Autor
Wiadomość
Tytuł: volvo
Post Wysłano: 02 maja 2005, 14:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 mar 2005, 17:53
Posty: 80

Adam pracuje w szkole serwisowej volvo, to chyab wiesz gdzie.. musiałbys sie z nim zgadac....

Pozdr. Nobel


Tytuł:
Post Wysłano: 02 wrz 2005, 11:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 sie 2005, 10:41
Posty: 587
GG: 0
Samochód: MAN TGA XXL
Lokalizacja: Gliwice

A tak wogóle to to Volvo jest opisane w Trailerze numer na styczeń i luty 2005.
Pisze tu że ten cały Pan Adam Nowak nabył to Volvo w 2002 roku, a w 2001 zdjęli je z przed bazy Pekaesu na plac z używanymi ciężarówkami..:D
W sumie to ładnie to wygląda tak jak jest pomalowane teraz..:D


Tytuł:
Post Wysłano: 24 paź 2005, 21:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 paź 2005, 23:35
Posty: 40
Lokalizacja: Niderlandy

Tytuł:
Post Wysłano: 03 gru 2005, 19:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 lis 2005, 17:01
Posty: 487
Lokalizacja: kędzierzyn-koźle

Cześć. Firma TRANSPORT BLACHOWNIA z Kędzierzyna-Koźla aktualnie "BL-TRANS" miała VOLVA już w 1976 roku. Wozili Etylen ciekły, wożą go nadal. Ale firma już nie ma takich zleceń jak było za komuny, firma ledwo ciągnie. Najnowszy samochódy to 2 RENAULT MAJOR R-385 z 1994 roku. Ale transport Etyleny to specyficzny transport ADR 223/1038 wymagający specjalnych cystern. Te Volva to były f-89. Auta f-88 czy f-89 to były przywiezione do kraju po roku 1989 nie wliczajac pojazdów odkupionych od firmy "PEKAES". I po za tymi firmami w polsce tylko miała volva firma "OCEAN-TRANS" .


Tytuł:
Post Wysłano: 30 gru 2005, 18:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2005, 16:06
Posty: 188
Lokalizacja: Dobre Miasto

Hmm, Volvo f 88/89 to moja ulubiona ciężarówka, można powiedzieć kultowa. Jak byłem mały to widywałem je w malowaniu Pekaes(najładniejsze), Transocean" i Polskich Linii Oceanicznych" Jeszcze pod koniec lat 90-ych widywałem je w trasach, ale już były bardzo zaniedbane i woziły jakieś mało ciekawe ładunki jak węgiel. Ostatnio niestety od dłuższego czasu nie widziałem ich na chodzie, a muszę wam powiedzieć że sporo jeżdzę po kraju ( oczywiście jak na niezawodowca).
Szkoda że PEKAES nie dba o swoją historię i tradycję i odsprzedał to F 88 co stało w Błoniach i pozwolił na to żeby zmieniono jego malowanie. Wstyd! :evil:

_________________
pozdrawiam
Przemek


Tytuł:
Post Wysłano: 30 gru 2005, 18:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2431
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Ja też bardzo ubolewan nad tym faktem, małe sprostowanie to był model F89 ;)


Tytuł:
Post Wysłano: 30 gru 2005, 20:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2005, 16:06
Posty: 188
Lokalizacja: Dobre Miasto

Te Volvo które widywałem przejeżdżając przez Błonie miało małą atrapę więc należało do typu F88. Nie wykluczone jednak że mi się to tylko wydawało, lub zupełnie pomyliło.
Ty jesteś w tych kwestaiach lepiej poinformowany, więc polegam na Tobie :D
Jest gdzieś jego zdjęcie?

_________________
pozdrawiam
Przemek


Tytuł:
Post Wysłano: 30 gru 2005, 20:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2431
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Były fotki, nawet w tym temacie, ale wygasły... :shock:

A co do samego auta, to zwracam honor :) Był to faktycznie F88, mój błąd :oops:


Tytuł:
Post Wysłano: 01 sty 2006, 16:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 paź 2005, 14:33
Posty: 326
Lokalizacja: Suwałki, Dublin

Znalałem troche ciekawych fotek na necie pomyslalem ze wrzuce...

Obrazek Obrazek Obrazek

teraz troche wnetrza.dzwignie pod kierownica sa bardzo ciekawe ;)
Obrazek Obrazek

[ Dodano: Nie, 01.01.2006, 15:47 ]
aha zrodło jeszcze:.mellislastbilar.se

[ Dodano: Nie, 01.01.2006, 15:48 ]
jest tam jeszcze sporo fotek F89 nie bede zamieszał ich bo nie chce mi sie bawic kto zainteresowany to se zagladnie na ta strone :D

_________________
International Haulage


Tytuł:
Post Wysłano: 01 sty 2006, 16:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2431
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Zdjęcia naprawdę świetne! Szczególnie ciekawe są zdjęcia wnętrza, dzisiaj uznalibyśmy je za nieergonomiczne, no ale takim pojazdom się to wybacza ;) A podobnie rozwiązane dźwignie stosowano w amerykańskich ciężarówkach, było to jak na ten okres absolutnie standardowe :)
Mi bardzo podoba się stylistyka zegarów z chromowanymi obwódkami, szkoda, że Volvo nie chce nawiązać do tego w nowych modelach...

Zabrakło tylko jednego - źródła ;)


Tytuł:
Post Wysłano: 01 sty 2006, 16:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 paź 2005, 14:33
Posty: 326
Lokalizacja: Suwałki, Dublin

MIhu zrdło zapodałem juz :) sam se uswiadomiłem ze nie napisałem a wejdz na ta strone tam jest cos dla ciebie : F89 ...dla mnie to sa ciekawe trucki i lubie popatrzec na dawna technike ale dla ciebie jest to cos wiecej bo twoj tata tym smigał...zeby moj tym jezdził bym mial do tego wiekszy sentyment :D pozdro

_________________
International Haulage


Tytuł:
Post Wysłano: 01 sty 2006, 16:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2431
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

JA też kocham stare ciężarówki, zwłaszcza z lat 70tych. A taj jak mówisz, F 89 to dla mnie coś więcej niż piękny klasyk ;)


Tytuł:
Post Wysłano: 01 sty 2006, 22:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 lis 2005, 17:01
Posty: 487
Lokalizacja: kędzierzyn-koźle

Kolego PETRZASK w tamtych latach naszego dzieciństwa to prawdopodobnie tylko 3 firmy w Polsce miały te VOLVA F89, ,,PEKAES" , ,, BLACHOWNIA TRANSPORT" i ,,TRANSOCEAN"
Niewieście co się stało z ta ostatnia firma, jest jeszcze na rynku.


Tytuł:
Post Wysłano: 02 sty 2006, 13:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2005, 16:06
Posty: 188
Lokalizacja: Dobre Miasto

Dla mnie z dziciństwa kojarzą się volva f89 w malowaniu PLO czyli Polskich linii oceanicznych. Ich baza była kiedyś tam gdzie teraz jest Hypernowa przy głównej ulicy w Gdyni, a jeździły z naczepami kontenerowymi. Transocean dla mnie bardziej utkwił w pamięci jako firma ekspoloatująca zestaw skoda 706 + naczpa chłodnia Orlican n 12 ch do przeworzu głównie ryb. Mozliwe jednak że pokiełbasiłem to ( to juz 30 lat minęło). Zadam to pytanie chłopakom z Trójmiastom, oni będą najlepiej wiedzieć :wink:

[ Dodano: Pon, 02.01.2006, 12:51 ]
Odpowiedz z 3-miasta przyszła ekspresowo :D miałem rację PLO (Gdynia) i Transocean-obsługujący głównie rybołustwo (Szczecin) to dwie różne firmy, i obydwie miały Volva F89. Tak więc za komuny były 4 podmioty używające tych pieknych pojazdów.

_________________
pozdrawiam
Przemek


Tytuł:
Post Wysłano: 02 sty 2006, 14:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 lis 2005, 17:01
Posty: 487
Lokalizacja: kędzierzyn-koźle

No to juz dowiedziałem sie o 4 ale miała ta ,,PLO" nowe pojazdy czy odkupione od ,,PEKAES-u".


Tytuł:
Post Wysłano: 02 sty 2006, 14:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2005, 16:06
Posty: 188
Lokalizacja: Dobre Miasto

PLO- to był jeden z komunistycznych gigantów- nasz największy chyba armator jeśli chodzi o żeglugę. Myślę że tak duża i bogata firma kupiła samochody fabrycznie nowe, zwłaszcza że było to już w latach 70-ych

[ Dodano: Pon, 02.01.2006, 13:47 ]
Coś mi się przypomniało, mam teraz przed sobą Młody technik nr 11/1980 a w środku zdjęcie volva f 12 z naczepą kontenerową. Jęsli w 1980 mieli już nowe-produkowane od 2-3 lat f12 to wczęśniejsze f 89 musiały również byc nowymi autami. To była bogata firma :)

[ Dodano: Pon, 02.01.2006, 14:07 ]
A tu przykład żywotności Volva f88 i dzielności polskich mechaników i kierowców- to co na zachodzie byłoby raczej odrestaurowanym eksponatem na zloty, w Polsce dzielnie służy dla dobra kapitalizmu. Auto stoi w jednym z podkrakowskich autokomisów, koniec 2005r
Obrazek

_________________
pozdrawiam
Przemek


Tytuł:
Post Wysłano: 21 lut 2006, 0:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

Na moim osiedlu parkowało takie volvo. Fotka pochodzi mniej wiecej z 94 roku :D to były piękne czasy. Zdjęcie zrobiłem ruskim aparatem.

Obrazek

Na deser dwie fotki z archiwum volvo.

Obrazek Obrazek


Tytuł:
Post Wysłano: 21 lut 2006, 13:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Nom tylko, że ostatnia fotka to model F89 :wink: :wink: A co do pierwszej to nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że też. Mogę się mylić. :wink: :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 21 lut 2006, 18:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2005, 16:06
Posty: 188
Lokalizacja: Dobre Miasto

Źródło: newspress.co.uk
mojeauto.pl


Volvo F88 zostało uznane przez czytelników magazynu "Commercial Motor" za najlepszą ciężarówkę w całej historii pojazdów komercyjnych w Wielkiej Brytanii.

Model F88 zwyciężył z tym konkursie z ogromną przewagą nad pozostałymi ciężarówkami zdobywając jednocześnie ponad 25% wszystkich głosów. Szwedzki samochód zadebiutował w Anglii w roku 1968 i był również pierwszym pojazdem przystosowanym do ruchu lewostronnego. Między innymi dlatego też był najczęściej kupowaną ciężarówką w przeciągu całej 100-letniej historii brytyjskiej motoryzacji. Największe sukcesy Volvo F88 świętowało w latach 60- i 70-tych ubiegłego wieku.

F88 napędzany jest 9,6 l. silnikiem o stosunkowo małej mocy do czasów teraźniejszych - 260 KM. Jednak w tamtych latach był to wynik godny pozazdroszczenia. Dzięki zsynchronizowanej skrzyni biegów ciężarówka Volvo była mocniejsza od konkurentów aż o 60 KM! Jej niezawodność oraz wysoki poziom bezpieczeństwa sprawia, że od przeszło 30 lat jest ciągle spotykana w codziennym użytku.

Jeden z najbardziej znanych dziennikarzy opisujących segment pojazdów użytkowych – Patrick Dyer, stwierdził, że Volvo F88 jest prawdziwą legendą, która wchodząc na brytyjski rynek zrobiła na przedsiębiorcach duże wrażenie dzięki swojej ergonomiczności, wysokim standardom, komfortem jazdy, bezpieczeństwem i zastosowaniem w różnych warunkach.

[ Dodano: Wto, 21.02.2006, 20:03 ]
zobaczcie tutaj :

http://www.hartmann.22.pl/uzywane/010330.html

_________________
pozdrawiam
Przemek


Tytuł:
Post Wysłano: 24 lut 2006, 13:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 gru 2005, 13:10
Posty: 16
Lokalizacja: Starogard Gdański

Ja słyszałem ze mój dziadek jezdził taki do iraku i kuwejtu jak pracował w PEKAESACH :|

_________________
Tu najlepiej zyje sie w starogardzie STG


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: