Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 sty 2009, 13:29
Posty: 7
GG: 0
Samochód: Scania

witam
chodzi mi na jaka wysokośc maxymalna moge przewozic rzeczy bez potrzeby dodatkowych zezwolen
oraz szerokośc i gługosc bo tonaz jest wiadomy w dowodzie wiecej nie powioze
jezeli ktos wie prosze o informacjen z gory dziekuje


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Jesteś ograniczony wymiarami pojazdu a nie ładunku.Temat już był,dł 16,5 (zestaw z przyczepą 18,75) szerokość 2,5 (chłodnia 2,6) wysokość 4,0.Ładunek może wystawać z tyłu 1,5m.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

Jeżeli skrzynia ładunkowa ma szerokość 2,55m to ładunek powinien być tak umieszczony, aby z jednej strony nie wystawał więcej niż 23 cm a całkowita szerokość nie powinna być większa niż 3m.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 sty 2009, 13:29
Posty: 7
GG: 0
Samochód: Scania

czemu wymiarami pojazdu przeciez jak chce cos wiesc na niskopodwoziówce to na wysokosc moge zabrac duzo wiecej chodzi mi ile mozna na samo wysokosc jest to 4 metry lacznie z naczepa ??


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 mar 2008, 11:33
Posty: 88
Lokalizacja: Jadwisin 24, 67-my km autostrady A4, zjazd Jadwisin-Witkówek

a potem jak uderzysz w most i przyjedzie policja,to powiesz ze wiozłeś most na niskimpodwoziu i zjechałeś,bo chciałeś zatankować to oczywiście żart,ale Dreiwer 1965 Ci to doskonale opisał ,wszystko ponad 4m to jest gabaryt oczywiście z naczepą,a swoja drogą co to jest wg.Ciebie niskopodwoziówka bo są naczepy juz praktycznie od 20 w pewnych miejscach przez 30,40 cm wysokości,to ta standardowa 90 cm wysokości to już normalka ,także tu musisz operować wysokością dobierając odpowiednio naczepę

odsyłam do linku

viewtopic.php?f=20&t=18477

_________________
Strona internetowa: http://wengrzyn.com/ Facebook:: https://www.facebook.com/phujanwengrzyn?ref=tn_tnmn Yoy Tube: http://www.youtube.com/results?search_q ... 11.youtube.Otomoto: http://wengrzyn.otomoto.pl/


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

4 metry łącznie z ładunkiem. Czyli zależy od wysokości Twojej niskopodwoziówki.
Taka naczepa jak niżej ma wysokość dolnego pokładu 80 cm. Czyli ładunek 3,20 wysoko można wieźć bez problemu.
Obrazek


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Dokładnie jak chłopcy przedstawili.Pojazd wraz z ładunkiem nie może przekraczać 4m wysokości.Jacku przepis o którym mówisz (3m szer przy naczepie 2,55m)jest dawno nieaktualny,fajnie było,ale się skończyło:) Ciągam naczepę Kesselbrucke firmy Goldhofer,mogę wpuścić ładunek do środka ok 10 cm nad ziemię,więc sam ładunek może mieć ok 3,90m.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

Cytuj:
Jacku przepis o którym mówisz (3m szer przy naczepie 2,55m)jest dawno nieaktualny,fajnie było,ale się skończyło:)
Zaciekawiło mnie to, bo ojciec czasem wozi gabaryty. Czy posiada ktoś link lub cytat dotyczący zmiany powyższych przepisów?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 gru 2005, 0:37
Posty: 137
GG: 11
Samochód: FH16 750
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Cytuj:
Cytuj:
Jacku przepis o którym mówisz (3m szer przy naczepie 2,55m)jest dawno nieaktualny,fajnie było,ale się skończyło:)
Zaciekawiło mnie to, bo ojciec czasem wozi gabaryty. Czy posiada ktoś link lub cytat dotyczący zmiany powyższych przepisów?
nie patrz na to ze wozi bo on niema zezwolenia nie dlatego ze nie musi tylko ze taniej i szybciej :D jak wiekszosc firm


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

Cytuj:
nie patrz na to ze wozi bo on niema zezwolenia nie dlatego ze nie musi tylko ze taniej i szybciej :D jak wiekszosc firm
To już inna kwestia :D Na szczęście jesteśmy w mniejszości i wolę wiedzieć.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sty 2009, 19:26
Posty: 290
GG: 0

Czytając tydzień temu rozporządzenie nie znalazłem nic, co by się zmieniło z tą szerokością. Jeśli jednak ktoś coś wie, to niech napisze;)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Ten przepis nadal jest na stronach GDDKiA,ale wiem że stracił ważność jakieś dwa lata temu.Pisałem już gdzieś o tym że przepisu nie widziałem,ale Policja i Służba Celna na wschodniej granicy twierdzą że zaszły zmiany.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2009, 23:43
Posty: 82
GG: 0
Lokalizacja: Sosnowiec

Cytuj:
.Ładunek może wystawać z tyłu 1,5m.
Prawo o Ruchu Drogowym art.61 pkt. 6 Aktualne TUTAJ
Cytuj:
ładunek nie może wystawać z tyłu pojazdu na odległość większą niż 2 m od tylnej płaszczyzny obrysu pojazdu lub zespołu pojazdów; w przypadku przyczepy kłonicowej odległość tę liczy się od osi przyczepy;
Cytuj:
Ten przepis nadal jest na stronach GDDKiA,ale wiem że stracił ważność jakieś dwa lata temu.Pisałem już gdzieś o tym że przepisu nie widziałem,ale Policja i Służba Celna na wschodniej granicy twierdzą że zaszły zmiany.
To jest jakaś plotka usłyszana gdzieś na parkingu od kolegi który słyszał to od innego kolegi... :lol:
Cytuj:
.Jacku przepis o którym mówisz (3m szer przy naczepie 2,55m)jest dawno nieaktualny,fajnie było,ale się skończyło:)
To ile wynosi teraz maksymalna szerokość ładunku :?:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Dziwne pytanie "To ile wynosi teraz maksymalna szerokość ładunku" bez zezwolenia? czy z zezwoleniem? Co do zasłyszenia na parkingu powiedz to policji Katowickiej.Pracodawca powinien wyposażyć mnie we wszystkie dokumenty dotyczące zmian w przepisach,żeby byle krawężnik nie czepiał się na drodze.Niestety realia są inne.Wiem że jesteś jasnowidzem,ale jednak mylisz sie i o przepisach tych mówił mi celnik na Hrebennym a nie kierowca na parkingu.Nie słucham co mówią kierowcy,bo nie znają nawet ustawy o czasie pracy.Zresztą to wszystko jest chore.Co to za przepisy o czym oni mówią.Fotka która mam w avantarze to szerokość 6,50 m Kluczbork-Gdynia.Reszta też jest chora.Można wieźć ładunek do 3m jeżeli pojazd ma 2,55.Jak ma 2,55 to przekracza dozwoloną i tak potrzebuje zezwolenie.Krótko mówiąc Made in Poland.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Ostatnio zmieniony 15 lut 2009, 23:31 przez DRIVER1965, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2009, 23:43
Posty: 82
GG: 0
Lokalizacja: Sosnowiec

Skoro mówisz że przepis o maksymalnej szerokości ładunku (bez zezwolenia) 3 metry przy szer. pojazdu 2,55 m jest nieaktualny to jaki według ciebie lub według tego celnika przepis jest aktualny? Ile więc wynosi ta szerokość (bez zezwolenia) jak nie 3 metry :?: Gdzie jest ten przepis skoro nikt go nie potrafi znaleźć (łącznie z tobą).


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 gru 2005, 0:37
Posty: 137
GG: 11
Samochód: FH16 750
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Starosta wydaje zezwolenie na przejazd po drogach publicznych:
na czas określony na przejazdy po drogach publicznych (wydawane na okres nie dłuższy
niż 12 miesięcy) uprawniające do przejazdu:
pojazdem nienormatywnym, którego długość jest większa od dopuszczalnej, określonej w
przepisach określających warunki techniczne pojazdów, nie więcej niż o 2 m, a szerokość
nie przekracza 3 m, natomiast masa całkowita, naciski osi i wysokość są normatywne,
zespołem pojazdów bez ładunku, którego szerokość nie przekracza 3 m, długość nie
przekracza 22 m, natomiast masa całkowita, naciski osi i wysokość są normatywne

wiec kolego powiedz mi po kiego starosta wydaje zezwolenie jesli nie trzeba zezwolenia do 3m ?? ja akurat wiem to na 1000% ze od 2,55m szer potrzebne jest zezwolenie a dlatego ze kilka razy w tygodniu takie zalatwiam zeby nasze auta nawet na pusto (mamy naczepy 2,75szer) mogly jezdzic.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Blady,nasze przepisy podają że dopuszczalna szer pojazdu to 2,50 a chłodni i izotermy 2,60m Może wieźć ładunek do 3m pod warunkiem że załadowany jest na pojazd który ma 2,55.Jezeli ma 2,55 to przekracza dozwoloną i potrzebujesz zezwolenie na sam pojazd.Przepisu zmieniającego nie widziałem.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sty 2006, 16:05
Posty: 839
Samochód: kadetem tera

Cytuj:
Jezeli ma 2,55 to przekracza dozwoloną i potrzebujesz zezwolenie na sam pojazd.
To pewnie stąd pytanie pani na bramkach na A4 czy na puste jumbo jest zezwolenie^^

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=YTdDuklzIxk

"MAM WYJE BANE NA TIRY!"


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Grzesiu A-4 to popierdułka A-2 Kulczyka to dopiero zaprawa.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2009, 23:43
Posty: 82
GG: 0
Lokalizacja: Sosnowiec

Cytuj:
nasze przepisy podają że dopuszczalna szer pojazdu to 2,50 a chłodni i izotermy 2,60m

Nie 2,50 m a właśnie 2,55m(oprócz chłodni).
Cytuj:
ROZPORZĄDZENIE

MINISTRA INFRASTRUKTURY1)

z dnia 30 kwietnia 2004 r.

zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia.

2. Szerokość pojazdu, z zastrzeżeniem ust. 12, § 45 ust. 3 pkt 1, § 54 ust. 3, nie może przekraczać 2,55 m i nie obejmuje ona lusterek zewnętrznych, świateł umieszczonych na bokach pojazdu oraz elementów elastycznych wykonanych z gumy lub tworzyw. Szerokość pojazdu ciężarowego z nadwoziem rodzaju furgon może wynosić do 2,6 m, jeżeli jego ściany są zaopatrzone w izolację termiczną, a grubość ściany bocznej wraz z izolacją termiczną jest nie mniejsza niż 45 mm.
MarcinBTC, sam sobie odpowiedziałeś, potrzebujecie zezwolenia nie dlatego, że szerokość ładunku to 3 metry, tylko że macie naczepę która ma szerokość 2,75 metra.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: