Strona 1 z 1 [ Posty: 18 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: Alan 109
Post Wysłano: 24 lip 2009, 15:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 cze 2009, 17:45
Posty: 7
GG: 0

Szukam prostego radia, ktore ma sluzyc glownie do ostrzegania przed misiami i ewentualnie sporadycznego pytania o droge. Nie potrzebuje duzego zasiegu ale bardzo zalezaloby mi na tym zeby nie trzeszczalo.

Zastanawialem sie nad tym zestawem http://www.allegro.pl/item686530452_rad ... ginal.html.

Jezeli nie to, to oczekuje propozycji. Im taniej tym lepiej.
Pozdrawiam


Tytuł: Re: Alan 109
Post Wysłano: 24 lip 2009, 20:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Dorzuć jeszcze troszkę grosza i kup Unidena 520 a ten kawałek drutu zamień na porządną antenę

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Tytuł: Re: Alan 109
Post Wysłano: 25 lip 2009, 19:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 gru 2008, 19:08
Posty: 18
Samochód: Renault Premium HD 385
Lokalizacja: Kutno

Już się podniecacie tym Unidenem. Mam Alana 100 Plus i do ochrony przed miśkami i informacjami o drodze w zupełności wystarcza. Sqlecha ustawiasz na "godzinę 11 albo 12" i gra muzyka nie szumi zbiera tylko co potrzeba. Osobiście mam antenkę Sirio ML 145 i z nią zasięg na tak ustawionym sqlechu dochodzi nawet do 10 km po co komu więcej. A jeżeli chcesz jakąś krótszą antenkę to polecam Sirio AS 100 MAG albo na podstawie magnetycznej zamontować Lemm'a AT-900. Wtedy wiadomo zasięg będzie mniejszy niż w przypadku ML 145. Także polecam tego Alana mam go w 3 samochodach i jest w porządku.


Edit# A Jeszcze do jakiego to samochodu ma być marka i typ. :P


Tytuł: Re: Alan 109
Post Wysłano: 27 lip 2009, 10:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 cze 2009, 17:45
Posty: 7
GG: 0

Radio ma jezdzic w Renault Mascott i od czasu do czasu w osobowce (Toyota Celica). Czy z antena na magnes jest mozliwe zeby zamocowac ja jakos na boku (na dachu jest kurnik)?

Wiec o ile dobrze zrozumialem Alan 109 + Sirio AS100 Mag spelnia zadanie?


Tytuł: Re: Alan 109
Post Wysłano: 27 lip 2009, 13:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
Już się podniecacie tym Unidenem
Znajdź mi radio w tej cenie z tak samo dobrymi filtrami a przyznam ci racje ze Uniden jest cienki.

Jak do tej pory u kolegi w Kia Ceed sprawdzaliśmy wiele radyjek i z zakłóceniami dały sobie tylko rade Uniden 520 Yosan 120 Herbert I oraz Cobra 29 LTD i Uniden Pc78

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Tytuł: Re: Alan 109
Post Wysłano: 27 lip 2009, 20:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 gru 2008, 19:08
Posty: 18
Samochód: Renault Premium HD 385
Lokalizacja: Kutno

A jaki ten mascott jest chodzi o rocznik już nowy model czy jak?

Nie bierz Alana 109 jak już to 100 albo 102. Co do anteny jak mówisz, że na kurniku to raczej pasowałby ten Lemm At-900 na podstawie magnesowej do boku i już. Bo raczej dłuższej nie ma co. Ja jednak bym polecał na przednią maskę na uchwycie bagażnikowym mam tak w nowym Iveco i jest ok. Wtedy wiadomo możesz założyć dłuższy bat np. 1.5m.

Jak kolega wyżej mówił Uniden wiadomo lepszy jest, ale w sklepach z cb raczej go nie sprzedają a na allegro też już prawie nie ma. Jemu chodziło o proste radyjko a Uniden to praktycznie President ;].

Ostatnio odjechałem swoim Starem od trasy gdzieś około 10 km i na Alanie 100 i antenie Lemm'a At-900 i słyszałem bez niczego wiadomości z trasy.

No ale powiedz jaki rocznik jest tego Mascotta bo od tego dużo zależy :p


Tytuł: Re: Alan 109
Post Wysłano: 28 lip 2009, 1:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Ja proponował bym antenę montować w dziurkę i najlepiej Helikal jakiś ale to juz sa koszta wieksze.


Cytuj:
Już się podniecacie tym Unidenem
Cytuj:
Jak kolega wyżej mówił Uniden wiadomo lepszy jest, ale w sklepach z cb raczej go nie sprzedają a na allegro też już prawie nie ma
Chyba miałeś w życiu jedno radio i sam nie wiesz o czym mówisz i przejrzy raz jeszcze allegro bo Uniden'ow jest tam od ch#j#
Cytuj:
Ostatnio odjechałem swoim Starem od trasy gdzieś około 10 km i na Alanie 100 i antenie Lemm'a At-900 i słyszałem bez niczego wiadomości z trasy.
10km odbioru to na kawałku druta można osiągnąć szkoda ze w nadawaniu pewnie dalej niż 5km byś nie zaleciał. Jak wyłączy się w radio wszystkie filtry i rozkręci je na maksa to 10km to nic

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Tytuł: Re: Alan 109
Post Wysłano: 04 sie 2009, 9:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 cze 2009, 17:45
Posty: 7
GG: 0

Mascott niestety rocznik 2000 wiec jak znam zycie nie obedzie sie bez problemow/szumow/trzaskow.

Zastanawiam sie nad tym unidenem. Ciekawi mnie tylko czy taki Alan 109 naprawde nie wystarczy. Podkreslam jeszcze raz ze nie chce odbierac sygnalow z kosmosu w jakosci HD a jedynie dowiedziec sie o miskach chwile wczesniej. No i byloby milo gdyby nie szumialo caly czas.

Ponadto mam mozliwosc zakupu Presidenta Richarda po atrakcyjnej cenie. Co z koleji sadzicie o tym radyjku?


Tytuł: Re: Alan 109
Post Wysłano: 04 sie 2009, 10:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Ten President co podałeś ma możliwość pracy na wstęgach wiec daje mu to duży plus ale jego wymiary są dużym minusem aby pakować go do auta.

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Tytuł: Re: Alan 109
Post Wysłano: 11 sie 2009, 8:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 cze 2009, 17:45
Posty: 7
GG: 0

Zobaczylem Richarda na zywo i musze przyznac ze jest ogromny. W Mascott'cie jeszcze daloby sie go gdzies upchnac ale w cywilnym musialbym go na przyczepce wozic.

Znajomy odkopal jeszcze Alana 27 Gold. Jakies opinie o tym radyjku? Ile moze byc warte? Stan bardzo dobry.


Tytuł: Re: Alan 109
Post Wysłano: 11 sie 2009, 22:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 sie 2008, 9:47
Posty: 117
GG: 0
Samochód: xt660
Lokalizacja: Cieszyn

Cytuj:
Znajdź mi radio w tej cenie z tak samo dobrymi filtrami a przyznam ci racje ze Uniden jest cienki.
ONWA MK3... Poza tym wybór radia to kwestia indywidulana. Z tanich, małych i dobrych radyjek ja wybrałbym ONWE MK3, a kolega ciucma102 wybrałbym U520XL.

Kolego jeśli masz dylemat podjedź do szanującego się serwis-sklepu i popróbuj kilka zestawów, na pewno coś przypasuje Ci do gustu. 73

_________________
W wolnych chwilach poprowadzę po Cieszynie i okolicach.

Kanał 25 AM (27,240 MHz)

Wszytkiego dobrego!


Tytuł: Re: Alan 109
Post Wysłano: 12 sie 2009, 10:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 cze 2009, 17:45
Posty: 7
GG: 0

No to w takim razie ostatnie pytanie:

Co myslicie o zestawie Alan 27 Gold + President indiana http://allegro.pl/item706756469_antena_ ... ojona.html

Jezeli beda jakies obiekcje to Biore Unidena/Onwe (sprobuje obczaic w sklepie i wtedy podejme decyzje) + sirio 145ml


Tytuł: Re: Alan 109
Post Wysłano: 12 sie 2009, 11:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 sie 2008, 9:47
Posty: 117
GG: 0
Samochód: xt660
Lokalizacja: Cieszyn

Cytuj:
Co myslicie o zestawie Alan 27 Gold + President indiana
Jeśli trafisz na niewytrzęsiony egzemplarz tego radia będziesz zadowolony. Jeśli radio to od nowości było przekładane z auta do auta i zrobiło 10 mln km to nie polecam ze względu na jego zużycie.

President indiana hmm jeśli antena idzie na osobówke to czemu nie helikal może byc, ale jeśli na dach ciężarówki czy busa to stanowczo odradzam. Anteny helikalne to takie szytwne pręty, które nie ulegają takiemu wygięciu jak antena z normalnym promiennikiem, dlatego na takiej wysokości będzie uderzac w mosty, wiadukty, aż w końcu się rozsypie lub nie daj Boże jak mojemu koledze wygnie blache wokół wywierconego otworu (na dachu Transita).

Anten helikalnych się nie stroi. One same dopasowują sie do karoserii Twego auta. A antenę taką jak Sirio czy Alan ML 145 (którą zresztą polecam) stroi się poprzez wsunięcie/wysunięcie promiennika do/ze stroika, bądź ewentualnie kilkucentymetrowego obcięcia anteny od jej szczytu do uzyskania jak najniższego pomiaru SWR w trosce o końcówke mocy w radiu i zmniejszenie strat w odbiorze i nadawaniu.

Z tańszych nowych radyjek na które masz gwarancje polecam świetną ONWE MK3, bo Uniden jakoś do mnie nie przemawia... pzdr

_________________
W wolnych chwilach poprowadzę po Cieszynie i okolicach.

Kanał 25 AM (27,240 MHz)

Wszytkiego dobrego!


Tytuł: Re: Alan 109
Post Wysłano: 13 sie 2009, 12:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 cze 2009, 17:45
Posty: 7
GG: 0

Ostatnio zauwazylem ze przy na lusterku w maskotce mam oko montazowe ktore idealnie nada sie do zamocowania anteny a przy takiej dlugosci nie bedzie wystawac za obrys auta wiec problem z uszkodzeniem raczej odpada.

Ten Alan jest w bdb stanie - ostatnie kilka lat przelezal w szafie. Zastanawiam sie tylko ile on moze byc wart bo nie wiem jak sie dogadywac ze znajomym.

Na jego niekorzysc w stosunku do unidena/onwy dziala rozmiar. Przy czestym przerzucaniu lepsze byloby jednak mniejsze radyjko, szczegolnie w osobowce.


Tytuł: Re: Alan 109
Post Wysłano: 23 wrz 2009, 11:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 wrz 2008, 15:54
Posty: 8
Lokalizacja: Podhale

ja mam alan 109 i jest całkiem dobre do golfa, mam je od 3 miesiace i misiaki mnie jeszcze nie złapały od tego czasu :mrgreen:

_________________
http://birdy.bloog.pl
Federacja Młodych Socjaldemokratów


Tytuł: Re: Alan 109
Post Wysłano: 22 paź 2009, 21:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 lip 2007, 17:15
Posty: 196
Samochód: 4kołowy
Lokalizacja: Kolbuszowa | RKL |

mobilki propos alanków i Unidenów to takie pytanie mam, jeden kolega wyżej pisał że Unidenów na allegro jest od ch###, zatem ja sie pytam gdzie te Unideny? Jak to możliwe że w kategorii Alan/Midland - ponad 500 ofert, President- ponad 500 ofert, a w dziale Uniden- obecnie 19ofert :shock: myślałem że sobie kupie Unidena 520XL (bo Alana101 mi ukradli :( :roll: ) robiłem rozeznanie po aukcjach i kupa że tak powiem :( w czym rzecz? Unideny sie skończyły? :]

_________________
Kręcić kierownicą każdy może, czasem troche lepiej, czasem troche gorzej.
Krajówka ...


Tytuł: Re: Alan 109
Post Wysłano: 23 paź 2009, 20:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 mar 2008, 17:24
Posty: 104
GG: 4436071
Lokalizacja: Poznań>>Gądki>>Eu

Allegro usuwa aukcje z unidenami bo jest zakaz sprzedaży ich w Polsce ale możesz kupić tylko możesz czasami siać po bokach z tego unidena .. Polecam kupno tti 770 praktycznie to samo a legalnie i nie sieje po bokach ;]


Tytuł: Re: Alan 109
Post Wysłano: 07 lis 2009, 14:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 lip 2007, 17:15
Posty: 196
Samochód: 4kołowy
Lokalizacja: Kolbuszowa | RKL |

alloha 8)

jako że od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem cb Alan 109, chciał bym się podzielić z wami uwagami na temat tego oto radyjka.

Wcześniej (zanim zostało skradzione) miałem Alana 101, więc mam już jakieś porównanie :)

Niestety moja opinia na temat Alana 109 nie jest zbyt pozytywna, co prawda zasięg jest zadowalający, inne mobilki potwierdzały że dobrze mnie słychać ale wg mnie wiele do życzenia pozostawia głośniczek w tym radyjku, uważam że choćby w modelu 101 był lepszy, czyściej nadawał :roll: jeszcze sie zastanawiam teraz nad dokupieniem sobie do zestawu dodatkowego głośniczka, może wtedy osiągnął bym lepszą jakość ... :)

Ale żeby nie było, to napisze też pare plusów dla tego radyjka w odniesieniu do modelu 101:
- grucha, choć duża to ładnie sie prezentuje bo plastik jest z połyskiem + ma srebrną wstawkę z logo midland, kabel do gruchy też ma połysk, a nie mat jak w 101,
- poprawiono wyświetlacz, w 109 np pokazuje napis PA po włączeniu tejże funkcji, w modelu 101 po włączeniu PA, wyświetlacz sie wyłączał
- minimalnie ale poprawiono pokrętełka, wg mnie lepiej sie nimi teraz "manewruje"

To by było na tyle :) dodam jeszcze tylko że wiadomo, niema co oczekiwać od radyjka za 179zł, każdy ma świadomość ile kosztuje "dobre" radyjko :)

Niemniej jednak ja mając wcześniej model 101, liczyłem na coś lepszego niż to co oferuje model 109 :? liczyłem że przynajmniej nic nie spieprzą względem poprzednika ;)

Mam nadzieję że komuś się przyda moja opinia przy wyborze cb :) pozdrawiam

_________________
Kręcić kierownicą każdy może, czasem troche lepiej, czasem troche gorzej.
Krajówka ...


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 18 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: