Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 09 kwie 2008, 21:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 sty 2008, 21:17
Posty: 151
GG: 0

Blisko mnie jest firma która posiada 22 Iveca Stralicy i kilka Euro Cargo i z tego co wiem właściciel jest zadowolony z autek więc moze warto by się buło skusić na stralisa. Iveca są dużo tańsze od konkurencji ale to nie znaczy że gorsze.


Post Wysłano: 09 kwie 2008, 21:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 maja 2006, 18:33
Posty: 443
Lokalizacja: WM

Cytuj:
Ja nie powiedziałem że nie biorę ale jakoś nie jestem przekonany do Manów
Bo znowu ktoś tak na forum napisał? :mrgreen: Co do MAN-ów to można mieć tylko zastrzeżenia do dosyć sporego spalania jakie występowało w silnikach D28 montowanych w TG-A do 2004r, ale Wy chcecie kupić nowe auto tak więc ten problem byłby zażegnany, poza tym do tego auta nie można mieć większych zastrzeżeń. Zresztą kolega Cyryl już kiedyś napisał, że Volvo, Scania i MAN to są 3 marki, w których awaryjność po okresie gwarancyjnym jest najmniejsza no i trudno się z tym nie zgodzić. Ja jednak bym się zastanowił nad MAN-em, ceny pojazdów tego producenta w porównaniu z innymi markami są naprawdę dobre. Co do silnika to najlepszym rozwiązaniem według mnie jest D20 o mocy 440KM, lub D26 o mocy 480KM z korzyścią dla tego drugiego, pod względem ekonomii w połączeniu ze skrzynią TipMatic wychodzi naprawdę bardzo dobrze (poczytaj ostanie strony tematu o TGX-ie). Ponadto zaletą obu jest to, że w przypadku normy E4 nie trzeba dolewać AdBlue.

Co do Actrosów MPII to także mogę dorzucić swoje 3 grosze i obalić wszystkie nieprawdziwe mity jakie chodzą na jego temat. Feralne egzemplarze się trafiają, to fakt, ale nie przesądza to o tym, że na renomie ma tracić cała marka. Co do kabiny MegaSpace to w 100% zgodzę się z Igorem, lepszej pod względem komfortu nie znajdziemy w innej ciężarówce. Przez 2 lata tata miał przyjemność jeździć tym autkiem (1844) i naprawdę problemów nie stwarzał, a jedyny minus "Actrosowskiej" skrzyni jest taki, że od czasu do czasu potrafi się przyciąć, w tym przypadku wystarczy ponownie wcisnąć pedał sprzęgła, aby "wszedł" bieg i po problemie. Spalanie też jest na poziomie, tak więc nad Actrosem także warto się zastanowić.

Ostatecznie wybierał bym między TGX-em w kabinie XXL z silnikiem 480KM, a Actrosem MPII z kabiną MegaSpace (1844/1846), a jeśli budżet by pozwolił na zakup FH 440/480 w Globie XL to wybór padłby właśnie na niego.

_________________
"640 KB pamięci operacyjnej powinno każdemu wystarczyć." - Bill Gates, 1981r.

Fotogaleria, Trasy - zapraszam do przeglądania i komentowania.


Post Wysłano: 18 kwie 2008, 15:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 wrz 2007, 19:42
Posty: 85
GG: 674593
Samochód: Opel Corsa
Lokalizacja: Wadowice

Więc znajomy ma dylemat czy Volvo FH 480 XL czy może DAF XF105 SSC 460 proszę o poradę :)

_________________
NASZA FURKA:

*:::VOLVO FH12 420 KM GLOBETROTTER:::*
viewtopic.php?t=12251

SKANPOL MYŚLENICE

*:::DAF XF105 I VOLVO FH NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH!!!:::*

TIR-Transit International Routier


Post Wysłano: 18 kwie 2008, 15:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2007, 11:11
Posty: 301
GG: 0

Z tego co wiem auto ma jeździć w podwójnej obsadzie więc ja polecam XF105.460 w kabinie SSC :D


Post Wysłano: 18 kwie 2008, 17:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 sty 2008, 21:17
Posty: 151
GG: 0

I Volvo i Daf to samochody godne polecenia, więc niech wezmie pod uwagę cenę i odległość do najbliższego serwisu


Post Wysłano: 18 kwie 2008, 17:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 sty 2008, 20:45
Posty: 242
GG: 7448944
Lokalizacja: Lublin

hmm koledzy Actros jest za zimny temperatury nie trzyma w kabinie i nie jest tak wygodny jak go opisujecie!!!
A jesli chodzi o krajówkę to po moim doświadczeniu wybrał bym SCANIE R470 ale jesli chodzi o tani dobry to Reno Magnum wystarczy wiele firm je posiada i nie płacze.
Znów jesli chodzi o wybranie samochodu z drugiej ręki to polecam Volvo FH12 380, 420 może być Chińczyk:D, Scanie 124L 400,420 lub R420 Renault Premium, magnum 385 i 440 i DAFa 95XF 380 lub wiekszym motorem. Moim zdaniem na kraj te samochody są odpowiednie! i większość firm z nich korzysta.


Post Wysłano: 19 kwie 2008, 17:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 maja 2006, 18:33
Posty: 443
Lokalizacja: WM

Cytuj:
Więc znajomy ma dylemat czy Volvo FH 480 XL czy może DAF XF105 SSC 460 proszę o poradę :)
Pod względem mechanicznym zdecydowanie Volvo, natomiast jeśli chodzi o komfort w kabinie to nie wiem jak jest w przypadku SSC DAF-a, ale w Globetrotterze XL Volva dwóch kierowców nie powinno narzekać. Może i ta kabina nie jest jakaś oszałamiająca pod względem przestrzeni wewnątrz, ale za to nadrabia masą pojemnych schowków. Ostatecznie wybrałbym FH.
Cytuj:
hmm koledzy Actros jest za zimny temperatury nie trzyma w kabinie i nie jest tak wygodny jak go opisujecie!!!
Co do pierwszej kwestii to się zgodzę, mój tata całkiem fajnie to określił: jak wstawałeś z łóżka w Actrosie to podskakiwałeś bo podłoga była zimna, a jak wstawałeś w Volvie to podskakiwałeś bo była gorąca, coś w tym jest, ale dlaczego sądzisz, że kabina nie jest wygodna? Płaska podłoga (co za tym idzie - duża przestrzeń w środku, m.in. także dzięki składanemu dżojstikowi od skrzyni biegów), pojemne schowki, dosyć spore i zarazem wygodne leżanki, czego chcieć więcej? Mowa oczywiście o kabinie MegaSpace.

_________________
"640 KB pamięci operacyjnej powinno każdemu wystarczyć." - Bill Gates, 1981r.

Fotogaleria, Trasy - zapraszam do przeglądania i komentowania.


Post Wysłano: 19 kwie 2008, 19:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 wrz 2007, 19:42
Posty: 85
GG: 674593
Samochód: Opel Corsa
Lokalizacja: Wadowice

Jednak znajomy zdecydował się na Volvo FH 480 XL myślę że będzie z niego zadowolony dziękuje za pomoc :)

_________________
NASZA FURKA:

*:::VOLVO FH12 420 KM GLOBETROTTER:::*
viewtopic.php?t=12251

SKANPOL MYŚLENICE

*:::DAF XF105 I VOLVO FH NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH!!!:::*

TIR-Transit International Routier


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: