Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 24 maja 2009, 17:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lis 2007, 21:03
Posty: 252
Lokalizacja: krakow

witam ,teraz Panowie mam kolejny problem.(Autko -SCANIA 144 2000r ,naczepa SOMMER 2000). Tester(WABCO) na naczepie miga mi 14 razy po ruszeniu i świeci sie kontrolka ABS1 . Po zatrzymaniu i przekreceniu stacyjki i ponownym zapaleniu jest oki ,ale jesli rusze i przy predkosci ok 25 km/h zaswieca sie znowu kontrolka na desce ABS1 i miga tester (14 razy). Zauwazyłem ze zawór pod naczepą słabiej psyka testując ABS. POMÓŻCIE CÓZ TO MOŻE BYC !!!!


Post Wysłano: 24 maja 2009, 23:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 cze 2007, 12:36
Posty: 917
GG: 0
Lokalizacja: kurpie

przy każdym przewodzie odchodzącym od sterownika są numery zobacz przy którym przewodzie jest 14 będzie to czujnik prędkości jeśli zapala się dopiero po ruszeniu to będzie zbyt duża szczeline lub uszkodzony pierścień polaryzacyjny


Post Wysłano: 25 maja 2009, 11:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lis 2007, 21:03
Posty: 252
Lokalizacja: krakow

witam, 14 i 15 jest przy wtyczce opisanej jako "POWER" ,masz na mysli koronke od ABS na tarczy ?Czujniki sprawdzałem i są dobre
.


Post Wysłano: 25 maja 2009, 17:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 kwie 2009, 16:52
Posty: 74
GG: 0

sprawdz i wyczysc wlasnie ta "koronke" jezeli w naczepie sa tarcze to te pierscienie moga byc zardzewiale i nierowne, jezeli po wyczyszczeniu szczelinka pomiedzy pierscieniem a czujnikiem bedzie wieksza od 1 mm to blad ABS1 ( ten symbol dotyczy naczepy nie ciagnika) bedzie nadal na "desce". pamietaj aby dosunac czujniki do pierscieni az beda sie stykaly. na wszelki wypadek sprawdz gniazdo na przodzie naczepy niektore byly wyposazone w bezpiecznik na przewodzie zasilajacym prawdopodobnie nr.4 czerwony. systemy wabco na module elektrycznym powinny mic diode ktora swiecac na zielono oznacza wszystko ok, pomaranczowy- usterka na jednym z obwodow, czerwony- system nie dziala calkowicie.


Post Wysłano: 25 maja 2009, 20:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 cze 2007, 12:36
Posty: 917
GG: 0
Lokalizacja: kurpie

sprawdz zasilanie na gniezdzie 1 zasilanie stałe 2 zasilanie po zapłonie 3 i 4 masa 5 kontrolka 6 i 7 can


Post Wysłano: 30 maja 2009, 14:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lis 2007, 21:03
Posty: 252
Lokalizacja: krakow

witam ,koronki sprawdzone ,czujniki tez ,bezpiecznika w gniezdzie na naczepie niema ,a tu dalej awaria .Kolego Dominik 2004 ,mówisz o gniezdzie na ciągniku ?Juz nie wiem co dalej co z tym zrobic ...


Post Wysłano: 30 maja 2009, 22:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 cze 2007, 12:36
Posty: 917
GG: 0
Lokalizacja: kurpie

tak gniazdo na ciągniku


Post Wysłano: 12 cze 2009, 21:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lis 2007, 21:03
Posty: 252
Lokalizacja: krakow

:D Wtam,udało mi sie rozwiązac. Wszystko posprawdzane było dokładnie ,az wpadłem na pomysł by pozyczyc od znajomego kabel do ABS w celu podpiecia na próbe. Załozyłem nowy kabel(pożyczony od znajomego)przejechałem kawałek i kontrolka od awari ABS sie nie zaświeciła,wiec wszystko wskazywał ze kabel padł.Nastepnie założyłem kabel który miałem wcześniej,i ruszyłem a tu ku mojemu zdziwieniu kontrolka sie nie zaświeca i wszystko juz jest ok. :shock: .Mam teraz pytanie ,czy możliwe by sie sterownik zresetował ? czy cos w tym stylu :D ...


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: