Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 05 lis 2005, 20:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

czy taka firma zdołała by zbudować na zamówienie cysterne lub kontenerówke z tankkontenerem, jakie są koszty takiej imprezy i czy firmie trzeba dostarczyc dokładne dane techn oryginalnego pojazdu na bazie którego powstanie model ?


Tytuł:
Post Wysłano: 07 lis 2005, 22:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 sie 2005, 18:35
Posty: 453

Chciałbym ci powiedziec tak jak sobie kupisz aerograf to sobie kup jakis samolocik mały sklej go i ucz sie na nim malowac aerografem poniewaz poczatki aerografem sa trudne. bo niekiedy aerograf zaczyna pluc i model trzeba czyscic i malowac od nowa.


Tytuł:
Post Wysłano: 29 lis 2005, 21:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 sie 2005, 12:07
Posty: 57
Lokalizacja: Łabędy!!

Ja mam do was takie pytanie czy mogliscie by mi podać tutaj strony które znacie gdzie są modele do kupienia nie chce żebyscie na szybko szukali ale takie które znacie z góry dziękuje.


Tytuł:
Post Wysłano: 29 lis 2005, 22:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

Cytuj:
Ja mam do was takie pytanie czy mogliscie by mi podać tutaj strony które znacie gdzie są modele do kupienia nie chce żebyscie na szybko szukali ale takie które znacie z góry dziękuje.
A jakie modele cie interesują, do samodzielnego składania czy gotowe, w jakiej skali ?

Jeśli szukasz tanich modeli w skali 1:87 to polecam allegro (aukcje pana o nick-u janek2004). Jeśli zaś dysponujesz grubym portfelem to koniecznie odwiedź stronke poznańskiego sklepu http://www.dfr.com.pl Bradzo duzy wybór modeli w różnych skalach.


Tytuł:
Post Wysłano: 29 lis 2005, 22:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 sie 2005, 12:07
Posty: 57
Lokalizacja: Łabędy!!

mnie interesują modele do składania bo jak kiedyś kuzynowi kupiłem model na urodziny to mu go potem sam złożyłem i spodobało mi się to


Tytuł:
Post Wysłano: 29 lis 2005, 22:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

Większosc kupuje w tym sklepie internetowym http://www.hobbysta.home.pl tylko ze tutaj trzeba sie tez liczyc z dodatkowymi wydatkami na aerograf i kompresor. Ale jaki jestes zdolnym doświadczonym modelarzem to wystarczą ci zwykłe akryle w puszkach.


Tytuł:
Post Wysłano: 29 lis 2005, 22:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 sie 2005, 12:07
Posty: 57
Lokalizacja: Łabędy!!

ok dziekuje Del ale jak będziecie mieć jeszcze jakieś linki to dawajcie


Tytuł:
Post Wysłano: 29 lis 2005, 23:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 sty 2005, 22:35
Posty: 160
Lokalizacja: Wałbrzych

To chyba jest najtańszy sklep internetowy :) http://www.modelsklep.pl/login.php?osCs ... 440ab761fc

_________________
-----------------------------------------------------
tornado
GG- 3514688
http://tornado.atspace.org/


Tytuł:
Post Wysłano: 06 gru 2005, 15:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Kupiłem klej humbrola (z pędzelkiem) do modeli i wyszła szczera lipaaa w sumie dobrze kleił, ale pojedyncze części, jak brałem coś cięższego np. Wnętrze przyklejałem do kabiny to już gorzej :( Dla początkujących odradzam bo straciłem cierpliwość przez to i teraz zrobiłem odpoczynek od modelu ! :(

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Tytuł:
Post Wysłano: 07 gru 2005, 18:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

może ktos z doświadczonych modelarzy poleci mi dobry klej do łaczenia plastiku, taki zeby nie pozostawiał białych smug jak to robi kropelka


Tytuł:
Post Wysłano: 07 gru 2005, 18:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 wrz 2005, 21:25
Posty: 31
Lokalizacja: Chojnów

Cytuj:
Kupiłem klej humbrola (z pędzelkiem) do modeli i wyszła szczera lipaaa w sumie dobrze kleił, ale pojedyncze części, jak brałem coś cięższego np. Wnętrze przyklejałem do kabiny to już gorzej :( Dla początkujących odradzam bo straciłem cierpliwość przez to i teraz zrobiłem odpoczynek od modelu ! :(
Gdybyś mógł napisać dlaczego lipa?? Zasada jest taka, że jeżeli kleisz elementy, na które trzeba dać wiecej kleju to robisz to na dwa razy: smarujesz klejem oba elementy, które chcesz skleić i po chwili dajesz jeszcze raz klej na jedną z powierzchni i łączysz.

Do Del: polecam Humbrol lub Revell z igłą, mnie osobiście bardzo dobrze się tym skleja. Pozdrawiam.

_________________
pozdrawiam, Łukasz
WARSZTAT: cos z wagi ciezkiej ale tego jeszcze nie bylo :)


Tytuł:
Post Wysłano: 07 gru 2005, 18:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2005, 20:59
Posty: 344
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

ja swoje kleiłem klejem z TAMIYA z pędzelkiem i tym mi się najlepiej sklejało teraz mam z igłą i nie umiem sie przyzwyczaić ...

_________________
http://www.GLOBETRUCKER.org
Is it better to loose 5 minutes or 50 years ?
preferite perdere 5 minuti oppure 50 anni ?
Preferez-vous predre 5 minutes ou 50 ans ?
verlieren Sie lieber 5 Minuten oder 50 jahre ?
Wolisz stracić 5 minut czy 50 lat ?


Tytuł:
Post Wysłano: 15 gru 2005, 14:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

mam pytanie do doświadczonych modelarzy, jakie parametry powinien posiadać dobry kompresor do zasilania aerografu ?

zakupiłem tanio taki kompresor, niby jest przeznaczony do pracy z aerografem, ale nie wiem czy parametry są wystarczające

Obrazek Obrazek Obrazek


Tytuł:
Post Wysłano: 15 gru 2005, 19:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 lip 2005, 14:15
Posty: 33
GG: 0
Samochód: Renault 19
Lokalizacja: Gliwice

Sorki ,ze nie odpiszę na pytanie Del-a ale mam takie małe pytanie.Zbliżaja się święta a w święta daje się prozenty.Chciałbym kupić synowi model.I tu moje pytanie .Czy są modele już pomalowane ,że tylko się skleja i gotowe (tnz.prawie bez dodatkowych kosztów) oraz gdzie są jakieś ciekawe sklepy modelarskie na śląsku ?Z góry dzięki za odpowiedź :)

_________________
gg - 1257100


Tytuł:
Post Wysłano: 15 gru 2005, 19:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

a jak duży miałby to byc model, jaka skala ? modele do składania które sa oferowane przez producentów na całym świecie trzeba samodzielnie lakierować, po zlezeniu plastikowych elementów na powierzchniach pozostają ślady po kleju a goły plastik nie wygląda dobrze, tak wiec trzeba je malować


Tytuł:
Post Wysłano: 15 gru 2005, 19:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 lip 2005, 14:15
Posty: 33
GG: 0
Samochód: Renault 19
Lokalizacja: Gliwice

Skala to będzie albo 1:43 lub 1:24 .A czy są zestawy czyli juz z klejem i farbkami ?jeżeli tak to czy o wiele są droższe ?

_________________
gg - 1257100


Tytuł:
Post Wysłano: 15 gru 2005, 20:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

farby klej trzeba sobie dokupić oddzielnie, do tego aerograf za 50zł lub 130zł taki jak na allegro, do aerografu kompresor (ceny od 300zł w górę) bądź gaz pędny z puchy (ok. 30zł), pędzelki, nożyki, pęseta, pilniczki, obcążki

polecam odwiedzic ta strone http://www.modelarstwo.waw.pl dział AKCESORIA


Tytuł:
Post Wysłano: 16 gru 2005, 11:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 paź 2005, 2:58
Posty: 21
Lokalizacja: Miechów

Cytuj:
Chciałbym kupić synowi model.I tu moje pytanie .Czy są modele już pomalowane ,że tylko się skleja i gotowe (tnz.prawie bez dodatkowych kosztów) oraz gdzie są jakieś ciekawe sklepy modelarskie na śląsku ?Z góry dzięki za odpowiedź :)
Rozumiem, że chodzi ci o model ciężarówki - to o takich modelach niesłyszałem. Ale może kupiłbys na początek synowi jakąś osobówkę? Są znakomite modele np. firmy Bburago w skali 1:24, 1:18. Są to modele do składania, tak więc elementy są pomalowane i nie wymagają kleju. Łączą się na wcisk albo poprzez skręcanie. Po złożeniu nakładasz kalkomanię i model gotowy. Liczba elementów w pudełku waha się w granicach nawet do 150. Modele takie są przeznaczone dla dzieci w wieku około 8 lat, ale i starsi sie w to bawią. Także może by na początek w tą stronę uderzyć?


Tytuł:
Post Wysłano: 16 gru 2005, 12:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2005, 20:59
Posty: 344
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

a Tak wyglada Lamborghini Countach 1988 z Bburago karoseria jest oczywiście metalowa
ObrazekObrazekObrazekObrazek

_________________
http://www.GLOBETRUCKER.org
Is it better to loose 5 minutes or 50 years ?
preferite perdere 5 minuti oppure 50 anni ?
Preferez-vous predre 5 minutes ou 50 ans ?
verlieren Sie lieber 5 Minuten oder 50 jahre ?
Wolisz stracić 5 minut czy 50 lat ?


Tytuł:
Post Wysłano: 16 gru 2005, 12:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

osobówka maniaka trucków nie zadowoli raczej, szkoda kasy na to


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: