Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 26 mar 2009, 21:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 gru 2008, 13:46
Posty: 6
GG: 2590658
Samochód: IVECO STRALIS 2

Witam mam szybkie pytanie.
Jak powinien być wyregulowany włącznik półbiegów chodzi o regulacje na pedale sprzęgła.
Pytam ponieważ zawór reaguje dopiero przy całkowitym wciśnięciu pedału sprzęgła aż pedał opiera się o ogranicznik dosłownie jakiś centymetr od końca ruchu zawór działa. Nieraz przez to nie wchodzą połówki. Nie wiem ale mam wrażenie że coś sie poprzestawiało.


Post Wysłano: 27 mar 2009, 19:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 lis 2008, 15:19
Posty: 353
GG: 3745303
Samochód: VOLVO FH12, 420.

Cytuj:
Witam mam szybkie pytanie.
Jak powinien być wyregulowany włącznik półbiegów chodzi o regulacje na pedale sprzęgła.
Pytam ponieważ zawór reaguje dopiero przy całkowitym wciśnięciu pedału sprzęgła aż pedał opiera się o ogranicznik dosłownie jakiś centymetr od końca ruchu zawór działa. Nieraz przez to nie wchodzą połówki. Nie wiem ale mam wrażenie że coś sie poprzestawiało.
Zawor powinien byc tak wyregulowany aby puszczal powietrze kiedy jest pelne wysprzeglenie.
Wyczuj kiedy sprzeglo bierze i ustaw go tak aby puszczal powietrze kiedy wcisniesz troszke glebiej. Powinna byc pod pedalem taka srubka do regulacji.


Post Wysłano: 28 mar 2009, 13:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 gru 2008, 13:46
Posty: 6
GG: 2590658
Samochód: IVECO STRALIS 2

Niestety nie przewidzieli możliwości regulacji. Jest tam tylko taki zderzak co naciska na zawór.


Post Wysłano: 28 mar 2009, 17:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 lis 2008, 15:19
Posty: 353
GG: 3745303
Samochód: VOLVO FH12, 420.

Nie wiem jak dokladnie jest ten zawor zamocowany, ale jesli na dwie srubki 6tki, to jedna mozna zamienic na 5tke i juz masz milimetr do regulacji.
Moze to nie duzo, ale tam o nie wiele sie rozchodzi.

Mozesz tez wymontowac pedal i na grzybku zrobic kleksa spawarka, takiego ze 2 mm wysokosci. Potem ewentualnie przypilujesz go.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: