Strona 1 z 1 [ Posty: 14 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 20 sie 2008, 16:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 sie 2008, 22:50
Posty: 17
GG: 0
Samochód: resor.com.pl

Przedstawiam najważniejsze informacje o CB TTI TCB 880.

Zestaw do łączności na kanale 19-tym w samochodzie dla osób które oczekują wysokiej ergonomii urządzenia oraz dodatkowych funkcji (skaner, pamięci, papuga).

Zestaw z myślą o osobach którzy chcą mieć stałą informacje w czasie pokonywania tras pomiędzy aglomeracjami miejskimi i zasięg w granicach 5-8 km w terenie otwartym.

Zestaw ten można także okazjonalnie wykorzystywać w czasie jazdy w warunkach miejskich.

Najważniejsze zalety radia CB TTI :

- Wszystkie funkcje są rozdzielone na oddzielne przełączniki i pokrętła dzięki czemu obsługa jest bardzo intuicyjna.
- Poza standardowymi funkcjami radiotelefon posiada komórki pamięci oraz funkcję DW która umożliwia naprzemienny nasłuch na dwóch kanałach co jest szczególnie ważne dla osób wykorzystujących cb radio do łączności w firmie.
- Skuteczny wyłączany filtr ANL - ogranicza ilość zakłóceń z instalacji elektrycznej pojazdu oraz z najbliższego otoczenia sprawia że odsłuch jest przyjemniejszy.
- Modulacja nadajnika AM i FM oraz funkcja Multistandard sprawia że radiotelefon ten jako jedyny w tej klasie cenowej jest zgodny z przepisami na terenie krajów UE i możesz swobodnie przekraczać granicę z zamontowanym zestawem.
- Antena 1 m na podstawie magnesowej 14 cm, z kablem o długości 3,5 metrów sprawia że montaż zestawu jest banalnie prosty i znakomicie się trzyma przy jeździe z dużą prędkością.

_________________
Resory - ważne dla bezpieczeństwa i stabilności


Ostatnio zmieniony 20 sie 2008, 21:45 przez resor.com.pl, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 20 sie 2008, 20:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2007, 0:05
Posty: 272
GG: 7218297
Samochód: xf106
Lokalizacja: CB

a czy czasem nie jest mowa o tti 880 ?

jezeli tak to popraw :!:


Post Wysłano: 20 sie 2008, 21:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 sie 2008, 22:50
Posty: 17
GG: 0
Samochód: resor.com.pl

masz racje kolego, chodziło mi o TTI 880

_________________
Resory - ważne dla bezpieczeństwa i stabilności


Post Wysłano: 21 sie 2008, 11:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 gru 2007, 15:56
Posty: 842
GG: 7415311
Samochód: Mercedes Benz S124
Lokalizacja: Łobez!/Lębork

Nie jest to Twoja opinia o tym radiu a tak naprawdę wygląda jak żywo ściągnięty opis z jakiejś strony sprzedającej te radia - czyli spam - moim zdaniem do wykasowania bo prezentację to sobie każdy z nas może sam znaleźć.
Cytuj:
- Antena 1 m na podstawie magnesowej 14 cm, z kablem o długości 3,5 metrów sprawia że montaż zestawu jest banalnie prosty i znakomicie się trzyma przy jeździe z dużą prędkością.


Tym to już trafiłeś w gusta użytkowników akurat tego forum idealnie :mrgreen:

ps: Część naszych aut wyposażylismy w TTI TCB 770 i kierowcy są z nich średnio zadowoleni, dwa się już zepsuły a dwie funkcje w jednym pokrętle to porażka dlatego dobrze że 880 ma już je porozdzielane.

_________________
Volvo FH13 500 2016; Volvo FH16 6x2 470 1998; LE "Royal"
Mercedes Benz S124 220TE 1993
ex: JELCZ XF 105 SSC 460 2008; MAN TGX 18.440 2008; Volvo FH16 540 4x2 2007; Volvo FH13 480 6x2 2007; Mercedes Benz Actros MPII 2007;


Post Wysłano: 21 sie 2008, 16:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2007, 0:05
Posty: 272
GG: 7218297
Samochód: xf106
Lokalizacja: CB

co do samego TTI 880 moge mowic w samych pozytywach

Radio jak na swoje wlasciwosci i jakosc dostepne w bardzo okazyjnej cenie . Jedni mowia ze tti 880 to jedna wielka zabawka naszpikowana "Bajerami" ale wcale tak nie jest , mialem juz kontakt z tym radiotelefonem i naprawde te dodatki ktore ja uzywalem bardzo byly przydatne ale nie uzywalem wszytkich bo poprostu nie mialem na to czasu . TTi 880 ma bardzo dobry filtr antyzakluceniowy (anl) jak i bardzo nowatorska konstrukcje ale naprawde mila dla oka w samochodzie w ktorym jest ciemno :) lecz ma swoje minusy : dla mnie najwiekszym jego minusem jest jego rozmiar ... radio to poprostu tak duze jak zwykle radio samochodowe a to sprawia ze nie bedzie mialo duzo odbiorcow w gamie samochodow malych bo zazwyczaj nie ma miejsca a nikt nie chce wiercic w desce aby zamontowac "pewnie" radio


Post Wysłano: 21 sie 2008, 17:05

Nie wiem jak sprawuje się radyjko 880, ja do niedawna używałem TTI 770 i co mogę rzec... Szumofon nie radio. Sprzedałem, teraz kupuję ONWA MK3.


Post Wysłano: 21 sie 2008, 22:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 gru 2007, 15:56
Posty: 842
GG: 7415311
Samochód: Mercedes Benz S124
Lokalizacja: Łobez!/Lębork

Cytuj:
co do samego TTI 880 moge mowic w samych pozytywach

Radio jak na swoje wlasciwosci i jakosc dostepne w bardzo okazyjnej cenie . Jedni mowia ze tti 880 to jedna wielka zabawka naszpikowana "Bajerami" ale wcale tak nie jest , mialem juz kontakt z tym radiotelefonem i naprawde te dodatki ktore ja uzywalem bardzo byly przydatne ale nie uzywalem wszytkich bo poprostu nie mialem na to czasu . TTi 880 ma bardzo dobry filtr antyzakluceniowy (anl) jak i bardzo nowatorska konstrukcje ale naprawde mila dla oka w samochodzie w ktorym jest ciemno :) lecz ma swoje minusy : dla mnie najwiekszym jego minusem jest jego rozmiar ... radio to poprostu tak duze jak zwykle radio samochodowe a to sprawia ze nie bedzie mialo duzo odbiorcow w gamie samochodow malych bo zazwyczaj nie ma miejsca a nikt nie chce wiercic w desce aby zamontowac "pewnie" radio
Z całym szacunkiem kolego dla Twojej opinii ale wyrażasz ją o sprzęcie i jako argument podajesz dobre funkcjonowanie filtra ANL - miałem już do czynienia z różnym sprzętem i może mam szczęście ale jak dotąd nigdy nie odczułem różnicy czy był załączony czy nie (sic!). Napisz proszę coś o działaniu RFgain, ASC, squelch, zasięgach jakie udało Ci się osiągnąć, działaniu mikrofonu bo argumenty typu "nowatorska konstrukcja" czy "miły dla oka wygląd" to mogą trafić do Pana Zdzisia który zarobiony jedzie z całą rodzinką na wczasy do Łeby i coby nie pozostawać w tyle za sąsiadem kupi sobie "dobry sprzęt" który uchroni go przed mandatami za szybką jazdę choć komunikat o tym że "na 284 szuszą" może być dla niego nie do końca zrozumiały.

_________________
Volvo FH13 500 2016; Volvo FH16 6x2 470 1998; LE "Royal"
Mercedes Benz S124 220TE 1993
ex: JELCZ XF 105 SSC 460 2008; MAN TGX 18.440 2008; Volvo FH16 540 4x2 2007; Volvo FH13 480 6x2 2007; Mercedes Benz Actros MPII 2007;


Post Wysłano: 21 sie 2008, 22:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2007, 0:05
Posty: 272
GG: 7218297
Samochód: xf106
Lokalizacja: CB

hmm osiagi to tti 880 ktore uzywalem mialo podpieta do siebie antene marki SUNKER ELITE CB 106 swr 0.8 , po niestety dosc dlugim zestrajaniu ktore jednak sie oplacilo bylem mile zaskoczony gdyz zasieg jaki osiagnolem bylo to okolo (nie chce nikogo wprowadzac w blad) okolo 13-14 km ( +/- ) co moge powiedziec o SQ- standart , czy president johny II, czy tti 880 dla mnie to bylo to samo ... RFgain- hmmm zadko uzywane przezemnie czesciej uzywalem MICgain gdyz to najpredzej skumalem ... sam Micgaun czulosc odbioru mikrofonu "BABA" nic szumow wszyscy mowilo ze bardzo czysto i wyraznie slychac . Ale czego sie spodziewac za 250zl ?


pozdrawiam :)


Post Wysłano: 21 sie 2008, 23:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 gru 2007, 15:56
Posty: 842
GG: 7415311
Samochód: Mercedes Benz S124
Lokalizacja: Łobez!/Lębork

Cytuj:
hmm osiagi to tti 880 ktore uzywalem mialo podpieta do siebie antene marki SUNKER ELITE CB 106 swr 0.8 , po niestety dosc dlugim zestrajaniu ktore jednak sie oplacilo bylem mile zaskoczony gdyz zasieg jaki osiagnolem bylo to okolo (nie chce nikogo wprowadzac w blad) okolo 13-14 km ( +/- ) co moge powiedziec o SQ- standart , czy president johny II, czy tti 880 dla mnie to bylo to samo ... RFgain- hmmm zadko uzywane przezemnie czesciej uzywalem MICgain gdyz to najpredzej skumalem ... sam Micgaun czulosc odbioru mikrofonu "BABA" nic szumow wszyscy mowilo ze bardzo czysto i wyraznie slychac . Ale czego sie spodziewac za 250zl ?


pozdrawiam :)
No kolego.
- swr 0.8 - :shock: - zacytuję kolegę z forum http://www.cb-radio.pl - "żadna miarka nie pokaże wyniku poniżej 1, bo się nie da."
- zasięg jaki osiagnąłem było to około 13-14 km - :shock:
- RFgain- hmmm RZadko używane przeze mnie :?:
- sam Micgain czułość odbioru mikrofonu "BABA" nic szumów wszyscy mowili że bardzo czysto i wyraźnie słychać - ja to ustawiam przy pierwszym podłączeniu radia i tak zostaje "na zawsze"

Nie chcę podważać Twoich słów ale to co piszesz jakoś nie trzyma się kupy.

_________________
Volvo FH13 500 2016; Volvo FH16 6x2 470 1998; LE "Royal"
Mercedes Benz S124 220TE 1993
ex: JELCZ XF 105 SSC 460 2008; MAN TGX 18.440 2008; Volvo FH16 540 4x2 2007; Volvo FH13 480 6x2 2007; Mercedes Benz Actros MPII 2007;


Post Wysłano: 29 sie 2008, 12:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 sie 2008, 9:47
Posty: 117
GG: 0
Samochód: xt660
Lokalizacja: Cieszyn

Cytuj:
zasięgach jakie udało Ci się osiągnąć
Zasięg nie zalezy od radia tylko od anteny, jej długości i wysokości zamocowania, oraz terenie (przeszkody terenowe np. góry :) )

SWR 0.8, taki odczyt jest możliwy tyle że wskaźnik wychyłowy przy wciśniętym PTT na reflektometrze by nie drgnął, tzn. że należy promiennik lekko wysunąc ze stroika. SWR na 20 kanale powinno byc jak najbardziej zbliżone do 1.
bajo!

_________________
W wolnych chwilach poprowadzę po Cieszynie i okolicach.

Kanał 25 AM (27,240 MHz)

Wszytkiego dobrego!


Post Wysłano: 30 sie 2008, 0:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 gru 2007, 15:56
Posty: 842
GG: 7415311
Samochód: Mercedes Benz S124
Lokalizacja: Łobez!/Lębork

Cytuj:
Cytuj:
zasięgach jakie udało Ci się osiągnąć
Zasięg nie zalezy od radia tylko od anteny, jej długości i wysokości zamocowania, oraz terenie (przeszkody terenowe np. góry :) )
Wyobraź sobie że ta wiedza jest jedną z podstaw i mając o niej jako takie pojęcie dodam do tego co napisałeś jeszcze stan pogody oraz propagację dla danego dnia. Biorąc to i podaną antenę pod uwagę uważasz, że taki zasięg jest możliwy? Ja szczerze w to wątpię. Ja w swoim radiu też czasem słyszę moskiewskie centrale firm taksówkarskich ale nie ma to wiele wspólnego z tym o czym mówimy podczas normalnego używania radiotelefonu.
Cytuj:
SWR 0.8, taki odczyt jest możliwy tyle że wskaźnik wychyłowy przy wciśniętym PTT na reflektometrze by nie drgnął
Z całym szacunkiem kolego ale masło maślane - skoro by nie drgnął to odczyt wartości 0,8 nie jest możliwy. Rozumiem, że chodzi Ci o to że taka wartość SWR jest możliwa lecz używając normalnej aparatury nie jesteśmy w stanie takiego poziomu określić gdyż skala tych urządzeń zaczyna się od 1.

Zasadniczo chodziło mi o pisanie tego o czym ma się pojęcie i wie na pewno bo to co pisze kolega Pawel Byd w moim odczuciu mija się z prawdą lecz nie ma się co dziwić skoro pytał on innych użytkowników forum o opinie na temat tego radia zaledwie 2tygodnie przed wystawieniem powyższych cenzurek. Ja używam swojego Wilsona od 2 miesięcy i jeszcze nie wiem czy jest to to czego od radia CB oczekuję i nie sądzę bym miał na tyle wyrobioną opinię by je komuś polecać z pełną odpowiedzialnością.

_________________
Volvo FH13 500 2016; Volvo FH16 6x2 470 1998; LE "Royal"
Mercedes Benz S124 220TE 1993
ex: JELCZ XF 105 SSC 460 2008; MAN TGX 18.440 2008; Volvo FH16 540 4x2 2007; Volvo FH13 480 6x2 2007; Mercedes Benz Actros MPII 2007;


Post Wysłano: 30 sie 2008, 10:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 sie 2008, 9:47
Posty: 117
GG: 0
Samochód: xt660
Lokalizacja: Cieszyn

Siemasz!
Cytuj:
dodam do tego co napisałeś jeszcze stan pogody oraz propagację dla danego dnia
Ja do powyższego jeszcze dodam bardzo ważną :) hehe zmienną jaką jest kulistośc Ziemii :)
Cytuj:
Z całym szacunkiem kolego ale masło maślane - skoro by nie drgnął to odczyt wartości 0,8 nie jest możliwy. Rozumiem, że chodzi Ci o to że taka wartość SWR jest możliwa lecz używając normalnej aparatury nie jesteśmy w stanie takiego poziomu określić gdyż skala tych urządzeń zaczyna się od 1.
A może słyszałeś o czymś takim jak cyfrowa SWRmiarka :) (skala zaczyna się od 0).
Dokładnie chodziło mi o to co napisałeś kolego :) (wartośc SWR)

Zgodze się z Tobą że troszke zasięg przesadzony, ale w końcu antena ma 153 cm i podobno była strojona :P
POZDROWIONKA BAJO!

_________________
W wolnych chwilach poprowadzę po Cieszynie i okolicach.

Kanał 25 AM (27,240 MHz)

Wszytkiego dobrego!


Post Wysłano: 26 paź 2008, 9:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 paź 2008, 16:06
Posty: 6
GG: 1837970
Samochód: Daf

Według mojej opinii TTI TCB-880 jest dość dobrym radiem, jak za te pieniążki. Odbiorczo bardzo dobre, nadawczo trochę gorzej, ale to związane z tym, iż żeby nie siało na inne kanały. Fajne radio bo da się je rozblokować na więcej 40-tek. Wada - trochę mało wytrzymałe, kolor podświetlenia no i te pokrętła.

Co do dyskusji poruszonej na temat anteny Sunker. Według mnie produkty tej firmy to jedne z najgorszych dostępnych na rynku. Spójrzmy chociaż na swr-ki, które to co 2 to zepsuta. Według mnie swr 0.8 możliwy na 1 kanale a na 40 był pewnie z 3.0 :)

_________________
http://www.cbmania.eu - forum cb radio - bo łączy nas pasja


Post Wysłano: 26 paź 2008, 11:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 sie 2008, 9:47
Posty: 117
GG: 0
Samochód: xt660
Lokalizacja: Cieszyn

Dokładnie zgadzam się z kolega wyżej. Miałem moge powiedziec przyjemośc usłyszec TTI 880 w akcji, bardzo przyjemny odsłuch, mimo tych wszytkich światełek to bardzo dobre radio za przyzwoite pieniądze, dodam że radio pracowało na antenie montowanej na stałe, na środku dachu... 73

_________________
W wolnych chwilach poprowadzę po Cieszynie i okolicach.

Kanał 25 AM (27,240 MHz)

Wszytkiego dobrego!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 14 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: