Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 17 cze 2008, 13:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 cze 2008, 15:18
Posty: 1
GG: 4427904

Witam, od jakiegoś czasu przeglądam forum i mam mętlik w głowie po każdym następnym przeczytaniu jakiegokolwiek postu. chciałem abyście mi pomogli w wyborze radia do
samochodu osobowego benzyna, dodam że to bedzie moje pierwsze radio CB, uniden pro520 xl czy TTi 770, czy TTi880(tylko
garbaryty TTi880 sa troszke za duże) ? czy może coć wogóle innego np Omega bo czytałem też posty że to fajne radyjko, szczerze najbardziej z tych co podałem jestem przekonany do Unidena 520 bo jego garbaryty są małe, ale nie ma homologacji, czy mieliście jakiekolwiek problemy przy kontroli drogowej), bo po czytaniu forum jedni
zalecają Unidena a drudzy TTi i dlatego chciałem sie spytać kogoś kto sie na tym zna.
Pozdrawiam z góry dziękuje za odpowiedz


Post Wysłano: 17 cze 2008, 15:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 gru 2007, 10:15
Posty: 30
GG: 4595794
Lokalizacja: Zgierz

Cytuj:
Witam, od jakiegoś czasu przeglądam forum i mam mętlik w głowie po każdym następnym przeczytaniu jakiegokolwiek postu. chciałem abyście mi pomogli w wyborze radia do
samochodu osobowego benzyna, dodam że to bedzie moje pierwsze radio CB, uniden pro520 xl czy TTi 770, czy TTi880(tylko
garbaryty TTi880 sa troszke za duże) ? czy może coć wogóle innego np Omega bo czytałem też posty że to fajne radyjko, szczerze najbardziej z tych co podałem jestem przekonany do Unidena 520 bo jego garbaryty są małe, ale nie ma homologacji, czy mieliście jakiekolwiek problemy przy kontroli drogowej), bo po czytaniu forum jedni
zalecają Unidena a drudzy TTi i dlatego chciałem sie spytać kogoś kto sie na tym zna.
Pozdrawiam z góry dziękuje za odpowiedz
Witam adi_sc.

Jeżeli mogę Ci polecić to na pewno Unidena520 XL ale faktycznie brakuje mu homologacji.
Ja mam w aucie też Unidena 520 i jeszcze nikt z policjantów przy kontroli nie pytał mnie czy mam homologację.
Policja ma ważniejsze sprawy na głowie niż sprawdzanie homologacji na sprzęt CB.
Jeżeli się obawiasz ale uważam że nie ma czego to zamiast Unidena 520 polecam Omegę.

_________________
Forum www.cb-forum.pl


Post Wysłano: 17 cze 2008, 15:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 cze 2007, 0:09
Posty: 344
GG: 0
Samochód: Nyska V8 Tandem
Lokalizacja: Gdzieś przy DK12 :)

Kolego.. ja ci powiem też miałem problem z wybraniem radia tyle że do osobowego diesla, naczytałem się postów, tematów i tak naprawdę zamiast dzięki temu ułatwić sobie wybór radia to tylko się coraz więcej zastanawiałem jakie, jaka antena, itd..itd..., któregoś dnia się wkurzyłem i pojechałem do serwisu CB w moim mieście...Bardzo miły pan mi pokazał wszystkie radia jakie posiadali i jakie anteny, mieli Unideny, Presidenty, Alana i jeszcze pare innych marek, facet nie owijał w bawełnę od razu zagadał czego szukam widząc mnie drapiącego się w głowe przed regałem z radiami...wytłumaczyłem mu że szukam dobrego radia ...powiedział że każde jest dobre tylko zależy co chcemy z tym radiem robić...powiedziałem więc, że potrzebuję radia do osobówki, dalekich tras nie robię co dzień, choć zdarzają sie i dłuższe wypady, zaśmiał się tylko bo staliśmy akurat przed Presidentami a one mają nie małą cene... "panie chodź pan dalej", powiedział no i poszedłem z nim.Dalej były Alany, kiedyś kupiłem Alana 101 przez internet i mi wysłali popsute, innym razem czytałem na forum, że ten model jest bardzo wadliwy, powiedziałem mu że wolę jednak coś droższego bo słyszałem że te radia to szajs...znowu się zaśmiał i powiedział że nie proponowałby mi radia które jest zrypane czy wogóle jakiś wadliwy model, po pierwsze nic by z tego nie miał.. po drugie jego serwis ma bardzo dużo klientów i nie chce ich stracić przez jedno uszkodzone radio...gostek tak mnie wkręcał że w końcu uległem i powiedziałem niech pakuje tego Alana 101... dobrał mi jeszcze antenkę, też Alana Midland na magnes.. powiedział, że nie ma sensu kupować dłuższej ani nie wiadomo jakiej do samego zapytania o dróżkę itd...ogólnie do porozumiewania się na drodze, do ciężarówki mówił, że by polecił coś lepszego ale tak...nie opłaca się jego zdaniem.Przekonał mnie. Wziąłem Alana 101 i tą antenkę na magnes, zakup zamknął się w 400zł razem z montażem, a ja za tyle kasy szukałem Presidenta.
I kolego co najważniejsze.. zapłaciłem mało a radyjko jak i antena bardzo dobrze działa, mam homologacje w razie "W", nosi doskonale, jak sprawdzałem to najdalej rozmawiałem z kierowcami około 25-30 km ode mnie więc jak dla mnie nie jest źle...Ale to wszystko zależy od ciebie co wybierzesz ja ci tylko chciałem uświadomić, że nie wszystkie radia z "niskiej półki" są złe, oczywiście, że możesz trafić na wadliwy produkt itd.. i zależy też tak jak ten gostek z serwisu powiedział co chcesz z radiem robić.. czy jeździsz często i daleko czy tak jak np ja od czasu do czasu tylko jakiś większy wypad, ale tak w promieniu 200 km od domu to nie ma co kupować czegoś lepszego, takie jest moje zdanie, gość mnie przekonał i powiedział że jak przyjade ciężarówką (eh, kiedy to będzie :D , bo gadaliśmy że poszedłem na prawko) to dobierze mi też radyjko tylko żebym więcej pieniędzy szykował.Kwiestia tego czy trafisz na takiego "sklepowego" :D co ci wytłumaczy co i jak i doradzi czy na jakiegoś buca co nie wie jak działa CB a je sprzedaje...i nic kolego z internetu bo możesz się czasem przejechać.. lepiej poszukaj dobrego serwisu i tam pogadaj z chłopakami a na pewno wybierzesz coś w sam raz dla siebie...

Takie mam radio: http://www.cbradio.pl/pliki/producenci/ALAN/alan101.jpg

I taką antenę:
http://www.allegro.pl/item379854372_ant ... u714n.html


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: