Autor
Wiadomość
Tytuł: MAN TGA 5STAR
Post Wysłano: 29 gru 2004, 18:51

Man TGA 26.530 XXL z wyposażeniem 5STAR:
Obrazek

TGA 18.480 XXL 5STAR:
Obrazek

i skórzano-drewniane wnętrze :shock: :
Obrazek


Tytuł:
Post Wysłano: 23 lut 2005, 17:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 lut 2005, 0:53
Posty: 111
Lokalizacja: Warszawa/Suwałki

Po pierwsze mi większa szyba ty wieksza widiczność po drugie nie ma prawa paść żaden bezpiecznik w nowym aucie i z tego co sie orientuje to żeby ciągnik jechał to musi sie spalić moduł a nie bezpiecznik :wink:
Ja nie wiem jak można krytykować auto jak ktoś jeździ magnumką. Przecież tam jest jeszcze większa szyba niz w nowym TG-A


Tytuł:
Post Wysłano: 24 lut 2005, 1:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sty 2005, 19:18
Posty: 9
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Cytuj:
Po pierwsze mi większa szyba ty wieksza widiczność
Zgadzam sie w 100% i dlatego też tak lubie Magnumki.
Jeżeli chodzi o tego Mana to wygląd ma ładny, silniki też są dobre, ale w kabinie tunel i to go dyskfalifikuje.


Tytuł:
Post Wysłano: 23 mar 2005, 23:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 mar 2005, 16:23
Posty: 359
Lokalizacja: Łódź

Chociaż nie przepadam za Manami, to ten mi się podoba.Teraz właściwie każda europejska firma produkująca ciężarówki ma w swojej ofercie jeden bardzo luksusowy model:MAN - 5Star , Scania - Longline , Volvo - FH16. I co najważniejsze takie samochody znajdują wcale niemałą ilość nabywców. Co ja bym dał żeby móc mieć takiego...


Tytuł:
Post Wysłano: 30 maja 2005, 10:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
Po pierwsze mi większa szyba ty wieksza widiczność po drugie nie ma prawa paść żaden bezpiecznik w nowym aucie i z tego co sie orientuje to żeby ciągnik jechał to musi sie spalić moduł a nie bezpiecznik :wink:
Ja nie wiem jak można krytykować auto jak ktoś jeździ magnumką. Przecież tam jest jeszcze większa szyba niz w nowym TG-A
z tą szybą nie bardzo mogę się zgodzić, bo kierowca musi mieć jak najęwiększe pole widzenia w poziomie, a wyższa szyba powoduje, że trzeba zastosować osłonę przeciwsłonecznych, dodatkowo szyba jest trzykrotnie cięższa od blachy (blacha 0,6mm grubości, szyba 4-5mm). ważna jest grubość słupków bocznych i wysokość mocowania luster.

co do tego bezpiecznika, to też nie tak, wystrczy że wyskoczy bezpiecznik EDC jest to układ sterujący zasialnia paliwem i wtryskami (jest on automatyczny i można z powrotem go wcisnąć), który umieszczony jest gdzie indziej niż pozostałe i auto stoi. nie polecam serwisu z Chimnitz (Niemcy), bo oni nie wiedzą, że taki bezpiecznik istenieje i że można go wcisnąć, a wezmą za zdojazd 200 euro, przećwiczyłem to osobiście, a nasz elektryk załatwił sprawę w 1 minutę.


Tytuł:
Post Wysłano: 30 maja 2005, 23:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 lut 2005, 0:53
Posty: 111
Lokalizacja: Warszawa/Suwałki

Dzieki Cyryl za poprawki. O TGA szczerze to duzo nie wiem poniearz nie za bardzo pałam uczuciem do Manów ale jeżeli chodzi o tą szybę to zostane przy swoim. Nie wiem jak ty ale ja uważam że takie rozwiązanie bardzo ułatwia kierowcą życkie i rozwiązuje wszystkie dylematy związane z wjazdami pod mosty i wiadukty, które są nam nie znane.
Szczeże mówiąc zaskoczyłeś mnie tym bezpiecznikiem EDC. Man jest chyba pierwszym producentem który proponuje takie rozwiązanie. Mam też prośbę do ciebie abyś opisał jak wygląda ten bezpiecznik. Chętnie bym zobaczył jakieś fotki tego zabezpieczenia. Z góry dziękuje

_________________
Witam po latach przerwy! ;)


Tytuł:
Post Wysłano: 16 wrz 2005, 13:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 wrz 2005, 12:05
Posty: 5
Lokalizacja: Stalowa Wola

Ksztalty kabiny i ta niesamowita sylwetka!Az milo popatrzec!A w srodku to juz full opcja!Jeszcze go nie widzialem na zywo ale chcial bym go zobaczyc!Cos pieknego wedlug mnie to najlepszy model skonstruowany przez Mana!Moim zdaniem ten model podbije rynek Europy!Mialem juz okazje jechac Manem TGA!Super auto!


Tytuł:
Post Wysłano: 16 wrz 2005, 19:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 mar 2005, 16:23
Posty: 359
Lokalizacja: Łódź

Cytuj:
Moim zdaniem ten model podbije rynek Europy!
Nie podbije. Z jednego względu - na cenę :!: Ciężarówki z takim wyposażeniem nigdy nie zyskają wielu nabywców, ponieważ każdy racjonalnie myślący przewoźnik wybierze tańszą wersję pojazdu... Dobrze prosperująca i przynosząca zyski firma kupi ewentualnie jeden egzemplarz takiego ciągnika, jako "wizytówkę", jeżdżącą reklamę przedsiębiorstwa, ale na pewno nie kilka...


Tytuł:
Post Wysłano: 17 wrz 2005, 11:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 mar 2005, 15:56
Posty: 134
Lokalizacja: Jaworzno

Na mnie bardzo duże wrażenie robi bardzo duża powierzchnia przedniej szyby . Tak samo ja w Magnum robi to wrażenie kolosa . No a ogólnie TGA to naprawde ładna ciężarówka , no ale w wersji 5Star niestety kosztowna .

_________________
Szerokości Wszystkim Życze :wink:
Lepiej jeździć na ropę bryczką niż na LPG zapalniczką. :D
Choć nie jestem detektywem zawsze znajdę budkę z piwem :)
Scania "Królowa Szos" :wink:
Kocham kurczaka z rożna i dziewczyny z Jaworzna :D


Tytuł:
Post Wysłano: 17 wrz 2005, 13:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 sie 2005, 10:41
Posty: 587
GG: 0
Samochód: MAN TGA XXL
Lokalizacja: Gliwice

Zgadzam się TGA to ogólnie piękna ciężarówka ale jak widze to auto bez osłon na bak paliwa i z drugiej strony bez osłony to wygląda tak jakoś dziko bo widać że kabina jest osobno...:D A z osłonami wygląda normalnie zresztą według mnie każde auto powinno miec w standardzie te osłony po bokach...Odrazu by to lepiej wyglądało no ale cóż producenci chcą zarabiać na wszystkim..:)


Tytuł:
Post Wysłano: 22 wrz 2005, 22:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2005, 20:59
Posty: 344
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

a ja takiego widuje codziennie u mnie na biórku stoi taki 1:24 z italeri z zapiętą chłodnią :P a na ulicy to niestety tylko raz takiego widziałem ale nie licze że kiedykolwiek bedzie mi dane sie takim przejechać to jest zbyt piekne żeby było prawdziwe

_________________
http://www.GLOBETRUCKER.org
Is it better to loose 5 minutes or 50 years ?
preferite perdere 5 minuti oppure 50 anni ?
Preferez-vous predre 5 minutes ou 50 ans ?
verlieren Sie lieber 5 Minuten oder 50 jahre ?
Wolisz stracić 5 minut czy 50 lat ?


Tytuł:
Post Wysłano: 30 sie 2006, 16:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 sie 2006, 14:22
Posty: 2
Lokalizacja: Sokołow Podl (WSK)

Man TGA 5Star mojego autorstwa:


Obrazek

_________________
GaduGadu --> 9595684
E-mail --> sabbath92@o2.pl

:::...Waga Ciężka - Najlepsze forum o ciężarówkach...:::


Tytuł:
Post Wysłano: 11 wrz 2006, 18:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1360
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Czy ja wiem czy MAN ma aż takie słabe osiągi?Silniki jak w moich odczuciach są bardzo wytrwałe i raczej mocne.Chociaż z jednej strony jak przypomnę sobie ostatnio jak rozmawiałem z kolegą który pracował wcześniej w Rico,który jezdził SCANIĄ 124 470 Topline z Opticruisem to mówił,ze jak musiał kilka kursów zrobić TG-A 480 XXL to stracił całą chęć na MAN-a.Niby kabina duża i dająca dużo lepszą ilość schowków i wogóle większą powierchnię-ale silnik jakiś strasznie ospały i niezbyt chętny do współpracy...A o spalaniu mówił,że SCANIĄ bez problemu w 30-32l się wyrabiał a MAN-em osiągnąć taki wynik to trzeba było się naprawdę z nim bardzo delikatnie obchodzić...Ale ile w tym prawdy?Jakbym się sam przejechał to mógłbym wydac jakąś opinię-a takto powtarzam tylko słowa kolegi... :>

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Tytuł:
Post Wysłano: 21 paź 2006, 11:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 kwie 2006, 22:34
Posty: 246
GG: 9590680
Samochód: Żółty
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Ja rowniez slyszalem podobne opinie o silnikach MAN-a. Sa to bardzo dobre, wytrzymale motory ale moglyby byc troche bardziej "skoczne". :D Zadnych zastrzezen nie mam natomiast co do wnetrza tego samochodu - komfort naprawde wysoki, porownywalny z Super Space Cab-em DAF-a, a w wersji 5Star juz w ogole full wypas :D Jedna z moich ulubionych ciezarowek :D pozdrawiam :D

_________________
Już odlatuję, wszystko mi jedno gdzie...
Niech ktoś spróbuje na chmurze złapać mnie!


Tytuł:
Post Wysłano: 21 paź 2006, 12:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1360
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Teraz nowy silnik bedzie pracował na opinię o tym jakimi autami ''od wewnątrz'' są MAN-y.Silnik D20 moim zdaniem sprawdził się znakomicie i sądzę,ze podobnie będzie z jednostką D26... :mrgreen:

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Tytuł:
Post Wysłano: 12 lut 2007, 0:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 lut 2007, 11:51
Posty: 358
GG: 4107185
Lokalizacja: Zamość/Warszawa

a czy ktoś słyszał o 5Star w kabinie XLX ? bo przeglądając zdjęcia znalazłem to:

Obrazek

za: http://www.lkw-infos.eu

_________________
http://trucksphoto.eu
http://como-it.pl || http://busy.info.pl || http://www.wpaluszku.pl


Tytuł:
Post Wysłano: 12 lut 2007, 18:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lut 2007, 22:55
Posty: 527

Na to wychodzi, ja też nie słyszałem że ten rodzaj kabiny również jest w limitowanej wersji 5STAR. Większa ilość tego typu samochodów (mam na myśli limitowaną wersje 5star) napewno podnosi prestiż firmy.

Obrazek

(C)www.lkw-infos.eu


Tytuł:
Post Wysłano: 12 lut 2007, 22:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 paź 2005, 13:42
Posty: 28
Lokalizacja: Leszno

Jak się nie mylę to na fotkach które przestawił Duck i r nie są to Man –y Tga 5 Star ponieważ nie mają białych kloszy od migaczy oraz wszystkich chromowanych elementów a ten czerwony ma za niską kabinę. Jak na moje to 5 Star -y były tylko w kabinie XXL.


Tytuł:
Post Wysłano: 18 mar 2007, 11:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 mar 2006, 17:46
Posty: 99
Lokalizacja: Włodawa

Z czego mi wiadomo to tylko 5star jest w największej kabinie XXL,nie ma w mniejszych kabinach.Ten chrom nic nie znaczy w przypadku XLX,widocznie man mógł zrobić dla ozdoby lub wersję podchodzącą i zbliżoną pod 5star.
Przecież to model flagowy i jest największy pod względem wielkości kabiny,tak jak pozostałe marki ciężarówek mają swoje wersje luksusowe to tylko kabiny w ogólnym słowa znaczeniu rozmiarowo NAJWIĘKSZE.
Też jakiś czas temu myślałem że man robi xlx 5star,ale jednak nie.
W przypadku wandta to pozostałe tga mają ten chrom z napisem bussing.


Tytuł:
Post Wysłano: 18 mar 2007, 12:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

A poza tym, taką chromowaną listwę można dostać w sklepie z częściami dla samochodów ciężarowych. Jej ściągnięcie i założenie innej jest proste jak konstrukcja cepa.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: