Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 04 sty 2010, 17:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 mar 2008, 17:24
Posty: 104
GG: 4436071
Lokalizacja: Poznań>>Gądki>>Eu

Cytuj:
Ja ostatnio zakupiłem ONWE MK3 i w połączeniu z anteną hustler 1 m śmiga rewelacyjnie... polecam Onwe, ostatnio też miałem starszy model Onwy i również byłem zadowolony :)
pozdro
Poczekaj do roztopów i mocniejszych deszczów ^^. Ten Hu(j)stler Albo spłynie tobie z dachu albo padnie wraz z radiem ....


Post Wysłano: 04 sty 2010, 19:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 kwie 2008, 18:39
Posty: 65
Lokalizacja: Poznań

Cytuj:
Poczekaj do roztopów i mocniejszych deszczów ^^. Ten Hu(j)stler Albo spłynie tobie z dachu albo padnie wraz z radiem ....
tą antentkę mam już jakiś 2 lata i nic się nie dzieje...

_________________
Dziki Dżon :)


Post Wysłano: 04 sty 2010, 20:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2009, 22:10
Posty: 14
GG: 0
Samochód: stary
Lokalizacja: prawie Kraków

panowie spokojnie :D

Więc tak radyjko Uniden 520, pojade w niedziele na giełde i zobacze po ile mają.

noi przypomne że to ma byc do osobówki, a dokładniej do 605ki :P więc nawet te 3,6m kabla z sirio as-100 wystarczy (chyba :? ), a że antena raczej będzie na klapie więc długa na 1metr pewnie też wystarczy.


Post Wysłano: 05 sty 2010, 20:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2009, 22:10
Posty: 14
GG: 0
Samochód: stary
Lokalizacja: prawie Kraków

takie pytanko mam co do tej anteny SIRIO AS-100, jaki powinna byc oryginalna średnica magnesu, na większości aukcji napisane jest że ok 9cm. Znalazłem też z 14cm magnesem, do krk mamnie daleko więc nie wiem czym sie sugerowac. http://www.allegro.pl/item875041847_ant ... 4_5cm.html


Post Wysłano: 05 sty 2010, 21:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 gru 2009, 13:09
Posty: 29
Samochód: MAN TGX.440
Lokalizacja: RLE KRA

witam a ma może ktoś z was antene President Georgia(31,5 cm.) chodzi mi oto że ja sobie ją kupiłem bo chciałem mieć krutką antenke ale radio mam cobra dx4, i połączenie tej anteny z tym radiem to jakieś nieporozumienie. I właśnie chciałbym się dowiedzieć jakie radio by w miare dobrze chodziło z tą antenką.


Post Wysłano: 06 sty 2010, 18:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 mar 2008, 17:24
Posty: 104
GG: 4436071
Lokalizacja: Poznań>>Gądki>>Eu

bajtek Jeżeli Jest na tak dużym magnesie to gościu sprzedaje bez oryginalnego magnesu sirio i antenka powinna mieć większą masę przez średnicę magnesu i powinna niby szerzej się stroić ale wolał bym oryginalny magnes ;).

david201 Sirio ml145 i radio powinno grzmieć ;). Później z takich lepszych i testowanych przeze mnie anten jest sirtel 1200 , sirio T3-27 (helikal) ,Sirio performer 5000 (tego nie da się wstawić na magnes bo odpadnie przy 60km/h )


Post Wysłano: 06 sty 2010, 20:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 gru 2009, 13:09
Posty: 29
Samochód: MAN TGX.440
Lokalizacja: RLE KRA

Cytuj:
bajtek Jeżeli Jest na tak dużym magnesie to gościu sprzedaje bez oryginalnego magnesu sirio i antenka powinna mieć większą masę przez średnicę magnesu i powinna niby szerzej się stroić ale wolał bym oryginalny magnes ;).

david201 Sirio ml145 i radio powinno grzmieć ;). Później z takich lepszych i testowanych przeze mnie anten jest sirtel 1200 , sirio T3-27 (helikal) ,Sirio performer 5000 (tego nie da się wstawić na magnes bo odpadnie przy 60km/h )
kolego leonid pakas chodzi mi oto jakie radio dokupić do antenki president georgia bo taką antene już mam,jakie by w miare dobrze chodziło z tą anteną


Post Wysłano: 06 sty 2010, 20:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 mar 2008, 17:24
Posty: 104
GG: 4436071
Lokalizacja: Poznań>>Gądki>>Eu

david201 AA To przepraszam dokładnie nie doczytałem :oops:

Jeżeli chodzi o samą antenkę to niestety muszę stwierdzić ,że jej zasięg jest określany w sposób "jak mnie widzisz tak mnie słyszysz" ale na miasto podobno to jest bardzo dobra antena ;). Jeżeli natomiast chodzi o radio to nic plastikowego (czyli alan 109/101 ) . Jeżeli kolego dużo jeździsz po mieście to coś z RF gainem by się przydało bo później zawsze może dokupisz dłuższego bacika i wtedy z trakcji będą wchodzić zakłócenia , takimi radyjkami godnymi polecenia to jest alan 78/48 , uniden 510xl/520xl ,Lafayette atena , tti 770 / 880 (wyszły nowe TTI z 1 zamiast zera i one podobno mają Automatyczne SQ ale nie miałem w ręku i nie słyszałem więc nie oceniam) I kompletny oldschool to stara onwa ;). To co tutaj podałem to są radia od 200 (może nawet taniej) do 350 zł bo według mnie nic droższego nie opłaca się pakować do samochodu (wiadomo w jakim kraju żyjemy ...). Jeżeli o jakiś ciekawych radyjkach zapomniałem to proszę kolegów o poprawkę ;). 73 dla was !


Post Wysłano: 06 sty 2010, 20:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 gru 2009, 13:09
Posty: 29
Samochód: MAN TGX.440
Lokalizacja: RLE KRA

zastanwiałem sie właśnie nad uniden 520xl bo dość dużo sie o nim oczytałem dobrych komentarzy , a z tą anteną jeśli jest tak jak mówisz to w sklepie wcisneli mi pewnie kit
bo jak chciałem kupić dłuższą to mówili że ta ma zasięg super itd.a że była krutka to kupiłem bo wolałem mieć krutką a mówili że długość nie ma bardzo znaczenia


Post Wysłano: 06 sty 2010, 21:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 mar 2008, 17:24
Posty: 104
GG: 4436071
Lokalizacja: Poznań>>Gądki>>Eu

No antenka sama w sobie pośród tych krótkich jest bardzo dobra ale jednak wcisnęli tobie kit w sklepie bo właśnie im dłuższa antena tym lepszy zasięg . Na takim baciku 100cm masz już 5-6 km Przy dobrym spasowaniu a przy 2m bacie zasięg dochodzi nawet do 15-20 km . Sam osobiście w aucie mam ml145 (chińska podróbka po przeróbkach u Rekina Wałcz) i zasięg to 10-15 km ale jest on zależny od warunków propagacji .
Antenkę zawsze możesz sprzedać na alledrogo i kupić jakiegoś lemma 1,7m na magnesie (główka DV) i wtedy zasięg powinien dochodzić do 15km przy czym na pewno będzie 200razy bardziej zadowolony z odsłuchu i twoim korespondenci będą bardzo zadowoleni z nadawania ;> .


Post Wysłano: 07 sty 2010, 17:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2009, 22:10
Posty: 14
GG: 0
Samochód: stary
Lokalizacja: prawie Kraków

Cytuj:
leonid pakas napisał(a):
bajtek Jeżeli Jest na tak dużym magnesie to gościu sprzedaje bez oryginalnego magnesu sirio i antenka powinna mieć większą masę przez średnicę magnesu i powinna niby szerzej się stroić ale wolał bym oryginalny magnes ;).
no właśnie też tak słyszałem i mam taki dylemat co będzie korzystniejsze.


tak na marginesie do kolegi david201, :wink: troche nie ładnie z Twojej strony że podpinasz czyjś temat wiesz? za zakładanie własnego tematu nie ucinają dłoni :| :| :| :wink:


Ostatnio zmieniony 07 sty 2010, 20:18 przez bajtek, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 07 sty 2010, 18:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 gru 2009, 13:09
Posty: 29
Samochód: MAN TGX.440
Lokalizacja: RLE KRA

Cytuj:
Cytuj:
leonid pakas napisał(a):
bajtek Jeżeli Jest na tak dużym magnesie to gościu sprzedaje bez oryginalnego magnesu sirio i antenka powinna mieć większą masę przez średnicę magnesu i powinna niby szerzej się stroić ale wolał bym oryginalny magnes ;).
no właśnie też tak słyszałem i mam taki dylemat co będzie korzystniejsze.


tak na marginesie do kolegi david201, :x troche nie ładnie z Twojej strony że podpinasz czyjś temat wiesz? za zakładanie własnego tematu nie ucinają dłoni :| :| :|
Temat bardzo podobny więc nie chciałem zakładać nowego jeżeli Cie uraziłem to bardzo PRZEPRASZAM. :oops:


Post Wysłano: 07 sty 2010, 18:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:

tak na marginesie do kolegi david201, :x troche nie ładnie z Twojej strony że podpinasz czyjś temat wiesz? za zakładanie własnego tematu nie ucinają dłoni :| :| :|

Lepiej jak się podpina niż ma zakładać nowy. A dłoń lepiej zachowac

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 07 sty 2010, 20:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2009, 22:10
Posty: 14
GG: 0
Samochód: stary
Lokalizacja: prawie Kraków

dobra zapomnijmy o sprawie :wink:

chodziło mi tylko o to że nie dostałem odpowiedzi we własnym temacie, tylko inny post z pytaniem, ale już mniej więcej wiem co i jak. :wink:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: