Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 25 lis 2008, 20:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lis 2006, 11:57
Posty: 67
GG: 8119073
Samochód: Scania

Witam. Jak wiadomo robie orurowanie na tył za kabine do scani. I przy okazji zaraz kupiłem nowe gniazda elektryczne tzn: gniazdo z bolcem i dzióra do oswietlenia i gniazdo ABS 5 pinow. Beda one zabudowane w tym orurowaniu. Stare gniazda zostana zamienione na te nowe. I tu moje pytanie jak wyglada zmiana takich gniazd ?? Czy musze przekrecac kazdy kabel ze starego gniazda do nowego czy wystarczy ze srodek tego starego gnizda cały przeloze do nowego ?? I czy jest ta sama sytułacja z gniazdem ABS . Prosze o wyrozumiałosc gdyz chciałbym wiedziec czy sam sobie z tym poradze ??

Ponizej zdjecie gniazda abs

Obrazek

_________________
Scania Królowa Szos !!
Scania = Szacunek


Post Wysłano: 25 lis 2008, 20:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 gru 2006, 17:08
Posty: 221
GG: 0

Najlepiej jak nowe gniazda cała to juz zostawic nowe srodki :) Tylko kolego kableki poprzykrecaj i juz bo nowe to nowe popisz na kartce gdzie który idzie i dasz rade :P
powodzenia


Post Wysłano: 25 lis 2008, 22:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

Witam środki nie będą Ci pasowac a nawet jak będą to je nie założysz bo środek wkłada się od zewnątrz a kabel od wewnątrz środek raczej nie spasuje bo to tniazdo z fotki to nie jest orginalne gniazdo ja zmieniałem orginalne gniazdo ggvs made in germany na Erih Jager obydwa oginały to środek był taki sam ale i tak musiałem zakałdac nowy i zaciskać nowe piny :wink:

_________________
MAN


Post Wysłano: 25 lis 2008, 22:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lis 2006, 11:57
Posty: 67
GG: 8119073
Samochód: Scania

Bo tak w gniazdach elektrycznych obudowa jest aluminiowa a srodek plastikowy i jak przekrecisz ten srodek to on wychodzi z obudowy aluminiowej. I wtedy zostanie ci srodek połaczony z kostakimi . Z tym to nie ma problemu. Tylko najwiekszy problem to jest z gniazdem ABS. Chce tak zrobic zeby nie niszczyc orginalnych połaczen kabli. Myslalem ze moze odkreci sie tyl gniazda od absu i srodek wyjdzie i tylko przeloze go do nowej obudowy . Czy moja teza bedzie dobra ??

_________________
Scania Królowa Szos !!
Scania = Szacunek


Post Wysłano: 26 lis 2008, 16:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 kwie 2006, 22:05
Posty: 207
GG: 5539280
Samochód: Iveco Stralis 480
Lokalizacja: Chodziez

Przewod i tak bedziesz musial wlozyc od tylu a wiec odciac przewody od wtyczki.
Wiec lepiej wszystko zlutuj do nowej wtyczki.
Jak przewod do bolca jest przykrecany to nie zapomnij koncowki oblutowac 8)

_________________
LASEKUR LASEKUROLUM AB1993 CE1997 DE2008


Post Wysłano: 06 gru 2008, 10:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

Przwód do bolac (pina) jest zaciskany a nie przykręcony przynajmiej ja tak miałem że bierzesz koobinerki i zaciskacz :wink:

_________________
MAN


Post Wysłano: 07 gru 2008, 0:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 gru 2008, 18:25
Posty: 23
GG: 7399197
Samochód: Volvo FH16 520

jak kolego chcesz pożądnie zrobić w wtyczkach gdzie kable się przykreca śróbkami to na kable pozakładaj takie tulejki i wtedy przykręcaj. takie to są http://www.lapppolska.pl/nt3/cat_lapp_p ... group=7203 lub z kolorowymi plastikami sa http://www.lapppolska.pl/nt3/cat_lapp_p ... group=9423 . kupisz je w sklepie elektrycznym do tego jeszcze jest praska specjalna


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: