Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 10 cze 2009, 10:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 wrz 2008, 19:23
Posty: 262
GG: 4086883
Samochód: Ducato
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

http://moto.onet.pl/1560860,1,artykul.html


nie no rewelacja
C od 20 roku zycia
D od 24

a juz mi sie marzylo ze D sobie zrobie razem z E na 21 urodziny a tu zonk :shock:

_________________
B C D


Post Wysłano: 10 cze 2009, 10:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

YYYeee to znaczy, że to już weszło?
Jeszcze wczoraj czytałem że prezydent skierował ustawe do trybunału.

Czyli co, od dzisiaj jak ktoś jest na kursie kat C i chciał zdązyć przed wrzesniem to nie może robić w wieku 18 lat i ma pozamiatane na 2 lata?, synek który kupił skuter musi iśc na prawko i tak dalej?

lol.

Ciekawe chociaż czy można robić C i od razu sie zatrudnić na pow 7.5 tony przy zapis że przedsiębiorca moze zatrudnić kierowce od 21 lat pozostał, ale pewnie został bo ten przepis jest zdajsie w prawie transportowym, a nie w kodeksie drogowym.

A karty motorowerowe straciły waznośc? tak z ciekawości pytam.


edit: zaraz araz, to znaczy, że nie zrobie teraz C+E na które zbieram i chce zarobić w wakacje?

Tu jest mowa tylko o kat. C, ale z drugiej strony pewnie nie zostawią C+E na poziomie 18 lat bo to by był absurd :lol:


Post Wysłano: 10 cze 2009, 11:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 wrz 2008, 19:23
Posty: 262
GG: 4086883
Samochód: Ducato
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

moze osoby ktore maja juz C beda mogly zrobic do tego E
cholera wie

wlasnie ciekawe co z osobami ktore juz zaczely kursy


dobre jaja
ja szczerze mowiac kiedys kiedys slyszalem o takich zmianach
ale nie slyszalem jakiejs konkretnej daty w sumie

_________________
B C D


Post Wysłano: 10 cze 2009, 11:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

u mnie teraz w Bielsku wszystkie ciężarówki LKI są w maksymalnym ruchu bo każdy chce zrobić C przed wrześniem.

Wszyscy ci którzy mają ponizej 20 lat mają pozamiatane :roll:


Post Wysłano: 10 cze 2009, 12:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 wrz 2008, 19:23
Posty: 262
GG: 4086883
Samochód: Ducato
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

niestety

warto byloby zadzwonic do jakiegos word i spytac o E do C jak ktos ma 18-19 lat

ja nie bardzo moge bo za miedza siedze aktualnie ;/

_________________
B C D


Post Wysłano: 10 cze 2009, 12:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 paź 2008, 13:50
Posty: 45
GG: 0

Skoro będzie że od 20 lat prawo jazdy kat. C lub C+E to może ktoś się orientuje czy zmienią to, że będzie można już od 20 roku życia jeździć pow. 7,5 t czy będzie trzeba czekać znów do 21 ?? Mnie to interesuje ponieważ jeszcze mi 6 miesięcy zostało do 21 lat.

_________________
Ciągła linia to drobiazg,
Ale prawa fizyki to nie ciągła linia..


Post Wysłano: 10 cze 2009, 12:27

Cytuj:
Skoro będzie że od 20 lat prawo jazdy kat. C lub C+E to może ktoś się orientuje czy zmienią to, że będzie można już od 20 roku życia jeździć pow. 7,5 t czy będzie trzeba czekać znów do 21 ?? Mnie to interesuje ponieważ jeszcze mi 6 miesięcy zostało do 21 lat.
To jest dobre pytanie. Osobiście uważam, że podniesienie wieku na kat. D do 24 lat to dobra decyzja, podobnie z motocyklami.


Post Wysłano: 10 cze 2009, 12:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 wrz 2008, 19:23
Posty: 262
GG: 4086883
Samochód: Ducato
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

ano wlasnie

rodzi sie wiele pytan
a zaloze sie ze na kazde z nich w WORD czy OSK czy nawet ustawodawca odpowie "yyyyyyyyy...."



z tym autobusem to moze i prawda
ale mi kurcze to prawko bylo potrzebne a teraz to dupa blada

_________________
B C D


Post Wysłano: 10 cze 2009, 12:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 wrz 2008, 19:23
Posty: 262
GG: 4086883
Samochód: Ducato
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

ano wlasnie

rodzi sie wiele pytan
a zaloze sie ze na kazde z nich w WORD czy OSK czy nawet ustawodawca odpowie "yyyyyyyyy...."



z tym autobusem to moze i prawda
ale mi kurcze to prawko bylo potrzebne a teraz to dupa blada

_________________
B C D


Post Wysłano: 10 cze 2009, 12:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 paź 2008, 13:50
Posty: 45
GG: 0

Jakby zmienili, że od 20 lat można pow 7,5 t to byłbym baardzo zadowolony :D

_________________
Ciągła linia to drobiazg,
Ale prawa fizyki to nie ciągła linia..


Post Wysłano: 10 cze 2009, 14:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 wrz 2008, 19:23
Posty: 262
GG: 4086883
Samochód: Ducato
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

w zasadzie znalazlem cos takiego:

http://www.mi.gov.pl/files/0/1791192/img52610180001.pdf

wiec jesli o to chodzi onetowi to zwariowalem

_________________
B C D


Post Wysłano: 10 cze 2009, 14:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Cytuj:
Powraca "zielony listek", który świeżo upieczeni kierowcy będą musieli naklejać na szyby samochodu przez pierwsze dwa lata okresu próbnego. Dwukrotne złamanie przepisów w tym czasie spowodują przedłużenie okresu próbnego o kolejne dwa lata oraz skierowanie na badania psychologiczne i doszkalanie, kosztujące 200 zł. Trzy wykroczenia, bądź niedopełnienie wspomnianych obowiązków po dwóch wykroczeniach, skutkuje odebraniem uprawnienia.
Nie dość, że wku***** ludzi to jeszcze chcą ich ośmieszać. To że ktoś dopiero zdał na prawo jazdy oznacza, że jest jakiś "inny" czy co k**** mać :evil:

W tym kraju musi minąć co najmniej z 3 pokolenia to może się coś zmieni bo narazie to idzie się tylko wku****.


Post Wysłano: 10 cze 2009, 14:27

Według mnie informacja o tym, że autem jedzie początkujący kierowca jest potrzebna. Akurat zielony listek może nie jest najbardziej trafnym sposobem, ale inni użytkownicy dróg będą mieli świadomość, że ten kierowca ma mniejsze doświadczenie, niektóre manewry może wykonywać wolniej, bo np. ma mniej wprawy, itp. itd.

W Irlandii np. najpierw dostaje się Provisional Driving Licence (niepełne prawo jazdy). Na przedniej i tylnej szybie nakleja się białą naklejkę o wymiarach ok 150x150, a na niej jest duża, czerwona litera "L". Po dwóch latach takiej jazdy zdaje się egzamin i otrzymuje się Full Driving Licence czyli pełne prawo jazdy. Kierowców jeżdżących z tą naklejką obowiązują dodatkowe ograniczenia i przepisy, ale tych akurat nie znam. Myślę, że i u nas warto byłoby spróbować wprowadzić coś podobnego.


Post Wysłano: 10 cze 2009, 14:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 cze 2009, 11:59
Posty: 17
GG: 0
Samochód: polonez caro +
Lokalizacja: warszawa

jeśli ma być na kat c od 20 l to powinni zrobić ograniczenia np do 18 t dmc a po roku bez ograniczeń

_________________
kat B - 16.03.2010
kat C - 15.06.2011


Post Wysłano: 10 cze 2009, 15:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Czy ktoś może podac jakąś podstawę prawna?
Bo jest tylko rozporządzenie w sprawie zasad egzaminowania.

Czy na pewno weszły dzisiaj jakiekolwiek inne zmiany?


Post Wysłano: 10 cze 2009, 16:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2006, 19:31
Posty: 764
Samochód: Volvo FH 440
Lokalizacja: Meszna

Ten artykuł z onetu na wylot śmierdzi ściemą. Na stronie ministerstwa nic nie ma, na innych portalach też. Wszędzie już od dłuższego czasu mówi się tylko o zasadach egzaminowania. Artykuł zawiera wiele niejasności (niby co mają oznaczać "mocne jednoślady"?). Są tu opisane zbyt poważne zmiany, nie sądzę aby wcześniej mogły przejść bokiem.


Post Wysłano: 10 cze 2009, 17:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 cze 2009, 16:30
Posty: 5
GG: 0

Cytuj:
Czy ktoś może podac jakąś podstawę prawna?
Bo jest tylko rozporządzenie w sprawie zasad egzaminowania.

Czy na pewno weszły dzisiaj jakiekolwiek inne zmiany?

Z tego co mi wiadomo, to w życie wchodzi obecnie rozporządzenie dotyczące zmiany zasad egzaminowania. A pozostałe kwestie poruszane w artykule Onetu, nie zostały wprowadzone w życie. Jest wątek na ten temat na innym forum: tj.http://www.prawojazdy.com.pl/forum/view ... c&start=30
gdzie moderator pisze:
Cytuj:
Opierając się na artykule onetu:

PRAWDA (lub prawie prawda):
Onet.pl napisał:
Weszły w życie zmienione przepisy dotyczące egzaminowania kandydatów na kierowców, które służyć mają usprawnieniu procesu zdobywania upragnionego dokumentu.

Ze względu na wydłużający się czas oczekiwania na pierwszy i ewentualnie kolejne terminy egzaminów, wprowadzonych zostało sporo zmian, które pozwolić mają na dotrzymywanie ustawowego okresu wyznaczenia pierwszego terminu, czyli maksymalnie 30 dni. Zdający po raz drugi i kolejny będą niestety musieli na kolejną próbę czekać dłużej niż miesiąc.

Dotychczas egzamin praktyczny z jazdy po mieście musiał trwać 40 minut, po zmianach będzie to nawet 25 minut, jeśli w tym czasie egzaminator uzna, że kandydat na kierowcę posiada niezbędne umiejętności.

Zmiany objęły także obowiązek wskazania podstawowych zbiorników i sposobu kontroli poziomu płynów. Teraz kandydat na kierowcę będzie losował zestaw dwóch elementów, które musi omówić w ciągu 5 minut, a nie jak do tej pory – wszystkie.



BZDURA:
Onet.pl napisał:
W życie wchodzi również obowiązek posiadania odpowiedniego prawa jazdy na skutery i quady, co ograniczyć ma liczbę wypadków z udziałem dzieci.

Powraca "zielony listek", który świeżo upieczeni kierowcy będą musieli naklejać na szyby samochodu przez pierwsze dwa lata okresu próbnego. Dwukrotne złamanie przepisów w tym czasie spowodują przedłużenie okresu próbnego o kolejne dwa lata oraz skierowanie na badania psychologiczne i doszkalanie, kosztujące 200 zł. Trzy wykroczenia, bądź niedopełnienie wspomnianych obowiązków po dwóch wykroczeniach, skutkuje odebraniem uprawnienia.

Jeśli chodzi o punkty karne, to pierwsze 24 zebrane nie spowodują odebrania prawa jazdy, a jedynie skierowanie na kurs i badania, następnie przez pięć kolejnych lat każde zebrane 24 punkty spowodują utratę uprawnienia.

Ograniczenia wiekowe obejmą poszczególne kategorie. Motorowerami (kat. AM) pojadą już 14-latkowie, quadem lub motocyklem o pojemności do 125 cm3 (kat. A1 i B1) 16-latkowie, natomiast kategoria B bez zmian – limit to 18 lat. Duża liczba wypadków z udziałem niedoświadczonych motocyklistów spowodowała podniesienie limitu wiekowego na najmocniejsze ścigacze. 18-latkowie mogą ubiegać się o kategorię A2, natomiast "prawko" na mocne jednoślady otrzymają 24-latkowie lub 20-latkowie posiadający od 2 lat kategorię A2. Do prowadzenia dużych pojazdów trzeba będzie mieć 20 lat (kategoria C), bądź 24 lata (kategoria D).

Część teoretyczną kursu na prawo jazdy będzie można zrealizować z domu, przez internet, natomiast egzaminy zdawane będą już w odpowiednim ośrodku szkolenia.

Dokumenty wydawane kierowcom będą miały specjalny chip i ważność określoną standardowo na 15 lat w przypadku kategorii AM, A1, A2, A, B1, B, B+E oraz T. Kierowców kategorii C1, C1+E, C, C+E, D1, D1+E, D lub D+E nowe przepisy zmuszą do wymiany dokumentu co 5 lat, przy czym każdorazowo obowiązkowe będą badania psychologiczne.
Powyższe regulacje nie weszy jeszcze w życie, ale są rozpatrywane, więc nie są zupełnie wyssane z palca. Część przepisów będzie związana z przystosowywaniem polskiego praw do unijnej dyrektywy np. prawo jazdy terminowe.


Post Wysłano: 10 cze 2009, 17:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2814
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Dzwoniłem do Word Piotrków Tryb i pierwsze słyszą o takich nowościach co prawda zasady Egzaminów się zmieniły bo jest krótszy itp ale co do wieku to nic nie wiedza

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 10 cze 2009, 18:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2006, 19:31
Posty: 764
Samochód: Volvo FH 440
Lokalizacja: Meszna

Krótko mówiąc podawanie przez media nieprawdziwych informacji powinno być karane. Tylko kto by to sprawdzał...


Post Wysłano: 10 cze 2009, 19:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Chłopaki opanujcie się. Nic nie weszło. Ten artykuł o tych podnoszeniach wieku, listkach czytałem z WALPEM z rok temu i jak narazie nic nie weszło. Są takie przymiarki ale to nie jest szybka droga.

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: