Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 05 paź 2009, 10:59

Jeśli nie uzbraja się ABS po włączeniu zapłonu pomimo sprawnego kabla, bezpieczników należy się wizyta na serwisie.
Osobiście nie miałem ABS-u na naczepie (rocznik 2007, Kogel, pneumatyka WABCO) i po zjeździe na serwis okazało się, że wszystkie wtyczki, gniazda w module (umieszczony nad środkową osią naczepy) pięknie pokryły się zielonym nalotem. Powód - urodzajna zima 2008/2009.
Wymiana modułu, diagnostyka, zaprogramowanie na stacji TIRMET w Międzyrzecu Podlaskim to było coś ponad 3000 pln netto.
Dodam tylko tyle, że myślałem, że zrobię ten moduł na gwarancję, niemniej jednak WABCO daje tylko rok gwarancji na moduł od momentu montażu. Zastanawiałem się nad tym, żeby taki moduł wysłać do producenta, jednak mechanicy stwierdzili, że nie dają szans na pozytywne rozpatrzenie reklamacji, którą chciałem wnieść na brak hermetyczności połączeń, bądź-co-bądź szczególnie narażonych na działanie wody, błota i soli.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: