Strona 10 z 11 [ Posty: 211 ] Przejdź na stronę Poprzednia 17 8 9 10 11 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 10 lis 2009, 12:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3138
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Cytuj:
Żebyś wiedział, że mam płacone od km ale nie w tym rzecz. Rzecz w tym, że nienawidzę bezczynności i siedzenia bez celu, nawet jeśli ma za to zapłacą. Mam robotę do wykonania i ją wykonuję. Jak kolega woli stać i zarobić 400 zł za 10h to proszę bardzo.
A ile kilometrów zrobiłbyś przez te 10 godzin ? :) I ile masz od kilometra jeżeli można wiedzieć.
A obowiązkowe przerwy też robisz ?

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 10 lis 2009, 13:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Cały ten spór w ostatnich wątkach nie ma sensu i do niczego nie prowadzi. Jeżeli Jumas chce wymieniać koło to co was to boli? Rożne są firmy i różne panują w nich zasady. Przykład jest taki że jezeli nie zmieni sobie koła to może się posypać robota na cały tydzień, jeżeli są napięte terminy dostaw to te 10h oczekiwania może nieźle namieszać, ale widzę że niektórzy mają z tym problem żeby to zrozumieć. Nie dość że będzie strata w postaći niedostarczonego towaru, nie przyjęcia następnego to jeszcze może dojść koszt banalnej(zależy od sytuacji na drodze oczywiście)naprawy. U mnie jest tak że jeżeli mogę sam coś zrobić to robię jeżeli nie to wiadomo że nikt z gówna bata nie ukręci.
Wiadomo że najlepiej by jeździć w białych rękwiczkach, tylko większość tych którzy tak by chcieli na koniec tygodnia miała by czyściejsze te rękawiczki niż gacie na tyłku(ale to osobna sprawa). Badys my jesteśmy w PL i tu niestety życie oraz inne standardy dłuuuuugo jeszcze będą na niższym poziomie niż w Szwecji, u nas nikt nie da kierowcy 400zł za dodatkowy postój tylko już będzie stękał ile to stracił. Ten kierowca który naraża szefa na mniejsze koszta zawsze będzie miał większe chody, takie są u nas realia, a porównywanie ich do skandynawskich to może za 20lat.


Post Wysłano: 10 lis 2009, 13:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3138
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Ale przy wystrzale z przodu w low deck'u to pozostaje chyba tylko czekać na serwis, czyż nie ?

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 10 lis 2009, 13:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Cytuj:
Ale przy wystrzale z przodu w low deck'u to pozostaje chyba tylko czekać na serwis, czyż nie
Oczywiście, to też napisałem że
Cytuj:
nikt z gówna bata nie ukręci


Post Wysłano: 10 lis 2009, 14:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Cytuj:
Cytuj:
Ale przy wystrzale z przodu w low deck'u to pozostaje chyba tylko czekać na serwis, czyż nie
Oczywiście, to też napisałem że
Cytuj:
nikt z gówna bata nie ukręci
To ciekawe bo mi się zdarzyło wymieniać w manie na gumach 60 oponę z przodu za pomocą standardowego lewarka na wyposarzeniu pojazdu, jak by ktoś pytał opona była po wystrzale

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 10 lis 2009, 15:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Tak jak napisałem wcześniej
Cytuj:
zależy od sytuacji na drodze oczywiście)naprawy. U mnie jest tak że jeżeli mogę sam coś zrobić to robię jeżeli nie to wiadomo że nikt z gówna bata nie ukręci.
mi akurat chodziło (Długiemu chyba też)o sytuację która jest opisana oraz zilustrowana stronę wcześniej.
Chociaż wiadomo, że dla jednych to co jest sufitem dla innych jest podłogą :D Ogólnie każdy przypadek jest inny.


Post Wysłano: 12 lis 2009, 11:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 gru 2008, 21:41
Posty: 349
GG: 997
Samochód: służbowy

Cytuj:
Badys my jesteśmy w PL i tu niestety życie ....
rzecz miała miejsce w PL pracowałem wtedy w polskiej firmie, Ciągnik zarejestrowany w PL, ciągałem szwedzką naczepę.
Cytuj:
A tak w ogóle kolego badys, to czy zanim przyjechał klient i wszystko załatwiłeś to wiedziałeś, że zarobisz 400 zł ?
nie nie wiedziałem, później się dowiedziałem, że za wszelkie przestoje pod ładunki nie z winy kierowcy/firmy transportowej płacą za godziny postoju.
zarabiałem wtedy ok 3tys zł więc 400 było miłą niespodzianką
od razu odpowiem, że ciężko naprawić/wymienić koło nie mając zapasowego


dzisiaj na firmie korzystając z sieci w kantynie dla kierowców; rozmawiałem ze szwedami o tym co tu się pisze, okazało się, że żaden z nich nigdy nie wymieniał sam koła, podziwiają kierowców którzy potrafią to zrobić na drodze i pytali czy w PL nie ma serwisów?

no ale jak to kolega napisał - inne realia i standarty pracy

_________________
Lubię SCANIĘ - jeżdżę VOLVO ale naprawdę uwielbiam - ACTROSY - wyprzedzać
. . .161DT300. . . . . . . . . . . . . .161ETZ300. . . . . . . . . . . . . .161OD300. . .

zabrali mi VOLVO dostałem "ROBURA" teraz mnie wszyscy wyprzedzają


Ostatnio zmieniony 12 lis 2009, 11:25 przez badys, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 12 lis 2009, 11:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Cytuj:
zarabiałem wtedy ok 3tys zł więc 400 było miłą niespodzianką
To faktycznie miła niespodzianka :D
Jeżeli nie było zapasu to zmienia diametralnie całą sytuacje.


Post Wysłano: 12 lis 2009, 11:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Cytuj:
nie nie wiedziałem, później się dowiedziałem, że za wszelkie przestoje pod ładunki nie z winy kierowcy/firmy transportowej płacą za godziny postoju.
zarabiałem wtedy ok 3tys zł więc 400 było miłą niespodzianką
od razu odpowiem, że ciężko naprawić/wymienić koło nie mając zapasowego
Gdybym nie miał zapasówki to też by nie wymienił koła. Szkoda, że dopiero teraz to napisałeś. :twisted:


Post Wysłano: 12 lis 2009, 11:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 gru 2008, 21:41
Posty: 349
GG: 997
Samochód: służbowy

Cytuj:

Gdybym nie miał zapasówki to też by nie wymienił koła. Szkoda, że dopiero teraz to napisałeś. :twisted:
szczerze to nie pomyślałem o tym aby to napisać, dla mnie normalną rzeczą jest, że w szwedzkich naczepach nie wozi się kół na zapas :mrgreen:

_________________
Lubię SCANIĘ - jeżdżę VOLVO ale naprawdę uwielbiam - ACTROSY - wyprzedzać
. . .161DT300. . . . . . . . . . . . . .161ETZ300. . . . . . . . . . . . . .161OD300. . .

zabrali mi VOLVO dostałem "ROBURA" teraz mnie wszyscy wyprzedzają


Post Wysłano: 12 lis 2009, 12:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Cytuj:
dla mnie normalną rzeczą jest, że w szwedzkich naczepach nie wozi się kół na zapas
W niemieckich też :mrgreen:
Ja wożę w niemieckiej naczepie zapas do ciagnika na przednią oś :wink:

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 12 lis 2009, 13:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
Cytuj:
dla mnie normalną rzeczą jest, że w szwedzkich naczepach nie wozi się kół na zapas
W niemieckich też :mrgreen:
Ja wożę w niemieckiej naczepie zapas do ciagnika na przednią oś :wink:
nie piszmy bzdur, to czy naczepa ma kosz czy nie zależy od specyfikacji jaką zamawia kupujący. a czy on jest Szewdem, Niemcem, czy Eskimosem z Kamczatki nie ma najmniejszego znaczenia.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 12 lis 2009, 13:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
dla mnie normalną rzeczą jest, że w szwedzkich naczepach nie wozi się kół na zapas
W niemieckich też :mrgreen:
Ja wożę w niemieckiej naczepie zapas do ciagnika na przednią oś :wink:
nie piszmy bzdur, to czy naczepa ma kosz czy nie zależy od specyfikacji jaką zamawia kupujący. a czy on jest Szewdem, Niemcem, czy Eskimosem z Kamczatki nie ma najmniejszego znaczenia.
Tak się składa że w poprzedniej naczepie nie było kosza i w paru poprzednich też a w obecnej jest ale niemcy nie dali zapasu to wsadziłem swój bo w ciągniku mam dwa zbiorniki i niema miejsca na koło zapasowe :wink:
Zakładali specjalnie kosze do naczep które jeżdziły na wschód, tak normalnie to w żadnej naczepie niema koła zapasowego w niemieckiej spedycji w której jeżdzę, zamiast koła zapasowego może się zdarzyć agregat prądotwórczy do kontenerów chłodniczych

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 12 lis 2009, 14:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

jeżeli więc kierowca jest niemieckojęzyczny, a auto nie przekracza granicy na Odrze to na 100% naczepa nie jest wyposażona w koło zapasowe.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 22 gru 2021, 21:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 cze 2021, 8:30
Posty: 6

A tak z Ciekawości jakie cyfry słyszeliście od mobilnych wulkanizatorow za przyjazd na autostradę ?


Post Wysłano: 23 gru 2021, 8:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 wrz 2009, 16:06
Posty: 641
GG: 1
Lokalizacja: Elbląg

Mi w Lublinie za wymianę siłownia hamulcowego w naczepie skasował tysiąc złotych, z czego części 360.


Post Wysłano: 23 gru 2021, 19:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Cytuj:
Mi w Lublinie za wymianę siłownia hamulcowego w naczepie skasował tysiąc złotych, z czego części 360.
żerowanie na czyimś nie szczęściu - godzina roboty z piciem kawy/

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 23 gru 2021, 19:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

W moich okolicach wyjazd do awarii to 250, wymiana koła 400 i jak niebedzie blisko komina to jeszcze każdy kilometr po minimum 2 zety...


Post Wysłano: 23 gru 2021, 20:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 wrz 2009, 16:06
Posty: 641
GG: 1
Lokalizacja: Elbląg

Cytuj:
Cytuj:
Mi w Lublinie za wymianę siłownia hamulcowego w naczepie skasował tysiąc złotych, z czego części 360.
żerowanie na czyimś nie szczęściu - godzina roboty z piciem kawy/
20 minut roboty ze zdjęciem i założeniem koła. Patrzyłem na zegarek :mrgreen: :mrgreen:


Post Wysłano: 23 gru 2021, 20:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Cytuj:

20 minut roboty ze zdjęciem i założeniem koła. Patrzyłem na zegarek :mrgreen: :mrgreen:
Już założyłem, że jakaś śruba nie szła, coś trzeba było kombinować czy coś. Ździerstwo i tyle.

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 10 z 11 [ Posty: 211 ] Przejdź na stronę Poprzednia 17 8 9 10 11 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: