Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 01 sie 2008, 19:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 wrz 2006, 23:43
Posty: 555
GG: 71830
Samochód: saicento z kratką
Lokalizacja: Bjalistoko

Cytuj:
Reasumując -
Myśląc Przyszłościowo, to lepiej uzyskać kat.C jaknajszybciej .
A jak ktoś się lubi wahać, to Zapraszamy na huśtawkę ;-)
i to jest jedyny IMHO sensowny powó robienia uprawnień w wieku 18 lat. Nie wiemy co będzie się działo w naszym państwie za te parę lat (mam na mysli przepisy prawne), i lepiej zrobić prawko teraz - póki w miarę nie ma jakichś wydziwień...

_________________
DAS IS DER UBERFALL!!!!
Jestem w kółku różańcowym WC, dbam o ojczysty język polski.


Post Wysłano: 02 sie 2008, 10:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 sie 2008, 9:37
Posty: 66
GG: 136618882
Samochód: Audi A6 2.5 TDI
Lokalizacja: RÓŻAN

Cześć, pierwszy mój to post wienc cześć wam mówie, koledzy.

Fajnie że kolega Marix napisał taki temacik, dotyczy on również mnie...

Otóż skończyłem 18 lat w lipcu. Od czerwca uczęszczam na parwo jazdy kat. B no i mam już za sobą 20h "niedługo egzamin" no i pojawia się dylemat. Nie ukrywam że ciągnie mnie za "fajere" i wiem że napewno napewno musze zrobić C i C+E, tylko no własnie tylko. Tylko kiedy? Mam zarobione pieniądze na kat. C koszt - 1700zł sam kurs, i własnie chciałbym zrobić odrazu C po B w roku szkolnym ruszyć od września, wolałbym teraz ponieważ później matura próbna, studniówka, egzamin maturalny... Na C+E bende próbował zarobić w następne wakacje. No i teraz mam do was pytanie.

1.Czy w innych krajach UE wymagany jest wiek ukończenia 21 roku życia aby móc jeździć zestawie powyżej 7.5t DMC?

_________________
20 letni kiero


Post Wysłano: 02 sie 2008, 16:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2008, 11:46
Posty: 489
GG: 8812652
Samochód: Czerwony
Lokalizacja: Śląsk/Zagłębie

Nie wiem jak w innych krajach UE, ale rób prawko na C i CE jak najszybciej! Przynajmniej unikniesz kwalifikacji wstępnej w pełnej formie (280 h). Poza tym biorąc pod uwagę wzrost ceny paliwa, zrobienie prawa jazdy może być o wiele droższe niż do tej pory.

Nawet jeśli nie będziesz mógł jeździć autami pow. 7,5 t, prawko będzie już na ciebie czekało.

_________________
B, C, D. Instruktor kat. B.
http://www.kwalifikacja-wstepna.pl - wszystko o kwalifikacji wstępnej
http://www.szkolenia-okresowe.pl - wszystko o szkoleniach okresowych
http://www.walpdrive.pl - mój blog o zdobywaniu zawodowych kategorii


Post Wysłano: 02 sie 2008, 21:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 paź 2006, 0:29
Posty: 212
GG: 12409274
Samochód: Audi 80 2.0E
Lokalizacja: Jasło/Podkarpackie

To jeszcze takie pytanie jeśli ktoś jest poinformowany na 100% czy mając prawo jazdy kat.CE można jeździć zawodowo ciężarówką po za granicami Polski, chodzi mi o jazdę w podwójnej obsadzie gdzie kierowca nie mający 21 lat jeździłby tylko po za Polską.

Z góry dzięki za odpowiedz.

_________________
Życie jest zbyt krótkie by jeździć innymi samochodami niż Scania...


Post Wysłano: 05 sie 2008, 9:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 sie 2008, 9:37
Posty: 66
GG: 136618882
Samochód: Audi A6 2.5 TDI
Lokalizacja: RÓŻAN

Mam jeszcze jedno pytanie, czy żeby zacząć kurs na C musze mieć zdaną kategorie B czy tylko ukończony kurs kat. B?

_________________
20 letni kiero


Post Wysłano: 05 sie 2008, 9:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 maja 2006, 18:00
Posty: 503
GG: 7138832
Samochód: Jelcz-Scania
Lokalizacja: Tarnów

Musisz mieć prawo jazdy kat. B inaczej cię nie zapiszą na C.

_________________
Szybszy, nie znaczy lepszy.
B,C,E


Post Wysłano: 05 sie 2008, 9:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 sie 2008, 9:37
Posty: 66
GG: 136618882
Samochód: Audi A6 2.5 TDI
Lokalizacja: RÓŻAN

No to musze jeszcze troche poczekać. Ile może trwać robienie kat. C chodzi o kurs, egzamin, lekarza, odbiór? W miesiąć ogarnie się to wszystko?

_________________
20 letni kiero


Post Wysłano: 05 sie 2008, 10:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Cytuj:
Musisz mieć prawo jazdy kat. B inaczej cię nie zapiszą na C.
Chyba że sie "Dogadasz"
Cytuj:
No to musze jeszcze troche poczekać. Ile może trwać robienie kat. C chodzi o kurs, egzamin, lekarza, odbiór? W miesiąć ogarnie się to wszystko?
sam kurs w miesiac na upartego sie da, zalezy jak oni i ty są dyspozycyjni z układaniem jazd.

potem zalezy ile sie u ciebie czeka na egzamin

podejrzewam ze minimum 2 tygodnie wiec nie ma bata w miesiac sie nie zmiescisz


Post Wysłano: 05 sie 2008, 11:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 sie 2008, 9:37
Posty: 66
GG: 136618882
Samochód: Audi A6 2.5 TDI
Lokalizacja: RÓŻAN

Uf przedemną jeszcze egzamin na kat. B i dopiero gdzieś od połowy września rusze na C, nie moge się doczekać, wiem już napewno że bendę jeździł Scanią lub Manem...

P.S wole scanie

_________________
20 letni kiero


Post Wysłano: 06 sie 2008, 19:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lis 2007, 0:15
Posty: 9
Lokalizacja: Piotrkow Trybunalski

Dobrze a powiedzcie co mi grozi w czasie kontroli gdy bym jeździł zestawem wykonując transport zarobkowy a nieukończone jeszcze tych 21 lat


Post Wysłano: 06 sie 2008, 19:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Cytuj:
Dobrze a powiedzcie co mi grozi w czasie kontroli gdy bym jeździł zestawem wykonując transport zarobkowy a nieukończone jeszcze tych 21 lat
Już setki postów na ten temat było. Proszę wejdź np. w dział KWESTIE PRAWNE i się dowiesz....

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Post Wysłano: 06 sie 2008, 22:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lis 2007, 20:25
Posty: 72
GG: 0

Witam.
Tydzień temu wstąpiłem do grona osób posiadających prawo jazdy kat. C w wieku 18 lat. Wiem co chce w życiu robić, wiec nie mam wyrzutów typu: po co mi to było robić tak wcześnie itp.
I teraz mam pytanie, jeżeli zrobie teraz do tego kurs na przewóz rzeczy to czy przejdzie on mi na kategorie C+E którą zamierzam zrobić w późniejszym czasie?


Post Wysłano: 06 sie 2008, 23:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Cytuj:
Witam.
Tydzień temu wstąpiłem do grona osób posiadających prawo jazdy kat. C w wieku 18 lat. Wiem co chce w życiu robić, wiec nie mam wyrzutów typu: po co mi to było robić tak wcześnie itp.
I teraz mam pytanie, jeżeli zrobie teraz do tego kurs na przewóz rzeczy to czy przejdzie on mi na kategorie C+E którą zamierzam zrobić w późniejszym czasie?
Tak jeżeli zrobisz teraz kurs na przewóz rzeczy będzie on obowiązywał na kat. C+E którą sobie dorobisz kiedy tam będziesz chciał...

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Post Wysłano: 18 sie 2008, 7:24

Ja tam wole sobie zrobić teraz mam 18 lat B w kieszeni i chodzę na kurs C :) bartek_truck zależy od firmy mi badania lekarz zrobił od ręki nawet w kolejce nie stałem :lol: ciężko będzie ci ogarnąć w miesiąc to wszystko ale jest to możliwe


Post Wysłano: 19 sie 2008, 22:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 gru 2005, 23:43
Posty: 445
Lokalizacja: Sosnowiec

A mnie zastanawia kwestia robienia prawka kak. C zaraz po zdaniu na kat. B.
Przecież taki świeżo upieczony kierowca nie ma zadnego doswiadczenia w porzuszaniu sie po drogach publicznych (bo to co wyjezdzil na kursie to jest smiech na sali) a pcha sie robic uprawnienia na wieksze samochody. Pomijam tutaj kwestie tego ze ceny prawka maja wzrosnąc, ze maja sie zmienic przepisy i cholera wie jeszcze co. Ale chodzi o bezpieczenstwo i tego swiezo upieczonego kierowcy i innych uczestnikow ruchu. Wg mnie powinno sie najpierw pojezdzic troche osobowką, a dopiero potem myslec o podwyzszeniu kwalifikacji a nie robic wszystkio byle szybciej, byle miec juz papier.. Takie jest moje skromne zdanie.

_________________
Może się matka na jakiegoś kierowcę zapatrzyła, bo mnie do samochodów ciągnie...


Post Wysłano: 20 sie 2008, 15:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Cytuj:
A mnie zastanawia kwestia robienia prawka kak. C zaraz po zdaniu na kat. B.
Przecież taki świeżo upieczony kierowca nie ma zadnego doswiadczenia w porzuszaniu sie po drogach publicznych (bo to co wyjezdzil na kursie to jest smiech na sali) a pcha sie robic uprawnienia na wieksze samochody. Pomijam tutaj kwestie tego ze ceny prawka maja wzrosnąc, ze maja sie zmienic przepisy i cholera wie jeszcze co. Ale chodzi o bezpieczenstwo i tego swiezo upieczonego kierowcy i innych uczestnikow ruchu. Wg mnie powinno sie najpierw pojezdzic troche osobowką, a dopiero potem myslec o podwyzszeniu kwalifikacji a nie robic wszystkio byle szybciej, byle miec juz papier.. Takie jest moje skromne zdanie.
polemizowałbym....

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Post Wysłano: 20 sie 2008, 20:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 maja 2008, 23:58
Posty: 8
GG: 0

Cytuj:
A mnie zastanawia kwestia robienia prawka kak. C zaraz po zdaniu na kat. B.
Przecież taki świeżo upieczony kierowca nie ma zadnego doswiadczenia w porzuszaniu sie po drogach publicznych (bo to co wyjezdzil na kursie to jest smiech na sali) a pcha sie robic uprawnienia na wieksze samochody. Pomijam tutaj kwestie tego ze ceny prawka maja wzrosnąc, ze maja sie zmienic przepisy i cholera wie jeszcze co. Ale chodzi o bezpieczenstwo i tego swiezo upieczonego kierowcy i innych uczestnikow ruchu. Wg mnie powinno sie najpierw pojezdzic troche osobowką, a dopiero potem myslec o podwyzszeniu kwalifikacji a nie robic wszystkio byle szybciej, byle miec juz papier.. Takie jest moje skromne zdanie.
Popieram C to inny gabaryt.Nie ma ze sie obejzysz za siebie i zobaczysz w tylnej bocznej szybie czy cos jedzie podczas cofania.Nie ma sie tego obliczenia.Po zatym kierowca to ciezki chleb :wink:


Post Wysłano: 20 sie 2008, 22:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 gru 2005, 23:43
Posty: 445
Lokalizacja: Sosnowiec

Cytuj:

polemizowałbym....
z czym ?

wyraź swoje zdanie i uświadom mnie, wyprowadź z błednego myslenia skoro masz inne zdanie na ten temat.

_________________
Może się matka na jakiegoś kierowcę zapatrzyła, bo mnie do samochodów ciągnie...


Post Wysłano: 21 sie 2008, 0:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Bo ty wychodzisz z założenia że jeżeli ktoś zdał B i idzie na C to nie ma szans. A ja znam takie przypadki że gościu po odebraniu prawka B robił sobie C i zdał za pierwszym a inny był zawodowym kierowca i nie mógł zdać.

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Post Wysłano: 21 sie 2008, 0:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lip 2008, 12:50
Posty: 437
GG: 0
Lokalizacja: Szzzztolyca

Panie i Panowie :!:

W "polskim" myśleniu kat.C to jest wieeeelki pojazd ciężarowy.

Nie zapominajcie o tym, że kat.C dotyczy KAŻDEGO pojazdu (nieosobowego i autobusu) o DMC większy niż 3.500 kilogramesów :!: :!: :!:

Chiiiiba nie muszę wyjaśniać jaka jest różnica między "Lorra", a (?).



.

_________________
B - B+E - C - C+E - D - D+E - CDL i kilka innych ..... :-)
Wg. Nikodema Dyzmy § 13 ¼
NIKT Ci tyle nie da, co Kierownik Ci OBIECA !
oraz --> S T O P parówkowym skrytożercom !!!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: