Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 16 kwie 2008, 19:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 mar 2006, 19:23
Posty: 50
GG: 0
Lokalizacja: LJA

Witam

Ostatnio wracając z trasy moim Atego miałem awarie, a mianowicie odkręcił mi się przewód paliwowy od pompo wtrysku. Wysadziło dosyć dużo paliwa ale podniosłem kabinę dokręciłem przewód i ruszyłem dalej.
Po usunięciu usterki zauważyłem, że samochód ma o wiele więcej siły. Lepiej sobie radził z wzniesieniami na których wcześniej z ładunkiem musiałem redukować. Troszeczkę inaczej pracuje turbina(niby kulturalniej). Zauważyłem jednak coś co wcześniej nie było. Wcześniej jak rozpędzałem go z ładunkiem pod górę to mogłem wcisnąć pedał gazu do oporu i wtedy turbinka pracowała i powoli sie rozpędzał. Natomiast teraz przy rozpędzaniu samochodu np na czwartym biegu gwałtowne wciśnięcie gazu powoduje bardzo szybki wzrost obrotów a prędkość nie wzrasta tylko tak normalnie się rozpędza. Tego zjawiska nie ma z górki jak ma lekko. Nie wiem jak się zachowuje bez obciążenia bo jeszcze nim na pusto nie jechałem.
Pytanie moje to: Czy tak powinno być?? Czy coś się zepsuło?? Czy zanim zrobiła mi się ta awaria to może silnik nie pracował jak należy na jednym tłoku i dlatego był mulasty??
Dodam jeszcze że od kilku wyjazdów zauważyłem że samochód był bardzo zamulony zwłaszcza odczuwałem to jadąc na pusto.
Pozdrawiam


Post Wysłano: 16 kwie 2008, 20:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sie 2006, 13:25
Posty: 529
Lokalizacja: Zielona Góra

sprzeglo sie slizga


Post Wysłano: 16 kwie 2008, 20:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sty 2008, 20:13
Posty: 49
GG: 0

wygląda to na poślizg sprzęgła zprzęgło zdechło


Post Wysłano: 16 kwie 2008, 20:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 gru 2007, 9:25
Posty: 69
GG: 4796735
Lokalizacja: Szczecin

zdecydowanie wygląd ślizgającego się sprzęgła


Post Wysłano: 16 kwie 2008, 21:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 mar 2008, 16:35
Posty: 42
GG: 0

Potwierdzam, też tak miałem. Sprzęgło do roboty.

_________________
MAN F2000 26.403 BDF viewtopic.php?f=44&t=14936
MAN M2000 14.264 viewtopic.php?f=44&t=15015&p=208187#p208187


Post Wysłano: 16 kwie 2008, 22:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 mar 2006, 19:23
Posty: 50
GG: 0
Lokalizacja: LJA

Też zastanawiałem się nad sprzęgłem. Ale to stało się nagle zaraz po tym jak dokręciłem ten przewód. Wsiadłem w samochód i od razu zauważyłem że inaczej samochód się zachowuje, a jak jechałem na poluzowanym przewodzie to nie było tego problemu. Zastanawiałem się czy może wyciekające paliwo dostało się na sprzęgło ale raczej nie ma takiej możliwości. Wyciągałem 2 miesiące temu skrzynie i sprzęgło było ok.


Post Wysłano: 17 kwie 2008, 20:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 mar 2007, 20:10
Posty: 320
Lokalizacja: ??Bialystok

Tego zjawiska nie ma z górki jak ma lekko. Nie wiem jak się zachowuje bez obciążenia bo jeszcze nim na pusto nie jechałem[/
color] że samochód był bardzo zamulony zwłaszcza odczuwałem to jadąc na pusto.

to jechales im na pusto czy nie? a jak docisk?


Post Wysłano: 17 kwie 2008, 21:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 mar 2006, 19:23
Posty: 50
GG: 0
Lokalizacja: LJA

Kolego zwoli chodziło mi o to że samochód był zamulony do czasu wyskoczenia awarii to znaczy odkręcenia tego przewodu paliwowego. Jak to zrobiłem to samochód od razu zrobił się żwawszy. Wtedy też zauważyłem tak jakby poślizg sprzęgła przy dodaniu gwałtownie gazu. Ale bez problemu zjechałem do domu i od tego czasu samochodem jeszcze nie jeździłem, dlatego nie wiem jak teraz będzie się zachowywał. Wymieniałem wieniec na kole zamachowym i ze sprzęgłem było wszystko ok, docisk również. Zastanawiam się czy nie zalało mi sprzęgła paliwo bo wyciek miałem konkretny i cały silnik, skrzynia biegów, rama aż po bak paliwa zapaszczane miałem paliwem. Może wiatrak gdzieś nadmuchał paliwa chociaż otwór do sprzęgła jest od spodu i z boku ale może. Nie mam pojęcia wszystko się okaże jak nim znowu pojadę, a pewnie będzie to dopiero po niedzieli.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: