Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 05 kwie 2008, 0:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 kwie 2008, 15:06
Posty: 6
GG: 0

Witam
Mam następujący problem w aucie, jest to Mercedes Sprinter 211CDI, gdy odpalam auto to po odpaleniu powinny zgasnąć wszystkie kontrolki, a jeszcze przez około minutę świeci kontrolka od świec żarowych, na innym forum przeczytałem, że to jest objaw uszkodzonej świecy żarowej. Jak mam sprawdzić która to świeca jest uszkodzona, dodam, że odszukałem sterownik świec żarowych nie wiem czy to pomoże w sprawdzeniu. Proszę o podanie metody jak sprawdzić która świeca jest uszkodzona.
Pozdrawiam


Post Wysłano: 05 kwie 2008, 13:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 sie 2007, 19:41
Posty: 84
Lokalizacja: szczecin

najszybciej to wez próbówke, jeden koniec podłącz do akumulatora + , a drugim końcem dotknij do główki świecy( tylko przed tym odepnij kabel od świecy). Jeżeli próbówka się zaświeci to oznacza że świeca jest dobra, jeżeli się nie zaświeci to oznacza że jest spalona

_________________
mechanika, elektryka, elektronik schematy, instrukcje i porady :)


Post Wysłano: 06 kwie 2008, 14:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 mar 2006, 19:23
Posty: 50
GG: 0
Lokalizacja: LJA

Najlepszym sposobem sprawdzenia świec jest wykręcenie każdej z nich i podpięcie pod prąd. Bardzo łatwo zauważyć wtedy czy świeca jest dobra. Bynajmniej ja tak robię. Jeżeli chodzi o kontrolkę od świec to ja mam podobnie w MB100 tylko że jest tak że jak włączę zapłon to świece grzeją a kontrolka zapala się dopiero jak świece przestają grzać(pewnie coś jest ze sterownikiem ale nigdy nie robiłem tego) i pali się przez chwile.
Pozdrawiam


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: