Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2022, 23:31
Posty: 1

Podpowiedzcie proszę czy jest szansa i jeśli tak to co trzeba zrobić i w jaki sposób przewieźć ładunek o wymiarach 4.4 metra Wysokość!
4.2 metra szerokość
14 metrów długość
To miałby być domek holenderski ale z antresolą stąd ta Wysokość
Da się to w ogóle ogarnąć?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Na pewno się da robiąc zezwolenie odpowiedniej kategorii, pilotaże, objazdy, wyłączenia sieci i takie historie. Pytanie, czy ten domek jest tyle warty, co będzie kosztował transport.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 mar 2023, 11:28
Posty: 1

wiec kolego powiedz mi po kiego starosta wydaje zezwolenie jesli nie trzeba zezwolenia do 3m ?? ja akurat wiem to na 1000% ze od 2,55m szer potrzebne jest zezwolenie a dlatego ze kilka razy w tygodniu takie zalatwiam zeby nasze auta nawet na pusto (mamy naczepy 2,75szer) mogly jezdzic. https://panoramacharter.ltd/
https://19216811.vin/


Ostatnio zmieniony 04 mar 2023, 10:27 przez reypirine, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Do 3 metrów nie trzeba zezwolenia jeśli chodzi o przewożony ładunek. Kolega pisze o zezwoleniach na 2,75 ale to inna bajka, ponieważ to jest już pojazd nienormatywny i taka to różnica.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Cytuj:
wiec kolego powiedz mi po kiego starosta wydaje zezwolenie jesli nie trzeba zezwolenia do 3m ?? ja akurat wiem to na 1000% ze od 2,55m szer potrzebne jest zezwolenie a dlatego ze kilka razy w tygodniu takie zalatwiam zeby nasze auta nawet na pusto (mamy naczepy 2,75szer) mogly jezdzic.
W DE, w PL nie.
Który starosta wydaje zezwolenia na 3m? Zaczynają się od 3,2.

Szerokość nominalna 2,75 to i odstępstwo i zezwolenie. To inna para kaloszy.

1) ładunek wystający poza boczne płaszczyzny obrysu pojazdu może być umieszczony tylko w taki sposób, aby całkowita szerokość pojazdu z ładunkiem nie przekraczała 2,55 m, a przy szerokości pojazdu 2,55 m nie przekraczała 3 m, jednak pod warunkiem umieszczenia ładunku tak, aby z jednej strony nie wystawał na odległość większą niż 23 cm;


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
Podpowiedzcie proszę czy jest szansa i jeśli tak to co trzeba zrobić i w jaki sposób przewieźć ładunek o wymiarach 4.4 metra Wysokość!
4.2 metra szerokość
14 metrów długość
To miałby być domek holenderski ale z antresolą stąd ta Wysokość
Da się to w ogóle ogarnąć?
czy da się to ciągnąć - sam musisz sobie odpowiedzieć.
wymiary, zezwolenia dotyczą ładunku z pojazdem, więc jeżeli będziesz to wiózł na super niskopodwoziówce, to będzie miało wysokość około 4,7-4,8m, ale równie dobrze może to być grubo powyżej 5m na innym środku transportu.
to samo z długością.
jedynie szerokość zostanie bez zmian.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: