Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 25 wrz 2005, 11:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2005, 20:59
Posty: 344
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

zastanawia mnie kwestia porównania tych dwóch firm produkujących modele czym one się różnią ? tym bardziej że na necie Revell jest praktycznie dwa razy droższy ? jak narazie miałem styczność tylko z italeri i nie wiem co sie kryje pod nazwą Revell może ktoś z was sklejał jakies modele z Revella ?


Tytuł:
Post Wysłano: 25 wrz 2005, 13:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

Choć nigdy nie kleiłem modeli pierwszego i drugiego producento to uważam że Revell jest tu najlepszy, ceny są wysokie ale jakosc wykonania zestawów jest bardzo dobra, Revell ma też ciekawszą oferte w stosunku do Italeri, mozna w niej znaleźć wiecej amerykańskich ciagników co dla mnie jest nie bez znaczenia. Korzystajac z okazji wspomnę też o jeszcze jednej bardzo dobrej ale u nas mało znanej firmie, a mianowicie o AMT ERTL, która jest liderem w produkcji amerykańskich zestawów do sklejania. Można u niej znaleźć choćby modele ciągników takich jak: kenworth K100, mack cruiseliner czy freightliner FLA czego nie można powiedzieć np. o Italeri która w swojej ofercie ma prawie same ciagniki europejskie a ich wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Tak jest np. z daf-em 95XF.


Tytuł:
Post Wysłano: 25 wrz 2005, 15:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 wrz 2005, 21:25
Posty: 31
Lokalizacja: Chojnów

Posiadam kilka modeli obu producentów. Przychylam się do zdania DeLuxe'a, rzeczywiście modele Revella cechuje większa dokładność wykonania, ilość częsci z reguły też jest większa co ma duży wpływ na efekt końcowy i szczegóły. Oferta Revella jest na pewno bogatsza i bardziej zróżnicowana niż Italerii, które przed laty wypuszczało sporo ciekawych modeli w większości nie do zdobycia w Polsce. Daf 95XF może być doskonałym przykładem do porównania gdyż znajduje się w ofercie obu producentów, niestety nie znam opinii na temat wyrobu Revella, ale zapewne znajdzie się ktoś, kto ten model posiada.

_________________
pozdrawiam, Łukasz
WARSZTAT: cos z wagi ciezkiej ale tego jeszcze nie bylo :)


Tytuł:
Post Wysłano: 25 wrz 2005, 17:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

pamiętam ze miałem kiedys stary katalog Italeri i było tam wiele wspaniałych model: daf 3300, freightliner classic conventional, western star wrecker itd. teraz italeri to jedna wielka kicha jeśli chodzi o modele europejskie widać to po dafie 95XF który ma beznadziejnie wykonane swiatła i ponoć nie posiada silnika :?


Tytuł:
Post Wysłano: 25 wrz 2005, 22:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2005, 20:59
Posty: 344
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

http://www.swiat-modeli.com/opis.php?&id=1926 no takiego ciągnika nie znajdziemy w ofercie Italeri a pozatym w Revell mają w ofercie MAN-a F 2000 dlatego sie zacząłem zastanawiać czym one się różnią dzięki za wypowiedzi ...

_________________
http://www.GLOBETRUCKER.org
Is it better to loose 5 minutes or 50 years ?
preferite perdere 5 minuti oppure 50 anni ?
Preferez-vous predre 5 minutes ou 50 ans ?
verlieren Sie lieber 5 Minuten oder 50 jahre ?
Wolisz stracić 5 minut czy 50 lat ?


Tytuł:
Post Wysłano: 26 wrz 2005, 15:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 sie 2005, 12:07
Posty: 24
Lokalizacja: inąd...

Revell ma faktycznie duużo lepiej wykonane modele (nie sklejałem nigdy żadnego trucka Revella, ale kiedyś miałem do czynienia z inymi ich produkcjami) natomiast nie zgodzę się że oferta Italeri nie jest ciekawa. wydaje mi się że mają większy wybór modeli(chociaz może to byc subiektywne wrażenie-po prostu w naszych sklepach są głownie modele Italeri), i stosują wypraski w kilku kolorach co mnie osobiście się nie podoba ale może być fajne dla początkujących modelarzy. Tak więc Revell plus za wykonanie,ale ze względu na cenę i tak będe kupował modele Italeri, w których naprawdę jest w czym przebierać-zwłaszcza na aukcjach internetowych :)


Tytuł:
Post Wysłano: 26 wrz 2005, 15:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

na aukcjach internetowych a zwłaszcza na allegro dominują modele Italeri i to w cenach sklepowych, wiec wole isc do sklepu i kupic sobie tam na miejscu niz bawic sie w przelewy na konto i przysyłki, natomiast na ebay jest bardzo duzy wybór modeli np. AMT ale sprowadzenie ich do Polski ze Stanów jest bez sensu bo opłaty są wysokie, przykre jest to ze wlascicielom sklepów nie chce sie sprowadzac modeli tej firmy a na pułkach zalega tylko Italeri


Tytuł:
Post Wysłano: 26 wrz 2005, 20:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 wrz 2005, 21:25
Posty: 31
Lokalizacja: Chojnów

Smutna prawda i to chyba ze względów głownie cenowych w sklepach mamy ofertę przede wszystkim Italeri. Bartku zgodzę się z Tobą co do dostępności modeli Italerii - jest ich w Polsce więcej, ale nadal podkreślam, że oferta Revella jest bogatsza i bardziej zróżicowana pod wzgledem modeli unikalnych konstrukcji. Oferta Italerii w ubiegłych latach była wprost rewelacyjna ( o wielu modelach dowiaduję się z ebay'a niestety), o czym DeLuxe napomniał kilka postów wcześniej, i wiele z tych modeli chiałbym mieć w swojej kolekcji ale na dzień dzisiejszy poszli wg mnie na łatwizne i produkują modele uproszczone i ubogie w detale, no oczywiście dla modelarza to wyzwanie i ja równiez należe od grona tych co nadal będą te modele kupować. A tak dla przykładu zakończona już aukcja, czyż ten model nie jest piękny....

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... RK:MEWA:IT

_________________
pozdrawiam, Łukasz
WARSZTAT: cos z wagi ciezkiej ale tego jeszcze nie bylo :)


Tytuł:
Post Wysłano: 26 wrz 2005, 21:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2005, 20:59
Posty: 344
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

pozostaje pytanie czemu nie ma takich w sklepach w polsce ??
albo ta http://cgi.ebay.de/ITALERI-SCANIA-STREA ... dZViewItem przecież jakbym taką zobaczył gdzieś w sklepie to chciałbym ją mieć ...
http://cgi.ebay.de/Jumbo-Tank-Trailer-v ... dZViewItem a pytałem sie kiedyś gościa w sklepie czy italeri nie ma w ofercie cysterny !

_________________
http://www.GLOBETRUCKER.org
Is it better to loose 5 minutes or 50 years ?
preferite perdere 5 minuti oppure 50 anni ?
Preferez-vous predre 5 minutes ou 50 ans ?
verlieren Sie lieber 5 Minuten oder 50 jahre ?
Wolisz stracić 5 minut czy 50 lat ?


Tytuł:
Post Wysłano: 26 wrz 2005, 21:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

a no właśnie dlatego nie ma tych starych modeli bo barany w sklepach pozwracali towar dystrybutorom, niejednokrotnie jest tak że sprzedawca w takim sklepie jes kompletnie zielony a przed klientem udaje znawce, wlasciciele sklepów nie znają potrzeb klientów i wydaje im sie ze człowiek leci tylko na nowości, ja miałem w Łodzi ulubiony sklep modelarski na Górniaku gdzie można było dostać takie rarytasy jak modele FUJIMI czy AMT, miałem nawet upatrzony model amerykańskiego conventionala ale pech chciał ze w momencie kiedy miałem go kupić sklep ten został albo przeniesiony w inne nie znane mi miejsce albo zlikwidowany :(


Tytuł:
Post Wysłano: 26 wrz 2005, 21:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 wrz 2005, 21:25
Posty: 31
Lokalizacja: Chojnów

Obrazek
to mała próbka mojej twórczości, nie wiem czy zadziała bo robie to pierwszy raz :), sorki, że nie na temat

_________________
pozdrawiam, Łukasz
WARSZTAT: cos z wagi ciezkiej ale tego jeszcze nie bylo :)


Tytuł:
Post Wysłano: 26 wrz 2005, 22:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

piękna ta scania, jak masz więcej zdjęc tego cudeńka to wrzuc do swojego topicu edytując go aha i zapoznaj sie z zasadami wrzucania zdjęc na forum
viewtopic.php?t=1461


Tytuł:
Post Wysłano: 27 wrz 2005, 12:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 wrz 2005, 21:25
Posty: 31
Lokalizacja: Chojnów

Fotkę dodałem w nawiązaniu do naczepy cysterny o której wspomniał HitMan w tej wersji jeszcze czasem udaje się kupić w jakimś sklepie.
Dokładnie to Heavy Tank Trailer Topas nr. 731 z Italerii, Scania zresztą też.

_________________
pozdrawiam, Łukasz
WARSZTAT: cos z wagi ciezkiej ale tego jeszcze nie bylo :)


Tytuł:
Post Wysłano: 27 wrz 2005, 15:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sty 2005, 16:15
Posty: 33
Lokalizacja: Sosnowiec

Obecnie sklejam Magnum Revella, istwierdzam że części niczym nie różnią się od części z zestawów Italeri, nie ma nawet różnicy w jakości, ani żadnych wytłoczeń z logo producenta. Jedynie co różni te dwa modele (Magnumki z Italeri i Revella) to tylko kalki i oczywiście cena, co jest bardzo dziwne, bo w końcu to to samo.
P.S.
Sklejałem podwozie Magnum z Italeri więc moge coś powiedzieć na ten temat. :)

_________________
GG : 9352835
traker14@op.pl


Tytuł:
Post Wysłano: 28 wrz 2005, 15:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 wrz 2005, 21:25
Posty: 31
Lokalizacja: Chojnów

No i w końcu obiektywna wypowiedź, dziwne, że żadnego logo producenta, na ramkach też nie było? Może obie firmy postanowiły zunifikować swoje wyroby. Co do ceny revell zawsze był droższy i tyle, płaci się z nazwę :? .

_________________
pozdrawiam, Łukasz
WARSZTAT: cos z wagi ciezkiej ale tego jeszcze nie bylo :)


Tytuł:
Post Wysłano: 15 paź 2005, 0:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 sty 2005, 22:35
Posty: 160
Lokalizacja: Wałbrzych

Zgadza się Revel, Heller i Italeri współpracują ze sobą, niejednokrotnie Revel ma w swoich zestawach modele Italerki, np. w zestawie Ferrari Formuła ciągnik jest z Italeri a naczepa revellowska. Tak samo miałem Magnum AE 500 z Italeri i Hellera, w obu modelach wypraski były identyczne , ba nawet miały tą samą numerację części.
Obrazek

_________________
-----------------------------------------------------
tornado
GG- 3514688
http://tornado.atspace.org/


Tytuł:
Post Wysłano: 31 paź 2005, 3:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 paź 2005, 2:58
Posty: 21
Lokalizacja: Miechów

Dzień dobry! To mój pierwszy wpis... Podzielam zdanie Tornada, że te firmy ze sobą współpracują, jednak wydaje mi się, że Revell robi przeważnie modele, mające więcej części, ale jakość wyprasek z kolei nie jest tak dobra jak w Italeri. Wymagają one często dodatkowej obróbki. Nie ma też Revell tak różnobarwnych wyprasek, co niesie za sobą więcej pracy przy nakładaniu lakierów.... Zdecydowanie najgorzej wypada AMT. Owszem, modele tej firmy są dużo ciekawsze (cała seria amerykańskich trucków cabover), ale wypraski są wręcz fatalne. Piszę to po sklejeniu jednego modelu AMT, więc może nie mam racji. Ale na osiem modeli Italeri wszystkie były OK i cena ich też była OK, także u mnie jak na razie Italerka prowadzi przed Revellem i AMT.

_________________
Warsztat:
Ford 9000 LTL - 40%
Ford 9000 LTLA - 5%


Tytuł:
Post Wysłano: 21 sty 2006, 20:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 maja 2005, 20:22
Posty: 80
Lokalizacja: z pierwszej linii frontu

Cytuj:
co niesie za sobą więcej pracy przy nakładaniu lakierów....
Ja i tak zawsze maluje każdą część więc dla mnie nie ma różnicy, ale osobiście nie lubie modeli z Italerii, choć ich ceny są niższe niż np. Revell czy Tamiya. Jednak mimo stosunkowo niskich cen to i tak za drogo patrząc na tę kupę plastiku, którą produkuje Italerii. DAF 95XF jest tego najlepszym przykładem. Szkoda, że Tamiya nie produkuje trucków :(

_________________
_Życie, mierzone w kilometrach _
Nie czujesz, że żyjesz, dopóki nie osiągniesz granicy możliwości.


Tytuł:
Post Wysłano: 22 sty 2006, 1:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 sty 2005, 22:35
Posty: 160
Lokalizacja: Wałbrzych

Cytuj:
Cytuj:
co niesie za sobą więcej pracy przy nakładaniu lakierów....
Ja i tak zawsze maluje każdą część więc dla mnie nie ma różnicy, ale osobiście nie lubie modeli z Italerii, choć ich ceny są niższe niż np. Revell czy Tamiya. Jednak mimo stosunkowo niskich cen to i tak za drogo patrząc na tę kupę plastiku, którą produkuje Italerii. DAF 95XF jest tego najlepszym przykładem. Szkoda, że Tamiya nie produkuje trucków :(
Ależ produkuje, tyle że w skali 1:14 i RC.

_________________
-----------------------------------------------------
tornado
GG- 3514688
http://tornado.atspace.org/


Tytuł:
Post Wysłano: 22 sty 2006, 12:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 maja 2005, 20:22
Posty: 80
Lokalizacja: z pierwszej linii frontu

Cytuj:
Ależ produkuje, tyle że w skali 1:14 i RC.

Nigdy nie widziałem ciężarówek tamiya, w sensie ciągników, bo że wojskowe ciężarówki produkują to wiem. ;)

_________________
_Życie, mierzone w kilometrach _
Nie czujesz, że żyjesz, dopóki nie osiągniesz granicy możliwości.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: