Autor
Wiadomość
Tytuł: Pierwszy raz...
Post Wysłano: 30 lis 2005, 20:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lut 2005, 18:59
Posty: 832

Cześć , mam zamiar kupić Scanie R >>> http://www.modelsklep.pl/product_info.p ... 440ab761fc , mam pytanie , czy trudno jest ją skleić? to Był by mój pierwszy model... z góry dzięki!


Tytuł:
Post Wysłano: 30 lis 2005, 22:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 sie 2005, 12:07
Posty: 57
Lokalizacja: Łabędy!!

na ja tesz chce tam kupić takie czerwone Volvo i tesz sie chciałby dowiedzieć czy trudno je sklejać


Tytuł:
Post Wysłano: 01 gru 2005, 0:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 paź 2005, 2:58
Posty: 21
Lokalizacja: Miechów

Polecam zarówno Scanię jak i Volvo. Italeri to dobra firma, także na pewno nie będziecie zawiedzeni. Modele nie są łatwe, ale instrukcja jest tak czytelna, że nie ma właściwie żadnego problemu ze zrozumieniem jej. Mówią, że lepiej dla początkujących kupić model bez silnika i bez skrętnej przedniej osi np DAF albo MAN (oba są w modelsklepie), w których jest średnio 150 elementów do sklejenia, ale ja nie wiem czy tak do końca jest. Skala 1:24 jest w ogóle bardzo przyjemna do sklejania, elementy nie są znowu aż takie małe. Dlatego polecam jak najbardziej modele o których piszecie. Poza tym kiedy model mi się podoba to lepiej mi się go skleja, a jeśli mam jakiś problem to zawsze mogę spytać na forum jak to skleić. Trzymam kciuki i piszcie co postanowiliście. Pozdrawiam.


Tytuł:
Post Wysłano: 01 gru 2005, 8:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 paź 2005, 19:45
Posty: 112
GG: 6415222
Lokalizacja: Włocławek

Ej a mam pytanie skala 1:24 to jakie bedą wymiary ?? Nom z tego co ja slyszalem to lepiej na poczatek man lub daf ale ja tez mam zamiar kupic tą scanie,fajna ona jest.

_________________
Być kierowcą - styl życia,praca,miłość,pasja...
Inni nigdy tego nie zrozumieją...

MERCEDES-BENZ Actros 2540 L <48-355> Vos | Logistics


Tytuł:
Post Wysłano: 01 gru 2005, 12:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

macie racje, lepiej kupić model który wam sie podoba, co z tego ze trudniejszy dzieki temu przy budowie więcej sie nauczycie, tak sie zastanawiam czy sklejanie plastiku jest aż takie trudne, ja wczesniej sklejałem modele kartonowe i uważam ze to jest dopiero sztuka, karton nie jest tak trwały jak tworzywo, łatwo sie odkształca i nie wybacza błedów modelarzom


Tytuł:
Post Wysłano: 01 gru 2005, 19:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lut 2005, 18:59
Posty: 832

Ja jednak kupuje Scanie , ale jeszcze myśle nad nowym Dafie XF...
A jeki kleje najlepij kupić i inne narzędzia? Jestem początkujący i jeszcze nie wiem.


Tytuł:
Post Wysłano: 01 gru 2005, 20:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lis 2005, 19:20
Posty: 3

polecam internetowy sklep modelarski Hobbysta - duży wybór ciężarówek a i ceny także rozsądne:

http://hobbysta.home.pl/sklep/index.php ... =1a&page=1


Tytuł:
Post Wysłano: 01 gru 2005, 20:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

Cytuj:
A jeki kleje najlepij kupić i inne narzędzia? Jestem początkujący i jeszcze nie wiem.
nożyki, cążki do odcinania częsci z ramek, pilniczki, pędzelki, penseta, taśma malarska warto tez sobie zrobić specjalne haczyki i statywy do których mocuje sie lakierowane elementy


Tytuł:
Post Wysłano: 01 gru 2005, 20:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sty 2005, 18:22
Posty: 304
Lokalizacja: się biorą dzieci??

viewtopic.php?t=1522
Kolego Atego tutaj też masz troche informacji dla początkujacych modelarzy. :wink:

_________________
4 8 15 16 23 42 EXECUTE


Tytuł:
Post Wysłano: 01 gru 2005, 20:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lut 2005, 18:59
Posty: 832

No obejrzałem sobie , i nie jest to takie trudne , jedynie malowanie... nie kupie aerografu (czy jakoś tak) bo za dużo kasy na to ...


Tytuł:
Post Wysłano: 01 gru 2005, 20:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

Cytuj:
No obejrzałem sobie , i nie jest to takie trudne , jedynie malowanie... nie kupie aerografu (czy jakoś tak) bo za dużo kasy na to ...
to czym masz zamiar malować model ? jesli farbami w spray-u to nie wróże ci rewelacji, zwłaszcza ze pierwszy raz dopiero bedziesz to robić


Tytuł:
Post Wysłano: 01 gru 2005, 23:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2005, 20:59
Posty: 344
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Cytuj:
Ej a mam pytanie skala 1:24 to jakie bedą wymiary ??
Scania 4 generacji ma 24 cm długości 10,5 szerokości (12 z listerkami) i wysokość 16 cm ...

_________________
http://www.GLOBETRUCKER.org
Is it better to loose 5 minutes or 50 years ?
preferite perdere 5 minuti oppure 50 anni ?
Preferez-vous predre 5 minutes ou 50 ans ?
verlieren Sie lieber 5 Minuten oder 50 jahre ?
Wolisz stracić 5 minut czy 50 lat ?


Tytuł:
Post Wysłano: 03 gru 2005, 16:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lut 2005, 18:59
Posty: 832

Ktoś mi mówił że nie trzeba ich malować , niektórych i jestem ciekaw czy ta scania sie do nich wlicza , bo jak nie to zodtaje DAF bo go NIE trzeba malować!
POSTANOWIłEM: http://www.swiat-modeli.com/opis.php?&id=2244#3


Tytuł:
Post Wysłano: 03 gru 2005, 17:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2005, 20:59
Posty: 344
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

ale jak tego nie pomalujesz to wygląda to jak tandetny plastik ... naprawde musiałbym zobaczyć z bliska takie nie pomalowane elementy możesz nawet poprosić w sklepie modellarskim żeby Ci go gość otwarł to sobie sam zobaczysz

_________________
http://www.GLOBETRUCKER.org
Is it better to loose 5 minutes or 50 years ?
preferite perdere 5 minuti oppure 50 anni ?
Preferez-vous predre 5 minutes ou 50 ans ?
verlieren Sie lieber 5 Minuten oder 50 jahre ?
Wolisz stracić 5 minut czy 50 lat ?


Tytuł:
Post Wysłano: 03 gru 2005, 20:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 sie 2005, 18:35
Posty: 453

jak nie pomalujesz yto iuwierz mi bo kiedys nie pomalowalem jednego elementu przy modelu bo myslalem ze tej czesci nie bedezie widac skleilem patrze i ja widac wiec wzialem rozlolylem model do czesci pierwszych i wyczyscilem kazda czesc i pomalowalem od nowa wiec lepiej pomalowac niz potem zalowac dafa od italeri treba malowac niektorzy nie maluja bo maplastik w kolorze karoserii dlatego go nie maluja ale ja wole zawsze pomalowac niz zalowac ze wydalem kase na model a nic z tego nie ywszlo


Tytuł:
Post Wysłano: 03 gru 2005, 20:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

jak mozna nie malowac plastiku skoro zostają slady kleju :?: malowanie jest obowiązkowe a jaką metode sie wybierze to juz twoja sprawa, niemalowany model wygląda jak zabawka ze sklepu, wiem bo widziałem kiedys ferrari F40 tylko sklejony i wyglądał dennie


Tytuł:
Post Wysłano: 03 gru 2005, 21:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 sie 2005, 18:35
Posty: 453

Jak mizodtaje klej na plastku to go czyszcze papierem sciernym bo jak pomalujesz to klej widac


Tytuł:
Post Wysłano: 03 gru 2005, 22:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lut 2005, 18:59
Posty: 832

osz qurde , zaczynam sie rozmyslać , bo areografem malować niebęde , a żeby to sprayem malować trzeba umieć :/


Tytuł:
Post Wysłano: 04 gru 2005, 0:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2005, 20:59
Posty: 344
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

No ja Ci powiem tak: ja mam 4 modele z Italeri tylko wstydze sie je pokazać na forum, piewszy model kompletna porażka jak na niego patrze to normalnie nie moge się pogodzić z tym że tak tako zpaprałem był malowany pędzelkiem dośc nieudolnie zacieki itd. drugi model jest w sumie dość udany tylko kilka reczy nie dopracowałem malowany pędzelkiem ale jakaś inna farbka była ta sama firma ale zupełnie inna konzustencja i tam jest 0 zacieków tylko są widoczne pociągnięcia pędzla, a w 3 model włożyłem kupe pracy odwalilem środek wszystkie elemnety dopracowane (ale bez dodatkowych bajerów) ale malowałem go sprayem i kurde sie ta farba zrobiła taka pofałdowana- kompletna porażka ...

Teraz mam zamiar zbydować aerograf i spróbować tą metodą malować dużo ćwiczyć żeby mi to wychodziło, no cóż zobaczymy co z tego wyjdzie

Pozdrawiam :wink:

_________________
http://www.GLOBETRUCKER.org
Is it better to loose 5 minutes or 50 years ?
preferite perdere 5 minuti oppure 50 anni ?
Preferez-vous predre 5 minutes ou 50 ans ?
verlieren Sie lieber 5 Minuten oder 50 jahre ?
Wolisz stracić 5 minut czy 50 lat ?


Tytuł:
Post Wysłano: 04 gru 2005, 12:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sty 2005, 18:22
Posty: 304
Lokalizacja: się biorą dzieci??

Cytuj:
No ja Ci powiem tak: ja mam 4 modele z Italeri tylko wstydze sie je pokazać na forum,
Pokaż nie masz się czego wstydzić przynajmniej ja bym go z chęcią zobaczył.
A niemalowane modele tak zdeka dennie wyglądają ja też bym poradził ci go pomalować. :wink:

_________________
4 8 15 16 23 42 EXECUTE


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: