| wagaciezka.com - Forum transportu drogowego https://wagaciezka.com/ |
|
| [Scania, R] Wysokie spalanie https://wagaciezka.com/viewtopic.php?t=14252 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | creativeeman [ 01 kwie 2008, 11:47 ] |
| Tytuł: | [Scania, R] Wysokie spalanie |
witam mam 470 konna skanie z przebiegiem 480 tys km automa 3 lata i od pewnego czasu zaczelo wiecej palic kursuje na trasie z polski do francji i z załadunkiem 20 ton potrafi zezrec awert 55 litrów na 100 km a to dziwne bo znajomy ma i spokojnie miescie sie w 36 litrach co moze byc przeczyna? auto nie słabnie i dosc odwaznie pokonuje wzniesienia bak tez jest szczelny wiec w czym moze problem?? |
|
| Autor: | DK [ 05 kwie 2008, 14:32 ] |
| Tytuł: | Re: Problem ze Scania R470 Topline |
A powiedz czy zaczyna ci ''kopcić'' przy odpalaniu zwłaszcza przy zimnym silniku, przy tym przebiegu licz się z wymianą (regeneracją ) wtrysków. To i tak mowa o Rce więc sama elektronika w związku z tym nie obędzie się bez wizyty w serwisie |
|
| Autor: | RoBeRtO [ 05 kwie 2008, 19:21 ] |
| Tytuł: | Re: Problem ze Scania R470 Topline |
bedziesz musial jechac na serwis i zrobic diagnostyke. Calkiem mozliwe ze cos sie stalo z czujnikiem doladowania, choc w R-kach jeszcze sie z tym nie spotkalem, aby padl. Po drugie warto zajrzec do filtra powietrza. PS. Tych pompowtryskiwaczy raczej sie nie regeneruje tylko wymienia na nowe. PS 2. Czy skrzynia jest z retarderem ? Skrzynia reczna czy opticruise ? |
|
| Autor: | creativeeman [ 06 kwie 2008, 0:28 ] |
| Tytuł: | Re: Problem ze Scania R470 Topline |
wtryski byly wymione filtry skrzynia jest z retardem na serwisie wca;a dniagnostyka wyszła ok znalalzem problem duzego spalania moj kierowca chcial sie szybko dorobic i spuszczał rope |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa UTC+02:00 |
| Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited https://www.phpbb.com/ |
|