Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 06 maja 2008, 20:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lip 2007, 17:31
Posty: 305
Lokalizacja: Bülow - Niemcy

Witam . Mam problem z półbiegami " połówkami" w Scani.A mianowicie kiedy chce włączyć połówkę to mi wyłącza skrzynie ... nie wiem co może być tego powodu. Po porostu po przełączeniu półbiegu wciśnięciu i puszczeniu sprzęgła auto przestaje reagować na co kolwiek. Mimo włączonego biegu zachowuję się tak jak by było na luzie ...


Post Wysłano: 07 maja 2008, 20:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 gru 2007, 23:58
Posty: 101

Witam
Proponuje odkręcić kielich od półbiegów i wymienić oringi lub chociaż przeczyścić wnętrze i przesmarować na nowo smarem Sprawdź odrazu drożność kanałów powietrznych zarówno w kielichu jak i w elektrozaworze( poprzełanczaj połówkami na odkręconym kielichu i sprawdź czy powietrze przechodzi)Jak już poskręcasz lub też przed sprawdź czy przy przełanczniu elektrozawór spuszcza powietrze(czy nie robi się korek powietrzy w kielichu)


Post Wysłano: 21 maja 2008, 1:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 maja 2008, 3:47
Posty: 23
GG: 0
Lokalizacja: Zyrardow

Witaj kolego! Dodal bym jeszcze silownik w skrzyni biegow od polowek.zacznij od sprawdzenia droznosci przewodow pneumatycznych bo sa malego przekroju i moze gdzies sie przytkalo.potem elektrozaworek .pozdro !


Post Wysłano: 22 maja 2008, 10:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lip 2007, 17:31
Posty: 305
Lokalizacja: Bülow - Niemcy

Wszystko działa ... i siłowniki powietrze też leci ... myślę że to jest jakiś problem z elektroniką .


Post Wysłano: 22 maja 2008, 12:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lis 2007, 21:03
Posty: 252
Lokalizacja: krakow

witam ,sprawdz kolego czy czasami nie ma przekaznika ? ja tak miałem z przebitką dolna - górna skrzynia ,wymieniłem zaworek na skrzyni a tu sie okazało ze był zimny lut w przekazniku od skrzyni(gearbox) pozdrawiam


Post Wysłano: 22 maja 2008, 12:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 paź 2007, 16:52
Posty: 164
GG: 0

Cytuj:
Witam . Mam problem z półbiegami " połówkami" w Scani.A mianowicie kiedy chce włączyć połówkę to mi wyłącza skrzynie ... nie wiem co może być tego powodu. Po porostu po przełączeniu półbiegu wciśnięciu i puszczeniu sprzęgła auto przestaje reagować na co kolwiek. Mimo włączonego biegu zachowuję się tak jak by było na luzie ...
Witam u nas w Scani mieliśmy ten sam problem wymieniliśmy ten zawór i pomogło :] ale tylko na chwile :/ Musieliśmy zajechać na serwis i już po problemie :]


Post Wysłano: 23 maja 2008, 0:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 maja 2008, 3:47
Posty: 23
GG: 0
Lokalizacja: Zyrardow

Tomku na plycie z bezpiecznikami sprawdz czy skrzynia ma jakis przekaznik .jak jak to zamien miejscami z innym i sprawdz bezpieczniki.zdejmij kleme + z akumulatora na 15min. I podlacz.jak nie pomoze to tylko serwis i nieci zresetuja skrzynie biegow.pozdro!


Post Wysłano: 24 maja 2008, 8:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sie 2006, 13:25
Posty: 529
Lokalizacja: Zielona Góra

oj, oj ...
Przekaznik gearbox jest dosc specyficzny i raczej nie ma go z czym zamienic.
Po drugie jezeli jest to mechanicznie sterowana skrzynia to odlaczanie klem czy tez wizyta na serwisie i kasowanie bledow nic nie da bo nie ma tutaj zadnej jednostki :wink:
Jezeli wyrzuca Ci skrzynie na luz to raczej elektrycznie jest OK (oczywiscie mozna podlaczyc zarowke pod elektrozawor i sprawdzic dokladnie co sie tam dzieje) bo silownik na skrzyni dziala. Pytanie tylko dlaczego silownik przesuwa sie tylko do polowy, a dalej juz nie chce ? Sprawdz dokladnie tak jak koledzy pisali silownik na skrzyni - oringi itp.
Oby tylko nic w skrzynie sie nie skonczylo :roll:


Post Wysłano: 24 maja 2008, 15:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lip 2007, 17:31
Posty: 305
Lokalizacja: Bülow - Niemcy

Skrzynie wyrzuca mi na luz i potem mimo włączenia np 1 puszczeniu sprzęgła auto daje stoi. 0 reakcji. Trzeba kilka razy przełączyć przycisk od połówek i za którymś razem skrzynia zaskoczy


Post Wysłano: 24 maja 2008, 23:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 maja 2008, 3:47
Posty: 23
GG: 0
Lokalizacja: Zyrardow

Dobre pytanie.dlaczego silownik nie wysuwa sie calkowicie? Jest gdzies nieszczelnosc po drodze do silownika,albo cos przytyka i jak kila razy przebijasz to czasami zalapie.NADAL TYPUJE SILOWNIK! gdyby zatarlo sie lozysko igielkowe/tez sie zdarza/ na walku to wcale by nie bylo polowek.wyjmij ten silownik jak mozesz i niech ktos poprzerzuca a ty popatrz po sladach czy sie do konca wysuwa.uwazaj zeby cos ci nie wpadlo do skrzyni przy wyjmowaniu itd.
Spuszczales moze olej ze skrzyni?.


Post Wysłano: 25 maja 2008, 9:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lip 2007, 17:31
Posty: 305
Lokalizacja: Bülow - Niemcy

Ale połówek w ogóle nie ma .

Oleju nie spuszczałem jeszcze ale mam taki zamiar bo chce wymienic olej i filtr w skrzyni


Post Wysłano: 26 maja 2008, 4:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 maja 2008, 3:47
Posty: 23
GG: 0
Lokalizacja: Zyrardow

Przy spuszczaniu oleju zwroc uwage czy nia ma zadnych opilkow metalu w oleju.mozesz napisac co sprawdzales/robiles przy skrzyni do tej pory? Rozumiem ze w tej chwili przestaly calkowicie dzialac i zostaly pelne biegi?


Post Wysłano: 26 maja 2008, 7:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lip 2007, 17:31
Posty: 305
Lokalizacja: Bülow - Niemcy

Tak mam tylko pełne biegi . A co przy skrzyni robiłem ... to trudno mi powiedzieć bo to nie ja robiłem tylko szef wstawił auto do warsztatu w sierpniu zeszłego roku. Gdzie auto stało cały miesiąc . Wiem że robili kapitalny remont silnika tylny most ( chociaż go nie zrobili bo dalej jest wolny ) i robili własnie coś przy skrzyni. Przez jakiś czas było dobrze. A teraz już nic nie działa .


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: