Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 08 kwie 2008, 20:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 sty 2008, 1:42
Posty: 60
Lokalizacja: Wrocław / Monachium

no i kolega Jacek ma rację ... Scania XPI :) spełnia Euro 5 bez dodatków chemicznych ... tylko recyrkulacja spalin, a silnik stworzony od podstaw we współpracy z Cummins'em.
oj nie byłem na czasie, a tak sobie brzydko pokpiwałem :?
mea culpa


Post Wysłano: 01 lis 2008, 19:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 gru 2007, 14:02
Posty: 293
GG: 0
Samochód: wypasione
Lokalizacja: Wrocław

Panowie, chcę robić prawo jazdy kat. C we Wrocławiu. Mam pytanko odnośnie najlepszej szkoły we Wrocławiu ? Gdzie jest najlepsza cena w porównaniu do jakości nauczania ? Podsumowując : gdzie najlepiej robić prawko na C ?

_________________
Życie jest piękne ! - powiedział Prosiaczek ... i rzucił się w przepaść.


Post Wysłano: 08 sty 2009, 20:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 mar 2007, 18:37
Posty: 139
GG: 1
Samochód: Daf Euro 6 SSC
Lokalizacja: Oława/okolice

Koledzy zdawał ktoś może na MAN-ie C+E ?

Cichanos jeżeli jeszcze nie wybrałeś idź do BiS-u. Ja tam robiłem i wszystko wytłumaczą bez problemów bez krzyków i nerwów :wink:

Tu link: http://www.naukajazdy-bis.pl/index.html

(dawno nie aktualizowali zdjęć :wink: )


Post Wysłano: 16 mar 2009, 1:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 sty 2008, 1:42
Posty: 60
Lokalizacja: Wrocław / Monachium

odgrzewając nieco temat mam pytanie o tego MAN'a z egzaminu:
on ma manualną skrzynię biegów ? ile biegów ma ten samochód ?
może ktoś coś o nim opowie ?


Post Wysłano: 16 mar 2009, 14:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 mar 2007, 18:37
Posty: 139
GG: 1
Samochód: Daf Euro 6 SSC
Lokalizacja: Oława/okolice

Ja zdawałem na MANie pod koniec lutego (wynik pozytywny). Tutaj jest link i możesz sobie obejrzeć całe autko:

http://www.word.wroc.pl/zalaczniki/man12240.pdf

Skrzynia jest manualna i biegów ma (chyba) 4+4 skrzynia dolna górna.


Post Wysłano: 27 mar 2009, 21:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 sty 2009, 22:00
Posty: 11
GG: 0
Samochód: mietek 814

Zdałem dzisiaj za pierwszym razem kat C ,trzepałem porami niepotrzebnie egzaminator ok wcale nie złośliwy ,umiesz -zdajesz nie umiesz - doucz się .Zdawałem na manie

_________________
A B C T


Post Wysłano: 01 mar 2010, 15:55

We wrocławskim WORD-zie będzie nowy autobus. Przetarg wygrał Autosan S.A. Obecny autobus jest za długi jak na plac manewrowy jakim dysponuje WORD. Parkowanie prostopadłe przodem trzeba robić z korektą, bo inaczej się nie da. Autobus ma być krótszy od obecnego.

http://www.word.wroc.pl/download/2010_a ... utobus.pdf


Post Wysłano: 01 mar 2010, 16:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

najśmieszniejsze jest to, że kilka szkół jazdy z myślą o lepszym przygotowniu kursantów kupiło takie same autobusy, czyli za długie, a teraz będą zmiany.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 18 paź 2010, 20:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 gru 2009, 21:11
Posty: 20
GG: 0
Samochód: STEYR+HIAB 070
Lokalizacja: prawie Wrocław;)

Czy jakaś szkoła nauki jazdy we Wrocku ma już nowego Autosana?

_________________
B=>17.12.08
C=>12.01.10
E do C=>15.03.10
T=>25.04.08
Kurs na żurawie przenośne II Ż (HDS-y)=)


Post Wysłano: 18 paź 2010, 21:42

Cytuj:
Czy jakaś szkoła nauki jazdy we Wrocku ma już nowego Autosana?
Z tego co mi wiadomo, to jeszcze nie.


Post Wysłano: 11 lis 2010, 22:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 mar 2007, 18:37
Posty: 139
GG: 1
Samochód: Daf Euro 6 SSC
Lokalizacja: Oława/okolice

Rozmawiałem ostatnio z właścicielem jednej ze szkół we Wrocławiu to stwierdził że w jego wypadku było by to samobójstwo. Może jakiś Kursant się szarpnie na nowe auto. Ale raczej to szkoda pieniędzy według mnie.


Post Wysłano: 17 lis 2010, 21:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 lis 2010, 21:10
Posty: 1
GG: 0

czy ktos z was zdawal w ostatnim czasie egzamin c+e na manie?
podobno zaczep w manie jest w takim stanie, ze sprzeganie przyczepy to czysta loteria. pomimo szarpnia sprzeg nie chce wpasc w ucho dyszla. czy ktos moze to potwierdzic?


Post Wysłano: 18 lis 2010, 21:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 gru 2009, 21:11
Posty: 20
GG: 0
Samochód: STEYR+HIAB 070
Lokalizacja: prawie Wrocław;)

Kolego niestety taka jest prawda, ja miałem 2 egzaminy na E do C. Na pierwszym szarpałem się do końca czasu aż zaskoczyło, nie wiem jak mi się udało ale na koniec uwiesiłem się na tej dźwigni i poszło, ale nie założyłem zabezpieczenia od ABS i lipa, i do powtórki ale i tak oblałem cofając do garażu(egzaminator zrył banie). Na drugim już byłem mądrzejszy, chodź i tak za pierwszym razem nie wyszło :wink: , drugie podejście: wsteczny :arrow: patrz by równo auto "szło" do tyłu względem przyczepy :arrow: gaz(nie pełny) :arrow: i musi zaskoczyć. Poprostu musisz mocno przypierdo...ć.
Był po mnie w kolejce gościu i nie zdał zostawiając rozprzężony zestaw, by go sprzęgnąć było potrzebne dwóch egzaminatorów, brak zasad egzaminowania i 20 minut czasu. A my kursanci mamy tylko (o ile się nie mylę) 15 minut i sprawdzenie świateł do tego. Paranoja :?

_________________
B=>17.12.08
C=>12.01.10
E do C=>15.03.10
T=>25.04.08
Kurs na żurawie przenośne II Ż (HDS-y)=)


Tytuł: WORD Wrocław
Post Wysłano: 11 mar 2012, 21:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 lis 2011, 19:59
Posty: 5
GG: 0
Samochód: scania 124L 420

Obecnie poprawiło się. Zaczep działa tak jak trzeba, no powiedzmy prawie... Cała tajemnica tkwi w podjeżdzaniu. Musisz być idealnie równolegle z przyczepą, przy wyczepianiu nie wolno podnieś za wysoko ucha... i zaskoczy aż miło...
Co do samego egzaminu to mam wrażenie, że jeżeli śpiewająco podczepisz przyczepę to jak nie dasz dupy sam na manewrach czy innej głupocie z własnej winy to masz zdane.
Jestem świeżo po egzaminie i jestem szczerze wdzięczny egzaminatorom (zdałem za drugim razem) za okazaną wyrozumiałość na egzaminie.
Pierwszy oblałem za 90 na przyczepie (łamałem za mocno).
Moja wina i własna głupota.
Drugi poszedł już bez pudła.
Po drodze egzaminator miał kilka powodów do czepania się i oblania mnie.
Zarówno za pierwszym jak i drugim razem egzaminatorzy nie czepiali się drobiazgów co pozwoliło mi na zdanie.
Oni naprawdę na pierwszy rzut oka wiedzą czy można człowieka puścić na ulicę 40-toma tonami na 12 kołach...
Na egzaminie to nie oni was oblewają tylko wy nie dajecie im szans na zaliczenie wam egzaminu...
Swoją drogą naszukałem się informacji o zestawie na egzaminie i nigdzie w necie tego nie znalazłem więc spisałem z kartki w kabinie Mana przed egzaminem i podaję zainteresowanym dane zestawu egzaminacyjnego WORD Wrocław (Man+przyczepa):
- Długość 8,2m + 7,9m = 16,1m
- Szerokość 2,5 m
- Wysokość 2,9m + 2,8m (ale raczej nie sumujemy...)
- DMC 12t + 8,2t = 20,2t
- Masa własna 5,3t + 2,7t = 8,0t
- RMC (rzeczywista masa całkowita) 8,6t +6,4t = 15,0t
Może się komuś przyda...


Post Wysłano: 12 mar 2012, 0:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 lip 2006, 14:51
Posty: 50
GG: 0
Lokalizacja: DW

Gdyby mial powod do oblania Cie, to uwierz ze zrobilby to. WORD ma obecnie zbyt slaba sytuacje finansowa, zeby pozwalac sobie na takie rzeczy.
Zgodze sie, ze jezeli zapniesz przyczepe i zdasz plac to 90% sukcesu juz za Toba. Ale wynika to z czego innego - we Wroclawiu po prostu nie ma gdzie na C+E jezdzic. Do bolu oklepany Brochow, ewentualnie zawracanie na rondzie Grota-Roweckiego albo w Zernikach i tyle. Z tego wszystkiego najtrudniejsze moze byc zawracanie pod wieza cisnien, bo tam trzeba troche pomyslec zeby nie najechac na kraweznik a pozniej nie przeleciec po ciaglej. Wszystko to banal dla osoby ktora chce zostac kierowca zawodowym. Kiedys to sie jeszcze wyjezdzali na Grunwaldzki, zeby na powrocie wpuscic zdajacych pod zakaz 9 t. (jak remontowali wiadukt na pl. Spolecznym) i byl objazd via. Siekiewicza i Most Pokoju. Ale teraz juz chyba nikomu sie nie chce.
BTW. Jestem calkiem swiezo po egzaminie na D, na Autosanie. Jezeli ktos ma jakies watpliwosci lub pytania to w miare mozliwosci chetnie pomoge ...


Post Wysłano: 25 lut 2014, 6:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

WORD Wrocław zrobił kilka zmian:

1. można wykupić jazdę na placu manewrowym WORD-u. po uruchomieniu nowego ośrodka, są dwa place manewrowe, na starym zastała kat. A (wszystkie), T, B+E, C+E i D, a na nowym zdaje się tylko na kat. B i C. z tego względu i z powodu dużo mniejszej liczby zdających jest więcej luzu na placach.

2. w niektórych kategoriach WORD nie posiada swoich pojazdów, a to dotyczy B1, B -automat i D. w kat. D w tamtym roku zdawało się na autobusie, na którym ja uczę, jednak w tym roku na egzaminy autobus podstawia POLBUS. jest to samochód mocno wyeksploatowany i nie ma możliwości ustawienia fotela (jest zamontowany na sztywno), ustawienia kierownicy, ciężko chodzą biegi, bardzo wysoko bierze sprzęgło i co najważniejsze nie ma lusterek rampowych, co jest dużym utrudnieniem przy zatrzymywaniu się w jeździe pasem ruchu (łuk).
jednak jest możliwość zdawania na autobusie, na którym się szkoliło. trzeba to zgłosić w okienku podczas zapisywania się na egzamin. jak dotąd tylko nasi kursanci z tego korzystają, może inni nie mają takiej wiedzy.

3. WORD zakupił nowy pojazd egzaminacyjny na kat. B+E, a jest to FORD VAN z salonu w zamian starego Galaxy. wczoraj podstawiając autobus na egzamin swojego kursanta oglądałem go na placu jeszcze nie oklejonego. ciekawy jestem reakcji szkół jazdy, bo zapotrzebowanie na kat. B+E jest stosunkowo nie wielkie, tylko kilka szkół we Wrocławiu to prowadzi, a wydatek na takie auto jak WORD dość spore.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 02 kwie 2014, 20:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 gru 2009, 21:11
Posty: 20
GG: 0
Samochód: STEYR+HIAB 070
Lokalizacja: prawie Wrocław;)

Koledzy, a wiecie może dlaczego WORD Wrocław już nie podstawia na egzaminy swojego Autosana?

_________________
B=>17.12.08
C=>12.01.10
E do C=>15.03.10
T=>25.04.08
Kurs na żurawie przenośne II Ż (HDS-y)=)


Post Wysłano: 02 kwie 2014, 20:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

WORD wrocławski nie posiada swojego autobusu od 2012 roku.

dzisiaj korzysta z pojazdu POLBUS-u, ale moim kursanci zdają na tym autobusie na którym się uczą, czyli ja podstawiam nasz autobus pod egzamin.

prawdopodobnie od maja znowu nasz autobus (Lider ADJ/PZMOT) będzie znowu pojazdem egzaminacyjnym.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 11 kwie 2014, 21:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 gru 2009, 21:11
Posty: 20
GG: 0
Samochód: STEYR+HIAB 070
Lokalizacja: prawie Wrocław;)

O poznaje pana, robiłem u was prawko na autobus, oczywiście zdane za pierwszym razem, pozdrawiam:)

_________________
B=>17.12.08
C=>12.01.10
E do C=>15.03.10
T=>25.04.08
Kurs na żurawie przenośne II Ż (HDS-y)=)


Post Wysłano: 04 lis 2014, 21:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 cze 2013, 13:29
Posty: 5
Lokalizacja: DW

Witam a ktoś ostatnio zdawał kat C/E bo chce sie zapisac a nie wiem gdzie. pomoze ktoś?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: