Strona 1 z 1 [ Posty: 19 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 07 kwie 2008, 22:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:42
Posty: 3
GG: 0

witam! mam do was pytanie które mnie bardzo ciekawi... czy da sie przerobić scanie serii 4 na scanie R?? chodzi mi o przeróbkę atrapy, grilla, zderzaka i przednich narożników czyli samego przodu. pozdrawiam


Ostatnio zmieniony 30 wrz 2008, 18:26 przez Toreba, łącznie zmieniany 2 razy.
Przeniesiono.


Post Wysłano: 08 kwie 2008, 22:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 gru 2007, 0:23
Posty: 109
GG: 10480858
Samochód: 440 dxi
Lokalizacja: Pniewy

Witam!!! Z tego co wiem to atrape przdou przelozysz! Wiem bo w Pniewach jest firma budowlana ktora ma Scanie 4 Topline i na początku byla normalna atrapa a teraz juz widzialem ze zalozyli od R-ki.... Jak ja gdzies uchwyce na foto to wrzuce...

_________________
Uczeń Technikum Logistycznego ;)


Post Wysłano: 08 kwie 2008, 23:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:42
Posty: 3
GG: 0

Dawidoski; jakbys mogl przeslac te fotki to bylbym bardzo wdzieczny... ale powiedz mi czy przy tej scanii co napisales to byla zmieniona tylko sama atrapa czy atrapa i zderzak?? pozdrawiam


Post Wysłano: 10 kwie 2008, 21:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 gru 2007, 0:23
Posty: 109
GG: 10480858
Samochód: 440 dxi
Lokalizacja: Pniewy

Tak. Zdaje mi sie ze zderzak tez bo przypominam sobie te ogrągłe halogeniki w zderzaku ale nie jestem pewny do konca. W najblizszych dniach podjade do nich na firme i zrobie foty o ile Scania nie bedzie w trasie. :D

_________________
Uczeń Technikum Logistycznego ;)


Post Wysłano: 15 kwie 2008, 9:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:42
Posty: 3
GG: 0

czekam z niecierpliwoscia :D pozdrawiam


Post Wysłano: 15 kwie 2008, 10:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lis 2007, 16:06
Posty: 15
GG: 5835204
Lokalizacja: Lubelskie

hym stego co wiem to jest troche zabawy... w R są inaczej rozłożone otwory do mocowania atrapy itd zderzak tez jest inaczej zamocowany.


Post Wysłano: 02 sty 2014, 16:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 maja 2009, 20:05
Posty: 76
GG: 7628437
Samochód: wywroteczki
Lokalizacja: Olsztyn

Podłączam sie, robil ktos taka przerobke??

Akurat nabylem 4 z uszkodzonym przodem i rozważam mozliwosc zalozenia plastikow, zderzaka i ateapy od eRki. Robil to ktos, widzial jakis gotowy projekt?

Z góry dzieki za podpowiedzi

_________________
Moj garaż! Steyr 6x4 Mój:D
Sprzedany:(

viewtopic.php?t=25120


Post Wysłano: 02 sty 2014, 16:20

Kumpel jeździł czwórką, szef zadecydował, że przerobią ją na eRkę. Efekt tego był taki, że poduszki od zawieszenia kabiny leciały jak wściekłe, przecierały się tekalany z powietrzem, zamki od atrapy połapane opaskami itp.
Generalnie gdyby ktoś się do tego solidniej przyłożył to może nie byłoby problemu. A wiem, bo widziałem efekt końcowy tej roboty i późniejsze problemy w trakcie eksploatacji.


Post Wysłano: 03 sty 2014, 0:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 maja 2009, 20:05
Posty: 76
GG: 7628437
Samochód: wywroteczki
Lokalizacja: Olsztyn

Cytuj:
Kumpel jeździł czwórką, szef zadecydował, że przerobią ją na eRkę. Efekt tego był taki, że poduszki od zawieszenia kabiny leciały jak wściekłe, przecierały się tekalany z powietrzem, zamki od atrapy połapane opaskami itp.
Generalnie gdyby ktoś się do tego solidniej przyłożył to może nie byłoby problemu. A wiem, bo widziałem efekt końcowy tej roboty i późniejsze problemy w trakcie eksploatacji.
Troche pogrzebałem i do wymiany: zderzak, atrapy i policzki, są to elementy ktore i tak muszę kupić. Czemu zawieszenie nie dawało rady?? Waga elementów? Ciekaiw mnie jak duże są różnice w mocowaniach

_________________
Moj garaż! Steyr 6x4 Mój:D
Sprzedany:(

viewtopic.php?t=25120


Post Wysłano: 03 sty 2014, 19:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sie 2008, 20:59
Posty: 1007
Lokalizacja: Różan

Prawdopodobnie w tamtej przeróbce, atrapa obcierała o różne przewody, być może o poduszki i dlatego te problemy, jak zrobisz to porządnie to nie będzie takich przygód, napisz jeszcze jaka kabina tej Scanii?

_________________
Kupię pokrywę zaworów Scania w kształcie litery V z silnika 14 litrowego

"To są HPI'ki co się trzęsą wszystkie plastiki"

R730-------------\8/


Post Wysłano: 03 sty 2014, 20:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 maja 2007, 17:40
Posty: 2082
GG: 1
Samochód: Jelcz 105 ;P
Lokalizacja: DK94

R-ka ma inne łożyska wahliwe poduszek zawieszenia kabiny przez co sam miech jest nieco pod innym kątem w stosunku do 4, druga sprawa to atrapa mocowana jest do górnych zawiasów drzwi. Pytanie czy jest sens pakować się w takie tuningi podczas gdy plastiki do 4-ek są już w nie wielkich pieniądzach, a pomimo że założysz atrapę R-ki to wciąż będzie zwykła 4-ka, mocy ani prestiżu to nie doda.

_________________
Wysłano z budki telefonicznej...

Za Roburem wszyscy sznurem...


Post Wysłano: 03 sty 2014, 21:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 maja 2009, 20:05
Posty: 76
GG: 7628437
Samochód: wywroteczki
Lokalizacja: Olsztyn

Cytuj:
Prawdopodobnie w tamtej przeróbce, atrapa obcierała o różne przewody, być może o poduszki i dlatego te problemy, jak zrobisz to porządnie to nie będzie takich przygód, napisz jeszcze jaka kabina tej Scanii?
Jest to scania 124L, ta z wyższymi "polikami" nie pamietam jakie ma oznaczenia
Cytuj:
Pytanie czy jest sens pakować się w takie tuningi podczas gdy plastiki do 4-ek są już w nie wielkich pieniądzach, a pomimo że założysz atrapę R-ki to wciąż będzie zwykła 4-ka, mocy ani prestiżu to nie doda.
Chłopie nie o prestiż chodzi czy moc, jak juz sie wypowiadasz to wnies cos pomocnego do tematu. Dla mnie ciężarówka to narzędzie pracy i zależy mi na tym by ładnie wyglądała dla mojej wlasnej satysfakcji. Tym autem bede sam jeździł i robie to dla siebie, Scania jest po małej kolizji i do wymiany mam plastiki na przodzie, bo łatał nie będę wiec moze niewielkim nakładem kosztów uda mi sie odświeżyć przód kabiny.

Grzesiek KBR czytając co poniektóre twoje wypowiedzi można sie ładnie ubawić, więc o "tuningi" jak nazwales naprawe plastików wypowiadaj sie na forum: "calibrasuperauto.pl" lub "golf2supergti.pl" tam twoje forumowe trolowanie znajdzie i posłuch i odbiorców.

Pozdrawiam

_________________
Moj garaż! Steyr 6x4 Mój:D
Sprzedany:(

viewtopic.php?t=25120


Post Wysłano: 03 sty 2014, 21:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 maja 2007, 17:40
Posty: 2082
GG: 1
Samochód: Jelcz 105 ;P
Lokalizacja: DK94

Cytuj:
Cytuj:
Prawdopodobnie w tamtej przeróbce, atrapa obcierała o różne przewody, być może o poduszki i dlatego te problemy, jak zrobisz to porządnie to nie będzie takich przygód, napisz jeszcze jaka kabina tej Scanii?
Jest to scania 124L, ta z wyższymi "polikami" nie pamietam jakie ma oznaczenia
Cytuj:
Pytanie czy jest sens pakować się w takie tuningi podczas gdy plastiki do 4-ek są już w nie wielkich pieniądzach, a pomimo że założysz atrapę R-ki to wciąż będzie zwykła 4-ka, mocy ani prestiżu to nie doda.
Chłopie nie o prestiż chodzi czy moc, jak juz sie wypowiadasz to wnies cos pomocnego do tematu. Dla mnie ciężarówka to narzędzie pracy i zależy mi na tym by ładnie wyglądała dla mojej wlasnej satysfakcji. Tym autem bede sam jeździł i robie to dla siebie, Scania jest po małej kolizji i do wymiany mam plastiki na przodzie, bo łatał nie będę wiec moze niewielkim nakładem kosztów uda mi sie odświeżyć przód kabiny.

Grzesiek KBR czytając co poniektóre twoje wypowiedzi można sie ładnie ubawić, więc o "tuningi" jak nazwales naprawe plastików wypowiadaj sie na forum: "calibrasuperauto.pl" lub "golf2supergti.pl" tam twoje forumowe trolowanie znajdzie i posłuch i odbiorców.

Pozdrawiam
A więc przeczytaj jeszcze raz, nie pamiętam czy nie chce wiedzieć? Tabliczka znamionowa jest w prawych drzwiach, jak chcesz żeby tanim nakładem ładnie wyglądała to nic nie przerabiaj bo to więcej problemów jak pożytku, a wystarczy rzut oka na auto i wiadomo że było bite. R-ka ma zupełnie inne mocowania do atrapy czy wszelkich elementów zderzaka, za dużo do przeróbek by to miało sens, ot co.

_________________
Wysłano z budki telefonicznej...

Za Roburem wszyscy sznurem...


Post Wysłano: 03 sty 2014, 21:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 lis 2007, 15:02
Posty: 466
Lokalizacja: war-maz

kolego a moze jak chcesz robic tzn odswiezyc przód, spróbuj dodac troche dodatków takich jak np; wypełnienie maski z blachy ocynkowanej, napias SUPER, czy nawet poprzegladaj dział TUNING, może cos ci sie spodoba.


P.s mi sie podoba taki grill z tej blachy+ plus lusterka z taka metalowa osłona. Dużo tego po włoszech jeździ.

_________________
Nie rabotajesz, to i nie kuszajesz:)


Post Wysłano: 03 sty 2014, 21:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 maja 2009, 20:05
Posty: 76
GG: 7628437
Samochód: wywroteczki
Lokalizacja: Olsztyn

Cytuj:
kolego a moze jak chcesz robic tzn odswiezyc przód, spróbuj dodac troche dodatków takich jak np; wypełnienie maski z blachy ocynkowanej, napias SUPER, czy nawet poprzegladaj dział TUNING, może cos ci sie spodoba.


P.s mi sie podoba taki grill z tej blachy+ plus lusterka z taka metalowa osłona. Dużo tego po włoszech jeździ.
To akurat dla mnie troche wioską podjeżdza, więc raczej nowe plastiki oryginalne bedą

_________________
Moj garaż! Steyr 6x4 Mój:D
Sprzedany:(

viewtopic.php?t=25120


Post Wysłano: 03 sty 2014, 22:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 lis 2007, 15:02
Posty: 466
Lokalizacja: war-maz

a kangur ? np

Obrazek

_________________
Nie rabotajesz, to i nie kuszajesz:)


Post Wysłano: 04 sty 2014, 1:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 maja 2009, 20:05
Posty: 76
GG: 7628437
Samochód: wywroteczki
Lokalizacja: Olsztyn

Cytuj:
a kangur ? np

Obrazek

Nie jest to droga którą będę podążałXD

_________________
Moj garaż! Steyr 6x4 Mój:D
Sprzedany:(

viewtopic.php?t=25120


Post Wysłano: 04 sty 2014, 10:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2011, 13:33
Posty: 4715
GG: 1466678
Samochód: Serwis 24h
Lokalizacja: Sochaczew

Cytuj:
oryginalne bedą
Jak zwykle.


2tyś(netto) + graty.
Zapraszam na drugą połowe stycznia.

_________________
TIR-SERWIS SOCHACZEW
Naprawa samochodów ciężarowych wszystkich marek
Masz problem Renault lub Volvem z którym nie radzi sobie ASO. Zapraszam!!
Mobilny serwis w całej UE|Serwis ADBLUE NAPRAWY POWYPADKOWE, PROSTOWANIE RAM!!
tel:+48 731-542-832/+48 664-622-456
https://www.facebook.com/LKWSERWIS


Post Wysłano: 04 sty 2014, 11:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 maja 2009, 20:05
Posty: 76
GG: 7628437
Samochód: wywroteczki
Lokalizacja: Olsztyn

Cytuj:
Cytuj:
oryginalne bedą
Jak zwykle.


2tyś(netto) + graty.
Zapraszam na drugą połowe stycznia.
Chętnie, ale Sochaczew to nie Mój rejon. Posiadam wystarczające zaplecze warsztatowe i zrobie to we własnym zakresie. Dziekuję za chęci :D

_________________
Moj garaż! Steyr 6x4 Mój:D
Sprzedany:(

viewtopic.php?t=25120


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 19 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: