Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 27 lut 2008, 14:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 sty 2008, 22:52
Posty: 64
GG: 1656306
Samochód: PremiumDXI450
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Witam
a wiec zacznę może od początku...2lata temu jak robiłem kat.B Pani okulistka mi nie przypisała okularów a w październiku zacząłem kurs na kat C przez urząd...no i wizyta u okulisty (innego niż kat.B) i ze mam nosić okulary. I teraz nie wiem czy mam iść odebrać nowe prawko z kat.C bo tam będą wbite okulary. A czy będzie zaznaczone ze na B wtedy tez?

Inna sprawa to ze poszedłem do mojego okulisty(miałem kiedyś zeza) i sprawdził mnie na wszystkie sposoby i wzrok idealny...a tamta z medycyny pracy tylko spojrzała i przypisała okulary...


Post Wysłano: 27 lut 2008, 19:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 cze 2007, 19:26
Posty: 109
GG: 5995409
Samochód: E220 Coupe
Lokalizacja: Warszawa

Ograniczenie będziesz miał wbite przy wszystkich kategoriach. A masz je wstawione bezterminowo?? Bo ja noszę okulary, robiąc B dostałem na 10 lat. Po nich powinienem iść na badania okresowe. Ale jak robiłem C to lekarz wpisał okulary ale ważność zmienił na bezterminowe i tak mam przy obu kategoriach!

_________________
W124 220CE - dla smaku.


Post Wysłano: 27 lut 2008, 19:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 kwie 2006, 20:12
Posty: 621
GG: 8765643
Lokalizacja: Lublin

Czekaj czekaj. Z tego co napisales to badanie polegalo na tym ze pani okulistka spojrzala i stwierdzila ze trzeba okulary???? Nie zbadala wzroku???

_________________
"... gdy w przyszłości wnuk przy kominku zapyta mnie: Dziadku, a co Ty w życiu robiłeś??? Odpowiem, że to, co najbardziej kochałem - JEŹDZIŁEM ..."


Post Wysłano: 27 lut 2008, 19:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lut 2008, 12:37
Posty: 2
GG: 11725890
Lokalizacja: Okolice Lublina

witam jestem nowy niewiem czy dobrze robie zadaja tu to pytanie ale od czgos musialem zaczać wiec z góry przepraszam.Mam pytanie czy zeby zrobic prawo jazdy na C nie moge moge miec okularów??? bo juz słyszalem od kilku osób ze kierowca ciezarówki nie może nosic okularow czy jest to prawda???

_________________
"Pamiętaj, jadąc wolniej, lepiej stracić pięć minut z życia, niż jadąc szybko stracić życie w pięć minut".

Być kierowcą - styl życia,praca,miłość,pasja...

"...a niepodzielnie królująca elite stanowią kierowcy ciężarowek..."


Post Wysłano: 27 lut 2008, 20:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 sty 2008, 22:52
Posty: 64
GG: 1656306
Samochód: PremiumDXI450
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Cytuj:
Czekaj czekaj. Z tego co napisales to badanie polegalo na tym ze pani okulistka spojrzala i stwierdzila ze trzeba okulary???? Nie zbadala wzroku???
tak dokładnie..na dodatek ona już dawno powinna być na emeryturze...na dodatek sie spieszyła...i wyszło jak wyszło...
Cytuj:
witam jestem nowy niewiem czy dobrze robie zadaja tu to pytanie ale od czgos musialem zaczać wiec z góry przepraszam.Mam pytanie czy zeby zrobic prawo jazdy na C nie moge moge miec okularów??? bo juz słyszalem od kilku osób ze kierowca ciezarówki nie może nosic okularow czy jest to prawda???
zal.pl
Cytuj:
Ograniczenie będziesz miał wbite przy wszystkich kategoriach. A masz je wstawione bezterminowo?? Bo ja noszę okulary, robiąc B dostałem na 10 lat. Po nich powinienem iść na badania okresowe. Ale jak robiłem C to lekarz wpisał okulary ale ważność zmienił na bezterminowe i tak mam przy obu kategoriach!
wiec widzę ze nie warto iść odbierać jak mam mieć wbite tak...po co mam sie męczyć z okularami...


Post Wysłano: 28 lut 2008, 11:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 cze 2007, 19:26
Posty: 109
GG: 5995409
Samochód: E220 Coupe
Lokalizacja: Warszawa

Czyli co?? Odpuszczasz posiadanie prawka C?? A może, skoro już tak dziadowsko wyszło, spróbuj ustalić, czy np. nie da się iść w którymś momencie na badania, które stwierdzą, czy FAKTYCZNIE potrzebujesz okularów?? Pewnie będzie z tym trochę zachodu, czasu nerwów i pieniędzy (choćby na powtórne wyrobienie prawka) ale czy z powodu jakiejś doktor Pasztetówki warto rezygnować z kat C??

manio_6 przeczytaj uważnie i ze zrozumieniem mój poprzedni post

_________________
W124 220CE - dla smaku.


Post Wysłano: 28 lut 2008, 12:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lut 2006, 19:03
Posty: 1152
GG: 13363123
Samochód: DAF
Lokalizacja: Żywiec

Cytuj:
witam jestem nowy niewiem czy dobrze robie zadaja tu to pytanie ale od czgos musialem zaczać wiec z góry przepraszam.Mam pytanie czy zeby zrobic prawo jazdy na C nie moge moge miec okularów??? bo juz słyszalem od kilku osób ze kierowca ciezarówki nie może nosic okularow czy jest to prawda???
Bzdura, okulary w niczym nie przeszkadzają, najwyżej możesz mieć prawo jazdy terminowo, znam takich co jeżdżą ciężarówkami i autobusami w okularach.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=JaABO0GSHvg

http://www.youtube.com/watch?v=eAfp3mZD ... ature=plcp


Post Wysłano: 28 lut 2008, 21:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 sty 2008, 22:52
Posty: 64
GG: 1656306
Samochód: PremiumDXI450
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Cytuj:
Czyli co?? Odpuszczasz posiadanie prawka C?? A może, skoro już tak dziadowsko wyszło, spróbuj ustalić, czy np. nie da się iść w którymś momencie na badania, które stwierdzą, czy FAKTYCZNIE potrzebujesz okularów?? Pewnie będzie z tym trochę zachodu, czasu nerwów i pieniędzy (choćby na powtórne wyrobienie prawka) ale czy z powodu jakiejś doktor Pasztetówki warto rezygnować z kat C??

manio_6 przeczytaj uważnie i ze zrozumieniem mój poprzedni post

nie nie odpuszczam...tylko narazie nie potrzebuje a bardzo dużo jeżdżę na kat.b (Iveco Daily MaX) a jak policja mnie złapie jak będę jechał na kat C to dostane mandat jedynie za brak dokumentu przy sobie...to lepsze niż brak okularków...Badania robiłem u mojego okulisty i wszystko wyszło dobrze...a nie chce mi sie bawić z zaświadczeniami teraz...Nowe prawo jazdy poleży sobie w urzędzie i niech nabiera mocy urzędowej...:)


Post Wysłano: 29 lut 2008, 19:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2005, 20:54
Posty: 213
Samochód: FSC Żuk A11B+Schmitz 1995r
Lokalizacja: Sobienie Jeziory WOT

Mój tata jeździ w okularach i polica go złapała i sie nie przyczepili. Ma niezła wade wzroku.

_________________
Ale pompa już pękła!


Post Wysłano: 29 lut 2008, 19:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 sie 2007, 17:45
Posty: 71
GG: 0
Samochód: Opel Astra GLS ;D
Lokalizacja: CK

Cytuj:
Mój tata jeździ w okularach i polica go złapała i sie nie przyczepili. Ma niezła wade wzroku.
A możesz powiedzieć kolego jaką dokładnie?

_________________
W trakcie robienia prawka na TIR'a... xD


Post Wysłano: 29 lut 2008, 22:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2005, 20:54
Posty: 213
Samochód: FSC Żuk A11B+Schmitz 1995r
Lokalizacja: Sobienie Jeziory WOT

Ale ma takie że bez okularów wszystko mu lata. Jak mi sie przypomni to sie zapytam.

_________________
Ale pompa już pękła!


Post Wysłano: 29 lut 2008, 23:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 lut 2008, 10:01
Posty: 2
GG: 0

Cytuj:
Ale ma takie że bez okularów wszystko mu lata. Jak mi sie przypomni to sie zapytam.
Powiedz kiedy i gdzie wyjeżdża to ja wtedy zostanę w domu :mrgreen:


Post Wysłano: 01 mar 2008, 11:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lut 2006, 19:03
Posty: 1152
GG: 13363123
Samochód: DAF
Lokalizacja: Żywiec

Jak ktoś ma przepisane okulary to zdjęcie w prawie jazdy ma mieć w okularach i je nosić w czasie jazdy.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=JaABO0GSHvg

http://www.youtube.com/watch?v=eAfp3mZD ... ature=plcp


Post Wysłano: 12 mar 2008, 13:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 mar 2008, 0:46
Posty: 17
GG: 0

Cytuj:
Jak ktoś ma przepisane okulary to zdjęcie w prawie jazdy ma mieć w okularach i je nosić w czasie jazdy.

mylisz się kolego. wszystko zależy jaki kod masz wpisany w prawie jazdy (na odwrocie). Kod 01.06 umożliwia Ci prowadzenie pojazdu zamiennie w okularach lub szkłach kontaktowych,natomiast kod 01.01 tylko w okularach.Bzdurą jest twierdzenie ,że jak nosisz okulary to zdjęcie też musisz mieć w okularach. Pozdrawiam

Cytuj:
Cytuj:
witam jestem nowy niewiem czy dobrze robie zadaja tu to pytanie ale od czgos musialem zaczać wiec z góry przepraszam.Mam pytanie czy zeby zrobic prawo jazdy na C nie moge moge miec okularów??? bo juz słyszalem od kilku osób ze kierowca ciezarówki nie może nosic okularow czy jest to prawda???
Bzdura, okulary w niczym nie przeszkadzają, najwyżej możesz mieć prawo jazdy terminowo, znam takich co jeżdżą ciężarówkami i autobusami w okularach.

potwierdzam,ja mam kat.b,c,e,d. obecnie jeżdżę zawodowo autobusem i lekarz nigdy nie miał zastrzeżeń co do mojej pracy w okularach,więc nie ma czego się bać,a prawko mam bezterminowe :lol:


Post Wysłano: 12 mar 2008, 13:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2007, 16:53
Posty: 349
GG: 10729981
Samochód: Bmw
Lokalizacja: Orzesze

No bzdura, moj tata tez jezdzi w okularach.


Post Wysłano: 12 mar 2008, 15:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 kwie 2006, 20:12
Posty: 621
GG: 8765643
Lokalizacja: Lublin

Cytuj:
obecnie jeżdżę zawodowo autobusem

Troche nie na temat ale cos kolego krecisz. W innym temacie napisales
Cytuj:
Teraz dla własnej przyjemności robię kat d.
Wiec jak jest??

_________________
"... gdy w przyszłości wnuk przy kominku zapyta mnie: Dziadku, a co Ty w życiu robiłeś??? Odpowiem, że to, co najbardziej kochałem - JEŹDZIŁEM ..."


Post Wysłano: 16 mar 2008, 15:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 mar 2008, 0:46
Posty: 17
GG: 0

kolego Cheester,nie wyrywaj proszę zdań z kontekstu. Pytanie było o prowadzenie pojazdów w okularach wydaje mi się,że w jakimś stopniu odpowiedzi udzieliłem. A co do Twojego drugiego "zarzutu", to przepraszam, jest to moja pomyłka. Miałem na myśli kat.a, ponieważ d mam od 2006 roku,a tutaj poprostu pomyślałem co innego a napisałem co innego. Pozdrawiam


Post Wysłano: 20 mar 2008, 22:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 lut 2008, 22:36
Posty: 16
GG: 10053471
Lokalizacja: Plocicz/Suera/Zaragoza

Ja nosze okulary i mam kategorie B wbita bezterminowo bylem juz sie opytac u mojego instruktora czy moge robic CE pomimo tego ze nosze okulary on powiedzial ze to zaden problem tylko na egzaminie bede musial miec okulary inaczej moga mnie nie dopuscic do egzaminu mam tylko nadzieje ze ta kategorie tez bede mial bezterminowa jesli oczywiscie zdam 8)


Post Wysłano: 21 mar 2008, 10:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 mar 2008, 0:46
Posty: 17
GG: 0

Cytuj:
Ja nosze okulary i mam kategorie B wbita bezterminowo bylem juz sie opytac u mojego instruktora czy moge robic CE pomimo tego ze nosze okulary on powiedzial ze to zaden problem tylko na egzaminie bede musial miec okulary inaczej moga mnie nie dopuscic do egzaminu mam tylko nadzieje ze ta kategorie tez bede mial bezterminowa jesli oczywiscie zdam 8)

wszystko zależy od tego,czy lekarz u którego będziesz robił badania do prawka w "kwicie" napisze,że bezterminowo lub terminowo,bo na podstawie tego zaznaczą ci w prawie jazdy okres ważności lub bezterminowe


Post Wysłano: 22 mar 2008, 22:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sty 2007, 10:55
Posty: 3
GG: 6815254638
Lokalizacja: bolesławiec

Ja noszę okulary mam B,C i właśnie po świętach zdaje E w badaniach lekarskich jak i w tych do prawo jazdy mam napisane jazda w szkłach a jak zatrzyma policja i spyta o okulary to mówisz ze masz szkła kontaktowe i nic ci nikt nie powie bo niema jak sprawdzić .


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: