Strona 1 z 12 [ Posty: 230 ] Przejdź na stronę 1 2 3 4 512 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 31 sie 2008, 19:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 sie 2008, 17:57
Posty: 8
GG: 7687401
Samochód: hyundai coupe
Lokalizacja: Whitestok

Witam .Koledzy krótko i na temat ,którą szkołe nauki jazdy polecacie ,która omijać szerokim łukiem.


Post Wysłano: 01 wrz 2008, 12:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Bardzo dobrą opinią cieszy się OSK FAWORYT BIAŁYSTOK. Ponadto mają STARA 1124 takim jak WORD BIAŁYSTOK z praktycznie identyczną przyczepą...

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Post Wysłano: 01 wrz 2008, 12:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 wrz 2006, 23:43
Posty: 555
GG: 71830
Samochód: saicento z kratką
Lokalizacja: Bjalistoko

Również przychylę się do zdania przedmówcy. D.Ł. da Ci tak w kość, że stres na egzaminie będzie niczym, w porównaniu z tym co Ci zaserwował D.Ł.

PS: Bardzo duża zdawalność za pierwszym podejściem (po kursie w Faworycie).

PS2: Weź pod uwagę, że WORD zakupił teraz DAFa (auto jak i przyczepa zaplandekowane). Z tego co mi wiadomo - zamówienie jest już w realizacji.
Może zaczekaj aż sytuacja się wyklaruje. Chyba niechałbyś uczyć się cofać na łuku starkiem, patrząc przez szybkę, a potem na egzaminie wsiąść w oplandekowanego DAFa (który na marginesie ma większy rozstaw osi)...

Reasumując szkoła jest b.dobra
Robiłem tam C i CE

_________________
DAS IS DER UBERFALL!!!!
Jestem w kółku różańcowym WC, dbam o ojczysty język polski.


Post Wysłano: 01 wrz 2008, 13:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lip 2008, 12:14
Posty: 3
GG: 0

robie aktualnie C w AKCES-ie, jezdze manem widocznym na jednym ze zdjeć - http://www.akces.bialystok.pl/szkolenia.html
placyk jest identyczny z tym w WROD-zie, Maniek jest wieszkszy niz star na egzaminie wiec jesli juz sie nauczysz jezdzic nim to wszelkie manewry na placyku nie robia problemu, minusem moga sie okazac terminy jazdy, jast tam dosc sporo kursantów i odstepy pomiedzy jazdami sa dosc spore chyba ze masz mozliwosc jezdzenia rano wtedy bez problemu.

_________________
http://www.lowlanders.pl/
  • Białostocka drużyna futbolu amerykańskiego


Post Wysłano: 01 wrz 2008, 14:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 15:59
Posty: 135
GG: 0
Samochód: 4141
Lokalizacja: BIAłystok

Dobry temat :D Jeżeli chodzi o AKCES to uczyłem sie tam na C i zdałem za pierwszym razem. A jest tam tak: jeżeli chodzi o umawianie sie na jazdę po placu to nie narzekałem a na jazdę na miasto trzeba rzeczywiście czekać, jazda MAN-em F lub M2000 272KM na oko 96 rok coś takiego ogólnie grat i inny niż mają w WORDzie inny układ zbiorniczków tylko światła ma tak samo i dodatkowo ma przednie przeciwmgielne których pojazd WORD-u nie ma a trzeba je sprawdzać. Plac dobry, Instruktor mówi co mamy robić i idzie gdzie indziej czyli jeździmy sami z jednej strony to dobrze z drugiej źle... Instruktor miły ale na miasto jeździ sie z kierownikiem który jest niczym egzaminator w wordzie i po godzinnej jeździe zwraca nam uwagę z 15 razy co jest stresujące. Cena C to 1550zł. Teraz kończę kurs na E do C i jeżeli o to chodzi to poszedł bym do ALFY albo do Faworytu ponieważ w Akcesie nie ma stara a jeździ się tym samym manem co na C z przyczepą samoróbką złożoną ze stara gdzie nie ma świateł ani przewodów pneumatycznych do dziś dokładnie nie wiem jak je podłączyć, a na miasto wyjeżdża się z dwuosiową przyczepą która jest o wiele dłuższa niż na egzaminie. Na kategorie E do C Polecam właśnie ALFE albo Faworyt bo tam mają stara z taką przyczepą tandem jak w wordzie. I właśnie wykupiłem sobie 2 godziny w alfie żeby zobaczyć jak sie jeździ starem to wieczorem napisze jak sie jeździło:) Czyli do C może być Akces a jeżeli chodzi o E to Akces odradzam.

_________________
Praca- DRIVER


Post Wysłano: 02 wrz 2008, 0:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

bielik czy dziś miałeś jazdę po mieście ok 19. Starem (C+E) jeśli tak to Ciebie widziałem... :wink:

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Post Wysłano: 02 wrz 2008, 10:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 15:59
Posty: 135
GG: 0
Samochód: 4141
Lokalizacja: BIAłystok

Ja miałem jazde od 18 do 20 ale tylko po placu w alfie, a po mieście nie jeździłem.
To napisze jak sie jeździło w alfie: Instruktor zabawny, dokładnie mówi co sie robi w Wordzie, jak jeździć i co robić, przyczepa taka sama jak na egzaminie, Star 1142 Straszny grat 8) ale podobno w wordzie jest podobny, plac strasznie krzywy bo zrobiony z płyt betonowych, Po jeździe dłuższym zestawem w akcesie jazda tym krótszym zestawem była stosunkowo łatwa i manewry szły bez problemu, dodatkowo w starze można spojrzeć w tylną szybę co ułatwia zadanie. myślę że te 2 godziny mi pomogą :)

_________________
Praca- DRIVER


Post Wysłano: 02 wrz 2008, 11:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 sie 2008, 17:57
Posty: 8
GG: 7687401
Samochód: hyundai coupe
Lokalizacja: Whitestok

Witam ponownie.Dzięki za odpowiedzi,to będe wybierał między tymi 3 ,zadzwonie i popytam jak tam z terminami rozpoczecia kursu.Dzis dzwoniłem do Wordu w sprawie tego nowego Dafika.Pan mi odpowiedział że sami jeszcze nie wiedzą co i jak z tym Dafem ,takze albo stary poczciwy Star lub Manik 12 240,takie przynajmniej sa w Alfie i Faworycie.Pozdro


Post Wysłano: 02 wrz 2008, 12:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 wrz 2006, 23:43
Posty: 555
GG: 71830
Samochód: saicento z kratką
Lokalizacja: Bjalistoko

Co do Stara w WORDzie to może nie tyle grat, co specyficzne auto.
Auto w miarę zadbane. Należy tylko zwrócić DUŻĄ uwagę na hamulce i gaz. Nie wiem co nimi kierowało przy ustawianiu hebla, ale wystarczy leciutko depnąć w pedał, by zbierać zęby z kokpitu.
Należy więc wziąć to pod uwagę np podczas manewru dojeżdżania do linii na łuku (aby nie stanąć za daleko).
Drugim zonkiem jest gaz. Praktycznie cały czas pedał blokuje się w podłodze (co jak wiadomo może być groźne).

Egzaminator (jakiś siwy wirażka w moim przypadku) podszedł do tego ze zrozumieniem, nie pozwalał tylko odblokowywać go ręką, a nogą (wkładasz nogę za pedał i go odbijasz).

Z ciekawostek dodam też, że warto przed egzaminem (gdy egzaminator pyta się Was, czy zrozumieliście i czy macie pytania) poprosić, aby pokazał jak składać stopę w teściowej (w WORDzie mają mechanizm śrubowy z oryginalnym mykiem składania kółka :) ).
//Chyba, że się coś zmieniło (ale pewnie instruktor będzie miał info z pierwszej ręki)

Powodzenia w nauce i podczas egzaminu

_________________
DAS IS DER UBERFALL!!!!
Jestem w kółku różańcowym WC, dbam o ojczysty język polski.


Post Wysłano: 02 wrz 2008, 13:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Dla mnie STAR 1124 to spoko auto. Fajnie się nim śmiga po placyku bo to naprawdę sprytny samochód. Szkoda że na kat. C w Białymstoku nie można nim zdawać tylko MAN-em lub żeby była opcja wybierania no ale cóż.

krcr widzę że jesteś obcykany gość mam do Ciebie pytanie. Nie jestem z Białegostoku tylko z Bielska Podlaskiego. Kurs na kat.C robię u siebie w mieście w OSK Podlasie. Uczę się na Starze 1124 i mamy też MANA 12.224 (chyba nie pomyliłem oznaczenia prawie identyczny jak w WORDZIE w Białymstoku tyle że jest oplandekowany) i im teraz też zacznę jeżdzić. Po zakończeniu kursu chce wykupić z 2 godzinki w jakimś OSK w Białymstoku który mi radzisz żeby pojeździć takim MAN-em jak ma WORD i ile kosztuje taka godzina :?: Bo my mamy jazdy tylko po Bielsku u siebie a chciałbym i po Białym się przejechać dla pewności..
I jeszcze jedno pytanie masz jakiś sposób bo mam problem z zatrzymanie jak robie łuk nie zawsze dam rady wycyrklować aby zatrzymać sie przodem jak i tyłem równo 1 m :|

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Post Wysłano: 02 wrz 2008, 14:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 15:59
Posty: 135
GG: 0
Samochód: 4141
Lokalizacja: BIAłystok

W Alfie też star miał ostre heble pierwsze parę zatrzymań miałem szarpanych później delikatnie i dało sie hamować normalnie, gaz tak samo najpierw nic wciśniesz trochę mocniej i nie dodajesz gazu a obroty idą cały czas w górę, dla mnie star to też niezłe auto a co do zatrzymania sie to jeden sposób jest opisany w dziale prawo jazdy i tam kat C+E a drugi sposób mają opracowany w Alfie ( oczywiście chodzi mi o kat C+E)

_________________
Praca- DRIVER


Post Wysłano: 02 wrz 2008, 14:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 wrz 2006, 23:43
Posty: 555
GG: 71830
Samochód: saicento z kratką
Lokalizacja: Bjalistoko

Cytuj:
chce wykupić z 2 godzinki w jakimś OSK w Białymstoku który mi radzisz żeby pojeździć takim MAN-em jak ma WORD i ile kosztuje taka godzina :?:
Faworyt. A ile kosztuje? Nie wiem. 50zł?
Cytuj:
I jeszcze jedno pytanie masz jakiś sposób bo mam problem z zatrzymanie jak robie łuk nie zawsze dam rady wycyrklować aby zatrzymać sie przodem jak i tyłem równo 1 m :|
Jak zaczynasz łuk, to zestaw stoi prawidłowo. Wsiądź do kabiny i zapamiętaj jakiś szczegół na ziemi (kałuża, pękniecie, kawałek jakiegoś namalowanego pasa, pachołek), ew. Jakiś szczegół na przyczepie.
Pamiętam, że mi pasowało idealnie, jak przednia krawędź teściowej stykała się z linią (w lusterku). No ale każdy inaczej siedzi w aucie, i każdy ma inny wzrost... Musisz sam niestety obcykać punkt odniesienia.


Co do przodu, to raczej łatwa sprawa. Pamiętaj tylko, że hamulce mogą ostro brać

_________________
DAS IS DER UBERFALL!!!!
Jestem w kółku różańcowym WC, dbam o ojczysty język polski.


Post Wysłano: 02 wrz 2008, 19:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lis 2007, 20:25
Posty: 72
GG: 0

Ja polecam Alfe, robiłem tam kurs na kategorie C i zdałem bezproblemowo za pierwszym podejściem. I tak jak kolega pisze, poczekaj lepiej na Dafa, bo sam widziałem jak się chłopaki męczą przy zdawaniu na Starze. Ma ktoś informacje co to będzie za Daf ? CF?


Post Wysłano: 03 wrz 2008, 14:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 15:59
Posty: 135
GG: 0
Samochód: 4141
Lokalizacja: BIAłystok

dzisiaj zdałem na E za pierwszym razem :D Czyli Uczyłem sie w akcesie i kat C i E zdałem za pierwszym ale ogólnie wybrał bym alfe albo faworyta. Na dodatek (nie wiem czy tak jest normalnie czy to wyjątkowa sytuacja) zdawałem starem z przyczepą wypożyczonym z faworytu :shock: Na temat dafa to rozmawiałem z gościem który zdawał ze mną i mówił że podobno daf jest ale za długi i nie mieści sie na łuku (nie wiem czy to prawda)

_________________
Praca- DRIVER


Post Wysłano: 03 wrz 2008, 15:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 wrz 2006, 23:43
Posty: 555
GG: 71830
Samochód: saicento z kratką
Lokalizacja: Bjalistoko

Cytuj:
Na temat dafa to rozmawiałem z gościem który zdawał ze mną i mówił że podobno daf jest ale za długi i nie mieści sie na łuku (nie wiem czy to prawda)
To prawda, ma za duży rozstaw osi.

_________________
DAS IS DER UBERFALL!!!!
Jestem w kółku różańcowym WC, dbam o ojczysty język polski.


Post Wysłano: 09 wrz 2008, 16:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 wrz 2006, 23:43
Posty: 555
GG: 71830
Samochód: saicento z kratką
Lokalizacja: Bjalistoko

EkHm, dopiszę
To nie jest żadna oficjalna informacja, ale w b-stockim WORDzie od 15-go pojawić się ma już DAF.

Proszę o ewentualne zdementowanie plotki lub jej potwierdzenie.

_________________
DAS IS DER UBERFALL!!!!
Jestem w kółku różańcowym WC, dbam o ojczysty język polski.


Post Wysłano: 11 wrz 2008, 20:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Dziś byłem w WORDZIE w Białym i Pani powiedziała że pod koniec września.

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Post Wysłano: 17 wrz 2008, 13:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 sie 2008, 17:57
Posty: 8
GG: 7687401
Samochód: hyundai coupe
Lokalizacja: Whitestok

Witam.Zgadza sie koledzy od początku pazdziernika w WORDZIE będzie nowy nabytek.Pani określiła go jako:"nowy samochód ciężarowy" :? Jednak znowu cytat:"nie oznacza to,iż równocześnie zostanie wycofany z egzaminowania pojazd egzaminacyjny marki STAR :D . Jednak czy to ten Daf o którym tak głośno tego nie wiem {sa troszke tajemniczy w tej kwestii }.Także do wyboru będa 3 autka,przynajmniej narazie. Pozdro


Post Wysłano: 17 wrz 2008, 14:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 wrz 2006, 23:43
Posty: 555
GG: 71830
Samochód: saicento z kratką
Lokalizacja: Bjalistoko

Pod koniec września ma przyjść DAF, a w Październiku teściowa do niego, z tego co wiem. Szkoła jazdy "Leon Birycki" chyba już ma DAFa w swojej stajni.

I ciekawe informacje dla mieszkańców Podlasia :)
Statystyka zdawalności

_________________
DAS IS DER UBERFALL!!!!
Jestem w kółku różańcowym WC, dbam o ojczysty język polski.


Post Wysłano: 17 wrz 2008, 14:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 sie 2008, 17:57
Posty: 8
GG: 7687401
Samochód: hyundai coupe
Lokalizacja: Whitestok

jestem bardzo ciekaw ile osób bedzie chciało zdawać tym Dafikiem ,narazie pewnie postoi troszke hehe :wink:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 12 [ Posty: 230 ] Przejdź na stronę 1 2 3 4 512 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: