom może być nieprawidłowa. Firma TomTom nie odpowiada za błędy na mapach i nie ponosi żadnej odpowiedzialności w przypadkach, gdy użytkownik zostanie ukarany za przekroczenie prędkości.
Jak włączyć funkcje odczytywania głosowego nazw ulic, wiadomości lub raportów o korkach drogowych?
Cytuj:
W oprogramowaniu urządzenia znajdują się wgrane głosy lektorów, za pomocą których można odczytywać informacje o nazwach ulic, wiadomościach SMS, korkach ulicznych i wiele, wiele innych.

Aby wybrać lub zmienić głos lektora, wybierz ZMIEŃ GŁOS w menu PREFERENCJE, następnie należy wybrać głos komputerowy.

UWAGA: Głosy lektorów nie są dostępne we wszystkich językach (niedostępne w języku polskim).
W którym miejscu na przedniej szybie najlepiej zainstalować odbiornik GPS?
Cytuj:
Głównym zadaniem urządzeń TomTom pomoc w bezpiecznym prowadzeniu samochodu. Systemy nawigacyjne mają za zadanie doprowadzenie użytkownika z punktu A do punktu B najbezpieczniej jak to możliwe.

Urządzenie TomTom powinno być umieszczone na przedniej szybie w takim miejscu, aby w żaden sposób nie utrudniało widoczności, oraz w miejscu zapewniającym maksymalne wykorzystanie funkcji urządzenia. Sugerujemy umieszczenie urządzenia w najniższym możliwym miejscu na przedniej szybie. Nie powinno się umieszczać TomTom’a bezpośrednio pod lusterkiem wstecznym. Dzięki alternatywnemu uchwytowi montażowemu istnieje możliwość zamontowania urządzenia TomTom w wielu innych miejscach, jak np. deska rozdzielcza czy kratka nawiewu.

Niektórzy producenci samochodów montują w swoich pojazdach specjalne a-termiczne szyby przednie blokujące promieniowanie słoneczne. Szyby takie mogą blokować sygnał GPS, który ulega odbiciu w zetknięciu z szybą. Często jednak szyby a-termiczne posiadają zredukowaną osłonę bezpośrednio za lusterkiem wstecznym lub po obu końcach (lewym i prawym) szyby. Umożliwia to przedostanie się sygnału GPS i poprawne funkcjonowanie urządzenia. W przypadku, kiedy nie ma możliwości wyłapania sygnału wewnątrz auta konieczne jest zastosowanie zewnętrznej anteny GPS lub kabla połączeniowego w przypadku umieszczenia odbiornika GPS na tylnej szybie samochodu.

WAŻNE: Odbiornik powinien mieć zawsze widok na otwarte niebo.

Jak mogę sprawdzić wersję aplikacji i mapy?
Cytuj:
Wersję aplikacji* i mapy można sprawdzić w urządzeniu nawigacyjnym lub w programie TomTom HOME.
*Niedostępne dla urządzenia Carminat TomTom i kart pamięci, na których zainstalowano tylko mapę

W urządzeniu nawigacyjnym:
Wersja aplikacji jest wyświetlana na ekranie podsumowania trasy.
Wersja mapy jest wyświetlana na ekranie informacyjnym.

Aby sprawdzić wersję aplikacji i mapy w urządzeniu nawigacyjnym, wykonaj następujące czynności:

1. W widoku z perspektywy kierowcy dotknij prawego, dolnego rogu.

Obrazek

2. Wersja aplikacji zostanie wyświetlona z prawej strony ekranu podsumowania trasy.
Aby wyświetlić wersję mapy, dotknij pola, które pokazuje wersję aplikacji.

Obrazek

3. Wersja mapy zostanie wyświetlona obok napisu Mapa.

Obrazek

Uwaga: W urządzeniach GO x40 możliwe jest również dotknięcie opcji Zmień ustawienia > Pokaż wersję. Ikona jest również dostępna po wybraniu opcji Pokaż wszystkie opcje.

W programie TomTom HOME:
Aby sprawdzić wersję aplikacji i mapy w programie HOME, wykonaj następujące czynności*:
* W programie HOME nie można sprawdzić wersji aplikacji dla urządzeń Carminat TomTom oraz kart pamięci, na których zainstalowano tylko mapę.

1. Podłącz urządzenie nawigacyjne lub kartę pamięci do komputera i uruchom program HOME.

2. Kliknij opcję Zarządzaj urządzeniem, a następnie wybierz kartę Pozycje w urządzeniu

3. Rozwiń opcję Aplikacje, a następnie kliknij opcję Więcej informacji, aby sprawdzić wersję aplikacji.
Rozwiń opcję Mapy, a następnie kliknij opcję Więcej informacji, aby sprawdzić wersję mapy.
Brak sygnału GPS
Cytuj:


Aby wyznaczyć lokalizację, urządzenie musi odebrać sygnał od co najmniej 4 satelitów. Jeżeli odbierane są sygnały od mniej niż 4 satelitów lub są one zbyt słabe, Widok z perspektywy kierowcy pozostaje szary i w prawym dolnym rogu wyświetlany jest jeden z następujących komunikatów:

* Czekam na sygnał GPS…
* Sygnał GPS utracono ... sekund temu

Uwaga: W poprzednich wersjach aplikacji TomTom komunikaty mogą być inne.



Jeżeli wysietlany jest jeden z tych komunikatów, spróbuj następujących rozwiązań:



Wyszukiwanie sygnału GPS
Ustalenie aktualnej pozycji może zająć do 5 minut w następujących przypadkach:

* Używasz urządzenie TomTom po raz pierwszy.
* Urządzenie TomTom nie było używane przez dłuższy czas.
* Urządzenie TomTom zostało przemieszczone bez jego uprzedniego użycia (np. po podróży samolotem lub pociągiem).

Jeśli trwa to dłużej niż 5 minut, przejdź na otwarty teren, bez wysokich budynków czy drzew wokół.

Po ustaleniu aktualnej pozycji przez urządzenie Widok z perspektywy kierowcy jest kolorowy i przedstawia aktualną pozycję na mapie.

Wskazówka: Większość urządzeń TomTom może używać QuickGPSfix™, aby szybciej ustalić aktualną pozycję.



Tryb samolotowy
W urządzeniach z wbudowaną obsługą technologii GPRS tryb samolotowy wyłącza także odbiór sygnału GPS w urządzeniu.
Aby wyłączyć tryb samolotowy, dotknij opcji Tryb samolotowy w menu ustawień, a następnie wybierz opcję Przywróć połączenia.



Wyczyść widok
Urządzenie TomTom musi znajdować się na otwartej przestrzeni, aby ustalić pozycję użytkownika.

Spróbuj zmienić położenie urządzenia w swoim samochodzie. Najlepiej jest umieścić jej w najniższym punkcie tuż za przednią szybą.

Niektóre pojazdy posiadają szybę przednią z warstwą odbijającą ciepło, która może uniemożliwiać ustalenie aktualnej pozycji przez urządzenie. W takim wypadku należy użyć anteny zewnętrznej TomTom (dostępnej jako akcesorium).

Wskazówka: Aby uzyskać punkt odniesienia, wyjdź z urządzeniem po za samochód tak, aby sprawdzić, czy może ono ustalić Twoją aktualną pozycję.
Co oznacza QuickGPSfix
Cytuj:


Ponieważ każdy satelita GPS wysyła sygnały co 30 sekund, ustalenie pozycji przez urządzenie TomTom może zająć trochę czasu. Ponadto, jeżeli jakaś przeszkoda stoi na drodze sygnału, na przykład wysoki budynek, sygnał będzie słaby.

Przy pomocy systemu QuickGPSfix urządzenie TomTom pobierze dane dotyczące lokalizacji satelitów GPS przez następne 7 dni. System może następnie szybko obliczyć Twoje położenie z wykorzystaniem słabego sygnału GPS.

QuickGPSfix można pobrać za pośrednictwem:

* programu TomTom HOME,
* telefonu komórkowego z obsługą technologii Bluetooth i transmisji danych GPRS.

TomTom HOME

1. Podłącz urządzenie do komputera.

2. W programie TomTom HOME, kliknij opcję Aktualizuj urządzenie.
Jeżeli dane QuickGPSfix w urządzeniu są nieaktualne, program HOME zaproponuje aktualizację QuickGPSfix.

Telefon komórkowy z obsługą technologii Bluetooth i transmisji danych GPRS

W przypadku niektórych urządzeń, dane QuickGPSfix można pobrać za pośrednictwem telefonu komórkowego przy wykorzystaniu połączenia Bluetooth.

1. W menu głównym urządzenia TomTom dotknij przycisku Usługi TomTom.

2. Dotknij opcji Pobierz QuickGPSfix.
Myślę, że na początek wystarczy informacji. Generalnie jest to temat jak " woooda - duża ;) " Pozdrawiam :)

_________________
“Kiedy wyda Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który
wie już wszystko o jeździe i o szosach, sprzedaj jak
najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za
kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych
kierowców”.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: