Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 06 mar 2009, 17:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 lis 2008, 19:55
Posty: 4
GG: 0
Samochód: Renault Magnum

Witam
szanowne grono, mam taki problem moja magnumka od czasu do czasu
wyswietla mi ostrzezenie typu"niebezpieczenstwo zablokowania kół"
no i kola sie blokuja.musze zgasic silnik i odpalic ponownie i na jakis czas jest ok.
ale ostatnio coraz cześciej blokuje
chodzi o Magnum 440 E-tch z 2004.
ktoś miał taki problem??
prosze o rade.


Post Wysłano: 06 mar 2009, 19:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 lis 2008, 15:19
Posty: 353
GG: 3745303
Samochód: VOLVO FH12, 420.

Nie mialem takiego przypadku w samochodzie.
Ale mialem w naczepie. Jade jade, a tu dym pisk i stoje i tak kilka razy. Jak juz dojechalem do domu to gosc z serwisu wlazl pod spod, otworzyl skrzynke od ABS pokasowal bledy i po problemie.
Dlatego mnie sie wydaje ze to cos z systemem ABS.


Post Wysłano: 06 mar 2009, 20:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 lis 2008, 19:55
Posty: 4
GG: 0
Samochód: Renault Magnum

dzięki za podpowiec ale ja nawet nie mam kabla ABS bo a naczepie nie działaja czujniki od roku a jadąc solówka tez mi sie tak dzieje
gadałem ze znajomym jest mozliwe ze szwankuje zawór pedała hamulca ale nie ma pewnosci .
w ostatecznosci "serwis" mówi sie trudno
może jeszcze ktos miał podobna awarie
miałes jakies komunikaty? bo nie napisałes jakim koniem ciągniesz.
pozdrawiam


Post Wysłano: 08 mar 2009, 17:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 wrz 2008, 16:36
Posty: 73
GG: 0
Samochód: Renault

Witam. Prawdopodobnie nawala zawór rozdzielacza znajdujący sie pod kabinę z lewej strony pod nogami kierowcy. Awaria rozdzielacza jest częsta w E-techach. We wcześniejszych modelach był inny rozdzielacz i nie było z nim problemów.,


Post Wysłano: 09 mar 2009, 20:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 lis 2008, 19:55
Posty: 4
GG: 0
Samochód: Renault Magnum

dziękuje bardzo za podpowiedzi
rozgryzłem juz problem.
okazało sie ze przyczyną był zawór pedała chamulca,wystarczyło kupic zestaw uszczelek i przesmarowac.
i jest ok
Cytuj:
Witam. Prawdopodobnie nawala zawór rozdzielacza znajdujący sie pod kabinę z lewej strony pod nogami kierowcy. Awaria rozdzielacza jest częsta w E-techach. We wcześniejszych modelach był inny rozdzielacz i nie było z nim problemów.,


Post Wysłano: 19 kwie 2009, 7:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 sty 2006, 16:10
Posty: 407
GG: 0
Samochód: duży z naczepą
Lokalizacja: Opolskie

a jak Ci wyskakiwał ten komunikat to hamulce chodziły Ci normalnie ? u mnie też to się dzieje, tylko, że w Renault Midlum i pedał hamulca wówczas sprawia wrażenie jakby zapowietrzonego, wyhamować to masakra ;/ zgaszę silnik odpalę jest okej, nacisnę kilka razy na hamulec i znowu to samo .... tyle, że u mnie kół nie blokuje albo mi się wydaje, bo dziwnie ściąga go przy takim hamowaniu. Może też wymienię ten zawór czy ktoś ma inny pomysł ?

_________________
Jezus też palił !!! wszyscy palili !!! to prawda, tym wszystkich których "uzdrowił"? dał poprostu pare gramow ze swojej plantacji!! ot cała prawda!


Post Wysłano: 23 kwie 2009, 9:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 kwie 2009, 12:18
Posty: 10
GG: 9687430
Samochód: TIR
Lokalizacja: KLUCZBORK

Cytuj:
u mnie też to się dzieje, tylko, że w Renault Midlum i pedał hamulca wówczas sprawia wrażenie jakby zapowietrzonego, wyhamować to masakra ;/ zgaszę silnik odpalę jest okej, nacisnę kilka razy na hamulec i znowu to samo .... tyle, że u mnie kół nie blokuje albo mi się wydaje, bo dziwnie ściąga go przy takim hamowaniu. Może też wymienię ten zawór czy ktoś ma inny pomysł ?
ja bym na Twoim miejscu najpierw wpiął się pod komputer gdyż u Ciebie wygląda że problem jest raczej w systemie EBS i gdy zapala się kontrolka to układ przechodzi w tryb awaryjny(dojazd do serwisu) i jest bardzo mała skuteczność hamowania, po wyłączeniu zapłonu błąd znika i jest ok. ale gdy błąd się znowu pojawia to ponownie przechodzi w tryb awaryjny.


Post Wysłano: 04 sie 2009, 14:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 sie 2009, 14:16
Posty: 5
GG: 0
Samochód: Renault

Ja mam problem podobny do kolegi z magnumki a mianowicie wyskakuje mi ostrzeżenie przed blokadą kół i w tym momencie hamulec robi się jakby zapowietrzony i nie występuje hamowanie na naczepie. Bez kabla ABS-u naczepa hamuje i podejrzewam problem z elektroniką. Dodam, że naczepa jest nowa i przy jeździe samym ciągnikiem także występuje ten błąd. Po zgaszeniu auta wszystko jest ok przez jakiś czas. Auto było podłączone do komputera i wszystkie błędy zostały usunięte, ale ten problem mam dalej.


Post Wysłano: 04 sie 2009, 20:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 kwie 2008, 17:01
Posty: 56
GG: 0

usuniecie komputerem samych błędów rzadko skonczy sie skuteczna naprawa trzeba szukac przyczyn wystepowania tych błędów


Post Wysłano: 05 sie 2009, 0:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 sie 2009, 14:16
Posty: 5
GG: 0
Samochód: Renault

A znasz może Avanti dobrego fachowca którego możesz polecić mi ?


Post Wysłano: 05 sie 2009, 22:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 kwie 2008, 17:01
Posty: 56
GG: 0

skąd jestes??


Post Wysłano: 05 sie 2009, 22:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 sie 2009, 14:16
Posty: 5
GG: 0
Samochód: Renault

czesc awanti jestem z okolic wroclawia


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: