Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 gru 2005, 0:37
Posty: 137
GG: 11
Samochód: FH16 750
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

tez nie znalazlem tego przepisu i juz jestem glupi , jutro jak bede na firmie poszukam w papierach lub zadzwonie do GDDKIA i zapytam jak to jest. a Ty Blady nie jezdzisz czasem w Trans Europie Koszalin??


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2009, 23:43
Posty: 82
GG: 0
Lokalizacja: Sosnowiec

MarcinBTC TU masz link do rozporządzenia mówiącego o maksymalnej szerokości pojazdu(strona GDDkiA)
Cytuj:
a Ty Blady nie jezdzisz czasem w Trans Europie Koszalin??
Nie, nie jeżdżę w tej firmie. Jestem z Sosnowca.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 paź 2008, 15:22
Posty: 205
GG: 4667666
Samochód: Mercedes Vario 814

Witam

Podczepię się może do tego wątku na początek. Rzecz w tym, że trafił mi się transport ponadgabarytowy z Polski do Chorwacji (przez Słowację, Austrię, Słowenię). Jako, że nigdy nie woziłem gabarytów (przekroczona będzie tylko szerokość - 3,40m) - jak do tego podejść w takim przypadku? Jakie są opłaty za zezwolenia i ile czasu może zająć ich załatwienie? Gdzie wogóle załatwiać takie zezwolenia w wymienionych krajach?

Pzdr


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 paź 2008, 15:22
Posty: 205
GG: 4667666
Samochód: Mercedes Vario 814

Widzę, że nikt nic nie wie... A może ktoś się orientuje chociaż ile po polsce może kosztować zezwolenie na przelot od morza aż po granicę za ganbaryt tylko na szerokość - jakieś 3,40m?

Pzdr


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sty 2006, 16:05
Posty: 839
Samochód: kadetem tera

Po jaką granice?
parę przykładowych cen:
poznań-świecko 3,50szerokości 147zł
opole świecko 4szerokości 292zł
poznań świecko 4,60szerokość 21długość 414zł
elbląg szczecin 4,40szerokość 229zł
szczecin kołbaskowo 4,15szerokość 19długość 42zł
świecko grudziądz 3szeroko 21długo 4,30wysoko 1 649zł
chojnice świecko 23długość 437zł
wszystko zależy przede wszystkim od wymiarów na drugim miejscu odległość d przebycia, a ile zapłacisz spróbuj sobie odpowiedzieć sam, typuj liczby jak w totolotku

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=YTdDuklzIxk

"MAM WYJE BANE NA TIRY!"


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 mar 2009, 22:18
Posty: 26
GG: 0

witam.,
Ciekawy temat panowie poruszyli. Jestem po niedawnych kontaktach w sprawie gabarytów i kilku przeprawach z urzednikami. Szczerze to jak sie juz cos zaczyna załatwiać w tej kwestii to istny cyrk. Starosta do GDDKiA a GDDKia do Starostwa odsyłają. jedno starostwo odsyła do drugiego bo w zyciu nie wydawało pozwolen i nawet nie wie jak sie za to zabrac.
Co do szerokości to jest pewne ze można do 3m jechać bez zezwolenia na naczepie o szer. 2.55 i ile towar po obu stronach nie wystaje wiecej jak 23 cmr. Oczywiscie wówczas wymagane jest specjalne oznakowanie, dokładnie jakie też jest w wytycznych jakie tablice itd.

własnie na naszych bramkach do 3mm czujki i Pani w okienku nic nie mówią ale jak jest tylko ciut wiecej wyciaga Pani rączke po zezwolenie:) i ma racje


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sty 2006, 16:05
Posty: 839
Samochód: kadetem tera

Cytuj:

własnie na naszych bramkach do 3mm czujki i Pani w okienku nic nie mówią ale jak jest tylko ciut wiecej wyciaga Pani rączke po zezwolenie:) i ma racje
Tym paniom na bramkach w główkach się poprzewracało i o zezwolenie pytają zawsze czasem nawet na puste jumbo. Ale to też zależy na kogo trafimy.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=YTdDuklzIxk

"MAM WYJE BANE NA TIRY!"


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 mar 2009, 22:18
Posty: 26
GG: 0

No tak ale te własnie puste jumbo chyba samo w sobie jest pojazdem na ktore potrzebne jest specjlane zezwolenie, czyż nie? nie orientuję sie w tej materii. Normalna dopuszczalna szerokośc pojazdu to 2,55. Plandeki tez nie wszystkie maja taka, bo standard to 2,50. i np na takiej co ma 2,50 nie mozna jechac bez zezwolenia z towarem o szer 3.00. Nasze przepisy są mocno pokręcone i mają moc haczyków.Jak ma to wiedzieć kierowca skoro ludzie z biur, spedytorzy sie nie orientują a nawet te instytucje co powinne wiedziec na ten temat wszystko to odsłyłają bo w sumie nie wiedza i nie znają przepisów.... ciężko z czymś niestandardowym przebić sie w nawale trudnych, niejednoznacznych w interpretacji przepisów.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sty 2006, 16:05
Posty: 839
Samochód: kadetem tera

Puste jumbo ze stałym wymiarem 2,55 nie wymaga zezwolenia, różnie się to interpretuje jedni mówią że tyle ile naczepa i ani cm więcej inni że do szerokości lusterek. Żyjemy w chorym kraju ale czasem dzięki takim bzdurą można trochę zyskać.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=YTdDuklzIxk

"MAM WYJE BANE NA TIRY!"


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 gru 2005, 0:37
Posty: 137
GG: 11
Samochód: FH16 750
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

ta pani na autostradzie wykonuje swoja prace ty potrafisz tak dokladnie ocenic ile naczepa ma szerokosci ? moze tez myslec ze przekroczona jest dlugosc bo nawet rozebrana naczepa zwykla plata wydaje sie byc dluzsza


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sty 2006, 16:05
Posty: 839
Samochód: kadetem tera

Cytuj:
ta pani na autostradzie wykonuje swoja prace ty potrafisz tak dokladnie ocenic ile naczepa ma szerokosci ? moze tez myslec ze przekroczona jest dlugosc bo nawet rozebrana naczepa zwykla plata wydaje sie byc dluzsza
No ja nie mówię że nie dlatego napisałem że zależy na kogo się trafi bo jeżeli jest to tylko grzeczne pytanie to ok. Ale czasem słysząc ten pretensjonalny ton i niedowierzanie ma się dosyć tych bramek. Bo ta pani jeżeli ma wątpliwości powinna wyjść zmierzyć auto i wtedy dyskutować o tym że jest za długie (jeżeli jest) a nie wpierać swoje domniemania.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=YTdDuklzIxk

"MAM WYJE BANE NA TIRY!"


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 paź 2008, 15:22
Posty: 205
GG: 4667666
Samochód: Mercedes Vario 814

Cytuj:
Po jaką granice?
parę przykładowych cen:
poznań-świecko 3,50szerokości 147zł
opole świecko 4szerokości 292zł
poznań świecko 4,60szerokość 21długość 414zł
elbląg szczecin 4,40szerokość 229zł
szczecin kołbaskowo 4,15szerokość 19długość 42zł
świecko grudziądz 3szeroko 21długo 4,30wysoko 1 649zł
chojnice świecko 23długość 437zł
wszystko zależy przede wszystkim od wymiarów na drugim miejscu odległość d przebycia, a ile zapłacisz spróbuj sobie odpowiedzieć sam, typuj liczby jak w totolotku
Dokładnie to mam ruszać spod Olsztyna i lecieć na Słowację (pierwsze przejście zaraz niedaleko Czech). Szerokość 3,40 - reszta w normie. Gdzie to w ogóle w Polsce załatwiać? Co do kosztów to chyba kilkaset PLN?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sty 2006, 16:05
Posty: 839
Samochód: kadetem tera

Gddkia.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=YTdDuklzIxk

"MAM WYJE BANE NA TIRY!"


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 mar 2009, 22:18
Posty: 26
GG: 0

Jesli puste jumbo ma 2,55 szerokości w dok to nie ma tematu i nie sądze aby Panie na bramkach żadały zezwolen, bo nie ządaja nawet jesli coś ma 2,99.
ale z tego co pamietam to Marcin pisał ze ma naczepy 2,75 szer. To juz nie jest normalny wymiar stad moje watpliwości co do zezwolen na sama pusta naczepe


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sty 2006, 16:05
Posty: 839
Samochód: kadetem tera

Cytuj:
Jesli puste jumbo ma 2,55 szerokości w dok to nie ma tematu i nie sądze aby Panie na bramkach żadały zezwolen, bo nie ządaja nawet jesli coś ma 2,99.
ale z tego co pamietam to Marcin pisał ze ma naczepy 2,75 szer. To juz nie jest normalny wymiar stad moje watpliwości co do zezwolen na sama pusta naczepe
Dlatego piszę że to jest chore, bo gdybyśmy mieli tak jak inne kraje stałe zezwolenia do powiedzmy 3m szerokości to był by ok, a tak co masz naczepę 2,75 i na każdy nawet pusty przejazd na dosłownie KAŻDĄ trasę wyrabiasz zezwolenie?

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=YTdDuklzIxk

"MAM WYJE BANE NA TIRY!"


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 paź 2008, 15:22
Posty: 205
GG: 4667666
Samochód: Mercedes Vario 814

Cytuj:
Gddkia.
Właśnie tam dzwonię aby zasięgnąć języka - zgłasza się sekretarka i po wybraniu klawisza 3 (czyli przewozy nienormatywne) połączenie zostaje przerwane - za każdym razem!:)

No ale w końcu sekretarka powiedziała, że się przenieśli i podała nowy nr:) Ehh:)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 mar 2009, 22:18
Posty: 26
GG: 0

Witam. Z tego co wiem to u Starosty mozna zrobić właśnie stałe zezwolenie na określony skład np na 12 miesięcy na szerokość do 3m. Polecam starostwo powiatowe w Rykach. Pracują tam przyjaźni i kompetentni (przynajmnuej według mnie) ludzie i znają sie na swojej robocie i wydają takie zezwolenia.
O dziwo nie ma znaczenia starostwo pod jaki sie podlega i mozna zrobić zezwolenie w każdym starostwie po przedłożeniu stosownych dokumentów, wniosku, dowodów rejestracyjnych i wniesieniu oczywiście opłaty za takie zezwolenie.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 paź 2008, 15:22
Posty: 205
GG: 4667666
Samochód: Mercedes Vario 814

Witam

No ale jak do 3m? Do 3m nie trzeba przecież żadnych zezwoleń!? Tzn na pojazd o szerokości 2,55m ładujesz łądunek o szerokości do 3m - nie może wystawać więcej niż 23cm z każdej strony. Art 61 czy 62 kodeksu drogowego z tego co pamiętam...


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2009, 23:43
Posty: 82
GG: 0
Lokalizacja: Sosnowiec

Cytuj:
Witam

No ale jak do 3m? Do 3m nie trzeba przecież żadnych zezwoleń!? Tzn na pojazd o szerokości 2,55m ładujesz łądunek o szerokości do 3m - nie może wystawać więcej niż 23cm z każdej strony. Art 61 czy 62 kodeksu drogowego z tego co pamiętam...
"AnnaG Transport" pisała o szerokości pojazdu, nie ładunku. Jeżeli sam pojazd, nawet bez ładunku ma szerokość większą niż przepisowe 2,55 m (tak jak napisał w którymś poście "MarcinBTC" ma naczepę o szerokości 2,75 m ) to i tak musi mieć zezwolenie, a jeżeli tak jak napisałeś- pojazd 2,55 m i ładunek do 3 m, to wtedy nie trzeba żadnego zezwolenia.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 mar 2009, 22:18
Posty: 26
GG: 0

dokładnie tak Blady. Juz w koncu nie wiem czy ta naczepa kolegi ma 2,75 czy 2,55.
Z ladunkiem o wielkości do 3m nie trzeba zezwolenia jeśli naczepa ma 2,55 i pod warunkiem ze ladunek po obu stronach wystaje po 23 cm i towar jest niepodzielny itp


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: