Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 06 paź 2008, 9:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sie 2008, 22:00
Posty: 69
GG: 8244683
Samochód: Aktualnie Brak
Lokalizacja: Bieruń

Witam :)

Jako iż zacząłem dłubać przy modelu, chcę się z Wami podzielić fotkami oraz stanem prac. Na stan dzisiajszy, skonczone jest poszycie kabiny, przednia atrapa, owiewki, zderzak, oraz rama. Jako iż model tworzę całkowicie od podstaw, będzie on nie do końca piękny i idealny, ale się cieszę z tego co wyjdzie bo sam zrobiłem i już. Model tworzę z polistyrenu, na chłodnicy jest siatka do ścierania gładzi ze ścian, a kleję to wszystko Pattex'em S.O.S. Super Klej. COś a'la kropelka tylko fajniej się aplikuję. Według moich planów, zabudowa to będzie do drewna, tylko mam na razie problem z HDS'em. Jeżeli mielibyście jakieś zdjęcia, niekoniecznie tylko z chwytakiem do drzewa, byłbym niezmiernie wdzięczny. Sam zrobiłem kilka fotek na wakacjach lecz nie z myślą o budownie modelu. Może ktoś z Was posiada model z HDS'em i mógłby obfocić jak to wygląda wraz z mocowaniem? No, ale na razie jeszcze długa droga przede mną, aktualnie robię główny zarys kabinykonsola środkowa oraz zegary już skonczone, teraz fotele, leżanka, no i potem jakoś tę kabinę trzeba będzie zamocować. Oczywiście postaram się w miarę czasu podsyłać zdjęcia i opisy. To tyle pisania, poniżej fotki :)

Komplet owiewek:
Obrazek

Klej :D :
Obrazek

Atrapa:
Obrazek

Atrapa wraz z jedną z owiewek
Obrazek

Atrapa ze zderzakiem:
Obrazek

Atrapa wraz z drzwiami:
Obrazek

Kabinka:
ObrazekObrazekObrazek

Rama:
Obrazek

i na koniec to jedyny znaleziony przeze mnie egzemplarz modelu który robię, po tygodniu szukania, chwała dla pana ochraniacza za pomoc :D
Obrazek

Skala jest hm.. trochi większe od H0, ale mniejsze od H. Taka skala mi odpowiada, dlatego robie, bo H0 jest za małe (jak dla mnie), a H a duże. Więc skali się nie da określić. Rama ma dł. 18 cm, a szerokość kabiny to 4.65 cm

PS. Wszystkie fotografie są robione w trybie makro, więc wszelkie nierówności i takie pierdółki widać, na żywo wyygląda dużo ładniej :)

Pozdrawiam


Post Wysłano: 06 paź 2008, 15:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2006, 14:43
Posty: 199
GG: 3692341
Lokalizacja: Piaski WLKP

Model wygląda obiecująco :):)
Zamawiam sobie miejsce w pierwszym rzędzie :):)

Z niecierplwością czekam no kolejne zdjęcia i opisy :)

Pozdrawiam :)

_________________
Iveco TurboStar is live for long time !!

KTO SZYBKO JEDZIE TEGO WOLNO NIOSĄ !!!!

Iveco TurboStar - ukończony
Jelcz C-423 - w budowie


Post Wysłano: 06 paź 2008, 21:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sie 2008, 22:00
Posty: 69
GG: 8244683
Samochód: Aktualnie Brak
Lokalizacja: Bieruń

Obrazek

Obrazek

Jako że zbliża się noc, kierowca także chciałby się wyspać, więc do jego dyspozycji oddaję leżankę :D

@Łukasz_G Jak ładnie poprosisz kierowcę to i może da Ci miejsce la leżance ;D

Szkoda że takie nikłe zainteresowanie, jednak ja będe robił swooje. Pozdrawiam


Post Wysłano: 07 paź 2008, 7:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lip 2006, 23:05
Posty: 170
GG: 7828199
Lokalizacja: Szczecin

Mów jakie chcesz zdjęcia HDSa :D to może Ci jakieś moje dam, a poza tym to czekam na kolejną aktualizacje. Powodzenia!


Post Wysłano: 07 paź 2008, 7:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sie 2008, 22:00
Posty: 69
GG: 8244683
Samochód: Aktualnie Brak
Lokalizacja: Bieruń

Trzpilu- jeśli możesz to jakie masz :) Szczerze powiedziawszy ja swoich ni w ząb nie mam, no moze pare sztuk jak Volvo się rozładowywało na wakacjach niedaleko to zrobiłem. Model został wzbogacony o jeden fotel, nie jestem w pełni z niego zadowolony no ale ważne że jest :)


Post Wysłano: 07 paź 2008, 8:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lip 2006, 23:05
Posty: 170
GG: 7828199
Lokalizacja: Szczecin

Narazie masz tylko temat o naszej Scani, nie ma tam za dużo zdjęć, ale więcej Ci prześle jak dotre do domu. Pozdrawiam

viewtopic.php?f=44&t=8407&start=0

PS. Później ewentualnie zrobie Ci zdjęcie mocowania.


Post Wysłano: 26 lis 2008, 17:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sie 2008, 22:00
Posty: 69
GG: 8244683
Samochód: Aktualnie Brak
Lokalizacja: Bieruń

Jako iż temat kompletnie umarł, odkopuję, i pokazuję obecny stan prac. Znaczy się chciałem ostatnio lekko przyśpieszyć schnięcie kleju, przystawiłem bliżej lampki i zapomniałem sobie o nim, czego efektem jest wycięty dach i kawałek drzwi :D Ale to nawet lepiej bo mam dostęp do wnętrza. Nie patrzcie na jakość malowania, nigdy w tym mocny nie byłem, a już pędzelkiem to w ogóle :D
Zdjątka:
Obrazek
I już ciekawsza szata :)
Obrazek

Zdravim i prosim o komentarze :)


Post Wysłano: 26 lis 2008, 20:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2007, 19:10
Posty: 33
GG: 1768259
Lokalizacja: Wyszków

Prace powoli brną do przodu. Widze że bardzo się starasz, wolno to wolno ale jeśli chce się zrobić to dokładnie to trzeba się długo napracować. Będziesz dodawał jakieś do niego dodatki jak orurowanie, halogeny?


Post Wysłano: 29 lis 2008, 8:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sie 2008, 22:00
Posty: 69
GG: 8244683
Samochód: Aktualnie Brak
Lokalizacja: Bieruń

Cytuj:
Prace powoli brną do przodu. Widze że bardzo się starasz, wolno to wolno ale jeśli chce się zrobić to dokładnie to trzeba się długo napracować. Będziesz dodawał jakieś do niego dodatki jak orurowanie, halogeny?
Jak na razie to nie wiadomo jakie kolorki dostanie, bo co do niego siądę to inną wizję mam. Wczoraj zakupiłem szpreje motipa, i zobaczymy, jak zrobię ten dach to spróbuję pyknąć podkładem, i jak to będzie wygladało. Bo szczerze mówiąc humbrolami polistyreniu pięknie pędzlem (wg. mnie) pędzlem nie da się pomalować :D
A orurowanie, zobaczymy co tam się do niego wymyśli ;)

Pozdrawiam


Post Wysłano: 16 gru 2008, 18:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2007, 0:05
Posty: 272
GG: 7218297
Samochód: xf106
Lokalizacja: CB

;) hmmm jak nie możesz się zdecydować to daj pomarańczowy kolor a raczej taki mandarynkowy i może pomyśl nad izoterma ... wiesz pewnie o co mi chodz :> a stralis II ad by sie bardzo nadawal w tej roli ;)

powodzenia


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: