Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 16 maja 2009, 18:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 sty 2008, 17:20
Posty: 19
GG: 0

Witam. Czy może mi ktoś powiedzieć (najlepiej poprzeć to przepisami),czy wyjmować tarczki po zakończonej jeździe,czy zostawiać je do wyrysowania się pełnej doby.Do tej pory trzymałem tarcze w tacho 24h,ale ostatnio rozmawiałem z dwoma driverami i oni namieszali mi trochę w głowie i to nie daje mi spokoju.Zdaję sobie sprawę,że na forum jest to gdzieś wyjaśnione,ale niestety z totalnego braku czasu trudno mi znaleźć konkretną odpowiedź.Jeżeli ktoś może mi to wyjaśnić jak to w końcu powinno się robić (czy ja do tej pory robiłem to źle?),to będę bardzo wdzięczny.


Post Wysłano: 16 maja 2009, 18:55

Zaczynasz pracę rano, kończysz po południu, wyciągasz tarczkę, uzupełniasz, ręcznie rysujesz na odwrocie pauzę do 24. Rano przed rozpoczęciem pracy rysujesz sobie odręcznie pauzę do godziny, w której zaczynasz pracę, wypełniasz tarczkę, wkładasz do tacho i jazda. Tak można robić codziennie. Jeżeli jeździsz jednym autem, masz pewność, że nikt go nie ruszy i że zdążysz wyjąć tarczkę przed upływem doby, to możesz je zostawiać w aucie, jednak wyciąganie z tacho jest też poprawne.


Post Wysłano: 16 maja 2009, 23:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 wrz 2008, 17:11
Posty: 14
GG: 3827777
Samochód: Volvacz FH12 420
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Potwierdzam to co napisal kolega Wolfzan, po skonczeniu pracy danego dnia kierowca wyciaga tarczke i na rewersie rysuje sobie pauze, dzwonilem w tej sprawie na dyzur ITD i otrzymalem informacje ze takie postepowanie z tarczkami jest jak najbardziej zgodne z prawem i przepisami


Post Wysłano: 17 maja 2009, 21:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 sty 2008, 17:20
Posty: 19
GG: 0

Wielkie dzięki koledzy za zainteresowanie tematem :D


Post Wysłano: 21 maja 2009, 9:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 lip 2007, 7:15
Posty: 21
Lokalizacja: Bytom

niewiem co wy wymyslacie z jakim rysowaniem...

zaczynasz rano wsadzaszz tarczke jezdzisz jak kończysz pracę to zostawiasz tarczke i idziesz spac. po pauzie wyjmujesz tarczke zakańczasz ją i wsadzasz nowa. pauza może nachodzić na prace nawet jak ona sie 3 dni kreci. nie może nachodzic praca na prace.
takie cos mozesz stosować jeśli jeździsz sam jednym autem.

jesli pracujesz w systemie zmianowym to inna historia

_________________
Zakład Transportu i Spedycji Lasów Państwowych


Post Wysłano: 21 maja 2009, 13:46

Cytuj:
pauza może nachodzić na prace nawet jak ona sie 3 dni kreci.
Bzdura. Jeżeli pauza wyrysuje się na pracy, to inspektor może (podkreślam: może) przymknąć na to oko podczas kontroli. Jeżeli praca wyrysuje się na pracy, to pozamiatane... Tarczka nie może się kręcić w tacho 3 dni, ponieważ jest przeznaczona na 24h. Podstawowa wiedza się kłania.


Post Wysłano: 21 maja 2009, 18:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2813
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Kolega morti chyba ma za dużo pieniędzy.

Mozna zrobic tak ze zaczynasz prace np o 8 rano jedziesz i kończysz o 15 prace. Robisz pauzę np11h po pauzie zmieniasz tarczke i jedziesz dalej

Tarczka nie może być dłużej w tacho niż 24h ale nie jest powiedziane ze dokladnie co 24 ma byc wymieniana moze byc wymieniona np co 20h

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 21 maja 2009, 19:01

Cytuj:
Tarczk nie może być dłużej w tacho niż 24h ale nie jest powiedziane ze dokladnie co 24 ma byc wymieniana moze byc wymieniona np co 20h
Tylko że za nieuzasadnione użycie dwóch wykresówek w ciągu jednej doby jest mandat.


Post Wysłano: 21 maja 2009, 19:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2813
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Nie za takie użycie jak opisałem.

To według ciebie jeśli np zmiana tarczki wychodzi mi w połowie pauzy to co mam specjalnie wstawać i ja zmieniać. Chyba logiczne ze zrobię to przed pauza.

Według tego co mi mówili na kursie na przewóz rzeczy to nie można zakańczać dwóch wykresówek w ciągu 24h a to ze ja zmienię tarczkę nie po 23h 55min a po np 18h nie będzie błędem

A i tak na marginesie niektórzy mówią ze błędem jest rozpoczęcie dwóch pracy na jednej tarczce a przecież doba kierowcy nie musi trwać 24h.
Mozna przecież jechać 2h potem pauza 9h i zaczynamy nowy okres

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 28 maja 2009, 9:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 sty 2007, 14:58
Posty: 38

Zgadzam się z ciucma 102. Koledzy, jak lepiej zrobic podczas odpoczynku tyg. 24h i 45h. Najlepiej po zakonczeniu pracy wyciagnac tarcze i rysowac 24h? Tak samo postąpic jak robie 45h? Jak podczas odpoczynku tyg. zmienie tarcze to moga sie chyba przyczepic, ze nie dysponowałem swoim czasem wolnym?

_________________
M.R


Post Wysłano: 28 maja 2009, 13:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2813
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Jeśli robisz pauzę weekendowa poza autem to sobie narysuj chyba ze masz możliwość zmienienia tarczki w aucie to nic nie stoi na przeszkodzie aby ja zmienić. Wybór należy do ciebie.

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 05 cze 2009, 16:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 mar 2009, 17:14
Posty: 18
GG: 771174
Samochód: Man 9

Witam Kolegów: moje pytanie jest proste :) wyjeżdżam w poniedziałek o godz. 22 dojeżdżam na miejsce docelowe o godz. 7 rano. Auto stoi potem do niedzieli ponieważ w nim mieszkam, natomiast ono stoi, nigdzie nie jeździ. I teraz czy ja po zakończonej jeździe muszę wyjąć tarczkę i wsadzić czystą, która kręci pauzę do niedzieli (dotąd tak robiłem)?? Czy zostawiam tą na której przyjechałem i kręci pauze do niedzieli?? (tak powiedział mi kierowca, ponieważ przepis mówi, że tarczkę zmieniam w momencie rozpoczęcia pracy po godz. 00.00 i pyta mi się na jakiej podstawie ja wkładam czystą tarczkę zaraz po przyjeździe na miejsce skoro nie zaczynam pracy) a może codziennie powinienem zmieniać tarczki na nowe ?? Koledzy pomóżcie bo nie jestem zawodowym kierowcą a nie chcę mieć problemów przy kontroli ;(


Post Wysłano: 05 cze 2009, 16:41

To dowaliłeś teraz.... Poszukaj trochę na forum. Tarczka jest na 24h. Dziwne, że rysujesz na niej pracę, a potem cały tydzień pauzę... :shock:


Post Wysłano: 05 cze 2009, 16:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 mar 2009, 17:14
Posty: 18
GG: 771174
Samochód: Man 9

Cytuj:
To dowaliłeś teraz.... Poszukaj trochę na forum. Tarczka jest na 24h. Dziwne, że rysujesz na niej pracę, a potem cały tydzień pauzę... :shock:
To,że tarczka jest na 24 h to ja wiem, mam latać co 24 h i zmieniać tarczki??
Z drugiej strony słyszałem, że tarczka rejestruje czas pracy kierowcy a nie auta. Więc na logikę to po przyjeździe na miejsce wyciągam tarczkę i mam wszystko w d.... wkładam następną dopiero jak ruszam tak?? Tylko jak ja mam wziąć podpisane zaświadczenie o nieprowadzeniu pojazdu jak siedzę tydzień w Niemczech?? Brać podpisane in blanco czy jak??


Post Wysłano: 05 cze 2009, 17:11

Cytuj:
To,że tarczka jest na 24 h to ja wiem, mam latać co 24 h i zmieniać tarczki??
Jak masz taką możliwość, to możesz co 24h sobie zmieniać i rysować pauzę i będzie wszystko git.
Cytuj:
Z drugiej strony słyszałem, że tarczka rejestruje czas pracy kierowcy a nie auta.
Dobrze słyszałeś.
Cytuj:
Więc na logikę to po przyjeździe na miejsce wyciągam tarczkę i mam wszystko w d.... wkładam następną dopiero jak ruszam tak?? Tylko jak ja mam wziąć podpisane zaświadczenie o nieprowadzeniu pojazdu jak siedzę tydzień w Niemczech?? Brać podpisane in blanco czy jak??
Jeżeli jesteś zatrudniony u kogoś to pracodawca powinien Ci wystawić. W innym przypadku nie jestem pewien jak to jest. Niech wypowiedzą się inni.


Post Wysłano: 05 cze 2009, 21:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2813
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
Jeżeli jesteś zatrudniony u kogoś to pracodawca powinien Ci wystawić. W innym przypadku nie jestem pewien jak to jest. Niech wypowiedzą się inni.
A jezeli sam sobie jestes szefem to wystawiasz sobie sam

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 05 cze 2009, 21:29

Cytuj:
A jezeli sam sobie jestes szefem to wystawiasz sobie sam
Nie byłem pewien, ale w zasadzie wydaje się to logiczne :mrgreen:


Post Wysłano: 01 lip 2009, 11:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 lis 2007, 23:50
Posty: 296
GG: 0
Lokalizacja: Polska

Cytuj:
Tylko że za nieuzasadnione użycie dwóch wykresówek w ciągu jednej doby jest mandat.
Jest jakiś artykuł na to? I co to w ogóle znaczy nieuzasadnione?
Albo jak należałoby uzasadnić wcześniejszą niż po 24h zmianę tarczki?

_________________
---


Post Wysłano: 01 lip 2009, 16:29

Cytuj:
Cytuj:
Tylko że za nieuzasadnione użycie dwóch wykresówek w ciągu jednej doby jest mandat.
Jest jakiś artykuł na to? I co to w ogóle znaczy nieuzasadnione?
Kończysz pracę np. o 20. Kładziesz się spać, ale w czasie snu będziesz musiał zmienić tarczkę, bo wyjdzie Ci 24h. Jeżeli tę, którą masz w tacho wyjmiesz przed upływem 24h i włożysz następną, to jest to przykład na nieuzasadnione użycie drugiej wykresówki w ciągu doby.


Post Wysłano: 01 lip 2009, 16:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2813
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Nie masz racji.

Żaden inspektor nie ukarze cie za to ze zmieniłeś tarczkę po 20h jej bycia w tachografie ponieważ gdybyś tego nie zrobił przed snem to musiał byś specjalnie wstawać aby ja zmienić.

Z tego co mi tłumaczył inspektor to ukarał by w wypadku gdy np zaczynasz prace o 0:00 wkładając tarczkę. Jedziesz do 7:00 i zmieniasz tarczkę a następnie pracujesz sobie dalej

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: