Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 10 gru 2008, 16:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

Witam słyszałem niedawno, że od roku 2009 aby zdać kategorię B trzeba bedzie znać 1000 pytań i prawo jazdy będzie wydawane jako tzw. czasowe na okres 10 lat. Nie wiem czy to prawda czy jakiś nowy mit 18 lat kończe na poczatku kwietnia więc jezeli zapisał bym się na kurs w grudniu to czy będe zdawał na starych zasadach :wink:
Z góry dzięki za odp. :wink:

_________________
MAN


Post Wysłano: 10 gru 2008, 22:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2813
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Z tego co rozmawiałem z instruktorami i szefem ośrodka to rzeczywiście zmiany maja być i to wielkie. Ma być ponad 1000 pytań z tym ze jedna odpowiedz tylko i system taki ze pytanie kilkadziesiąt sekund odpowiedz bez możliwości przeglądania pytań. Wydłuży się także długość kursu gdyż do wyjeżdżenia będzie 40h. Jeśli zapiszesz się na kurs przed ta data to możliwe ze będą to stare zasady chociaż wątpię w to gdyż egzamin będzie już w czasach obowiązywania nowych jeśli oczywiście w ogóle takowe wejdą

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 10 gru 2008, 22:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 maja 2007, 18:05
Posty: 62
GG: 980556
Lokalizacja: ..::Z-A-M-O-Ś-Ć::..

Jeśli 18 lat kończysz w kwietniu, to coś mi nie pasuje że zapiszesz się na kurs w grudniu, u mnie mówią, że na kurs można zapisać sie max ok 3 miechy przed ukończeniem 18-lat... ale Nie jestem tego pewny. I z tego co sie orientuje Ci co zapiszą sie na kurs przed 2009 rokiem będą zdawać egzamin na starych zasadach, czyli na takich jakich obowiązują obecnie. Takei moje zdanie ale nie jest to informacje pewna w 100%

_________________
..::Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się beret na skroń. W stacyjce kluczyk raz i dwa, spalin kłąb silnik już gra!!::..


Post Wysłano: 10 gru 2008, 22:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Z tym zapisywaniem się to jest tak, ze niby 3 miesiace wczesniej, ale zazwyczaj można się bez problemu dogadac, zeby przyjśc na wykłady wczesniej, a date rozpoczęcia kursu mieć pozniejszą.

Tylko, że to z reguły nie ma sensu, bo wydłuża się tylko czekanie do egzaminu ;-)

Chyba, że na przykład macie na oku ośrodek, który rozpoczyna kursy raz w miesiacu. No i macie do wyboru isc 2 tygodnie wczesniej niz rowne 3 miesiace, albo 2 tygodnie pozniej niz 3 miesiace no i niecierpliwośc robi swoje ;-)

6 dni temu mijala rocznica rozpoczecia kursu przeze mnie i bylo to dokladnie 3 miesiace i 10 dni przed 18tka;-)

ahhh jak sobie przypomne jaki byłem podjarany;-)

I to skrobanie punta o 7 rano w ferie po ciemku - bezcenne ;-)


Post Wysłano: 10 gru 2008, 23:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 gru 2008, 18:25
Posty: 23
GG: 7399197
Samochód: Volvo FH16 520

ja mam pytanie o inna kategorie nie wiem czy mogę tu spytać ale spytam. a jakieś zmiany wejdą w innych kategoriach również czy nie??


Post Wysłano: 10 gru 2008, 23:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

.................
TAK, poszukaj informacji o kwalifikacji wstepnej na forum.
Dla ułatwienia dodam, ze poki co jedyne co sie zmieni to w zakresie kategorii C, C+E, w zakresie D zmieniło się we wrześniu b.r.


Post Wysłano: 10 gru 2008, 23:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 gru 2008, 18:25
Posty: 23
GG: 7399197
Samochód: Volvo FH16 520

o kwalifikacji to wiem że ma być droga. a mi chodzi własnie o godziny do wyjechania np w C i C
+E bo mam zamiar teraz robić te kategorie


Post Wysłano: 10 gru 2008, 23:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

W zakresie samych uprawnień C, C+E nic się nie zmienia, przynajmniej narazie;-)


Post Wysłano: 10 gru 2008, 23:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 gru 2008, 18:25
Posty: 23
GG: 7399197
Samochód: Volvo FH16 520

ok dzięki wielkie


Post Wysłano: 11 gru 2008, 7:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 gru 2007, 11:07
Posty: 394
Lokalizacja: podlasie

Cytuj:
Witam słyszałem niedawno, że od roku 2009 aby zdać kategorię B trzeba bedzie znać 1000 pytań i prawo jazdy będzie wydawane jako tzw. czasowe na okres 10 lat.
co do pytan to slyszalem to samo co kolega napisal pare postow wyżej. a co do waznosci PJ to slyszalem, ze ma byc wazne przez 15l ale przedluzenie obejmie tylko zrobienie badan. a kat. zawodowe C C+E D co 5 lat.
ale jak zwykle okaże sie dopiero jak wejdzie to w zycie


Post Wysłano: 11 gru 2008, 16:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

z RMF FM kiedyś dzwonili do ministerstwa infrastruktury

Cytat z ich strony:
Cytuj:
(Na razie) nie będzie zmian w egzaminach na prawo jazdy
Ministerstwo Infrastruktury nie planuje w najbliższych miesiącach wprowadzania żadnych zmian w egzaminach na prawo jazdy. To odpowiedź resortu na doniesienia o wydłużających się kolejkach w szkołach jazdy. Informacje w tej sprawie zebrał reporter RMF FM Paweł Świąder.
< fot. Archiwum RMF FM

Żadnych zmian w egzaminowaniu kierowców nie będzie co najmniej do końca przyszłego roku. Trwają natomiast prace nad zupełnie nową ustawą o kierujących. Trafią do niej wszystkie przepisy dotyczące szkolenia kierowców, ich karania czy zdobywania dodatkowych uprawnień. W tej chwili te regulacje znajdują się w kilku ustawach.

Prace potrwają jeszcze co najmniej kilka miesięcy, zanim projekt ustawy trafi do Sejmu. Urzędnicy ministerstwa, z którymi rozmawiał reporter RMF FM, sugerowali, że kolejki w szkołach nauki jazdy to być może efekt plotek, które mają im napędzić klientów. Zima to dla nich raczej martwy okres. Niemniej jednak resort bacznie się tym kłopotom przyszłych kierowców przygląda.

Wśród instruktorów i kursantów rozeszły się plotki o planach zaostrzenia zasad szkolenia przyszłych kierowców. Spekuluje się o zwiększeniu liczby godzin nauki praktycznej, powiększeniu i utajnieniu bazy pytań, a także wprowadzeniu limitu czasowego na udzielenie odpowiedzi na egzaminie teoretycznym. W szkoleniu mamy w tym momencie osiem samochodów, pracujących od godz. 6 do 22 przez siedem dni w tygodniu. Czas oczekiwania na jazdę wynosi 1,5 miesiąca - powiedziała reporterowi RMF FM pracownica jednej z lubelskich ze szkół nauki jazdy.


Post Wysłano: 11 gru 2008, 17:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2008, 22:34
Posty: 53
GG: 0
Samochód: Renault Midlum

A jednak cos sie zmieni w przyszlym roku...
Nie w szkoleniu, ale egzaminowaniu:
http://bip.mi.gov.pl/pl/bip/projekty_ak ... 112008.pdf

Zmiany co prawda niewielkie, ale moze warto wiedziec.
Co ciekawsze zmiany:

1) W przypadku egzaminu prowadzanego w zakresie prawa jazdy kategorii B1 lub B, egzaminator bedzie mogl zakonczyc egzamin po upływie 25 minut jeżeli został wykonany program egzaminacyjny i wynik egzaminu jest pozytywny.

2) Podczas tzw. obslugi codziennej bedziemy pokazywac tylko dwa wybrane przez egzaminatora swiatla i/lub plyny, a nie wszystkie. Na wykonianie oblugi codziennej bedzie obowiazywal limit czasowy: 5 min. W przypadku kategorii C+E itp. czas bedzie wynosil 10min. (dochodzi sprzeganie itp.)

3) egzaminator juz w trakcie egzaminu bedzie mial obowiazek informowania nas o bledach i/lub wyniku negatywnym (do tej pory robil to dopiero na koncu egzaminu)

4) egzamin bedzie przerywany rowniez wtedy, jezeli nie zastosujemy sie do znakow: STOP i pojedyncza ciagla linia

5) jezeli dwukrotnie nie uda sie nam poprawnie wykonac tunelu, nie bedziemy mogli wyjechac na miasto. Nie bedzie wolno najezdzac na linie- takze na kat. B

6) podczas zapisywania sie na egzamin, osoby przystepujace do egzaminu po raz pierwszy beda miec pierwszenstwo przed zdajacymi po raz kolejny (jak to bedzie realizowane w praktyce? trudno powiedziec, konkretow nie ma)

Dokladnego terminu wejscia zmian w zycie nie ma, proponowany termin to 1 luty 2009r.

_________________
Ósma pasażerka mazdy.

Szczesliwa posiadaczka kategorii B i C :D
C+E - w trakcie
A i D - w planach.

Stażystka w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej.
Dział Szkoleń i Kursów oraz Biuro Obsługi Klienta.


Post Wysłano: 11 gru 2008, 19:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2008, 11:46
Posty: 489
GG: 8812652
Samochód: Czerwony
Lokalizacja: Śląsk/Zagłębie

Ale te zmiany to na razie projekt i akurat one mogłyby wejść w życie bo są korzystne dla zdających.

A cała afera ze zmianą zasad to efekt działania lobby instruktorów - po prostu zimą mają zawsze mniej chętnych - ludzie boją się jeździć zimą (i przy okazji szkodzą sobie - właśnie najlepiej jest robić prawko zimą, w najgorszych warunkach), więc zawsze pod koniec roku pojawiają się plotki, że od stycznia będzie "dłużej i drożej". Ci, którzy się przestraszą, szybko biegną na kurs.

_________________
B, C, D. Instruktor kat. B.
http://www.kwalifikacja-wstepna.pl - wszystko o kwalifikacji wstępnej
http://www.szkolenia-okresowe.pl - wszystko o szkoleniach okresowych
http://www.walpdrive.pl - mój blog o zdobywaniu zawodowych kategorii


Post Wysłano: 11 gru 2008, 20:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 sie 2007, 10:04
Posty: 26

Cytuj:
Ale te zmiany to na razie projekt i akurat one mogłyby wejść w życie bo są korzystne dla zdających.

A cała afera ze zmianą zasad to efekt działania lobby instruktorów - po prostu zimą mają zawsze mniej chętnych - ludzie boją się jeździć zimą (i przy okazji szkodzą sobie - właśnie najlepiej jest robić prawko zimą, w najgorszych warunkach), więc zawsze pod koniec roku pojawiają się plotki, że od stycznia będzie "dłużej i drożej". Ci, którzy się przestraszą, szybko biegną na kurs.
Akurat tu zgodzę sie z kolegą, a to artykuł który może to potwierdzić:
http://motoryzacja.interia.pl/prawo_jaz ... 213091,415


Post Wysłano: 04 sty 2009, 11:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2007, 22:31
Posty: 411
Lokalizacja: Kielce/Ipswich

Cytuj:
Witam słyszałem niedawno, że od roku 2009 aby zdać kategorię B trzeba bedzie znać 1000 pytań
ja pierwsze słysze, aby ustawodawca wymagał przy egzaminach znajomośći pytań...
podejrzewam ze wystarczy na nie odpowiedziec

trzeba zastosować posiadana wiedze, nie trzeba sie uczyc pytań na pamiec


Post Wysłano: 06 sty 2009, 19:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

Wczoraj zapisałem się na B i nic się nie zmienia przynajmiej przez 1 miesiąc :wink:

_________________
MAN


Post Wysłano: 07 sty 2009, 13:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 cze 2008, 11:52
Posty: 130
GG: 3686521
Lokalizacja: Kielce

Cytuj:
trzeba zastosować posiadana wiedze, nie trzeba sie uczyc pytań na pamiec

Niestety chyba się mylisz, to tak jak z jazdami. Nie uczysz się jeździć, tylko uczysz się jak zdać egzamin. Ot, nasz system szkolenia. W szczególności tyczy się to właśnie kat. B, gdzie kursant prawie zawsze jest zielony.


A co do tych plotek, to tak jest co roku. Szkoły muszą jakoś "skusić" ludzi do robienia prawka, nieprawda ? Przypomnijcie sobie co było rok temu, dwa lata temu...


Post Wysłano: 07 sty 2009, 21:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 wrz 2008, 14:23
Posty: 243
GG: 3694165
Samochód: DAF XF SSC 106 + Wielton
Lokalizacja: Białystok

Kolego hubertd co do pierwszej częci Twojego postu to się zgodzę bo nie da się rozwiązać wszystkich pytań na logikę.Niektóre pytania są tak bezsensowne że trzeba się ich nauczyć na pamięć.Pamiętam że gdy zdawałem egzaminy teoretyczne to pojawiało mi się pytanie,a ja bez jego czytania wiedziałem które odpowiedzi mam zaznaczyć.Nie mówie że to jest dobrze,ale nie oszukujmy się tak robi baardzo wiele osób.

Co do drugiej części to niestety ale się mylisz.Dla wszystkich niedowiarków proponuje zakupić tygodnik "Motor" i otworzyć go na stronie 40.Można tam znaleść artykół pod tytułem "Od lutego trudniej zdobyć prawo jazdy".A w nim m.in. o tym że od lutego na placu manewrowym jako błąd traktowane ma być każde najechanie na linie pasa ruchu.Jak dotąd najechanie jest bezkarne.Kandydat będzie mógł raz powtórzyć zadanie.Natomiast wyjechanie kołem poza linie nadal skutkować będzie przerwaniem egzaminu,podobnie jak potrącenie pachołka.Ma być to dowód że kandydat nie panuje nad pojazdemi nie może wyjechać poza brame ośrodka.Przerwaniem egzaminu zakończy sie także najechanie na pojedynczą linię ciągłą w ruchu drogowym.Teraz taka rystrykcja grozi za przejechanie podwójnej ciągłej.Więcej znajdziecie w tym tygodniku.
Tak więc jednak coś się zmieni i nie są to tym razem puste słowa.

_________________
[A][BE][CE][DE]


Post Wysłano: 07 sty 2009, 22:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2813
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
Jak dotąd najechanie jest bezkarne
Mylisz sie skutkuje to powtórzeniem manewru

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 08 sty 2009, 15:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lut 2005, 22:59
Posty: 122
Lokalizacja: Brzesko

Ja jestem również w trakcie robienia prawa jazdy kategorii B, właściciel szkoły w której odbywam nauki mówił nam że rozmawiał z dyrektorem Tarnowskiego WORD-u i jak narazie nie mamy się czego obawiać ze zmianami w części teoretycznej, narazie nikt nie jest przygotowany na taką wielką rewolucje :). Nawet gdy zacznie obowiązywać ten nowy egzamin to pytania będą systematycznie dokładane.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: