Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 19 cze 2008, 11:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 cze 2008, 21:45
Posty: 43
GG: 2903354
Samochód: Man, Cinquecento
Lokalizacja: Poznań

Cytuj:
Kurs na przewoź na pewno nie jest od 21 lat i można go robić z tego co wiem już w czasie robienia kat C.
Robić można w trakcie, ale żeby dostać papier trzeba mieć w ręku C.


Post Wysłano: 19 cze 2008, 11:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

No właśnie więc teraz na tacy.
Zaczynamy Kurs na prawo jazdy kat C i równolegle zaczynamy kurs na przewóz rzeczy.
Kończymy Kurs na przewóz rzeczy, ale nie dostajemy dokumentów
Kończymy Kurs na PJ KAT C
Odbieramy prawko i świadectwo ukończenia kursu na przewóz rzeczy.
Amen


Post Wysłano: 19 cze 2008, 11:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 cze 2008, 21:45
Posty: 43
GG: 2903354
Samochód: Man, Cinquecento
Lokalizacja: Poznań

Cytuj:
No właśnie więc teraz na tacy.
Zaczynamy Kurs na prawo jazdy kat C i równolegle zaczynamy kurs na przewóz rzeczy.
Kończymy Kurs na przewóz rzeczy, ale nie dostajemy dokumentów
Kończymy Kurs na PJ KAT C
Odbieramy prawko i świadectwo ukończenia kursu na przewóz rzeczy.
Amen
Ale to czy zaczniesz kurs przed otrzymaniem prawka to zależy od ośrodka, także też nie można tak generalizować. Chociaż z tego co wiem to większość ośrodków jest nastawiona na kasę więc nie powinno być problemu.


Post Wysłano: 19 cze 2008, 12:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Aha teraz już rozumiem też. Prawko na tą kat. C można mieć od 18 lat kurs na przewóz rzeczy mając już zrobioną kat. C ale i tak żeby coś zarobić na ciężarówce z kat. C trzeba mieć 21 lat. :?:

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Post Wysłano: 19 cze 2008, 14:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Dokładnie tak kolego, lecz jest mały wyjątek. Możesz zarabiać już na Kat C, ale tylko samochodem o DMC 7,5 Tony. Powyżej tego pułapu czyli od 12 ton DMC do 40 ton musisz mieć 21 lat żeby jeździć zarobkowo.


Post Wysłano: 19 cze 2008, 14:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 maja 2007, 13:11
Posty: 78
Lokalizacja: 51°31' N 20°01' E

Cytuj:
Dokładnie tak kolego, lecz jest mały wyjątek. Możesz zarabiać już na Kat C, ale tylko samochodem o DMC 7,5 Tony. Powyżej tego pułapu czyli od 12 ton DMC do 40 ton musisz mieć 21 lat żeby jeździć zarobkowo.

Wszystko ładnie pieknie tylko że nie można poruszac się pojazdami od 7.5 tony wzwyż czyli na dobra sprawe np Mercedesy 814 już pod to nie podchodza. Zresztą zalezy co mają w dowodzie.

_________________
"Nobody will ever need more than 640k RAM!" -- Bill Gates, 1981
"Windows 95 needs at least 8 MB RAM." -- Bill Gates, 1996
"Nobody will ever need Windows" -- logical conclusion


Post Wysłano: 19 cze 2008, 14:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Cytuj:
Dokładnie tak kolego, lecz jest mały wyjątek. Możesz zarabiać już na Kat C, ale tylko samochodem o DMC 7,5 Tony. Powyżej tego pułapu czyli od 12 ton DMC do 40 ton musisz mieć 21 lat żeby jeździć zarobkowo.
Ok dzięki.

A co do tych kursów nie wiem czy to wejdzie naprawde według mnie nie :!: . Ktoś wspomniał o tym że zreformowano szkolenie na kat.B ale co tu porównywać zmienić procedure zdawania na osobówke a wprowadzić kurs na przewóz osób czy rzeczy w wymiarze 280 h.
Głupota jakich mało ten kto to wymyślił uważa że gdyby kierowca który rozbił Scanie z rok temu pod Grenoble był po tym kursie 280 h by do tego nie dopuścił a własnie ten wypadek spowodował że zaczęto wymyślać te komedie. Prawda będzie taka że wielu kierowców nie bedzie miało czasu żeby robić te kursy będzie się płaciło słone pieniądze jak to wejdzie a na kursie i tak mało kto będzie. Zapłaci się kase za papierek wart 4 tys. i tyle.

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Post Wysłano: 19 cze 2008, 14:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 maja 2007, 13:11
Posty: 78
Lokalizacja: 51°31' N 20°01' E

Cytuj:
A co do tych kursów nie wiem czy to wejdzie naprawde według mnie nie :!: . Ktoś wspomniał o tym że zreformowano szkolenie na kat.B ale co tu porównywać zmienić procedure zdawania na osobówke a wprowadzić kurs na przewóz osób czy rzeczy w wymiarze 280 h.
Głupota jakich mało ten kto to wymyślił uważa że gdyby kierowca który rozbił Scanie z rok temu pod Grenoble był po tym kursie 280 h by do tego nie dopuścił a własnie ten wypadek spowodował że zaczęto wymyślać te komedie. Prawda będzie taka że wielu kierowców nie bedzie miało czasu żeby robić te kursy będzie się płaciło słone pieniądze jak to wejdzie a na kursie i tak mało kto będzie. Zapłaci się kase za papierek wart 4 tys. i tyle.
Kierowcy przedłużający uprawnienia będa musieli odbyc tylko 30 godzin szkolenia, a nie 280. Z tego co mi wiadomo nowi kandydaci na kierowców beda mieli czas aby takie kursy zrobić. Przepisy zapewne wejda w życie ale nie sądze aby coś się w tej dziedzinie diametralnie zmieniło. Dzieje sie to przez to że cała unia musi wprowadzić identyczne przepisy, a że Polska to kraj w którym wszystko wdraża się z opóźnieniem, nie panikujmy.

_________________
"Nobody will ever need more than 640k RAM!" -- Bill Gates, 1981
"Windows 95 needs at least 8 MB RAM." -- Bill Gates, 1996
"Nobody will ever need Windows" -- logical conclusion


Post Wysłano: 19 cze 2008, 15:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 paź 2007, 21:41
Posty: 154
GG: 0
Samochód: Volvo S80 2.5D
Lokalizacja: Piła

Cytuj:
Wszystko ładnie pieknie tylko że nie można poruszac się pojazdami od 7.5 tony wzwyż czyli na dobra sprawe np Mercedesy 814 już pod to nie podchodza. Zresztą zalezy co mają w dowodzie.
wydaje mi się że MB 814 jest autem do 7.5t, Kiedyś takowym jeździłem i na kabinie miał: 7.49t.

_________________
B, B+E, C, C+E: W 11 miesięcy i starczy ;)
VOLVO FH440 E5 Globetrotter + Kogel maxx


Post Wysłano: 19 cze 2008, 16:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 maja 2007, 13:11
Posty: 78
Lokalizacja: 51°31' N 20°01' E

To zależy co ma w dowodzie. Nie kazdy ma wbite właśnie 7.49 t.

_________________
"Nobody will ever need more than 640k RAM!" -- Bill Gates, 1981
"Windows 95 needs at least 8 MB RAM." -- Bill Gates, 1996
"Nobody will ever need Windows" -- logical conclusion


Post Wysłano: 19 cze 2008, 18:12

Cytuj:
kolega wolfzan wprowadził troszkę w błąd bo, żeby się zapisać na kurs na przewóz rzeczy trzeba mieć w ręku prawo jazdy co najmniej kategorii C1.
Teoretycznie na pewno masz rację natomiast w praktyce to jest trochę inaczej. Ja jestem teraz w trakcie kursu na kat. C, a kierownik ośrodka, w którym robię prawo jazdy, powiedział, że nie ma żadnego problemu z tym, żebym zrobił sobie kurs na przewóz OSÓB, chociaż nawet nie zapisałem się jeszcze na kurs na kat. D, żeby zdążyć przed wrześniem.


Post Wysłano: 19 cze 2008, 22:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 cze 2008, 21:45
Posty: 43
GG: 2903354
Samochód: Man, Cinquecento
Lokalizacja: Poznań

Cytuj:
Cytuj:
kolega wolfzan wprowadził troszkę w błąd bo, żeby się zapisać na kurs na przewóz rzeczy trzeba mieć w ręku prawo jazdy co najmniej kategorii C1.
Teoretycznie na pewno masz rację natomiast w praktyce to jest trochę inaczej. Ja jestem teraz w trakcie kursu na kat. C, a kierownik ośrodka, w którym robię prawo jazdy, powiedział, że nie ma żadnego problemu z tym, żebym zrobił sobie kurs na przewóz OSÓB, chociaż nawet nie zapisałem się jeszcze na kurs na kat. D, żeby zdążyć przed wrześniem.
To będziesz mógł taksówką jeździć :)


Post Wysłano: 19 cze 2008, 22:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2008, 11:46
Posty: 489
GG: 8812652
Samochód: Czerwony
Lokalizacja: Śląsk/Zagłębie

Bo do kursu na przewóz OSÓB wystarczy mieć B (taksówkarze i busy do 9 osób!) i on jest później ważny, jeśłi zrobi się D

Wydaje mi sie natomiast, ale pewny nie jestem, że jak masz ukończony kurs podstawowy na przewóz OSÓB, to na przewóz RZECZY wystarczy ten dodatkowy. Można zatem w ten sposób zaoszczędzić. Ale musiałby to ktoś potwierdzić.

--------------------------------
Chyba mam rację:
Cytuj:
Kurs dokształcający kierowców przewożących osoby, w przypadku kierowcy posiadającego zaświadczenie o ukończeniu kursu dokształcającego kierowców przewożących rzeczy, obejmuje wyłącznie część dodatkową w zakresie przewozu osób.

Kurs dokształcający kierowców przewożących rzeczy, w przypadku kierowcy posiadającego zaświadczenie o ukończeniu kursu dokształcającego kierowców przewożących osoby, obejmuje wyłącznie część dodatkową w zakresie przewozu rzeczy.
Dużo cennych informacji o kursach na przewóz osób i rzeczy:
1. http://www.zgora.wordy.pl/index.php?id=40&lng=pl
2. http://www.zgora.wordy.pl/index.php?fqo ... 80&fqiid=0

_________________
B, C, D. Instruktor kat. B.
http://www.kwalifikacja-wstepna.pl - wszystko o kwalifikacji wstępnej
http://www.szkolenia-okresowe.pl - wszystko o szkoleniach okresowych
http://www.walpdrive.pl - mój blog o zdobywaniu zawodowych kategorii


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: