Strona 1 z 1 [ Posty: 2 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 01 lip 2008, 23:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 cze 2007, 21:02
Posty: 299
GG: 7810080

Witam. Jakieś 2 miesiące temu wydmuchało mi uszczelkę pod 4 głowicą. No to szybka wymiana i jeździł kierowca dalej( oczywiście została głowica przejrzana i splanowana i blok też przejrzany) ale dzisiaj znowu wydmuchało uszczelkę pomiędzy 4 a 5 głowicą. Jeszcze nie rozbierałem która to dokładnie ale to już jest nie za ciekawie jeśli to już 2 raz będzie ta sama uszczelka w tak krótkim czasie. Dlatego mam pytania:

1. Ile powinna wystawać tuleja powyżej bloku?
2. CO może być tego jeszcze przyczyną ?
3. Czy remontować od razu cały silnika jak już poszła ta jedna ( licznik 1.050.000 .
4. Czy posiada ktoś jakieś książki czy artykuły albo podzieli się swoją wiedzą na temat remontów silnika?

Dzięki z góry za pomoc


Post Wysłano: 02 lip 2008, 21:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 paź 2007, 21:16
Posty: 56
Lokalizacja: Pasłęk

Witaj. Mialem podobny problem w Maniku. Ile wystawac ma tuleja to ci nie powiem, ale przyczyna wydmuchiwania uszczelek w MANach jest bujanie sie tuleji w bloku. Jedyna rada to tuleja do gory, specjalny frez w reke i trzeba wyrownac gniazdo. Nastepnie podklada sie miedziane podkladki pod tuleje i wciska ponownie ta samak ale obrocona o 90 stopni. Jest taki frez z zegaremk ktory ma bardzo duza dokladnosc. Mi to robil lepek z PKSow. Za dziure zaplacilem bodajze 300 zl. Ale 250 tys zrobione i nic sie nie dzieje. Nie wiem jaki masz silnik, ale u mnie uszczelki pasowaly od mercedesa. Sa tez w sprzedazy tuleje nadwymiarowe, ale chcac zalozyc takowa i tak musisz reznac gnizado w bloku.
Ja robilem tylko ta dziure, ktora poleciala. Jesli chcesz kosztow to rob wszystkie. Takie moje zdanie.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 2 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: