Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 17 maja 2008, 14:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
od Stycznia 2009ma wejść w życie zmiana na kursie dla rzeczy
A nie od wrzesnia 2009 bo ja takie mam wiadomosci ??

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 18 maja 2008, 14:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2006, 19:31
Posty: 764
Samochód: Volvo FH 440
Lokalizacja: Meszna

Po prostu jak zwykle niektórzy robią zamieszanie. ;) Było to już wiele razy na forum mówione, że od października.

viewtopic.php?f=45&t=10933


Post Wysłano: 18 maja 2008, 15:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 gru 2007, 23:13
Posty: 22
GG: 11758750
Lokalizacja: Wojnicz/Tarnów

Zrób jak chcesz. A mamy dopiero maj 2008 roku jeszcze dużo sie może zmienić, albo i nic po przecież żyjemy w Polsce.


Post Wysłano: 18 maja 2008, 16:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 gru 2006, 18:12
Posty: 171
GG: 8161983
Lokalizacja: Kalisz/PPL

Ja mam obecnie 20 lat, kat B robiłem zaraz po 18-nastych urodzinach zdane za pierwszym, kat C rok pożniej zdane za pierwszym a terzaz myśle nad CE albo śwadectwem na przewóż rzeczy z obawy przed zmianą przepisów a na wakacje poszukuje jakieś pracy na czymś do 7,5 DMC....obym taką prace znalazł


Post Wysłano: 18 maja 2008, 16:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 gru 2007, 23:16
Posty: 42
GG: 0
Samochód: FIAT
Lokalizacja: kraków

Ja zapisałem się na kat.C zaraz po zdanym egzaminie kat.B. Może i się trochę pospieszyłem, ale na rozważanie tej decyzji teraz już zapóźno. Na kursie idzie mi myśle, że w miarę dobrze. Uważam, że jak wiesz że w przyszłości chciałbyś spróbować tego zawodu i masz kasę na prawko to czemu masz nie ropić kursu teraz.


Post Wysłano: 19 maja 2008, 17:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 mar 2008, 20:53
Posty: 7
GG: 0

A pewne jest już to że w 2009 r prawo jazdy zdrożeje?
Bo jak dobrze pamiętam to te ,,rewolucje" w szkoleniach kierowców wymyślił stary rząd i wiele tych pomysłów obecnie tkwi w miejscu.


Post Wysłano: 19 maja 2008, 18:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Tak szczerze mówiąc moze masz racje.
Czy przypadkiem ta sprawa nie jest połączona rownież z pomysłem podniesienia wieku na C od 2009 a na D od 2008 ??

Odeszli już od tych pomysłow?


Post Wysłano: 19 maja 2008, 18:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 mar 2008, 20:53
Posty: 7
GG: 0

O ile dobrze pamiętam to niektóre nowe przepisy ustalone przez dawny rzad miały wejść w styczniu 2008r. Jednak nie weszły min. na kat. B rozpoczęcie kursu już w wieku 16lat ale nowy ministery powiedzial ze nie wycofie tych pomysłów to teoria jednak w praktyce nie trwaja nad tym zadne prace o ile mi wiadomo.


Post Wysłano: 21 maja 2008, 15:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 maja 2008, 23:58
Posty: 8
GG: 0

Moim zdaniem warto robić "C" w wieku 18 lat.
1.Cena kursu.Paliwo ciągle drożeje ceny kursu będą miały tendencje wzrostowa.
2.Liczba chętnych.Nie wiem jak u ciebie ale u mnie w zamosciu na egzamin czeka sie około 1,5 miesiąca.
3.Mozę nie zwiążesz sie z branża transportowa ale kto wie co będzie w przyszłości dobrze mieć jakaś alternatywę.Papier jeść nie chce jak to sie mówi... :)


Post Wysłano: 24 maja 2008, 19:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 lut 2008, 18:24
Posty: 6
GG: 0
Samochód: Volvo FH12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Dokładnie tak jak koledzy piszą.

Ceny kursów idą do góry, jeśli kręci Cię to - nie masz się nad czym zastanawiać.
Ja mam C+E a i tak przez półtora roku jeszcze muszę się męczyć na solówce <7,5t.

Prawie 2 lata temu jak zaczynałem kurs na B, prawo jazdy na tę kategorię kosztowało 1300 zł,
w chwili obecnej koszt kursu na B to 1700 zł.
Za C płaciłem 2300, a C+E 1800. ( rok 2007 i 2008 )
I zauważyłem tendencję wzrostową. Przynajmniej w Gorzowie, ceny kursów z roku na rok idą do góry.
Także robić nawet C+E i się nie zastanawiać. To idealna inwestycja :)

_________________
MAN 8.163 w pracy,
VW Polo 1,4 16V DOHC po pracy,
FSM Syrena w planach do kupienia :)


Post Wysłano: 24 maja 2008, 22:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

ceny ida w gore i pewnie przez najblizszy czas sie to nie zmieni

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 25 maja 2008, 15:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 maja 2008, 14:39
Posty: 5
GG: 24833773
Samochód: Scania 142 V8 , Magnum , Scania 113

Szczerze jesli chcesz to rób teraz jesli nie to nie. zależy od Ciebie ja robiłam w wieku 18 lat i nie narzekam musiałam czekać ale przynajmniej jeździłam sobie składem i ćwiczyłam jazdę. Teraz wiesz jakie masz przepisy za rok czy dwa cholera wie jak się zmienią. ;/ ciągle cos nowego wymyślają niedługo będzie trzeba pewnie mi8ec odpowiedni wzrost i mase ciała ,żeby mieć prawko na C E ;) pozdrawiam

_________________
Robie to co kocham jeżdżę ... Jeśli masz jakieś ale ... to wiedz ,że twoje zdanie pieprzę !


[*]Marcinek... 10 VI 2007 4ever[*][/b]


Post Wysłano: 25 maja 2008, 16:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Dzięki jeszcze raz za rady :)

katii czyżbyś należała do coraz szerszego grona kierowców? :)
Można tylko zapytać czym jeździsz i na jakich trasach? :)


Post Wysłano: 01 cze 2008, 11:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 maja 2008, 14:39
Posty: 5
GG: 24833773
Samochód: Scania 142 V8 , Magnum , Scania 113

Renault Magnum

a trasy to tylko Polska.
Aktualnie jeżdżę nią na dwoje tzn. na dwóch kierowców i dorabiam sie całkowicie swojego. :mrgreen: :lol:

_________________
Robie to co kocham jeżdżę ... Jeśli masz jakieś ale ... to wiedz ,że twoje zdanie pieprzę !


[*]Marcinek... 10 VI 2007 4ever[*][/b]


Post Wysłano: 02 cze 2008, 13:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 cze 2008, 12:57
Posty: 9
GG: 1708165
Lokalizacja: Nowy Sącz

Jako nowy na forum, to na dobry początek przywitam się ze wszystkimi :)

W lipcu kończe 20 lat, zaraz po ukończeniu 18 lat zrobiłem prawo jazdy na kat. A i B ale cały czas chodziła mi po głowie kat. C.

Tak nawiązując do kat. A widze kolege z innego forum - witaj Kamil :D (Harry_man)

I tak po wielu miesiącach przemyśleń, rozmyśleć i tym podobnych zapisałem się przed momentem na kurs. Już dzisiaj o 16 mam pierwszy wykłady i jeszcze w tym tygodniu mam mieć pierwszą styczność z moim pojazdem :) czyli Renault MIDLUM.

Powiem wam że mam pewien dreszczyk emocji. Jazde mam po dziadku we krwii (był kierowcą PKSu)

Narazie to tyle moich wypociń, do usłyszenia :)


Post Wysłano: 02 cze 2008, 17:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

damles no to witam w grupie

Dla wiadomości wszystkich podjąłem decyzje.
Dzisiaj byłem w ośrodku szkoleniowym, na 19tą jade teraz na badania uprawniajace do zapisania sie na kurs, jutro sie zapisuje i zaczynam jeździć :)


Ku mojej uciesze dowiedziałem sie że nie musze odbębnić wykładów zanim zaczne jeździć.

Moge od razu iśc na jazdy ;-)
Będę jeździć na nowym Renault Midlum 240.12 ;-)


Post Wysłano: 02 cze 2008, 18:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 cze 2008, 12:57
Posty: 9
GG: 1708165
Lokalizacja: Nowy Sącz

No to super, będziemy jeździli 'równocześnie' :)

Ja teraz czekam na telefon od gościa i umawianko na jazdy :)


Post Wysłano: 02 cze 2008, 21:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Cytuj:
Dziś jest tak: żeby mieć prawo jazdy kategorii B, czyli uprawniające do kierowania samochodami osobowymi, trzeba mieć skończone 18 lat, zaliczony kurs w szkole nauki jazdy i zrobione badania lekarskie, których najważniejszą częścią jest wizyta u okulisty. Później wystarczy zdać egzamin, odebrać upragniony dokument i posługiwać się nim już zawsze. Nikt później nie kontroluje, czy u prowadzącego pojazd np. nie popsuł się wzrok. Od przyszłego roku ma to się zmienić.

Wszystko za sprawą Ministerstwa Infrastruktury, które właśnie kończy prace nad ustawą o kierujących pojazdami. Zakłada ona, że wydawane od stycznia 2009 roku prawa jazdy będą ważne tylko przez 15 lat. Po tym czasie każdy kierowca ponownie będzie musiał poddać się badaniom, zdać testy psychologiczne. Będzie musiał też jeszcze raz zapłacić za wydanie nowego dokumentu, co dziś kosztuje ok. 80 zł. Kierowcy zawodowi, a więc prowadzący np. ciężarówki czy autobusy, takie procedury będą musieli przechodzić co pięć lat.

- Te przepisy powstają z myślą głównie o starszych kierowcach, którzy po wielu latach jazdy mogą mieć problemy np. ze wzrokiem i powodują wypadki - twierdzi Tomasz Piętka pracujący nad projektem w Ministerstwie Infrastruktury. Zdaniem resortu nowe prawo zmniejszy liczbę wypadków na polskich drogach. Ale statystyki policyjne pokazują, że to nie starsi kierowcy są w większości przypadków ich sprawcami. Według danych najwięcej wypadków spowodowali bowiem kierowcy między 25. a 39. rokiem życia (12,5 tys.; wszystkich wypadków było ponad 36 tys.).

Dlatego specjaliści sugerują, że cyklicznie badani powinni być nie wszyscy kierowcy, lecz ich poszczególne grupy. Psycholog Krystyna Wysocka z Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Gdańsku proponuje, żeby tworzone prawo obowiązywało osoby do 24. roku życia oraz te, które skończyły 65 lat. - To są największe grupy ryzyka. Młodzi jeżdżą często za szybko, a starsi zwykle mają mniejszą już uwagę na drodze i wolniej reagują - mówi Wysocka.

Ministerstwo Infrastruktury podkreśla, że projekt ustawy nie jest jeszcze zamknięty i nie jest wykluczone, że wprowadzi do niego poprawki. Jeden z pomysłów zakłada np., że to urzędnik zajmujący się wydawaniem praw jazdy sam będzie decydował, czy kierowcę wysłać na badania. Na jakich zasadach miałoby się to odbywać, tego w resorcie nie wie nikt.Jedno jest pewne. Projekt pod obrady Sejmu ma trafić za kilka miesięcy, tak by nowe przepisy obowiązywały już od przyszłego roku i dotyczyły świeżych kierowców, którzy jako pierwsi dostaną prawa jazdy opracowane wg wzoru identycznego dla całej UE. Docelowo jednak takim dokumentem legitymować będzie się musiał każdy kierowca, a to oznacza, że badań cyklicznych nikt nie uniknie. - Ale uspokajamy: wymiana dokumentu będzie następowała stopniowo, aż do 2033 roku - mówi Piętka.

Co na to sami kierowcy? Grzegorz Witek z Lublina kieruje samochodem od pięciu lat i już zapowiada, że gdy będzie musiał iść na badania, to pójdzie. - Chcę czuć się bezpiecznie na drodze. Dobrze mieć też świadomość, że innym samochodem nie kieruje jakiś wariat - mówi. Denerwuje go jednak to, że po raz kolejny będzie musiał wymienić prawo jazdy. - Już raz stałem w takiej kolejce po nowe prawko i wydałem pieniądze. Może teraz państwo powinno mi taki dokument zafundować za darmo - zastanawia się.
Jeśli się mylę to mnie poprawcie ale jeżeli zrobisz po tym czasie to będziesz musiał co 5 lat wywalać kasę na nowy papierek i badania. Więc rób teraz jak masz taką możliwość


Post Wysłano: 02 cze 2008, 21:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

jumas dwa posty wyżej napisałem że sie zapisałem na kurs...
W pierwszym poście tez napisałem.


Co do tego artykułu to parodia. Najwążniejsza częścią badań na B jest wizyta u okulisty?
Phi, mnie wzroku nikt nie badał, badanie było bezdotykowe i nie miałem ani badania na daltonzim, ani wzroku, ani ciśnienia ani nic, pani doktor pytała tylko

gruźlica? nie
nadcisnienie? nie
astma? nie

i tak przez minute :)
Tak wyglądało właśnie to badanie


Post Wysłano: 02 cze 2008, 22:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2008, 20:06
Posty: 57
GG: 7053436
Lokalizacja: Kuźnica Grabowska/Ostrzeszów-POT

Ja znam gościa który jest daltonistą i jeździ :D Ma prawko kat. B

_________________
B- 22.06.2009
C- 02.10.2009

C+E- 20.10.2011
Kwalifikacja wstępna- 14.10.2011


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: