Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 15 paź 2009, 16:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Zaszła mała niespójność Cichanos - chodziło mi o ten pojazd:
Obrazek
Kilka razy spotkałem się z błędnym podpisem pod tym kolosem nr. 7907 i błędnie wpisałem tutaj. Nośnik rakiety Topol i Topol-M oczywiście znam i nie miałem go na myśli.
Sorry za mały błąd.
Tego na zdjęciu wyżej nigdy nie widziałem na zdjęciach z żadną rakietą - zawsze jest pusty. Może ktoś natrafił na fotografię tego pojazdu w "gotowości bojowej", albo wie jakie rakiety transportował?

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 15 paź 2009, 21:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 gru 2007, 14:02
Posty: 293
GG: 0
Samochód: wypasione
Lokalizacja: Wrocław

Wrzuć zdjęcie na zwykłą stronę. Ponieważ ta na którą dajesz szybko wygasa i nic nie widać.

_________________
Życie jest piękne ! - powiedział Prosiaczek ... i rzucił się w przepaść.


Post Wysłano: 15 paź 2009, 22:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Teraz powinno być OK

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 15 paź 2009, 23:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 gru 2007, 14:02
Posty: 293
GG: 0
Samochód: wypasione
Lokalizacja: Wrocław

No ale masz z głowicami tego Maz` a 7917. Więc wszystko jest gitara i cieńka szpara :wink:

Ten co masz na zdjęciu to Maz 7907. W sekcji/dziale wojskowym Mińskich zakładów wyprodukowano ich dokładnie dwie jeżdżące sztuki. Może nie wyraziłem się jasno w poprzednim poście. 7917 to taki update czy upgrade, taki no unowocześnienie (żeby nikt mnie nie posądził o zatracenie umiejętności posługiwania się ojczystym językiem ponieważ chciałem napisać lifting). 7907 jak mówi typoszereg to prototyp. Nigdy nie wszedł do produkcji masowej z uwagi na jego ... prototypowość, braki etc. Chociaż w praktyce miano zamówić ich coś między 76 a 86 jako nośnik głowic typu (jak to amerykańce nazywają) ICBM, czyli wielogłowicowych rakiet jądrowych. To taka odpowiedź na Gwiezdne Wojny Regana czyli Topol i Topol - M (unowocześnione).
Podsumowując. One nigdy nie przewoziły tychże rakiet. Te zdjęcia które wklejasz pochodzą z biura konstrukcyjnego (rozwojowego/badawczego) działu wojskowego Maz`a. Więc nawet jeżeli w teorii miały czy mogły przewozić te rakiety. To na 200% nie na terenie zakładów. Więc ewentualne zdjęcia mogą być w zbiorze Rosyjskich Wojsk Kosmicznych (mało prawdopodobne) lub Wojsk Specjalnego/Strategicznego Przeznaczenia. A dlaczego tam ? Ponieważ żadna rakieta Topol i Topol - M w wersji niestacjonarnej (a o takiej rozmawiamy) nie może pod żadnym pozorem wyjechać poza Ural (patrząc na zachód). (Te na Pl. Czerwonym to makiety lub w najlepszej sytuacji puste szkielety tych rakiet. Widać to po ugięciu opon oraz na filmach jak te nośniki manewrują). Problemem jest system jej ponownej kalibracji poprzez Rosyjski GPS, czyt. Glonass (za mała ilość satelit) oraz obawa Rosjan iż Europejska część Rosji nie jest tak dobrze broniona przez systemy wczesnego ostrzegania (radary dalekiego zasięgu Don i ich kolejne wersje oraz nowinki). Przecież tajemnicą poliszynela jest to iż Ural i okolice południa tych rejonów są dublowane przez systemy radarowe. Co w skali świata powtarza się tylko w jednym miejscu. Ponadto na Uralu masz największą gęstość stacjonarnych wyrzutni międzykontynetalnych na Ziemii (nie licząc flot atomowych łodzi podwodnych. Ale te zazwyczaj są w ruch a nie w stoczniach czy portach).

Pozdrawiam

_________________
Życie jest piękne ! - powiedział Prosiaczek ... i rzucił się w przepaść.


Post Wysłano: 16 paź 2009, 21:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

No to, że tak powiem: wyczerpałeś moją ciekawość :mrgreen:

Dzięki wielkie za odpowiedź. Jak masz jakieś ciekawe zdjęcia lub filmy to wklejaj śmiało - z chęcią pooglądam. Lubię te "mroczne", owiane tajemnicą klimaty tych wyrzutni ;)

Pozdro!

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 16 paź 2009, 21:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 gru 2007, 14:02
Posty: 293
GG: 0
Samochód: wypasione
Lokalizacja: Wrocław

Nie posiadam żadnych zdjęć ani filmów radzieckich/rosyjskich wyrzutni rakietowych przeznaczenia taktycznego, operacyjnego lub strategicznego. Tego poprostu nie zbieram. A interesuje się tym ponieważ gdy służyłem w LWP, szkolono mnie do unieszkodliwiania natowskich systemów m in. rakietowych. Uczono nas danych technicznych itp.
Chciałem zebrać informacje dotyczące tym razem, wschodnich systemów w celu porównania.
Dlatego mam średnie pojęcie o tych systemach.

Pozdrawiam

_________________
Życie jest piękne ! - powiedział Prosiaczek ... i rzucił się w przepaść.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: