Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 17 mar 2009, 0:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 mar 2009, 23:57
Posty: 4
GG: 3155680
Samochód: Jeszcze żaden

Witam, mam pewne pytanie które nurtuje mnie od bardzo długiego czasu, i nie mogę znaleźć odpowiedzi. Chciałbym zrobić coś takiego jak namierzenie gdzie znajduje się moje auto poprzez GPS, ale za bardzo nie wiem jak się za to zabrać, zastanawiam się czy jest możliwość podłączenia GPS (takiego USB) do laptopa, który był by potem widoczny na internecie np. na googlemaps gdzie się porusza i przemieszcza. Czekam na odpowiedź.


Post Wysłano: 17 mar 2009, 0:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Kolego Ameryki nie odkryłeś bo od dawna w Polsce działają systemy namierzania kradzionych pojazdów.


Mozesz od reki zmaontować nadajnik GPS i śledzić sobie położenie samochodu.

Czasme pośrednicza w tym firmy, czasem nie.


Możesz miec np taki zestaw, że wysyłasz sms do samochodu (w aucie masz karte sim dołacozną do nadajnika) a auto Ci odpowiada smsem podajac aktualną pozycje, wklepujesz do mapy i masz....


to tylko przykład.


Widze że koniecznie chcesz kogoś inwigilowac ;-)



Co do użycia laptopa hmmm.

Tylko, że do laptopa podłącza sie z regułu odbiornik GPS, a nie nadajnik


Zresztą jak może byś nadajnik GPS.....

sam głupoty pisze ;-)


Systemy namierzania bazują na odbiornikach GPS i nadajnikach, ale nie GPs tylko takich, które pozwalają na komunikacje z komputerami, najcżęsciej używa sie łatwo dostepną sieć GSM.

W zasadzie możliwości są nieograniczone


Post Wysłano: 17 mar 2009, 16:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 kwie 2008, 14:16
Posty: 362
Lokalizacja: Leszno

Kolego popytaj Hiob'a który ma nadajnik GPS w swoim truck'u i można śledzić jego położenie na mapie w internecie


Post Wysłano: 17 mar 2009, 16:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 mar 2009, 23:57
Posty: 4
GG: 3155680
Samochód: Jeszcze żaden

Tzn. ja wiem że są takie systemy, że pojazdy te mają już wbudowane gps.

Czyli wygląda na to że bez nadajnika GPS nie ma możliwości, samo podłączenie GPS (takiego na usb, czyli odbiornika) nic nie da. Bo pierwsza myśl jaka mnie naszła to poprzez np. jakiś kod mojego GPS przy laptopie (w trasie), które podaje ktoś w domu do komputera, wtedy wynajduje to poprzez jakąś zainstalowaną mapę i lokalizuje gdzie jest ten GPS (a zarazem pojazd).

Nie chcem nikogo inwigilować ;), poprostu chciałem stworzyć taki system dzięki któremu mama w domu będzie wiedziała gdzie właśnie się znajduje (wiem że zawsze można zadzownić, ale fajniej widzieć jak się porusza auto :D ).


Post Wysłano: 18 mar 2009, 13:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sie 2008, 0:57
Posty: 78
GG: 0
Lokalizacja: TOP PL

Cytuj:
Czyli wygląda na to że bez nadajnika GPS nie ma możliwości
nie ma takiego czegoś jak nadajnik GPS. wszystko GPSy których używama są odbiornikami.
obiornik na zapytanie użtkownika wysyła przez GSM informację o położeniu. posiadając dane o tym położeniu oraz mapę łatwo stwerdzić gdzie faktycznie znajduje się pojazd.

_________________
B - 2000 === C - 2008 === C+E - może kiedyś...


Post Wysłano: 18 mar 2009, 20:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 mar 2009, 23:57
Posty: 4
GG: 3155680
Samochód: Jeszcze żaden

Ah, no to pocieszyłeś mnie, czyli jest szansa na stworzenie czegoś takiego bez zakupu dodatkowych elementów poza zwykłym GPS.


Post Wysłano: 18 mar 2009, 20:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Jak mama chce wiedzieć gdzie jesteś to w Erze była kiedyś taka opcja, że za porozumieniem obu stron dana osoba poprzez wyslanie odpowiedniego smsa dostawala info od operatora gdzie znajduje się Twój telefon.


teoretycznie nie chodzi o o telefon, a o samochod ale jak bedziesz chcial mame oszukac to i tak pewnie wyjmiesz nadajnik gps taka robota glupiego.


poza tym naprawde czegos takiego potrzebujesz czy tylko sobie tak gdybasz?


Post Wysłano: 19 mar 2009, 15:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 mar 2009, 23:57
Posty: 4
GG: 3155680
Samochód: Jeszcze żaden

Po części gdybam, po części chciałbym uspokoić mame, bo mam zamiar wyjechać w trasę na pewien festiwal w Gdyni (400km) i mama zapewne uspokoiła by się wiedząc gdzie się zawsze znajduje, wiem że może zadzownić, ale dlaczego nie miał bym użyć tejże zaawansowanej techniki ;)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: