Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 19 wrz 2008, 19:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lis 2007, 21:03
Posty: 252
Lokalizacja: krakow

witam Panowie , mam takie pytanko ; zaświeca mi się kontrolka o zużycia klocków hamulcowych, zmieniłem wszystkie klocki na 2 osiach ,i dalej to samo,zaświeca si i po chwili gaśnie .Cóż to może byc ?? dodam ze kable od czujników wchodzą do zacisków . autko to SCANIA 144 200r 460 km pozdrawiam


Post Wysłano: 21 wrz 2008, 10:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 mar 2008, 10:40
Posty: 40
GG: 0
Lokalizacja: białystok

jeżeli po przekręceniu zapłonu zapala się i gaśnie po ok 3sek to jest to prawidłowa reakcja .


Post Wysłano: 22 wrz 2008, 19:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sie 2006, 13:25
Posty: 529
Lokalizacja: Zielona Góra

jezeli kontrolka gasnie to ok. Trzeba by sie podpiac pod kompa i zobaczyc co pokazuje na zuzyciu.


Post Wysłano: 28 wrz 2008, 19:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 cze 2008, 11:57
Posty: 15
GG: 0

najprawdopodobniej uszkodzonu któryś czujnik zużycia klocków. częsta przypadłość i raczej nie do uleczenia. ten czujnik znajduje sie w zacisku i łatwo go uszkodzić nawet tylko przy regeneracji zacisków i wtedy juz lipa.


Post Wysłano: 28 wrz 2008, 21:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lis 2007, 21:03
Posty: 252
Lokalizacja: krakow

witam , powiedzcie mi Panowie jak dojść który ? kable od czujników wchodzą do zaworów EBS , czy jak bede kolejno rozpinał wtyczki na zaciskach to zgasnie kontrolka i pokaze któy zacisk ?
Panowie te czujniki działąją na wzarcie czy rozwarcie obwodu?


Post Wysłano: 28 wrz 2008, 22:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sie 2006, 13:25
Posty: 529
Lokalizacja: Zielona Góra

zaraz, zaraz jaki typ masz ? Przewod od zuzycia idzie z modulatora do potencjometru na zewnatrz zacisku ? (laczy sie z zaciskiem przez wtyczke - wtyczka mocowana na srubki lub na blaszke ?)

Jesli masz ten typ to nic niestety nie wykryjesz odpinajac wtyczki. Mozesz sobie ewentualnie poszukac sprawny potencjometr z innego zacisku i odlaczac kolejno wtyki podlaczajac wlasnie do tego sprawnego. Lampka zgasnie pod warunkiem ze na tym dodatkowym rezystorku bedzie podobna wartosc co na sasiednim tzn bedzie to symulowac podobne zuzycie klockow. Mozna tez pomierzyc omomierzem wszystkie potencjometry i porownac pomiary. Czesto zdarza sie ze winny jest sam przewod pomiedzy zciskiem a modulatorem.


Post Wysłano: 12 sty 2009, 22:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sty 2009, 21:41
Posty: 1
GG: 0

Witam , pozwolę się "podpiąć" do tematu , aby nie zakładać podobnego , otóż mam frapujące mnie pytanie ; jak "domowym" sposobem (np . przy użyciu miernika uniwersalnego) ustawić czujnik zużycia hamulców (Scania 144 )?? Czy są jakieś sprawdzone metody precyzyjnego ustawienia parametrów tegoż czujnika , np jak ustawić 100% i 0% zużycia ?? Być może ktoś ma na to swój sprawdzony sposób i chciałby się podzielić wiedzą , to bardzo proszę o odpowiedzi w temacie . Może są do tego celu jakieś proste w budowie testery ?? Z góry serdeczne dzięki .


Post Wysłano: 12 sty 2009, 22:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lis 2007, 21:03
Posty: 252
Lokalizacja: krakow

Kolego byłem w serwisie i po podpieciu do kompa wyszło ze mam na 3 kołach takie samo zużycie(zostało okolo 70 % klocków) a na jednym kole zostało okolo 50 %.i kontrolka zaswiecała sie co jakis czas i gasła.Klocki załozyłem wszystkie nowe ale dalej było to samo .Okazało sie ze poprzedni własciciel zmienił na jednym kole tarcze hamulcową (pewnie byla pęknieta ) ,i grubosc tej tarczy była wieksza o 4mm .Najprosciej bedzie pomierzyc grubosc, klocek+tarcza+klocek na wszystkich kołach i bedziesz wiedział gdzie jest problem . pozdrawiam


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: