Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 29 cze 2008, 15:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 cze 2008, 14:06
Posty: 2
GG: 0

witajcie
mam pytanie??
mam radyjko johnny II do niego podpieta antene ml145
mialem kabel 4m ale sie przetarl bylem w serwisie i powiedzieli mi ze zaloza mi 6m (bo troche byl za malutki) a SWR-a moge dostroic batem od anteny
swr na poczatku wynosil:
1-wszy kanal - 1.5
19 - 1.7
40 - 2.3
przycinalem po 0.5 cm i po przycieciu 3cm jest:
1- jest 1.4
19-1.2
40- 1.5
wiec wg zasad strojenia jest to dobrze zestrojona antena
( Jeśli najlepszy wynik (czyt. wskazówka w pozycji REF najmniej sie wychyla) jest na kanale środkowym i nieznacznie wzrasta na kanałach skrajnych, należy uznać, ze antena dostrojona jest właściwie do pasma CB czyli ma ksztalt paraboli)

ale podczas rozmowy inni mnie slysza bardzo dobrze a ja nie ktorych bardzo kiepsko chyba ze sa blisko mnie?? dlaczego??
a drugie pytanko
czy podczas nacisniecia gruszki oprocz TX powinna sie swiecic cala skala S/RF czy moze sie swiecic np tylko 3 z 4 ??
dzieki za odpowiedzi


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sie 2007, 15:13
Posty: 25

Cytuj:
czy podczas nacisniecia gruszki oprocz TX powinna sie swiecic cala skala S/RF czy moze sie swiecic np tylko 3 z 4 ??
dzieki za odpowiedzi
Powinna świecić cała skala, jeśli tak się nie dzieje oznacza to że radio nie daje pełnej mocy i może to być spowodowane zbyt małym napięciem zasilania lub źle zestrojoną anteną. Sprawdź jeszcze raz SWR i użyj do tego innego reflektometra.
Stroiłem już dziesiątki anten i jeszcze nigdy nie musiałem żadnej skracać, może tu tkwi problem. Długość kabla antenowego powinna być dostosowana do długości fali i jeżeli kabel skracamy to powinniśmy go skrócić właśnie o tę wartość której niestety nie pamiętam.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sty 2006, 16:05
Posty: 839
Samochód: kadetem tera

Ja stroje tak że patrze na kanał 1 i 40 żeby była jak najmniejsza różnica najlepiej żadne i żeby to poprawić nic nie przycinam tylko daje antene góra dół.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=YTdDuklzIxk

"MAM WYJE BANE NA TIRY!"


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

SWR jest w porządku. Jeśli podczas nadawania nie świecą się wszystkie diody, popraw połączenia elektryczne radia z zasilaniem.

_________________
Czerwone i bure


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 cze 2008, 14:06
Posty: 2
GG: 0

Cytuj:
Cytuj:
Stroiłem już dziesiątki anten i jeszcze nigdy nie musiałem żadnej skracać, może tu tkwi problem. Długość kabla antenowego powinna być dostosowana do długości fali i jeżeli kabel skracamy to powinniśmy go skrócić właśnie o tę wartość której niestety nie pamiętam.
tak ale ja nie skracalem kabla tylko go wydluzylem i dlkatego gdy podlaczylem reflektometr antena miala zbyt wysoki SWR i trzeba bylo ja obnizyc ale juz wiecej sie nie dalo wiec nie mozna bylo zrobic nic innego jak ja skrocic


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: