Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 31 paź 2008, 15:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 sie 2008, 19:56
Posty: 9
Samochód: brak

nie to zebym sie chwalil ale wlasnie testuje taki zestaw i jesli ktos chcialby sie dowiedziec oraz uzyskac adresy i podpowiedzi to zapraszam. powiem tylko ze ta wiedza kosztowala mnie 4 miesiace sleczenia przy komputerze a potem zakupy. uwazam ze mam mobilny zestaw na cala europe.
w razie czego piszcie
tutaj
badz 701702701@interia.pl


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Cytuj:
powiem tylko ze ta wiedza kosztowala mnie 4 miesiace sleczenia przy komputerze
Analizowałeś przy tym cały schemat modemu i satelity? :shock: :wink:

Ceny póki co są zaporowe. Kiedy usługa wchodziła na rynek spekulowano, że abonament za najtańsze opcje może wynieść ~70zł na miesiąc i to byłoby OK. Ale na razie są 2x wyższe i za łącze 256 trzeba płacić 150zł / miesiąc o cenie sprzętu nie wspominając (idzie w tysiące zł.). Antena 80cm nie należy do zbyt poręcznych, a chcąc skorzystać z internetu trzeba ją za każdym razem montować i ustawiać. O tym ile miejsca zajmuje, nawet nie wspominam. Ciekawe jakby działało na antenie o mniejszej średnicy. Nawet 60-centymetrowa byłaby już znacznie wygodniejsza.

To co mnie najbardziej zastanawia, a czego nie potrafię znaleźć - jaki ten sprzęt ma pobór energii?

_________________
Czerwone i bure


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 sie 2008, 19:56
Posty: 9
Samochód: brak

nie analizowalem ale chodzi mi o dobranie sprzetu. w polsce odpada sprzet kupilem u niemieckiego operatora bo wyszlo najtaniej z calej europy. pobor pradu sprawdze i odpowiem. dla przykladu powiem ze sprzet kosztuje 350 euro a abonament na wspomniane przez ciebie 256 kb - 19,90 euro. w polsce jest ponad 2 razy drozej.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

może podałbyś wszystkim forumowiczom takie szczegóły jak- kto zajmuje sie dystrybucją i sprzedażą takiego zestawu??? i na ile trzeba podpisać umowe i jakie wymogi stawiają???

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Cytuj:
sprzet kupilem u niemieckiego operatora bo wyszlo najtaniej z calej europy.
No to nieco zmienia postać rzeczy.

Jakbyś mógł to zmierz jeszcze pingi np. na www.onet.pl

_________________
Czerwone i bure


PRosze takze o kazdy szczegol, jak gdzie kiedy, ile czasu trwa ustawianie antedy jak ja mocujesz ile to zajmuje miejsca, czy rzeczywiscie inet jest wszedzie, jaki sprzet posiadasz (modem, antena), jak dlugo trwaly formalnosci zwizane z zakuppieniem zestawu, gdize go kupiles i jak Ci sie sprawia.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 sty 2008, 1:24
Posty: 78
GG: 2099191
Samochód: autonogi ;D
Lokalizacja: WZW/NO

Szkoda że np. orange czy iplus nie śmiga w całej Europie tylko w kraju :roll: :(

_________________
Nie Ważne To Co Nas Dzieli Lecz To Co Nas Łączy ...

MODLITWA KIEROWCY:

http://www.youtube.com/watch?v=tiTL0hul ... re=related


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 kwie 2006, 18:17
Posty: 692
GG: 8426213
Samochód: Scania R420
Lokalizacja: Bochnia

Cytuj:
Szkoda że np. orange czy iplus nie śmiga w całej Europie tylko w kraju :roll: :(
Podobno można z niego korzystać za granicą, ale koszty z tym związane są kosmiczne. :]


Cytuj:
Cytuj:
Szkoda że np. orange czy iplus nie śmiga w całej Europie tylko w kraju :roll: :(
Podobno można z niego korzystać za granicą, ale koszty z tym związane są kosmiczne. :]
nie podobno tylko mozna, ale placisz roaming co jak waidomo tanie nie jest :)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 lis 2008, 16:44
Posty: 2
GG: 9457586
Samochód: mercedes
Lokalizacja: Starogard Gdański

kurcze mam fajnego laptopa HP i internet iplusa, mogę to jakoś wykorzystać do nawigacji samochodowej GPS? Nie jestem w tym temacie dobry więc proszę o proste wytłumaczenie :D 73.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2008, 20:06
Posty: 57
GG: 7053436
Lokalizacja: Kuźnica Grabowska/Ostrzeszów-POT

Cytuj:
kurcze mam fajnego laptopa HP i internet iplusa, mogę to jakoś wykorzystać do nawigacji samochodowej GPS? Nie jestem w tym temacie dobry więc proszę o proste wytłumaczenie :D 73.
Do nawigacji w laptopie potrzebujesz odbiornika GPS i oczywiście programu, polecam Navigatora 7 :)

_________________
B- 22.06.2009
C- 02.10.2009

C+E- 20.10.2011
Kwalifikacja wstępna- 14.10.2011


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 sty 2008, 1:24
Posty: 78
GG: 2099191
Samochód: autonogi ;D
Lokalizacja: WZW/NO

Cytuj:
kurcze mam fajnego laptopa HP i internet iplusa, mogę to jakoś wykorzystać do nawigacji samochodowej GPS? Nie jestem w tym temacie dobry więc proszę o proste wytłumaczenie :D 73.
Pewnie że możesz poprostu musisz kupić sobie mapę np. Navigator Mapa Polski 3.0 (ewentualnie ściągnąć z jakiegoś forum :wink: ) wgrać do laptopka nastęnie potrzebny jest adapter gps do lapa ( np to:http://www.kamilnotebook.pl/index.php?p ... cts&cat=23 ) albo tu : http://www.allegro.pl/search.php?sg=0&s ... do+laptopa koszt takiego adaptera to 80 - 250 zł, ale do navi w laptopie nie potrzebny jest żaden internet.

aha jeszcze znalazłem takie coś :
"serdeczne dzięki za dotychczasową pomoc.
mam jeszcze jedno pytanie czy korzystanie z GPS kończy się tylko na zakupie map i urządzenia GPS czy należy jeszcze należy ponosić dodatkowe koszty np. za obsługę?"
odp: "alez oczywiscie !nalezy oplacic abonament RTV , i ojcu rydzykowna tace sypnac !
....a tak na powznie to gps jest za free ... uwazam tez ze nie ma dobrych programow do gps ponizej 1k zl ;/ takich co obsluguja np problem komiwojazera .... jak sie myle niech ktos mnie z bledu wyprowadzi" :lol: :wink:

_________________
Nie Ważne To Co Nas Dzieli Lecz To Co Nas Łączy ...

MODLITWA KIEROWCY:

http://www.youtube.com/watch?v=tiTL0hul ... re=related


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 sie 2008, 19:56
Posty: 9
Samochód: brak

jesli chodzi o sprzeto to http://www.filiago.de ja kupilem akurat na probne 3 miesiace ( nazywa sie to 1024 flat flexi ) zaplacilem za wszystko z abonamentem i zakupem sprzetu 1650 zlotych ( nie wiem jaki wtedy byl kurs euro ale nizszy niz teraz). modemi konwerter dwustronny jest firmy newtec. do tego podlaczylem zwykly router wifi firmy dlink za 90 zlotych kupiony w sklepie. wszystko smiga. jesli chodzi o antene to zamontowalem odrazu dwa zezy i ustawilem jednoczesnie na hotbirda 13 i astre 19,2 zeby z jednej anteny obejrzec odrazu telewizje. jesli chodzi o ustawienie antene to nie jest to trudne ale powinien byc do tego miernik sygnalu. na oko albo kompasem albo brzeczykiem ktory jest w zestawie tego sie nie zrobi.
jest jeszcze wiele zawilych kwestii... nie mam troche dzisiaj czasu zeby pisac.
rozmowa telefoniczna to okolo 8 MB na 60 minut wiec limit jest zdaje sie 2,5 GB wiec wystarczy zeby codzien pogadac ze znajomymi 10 godzin - jesli by oczywiscie tylko rozmawiac. ja mam do tego abonament skype europa i tam jest z kolei 10 000 minut miesiecznie na wszystkie stacjonarne w europie w tym polska. mam rowniez 5 innych operatorow voip ale zauwazylem ze skypem jest najlepiej. potem transfer ma spadac w zaleznosci od zajetosci transpondera ale i tak nie ponizej 64kb/s a to wystarcza do rozmowy.

jest klopot z zakupem trzeba kupic na kogos kto mieszka w niemczech. akurat moja siostra studiuje to sie udalo. nie bylo wiekszych problemow zaplacilem przez internet paypal - akceptuja rowniez visa.

zastanawiam sie nad tym zeby przez tydzien o okreslonej godzinie podac wam namiary na mojego skypa i numer stacjonarny podlaczony ze skypem aby kazdy mogl przetestowac sobie lacze oraz jak slychac - ja oczywiscie sie polacze internetem z satelity. wiem ze to bedzie urwanie glowy wiec sie zastanawiam...bedzie mozna rowniez zadzwonic z komorki.jesli ktos jest zainteresowany to prosze o maila.
na dzisiaj tyle bo w sumie to jestem zmeczony ale w weekend moze to uruchomimy.
wogole chcialem powiedziec co i jak kazdemu zainteresowanemu bo podejrzewam ze nie tylko mnie to chodzilo po glowie od dawna . wogole to powiem ze jestem mile zaskoczony jak to dziala i tym ze jest to takie mobilne. jesli chodzi o jazde to testuje to wszystko i zamierzam dopiero wsiasc na jakiegos konia.
pozdrawiam oczekuje na maile. na wszystkie postaram sie odpowiedziec chociaz moze nie byc to jakos blyskawicznie ale prosze o wyrozumialosc.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 paź 2008, 15:22
Posty: 205
GG: 4667666
Samochód: Mercedes Vario 814

No ok - ale z tego co napisałeś wynika, że nie używasz tego w samochodzie tylko w domu? Czy jest szansa aby bawić się z tym w samochodzie - chodzi o ustawienie anteny na astrę...


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 sie 2008, 19:56
Posty: 9
Samochód: brak

Cytuj:
No ok - ale z tego co napisałeś wynika, że nie używasz tego w samochodzie tylko w domu? Czy jest szansa aby bawić się z tym w samochodzie - chodzi o ustawienie anteny na astrę...
tak mozna. ja mam zeza nei tylko na transponder z satelity ktory nadaje sygnal internetowy ale rowniez na astre telewizyjna 19, 2 oraz hotbirda 13. tak ze to mozliwe i u mnie zastosowane. jak odnosisz sie do propozycji rozmowy przez skype na tym wlasnie satelitarnym laczu?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 paź 2008, 15:22
Posty: 205
GG: 4667666
Samochód: Mercedes Vario 814

"Zeza"? Nie rozumiem:) Jak to ustawić np na parkingu? Ile czasu zajmuje taka zabawa i czy np jak jest mróz na dworze to jest to wykonalne? Poza tym wpisz w TRYBie MS-DOS (albo WIERSZu POLECEŃ) polecenie PING WP.PL oraz PING ONET.PL
Próba SKYPE jak te dwa pingi Ci się uda wbić:)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 sie 2008, 19:56
Posty: 9
Samochód: brak

Cytuj:
"Zeza"? Nie rozumiem:) Jak to ustawić np na parkingu? Ile czasu zajmuje taka zabawa i czy np jak jest mróz na dworze to jest to wykonalne? Poza tym wpisz w TRYBie MS-DOS (albo WIERSZu POLECEŃ) polecenie PING WP.PL oraz PING ONET.PL
Próba SKYPE jak te dwa pingi Ci się uda wbić:)

potem zrobie pingi. jesli chodzi o ustawienie anteny to trzeba niestety miec meirnik. do mnie wlasnie idzie jeden ktory wybralem po ustaleniach ze sprzedawca. jak bedzie dzialal napisze na forum. ustawienie nie jest trudne miernik jednak musi byc. a szybkosc....przy odrobinie wprawy pare minut.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 sie 2008, 19:56
Posty: 9
Samochód: brak

1 packets transmitted, 1 packets received, 0% packet loss
round-trip min/avg/max = 786.0/786.0/786.0 ms


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2007, 18:25
Posty: 350
GG: 4604681
Lokalizacja: 50° 42’ 24,3” N 22° 24’ 38,8” E

To ja za taki internet podziękuje. To w szkole na kompach, z 1998r internetem z TP S.A. chodzi już lepiej (ping ok. 300ms). A ja tam nic zrobić nie mogę, bo mnie zaraz szlak trafia.

_________________
Każda maszyna jest warta tyle ile wart jest człowiek który ją obsługuje!!!

So Others May Live


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Na jednym pomiarze ciężko cokolwiek stwierdzić. Przydałoby się takich przynajmniej 10. Czas odpowiedzi nie ma takiego znaczenia jak gubienie pakietów. Jednak te 800ms nie wygląda zbyt ciekawie.

_________________
Czerwone i bure


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: