Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 18 mar 2008, 20:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 paź 2007, 21:19
Posty: 55
Lokalizacja: Wrocław

Witam! Mam mały problem z moją skrzynią a dokładniej z połówkami do skrzyni Fuller.
Z przystawki połówek do skrzyni biegów w C.S. Man 91r. 19.372. (4 Całe biegi i półbiegi (0,1 i 2 na każdym biegu) ucieka mi powietrze, byłem już z tym problemem u pneumatyka ten rozebrał i złożył ale nic to nie dało... Nikt w okolicy nie za bardzo chce się tej robótki podjąć. Myślę nawet nad kupnem nowej przystawki pół biegowej ale ciężko jest dostać do Fullerki jakichkolwiek części. Dochodzi do tego że 0 i 1 półbiegu nie mogę przełączyć.
Jestem z okolic Wrocławia, jeżeli ktoś mógłby mi podsunąć jaką przystawkę było by świetnie.


Post Wysłano: 18 mar 2008, 20:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Witam, w przystawce z tylu skrzyni sa takie dwie tulejki teflonowe ktore steruja powietrzem do tloczkow wybierajacych biegi, prawdopodobnie sek w tym ze powietrze ucieka z tych tloczkow wlasnie a slychac to z przystawki...
U mnie tak przynajmniej bylo (jak zdejmie sie ta przystawke cala z tylu skrzyni) sa tam widoczne 2 cylinderki w jednym jest tloczek a w drugim takie koleczko metalowe i za nim tloczek z nim nie polaczony to koleczko popycha gp w jedna strone tylko, a problem przewaznie tkwi w tym ze na tych dwoch tloczkach (nie na tym koleczku) jest uszczelnienie jakby plastik z teflonem i to jest niewymienne, obstawiam ze z tego schodzi powietrze i nie wybieraja sie biegi jak nalezy szczegolnie po nocy.
Rada: zdiagnozowac czy napewno tam schodzi i jak tak to ja zrobilem taki myk ze wydlubalem ten plastik i dopasowalem tam oringi gumowe jedyny minus to trwalosc...nie pojezdza wiecej niz rok-poltora, plusy cena naprawy waha sie okolo 3 zlote! ewentualnie piwko do spokojnego rozbierania.... 8)


Post Wysłano: 20 mar 2008, 16:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 gru 2007, 19:21
Posty: 17
Lokalizacja: all around

dokładnie tak jak pisze davo76 jest tam taka cienka uszczelka. U mnie też się to rozszczelniło i nie chciały połówki wchodzić-na szybko wziąłem to na silikon ale okazał się za miękki , dopiero takie szczeliwo (coś jak hermetyk ) pomogło...


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: