Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 26 lut 2008, 20:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2008, 15:43
Posty: 14
GG: 0

Rosyjskie sprzęty:
Topol:

Dane tech:
podwozie: MAZ-7912 (MAZ-79173)
napęd: 14x12
dł: 17,3(18,4)m
szer: 3,1(3,85)m
wys: 3,0m
masa wyrzutni z pociskiem/bez: >100/47 T
silnik: W-58-7-MS
moc silnika: 710KM
v max: 40 km/h

Zdjęcia:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Topol-M

RT-2UTTH Topol-M jest najnowszym i najnowocześniejszym międzykontynentalnym pociskiem balistycznym a zarazem pierwszym opracowanym i wyprodukowanym przez Rosję po rozpadzie ZSRR. W przeciagu następnych dziesięcioleci może zostać podstawą wyposażenia Strategicznych Wojsk Rakietowych.

Dane tech:
podwozie: MZKT-79221
napęd: 16x16
dł: 20m
szer: 3,4m
wys: 3,0m
masa wyrzutni z pociskiem/bez: 120/50-52 T
silnik: V12 JAMZ-847.10
moc silnika: 800KM
v max: 45 km/h

Zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Źródło : samochodyswiata.pl


Post Wysłano: 27 lut 2008, 21:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Poprawka: Nie żadne "rakietnice" tylko nośniki rakietowe ;) :roll:

Oto zdjęcia z białoruskiej/rosyjskiej strony o nośnikach rakiet balistycznych:
MAZ7917 rt-2pm
Obrazek

MAZ7917
Obrazek

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 04 mar 2008, 21:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 sie 2006, 19:11
Posty: 27
Lokalizacja: Warszawa

Kiedyś sporo czytałem o tych pojazdach. Wiele faktów na ich temat jest fascynujących, ale zgodzicie się chyba, że najlepszy jest wygląd :) Oczywiście swojego czasu były użytkowane przez wojska radzieckie w Polsce, jak i przez LWP. Jednak żołnierze nie chwalili ich sobie. Narzekano głównie na ciasną kabinę i brak jakiegokolwiek komfortu przy poruszaniu się po poligonie (bo nie spotkałem się z przypadkiem, aby taki Maz poruszał się po normalnej drodze).


Post Wysłano: 04 mar 2008, 23:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Parę ciekawych zdjęć ciężkich nośników rakietowych:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
(c) google.grafika
Muszę przyznać że te pojazdy budzą we mnie grozę. Są to na tyle tajemnicze i przerażające konstrukcje że można się nimi interesować równie bardzo jak Czarnobylem.

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 05 mar 2008, 21:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 sie 2006, 19:11
Posty: 27
Lokalizacja: Warszawa

Chcącym wiedzieć więcej polecam:
http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopi ... hlight=maz


Post Wysłano: 08 mar 2008, 23:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2008, 18:37
Posty: 113
GG: 0

Takim to raczej trudno się zakopać.Ruskie sprzęty wojskowe są jedne z najlepszych min. ak-47, itp..


Post Wysłano: 09 mar 2008, 0:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sty 2006, 16:05
Posty: 839
Samochód: kadetem tera

Chyba ten sam brał krótki udział w filmie z wyprawy na syberie przez amro, wyciągał chłopaka z rowu takim sprzętem;)

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=YTdDuklzIxk

"MAM WYJE BANE NA TIRY!"


Post Wysłano: 09 mar 2008, 0:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2007, 11:11
Posty: 301
GG: 0

Nie...tamten co go wyciągali to był MAZ-543 ciągnik siodłowy ...a jako solówki 543 używają do nośnika rakiet SCUD... MAZ-543 jest 4 osiowy...2 osie skrętne...napęd 8x8 :wink:


Post Wysłano: 29 lis 2008, 21:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 gru 2007, 14:02
Posty: 293
GG: 0
Samochód: wypasione
Lokalizacja: Wrocław

LWP nie miało takich pojazdów jakie są zaprezentowane na początku wątku. Przyczyną tego iż LWP czy WP nie ma pocisków strategicznych i nigdy ich nie posiadało, a tym samym nie są potrzebne nośniki do przenoszenia takich pocisków międzykontynentalnych. Największe jakie były to Urale i chyba właśnie MAZ - y 6 x 6 do przenoseznia zestawów Toczka, bodaj że w kodzie NATO SS - 20.

_________________
Życie jest piękne ! - powiedział Prosiaczek ... i rzucił się w przepaść.


Post Wysłano: 29 lis 2008, 21:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Jakieś dwa lata temu, może trochę wcześniej, taki nośnik rakietowy był do kupienia na allegro i to w całkiem przystępnej cenie. Oczywiście bez rakiety ( :mrgreen: ) ale i bez niej sprzęt budził respekt. Co w tym najlepsze, jeśli dobrze pamiętam to napędzany był on silnikiem... benzynowym :)

Kierowca z AMRO który wpadł do rowu, całkiem trafnie określił taką ciężarówkę - "k***, ale czołg!". Chociaż jak już było powiedziane:
Cytuj:
tamten co go wyciągali to był MAZ-543 ciągnik siodłowy .

_________________
Czerwone i bure


Post Wysłano: 29 lis 2008, 23:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lut 2007, 22:55
Posty: 527

O ile dobrze pamiętam to nie był ciągnik siodłowy, ale właśnie taki nośnik rakietowy o jakim mówimy w tym temacie.

Jak ktoś ma na dysku ten film niech zrobi screen'a.


Post Wysłano: 30 lis 2008, 11:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 maja 2006, 17:08
Posty: 60

Panowie chyba o takie coś wam chodzi?
Obrazek
Obrazek

_________________
RKS Motor Lublin& WKS Śląsk Wrocław & RKS Chełmianka Chełm


Post Wysłano: 01 gru 2008, 20:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Na bardzo ciekawy i również przerażający ( :mrgreen: :shock: ) sprzęt natrafiłem podczas szukania jakiegoś ciekawego modelu pojazdu militarnego do sklejenia - na jego temat możecie przeczytać:
- DF/T 21 i nie tylko:
http://www.ausairpower.net/APA-BMD-Survey.html
- krótka charakterystyka i dane techniczne:
http://www.darkgovernment.com/news/chin ... ile-css-5/

Chinese DF-21 Ballistic Missile (CSS-5)

Oczywiście pojazd Chińskiej Republiki Ludowej, ale z tego co czytałem są tez na wyposażeniu w Korei Północnej...
Szkoda że nie ma podanych danych technicznych tego ciągnika - ciekawi mnie jaką on musi mieć moc i moment obrotowy...
Pozdrawiam!

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 13 sty 2009, 16:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 mar 2007, 19:56
Posty: 67
GG: 0

Witam po dłuższej przerwie (ponad rok temu zostałem zbanowany, ale na szczęście wszystko ma swój koniec i początek). Więc oto jestem. Czy Wam się to podoba, czy nie ;)
Swego czasu pisywałem tutaj, za przeproszeniem, brednie.
Obiecuję że taki stan rzeczy nie bedzie już miał na tym forum miejsca :)
Przejdźmy do rzeczy.
Cytuj:
Jakieś dwa lata temu, może trochę wcześniej, taki nośnik rakietowy był do kupienia na allegro i to w całkiem przystępnej cenie. Oczywiście bez rakiety ( ) ale i bez niej sprzęt budził respekt. Co w tym najlepsze, jeśli dobrze pamiętam to napędzany był on silnikiem... benzynowym
Pamiętam, w październiku 2006 znalazłem to cudo na allegro w dziale pojazdy militarne (czy jakoś tak). Nie wiem, czy chodzi Ci o dokładnie ten sam egzemplarz co mi, ale faktem jest ze było to niezłe "cacko". I to w kamuflażu pustynnym! Model nazywa się Ził 135, i był używany także w LWP.
Pozdrawiam!

_________________
Kolędujemy:

"Ciiiiicha nossssss..." :D


Post Wysłano: 19 wrz 2009, 18:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Ciekawskim polecam ten i inne filmy, obok:
http://www.youtube.com/watch?v=vmMj_JR0rRs

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 04 paź 2009, 17:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 gru 2007, 14:02
Posty: 293
GG: 0
Samochód: wypasione
Lokalizacja: Wrocław

Poprawka do mojego poprzedniego posta.
Z związku ze spotkaniem kolegi z mojej pierwszej jednostki w Bolcu. Pogadali my, popili my i przypomniałem sobie.
Owym opisywanym przeze mnie nośnikiem wyrzutni rakiet systemu 9K79 Toczka były Ził` y 135. W innych krajach dostających Toczki były m in. wspomniane wcześniej przeze mnie Urale i sporadycznie Maz - y lub miejscowe pojazdy rodzimej produkcji. Wchodziły w skład Armijnych Brygad Rakiet Operacyjno - Taktycznych. Chociaż sam sytem nie został calkowicie wprowadzony na wyposażenie LWP z uwagi na rozpad UW. Do Polski wprowadzony jedynie cztery pełne zestawy tego systemu.

Wojtas92 w dodanym przez Ciebie linku mamy skrawki filmu nakręconego przez Rosjan zrzucenia na jądrowy poligon w Nowej Ziemi (taka wyspa na M. Arktycznym lub jak to Rosjanie mówią Oceanie A.) największej jak do tej pory eksplodującej głowicy jądrowej, czyli Car` a. Dla bardziej zainteresowanych polecam na YT wpisanie nazwy Tsar.
Co ciekawe. Został zrzucony z bombowca strategicznego Tupolew - 95. Który został odchudzony ze zbędnego sprzętu. Aby mógł szybciej odlecieć z rejonu zero i pomalowany ze specjalnej farby srebrnej odbijającej błysk jądrowy.

Dla jeszcze bardziej drążących temat polecam poszukanie (uprzedzam nie jest łatwe) w sieci izraelskiego instytutu przy uniwersytecie technicznym który na orbicie posiada jednego cywilnego :wink: satelite. Który tylko przez przypadek non stop fotografuje i przesyła filmy z rejonu Irak, Iran, Syria, ciutke Egipt, Jordania. Jak również nie których ciekawych ośrodków za Uralem (m in. Arzamas` ów) i poligonu w Nowej Ziemi. Oczywiście można pójść na latwizne i skorzystać z Google Earth. Problem w tym że zdjęcia z niego są 2 - 3 letnie lub starsze. A odświeżane są w ciekawych miejscach co rok. Natomiast na poligonie jądrowym dalej spadają Topole i Iskandery oraz pociski balistyczne wystrzeliwane z łodzi podwodnych. Chociaż nie tak często jak przed 89. Więc można sobie popatrzeć na wyniki trafień.
Obecnie częściej wykorzystywanym poligonem jest ten na Kamczatce. Niestety, izraelski satelita aż tak daleko nie zagląda :lol:

PS. Jak ktoś znajdzie tą stronę tego instytutu :wink: Najbliższe zdjęcia są ze 100m. Ale jakość jest dużo lepsza niż Google Earth.

_________________
Życie jest piękne ! - powiedział Prosiaczek ... i rzucił się w przepaść.


Post Wysłano: 11 paź 2009, 13:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 mar 2007, 19:56
Posty: 67
GG: 0

Cichanos, widzę żeś weteran LWP 8)

Jednostka w Bolesławcu (JW1331) miała takie cuda, mam znajomego który slużbę zasadniczą tam "klepał" na Mazie. Był pulpit wynośny, guziczek naciskał oficer (dowódca pojazdu) i rakieta robiła "sruuu!" :lol:

Obsługę stanowiło 8 osób.

_________________
Kolędujemy:

"Ciiiiicha nossssss..." :D


Post Wysłano: 14 paź 2009, 21:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 gru 2007, 14:02
Posty: 293
GG: 0
Samochód: wypasione
Lokalizacja: Wrocław

Służyło się w tam tym systemie, oj służyło :lol:
W Bolcu służyłem krótko, jako sekcyjny. Najpierw był Lubliniec, później właśnie Bolesławiec i znów Lublliniec.
Ale odnośnie tej jednostki. To ona była oficjalnie tajna 8) Zawsze kręciło się wokół niej dużo WSW. To była 18. Brygada Rakiet Operacyjno - Taktycznych. Jak ona wychodziła na ćwiczenia, czyli ich miejsca dyslokacji podczas alarmów to pododdział w którym służyłem wychodził jako cienie i rejestrowaliśmy ich działalność, przeprowadzaliśmy akty dywersji etc. Najwięcej szlajaliśmy się za 9. dywizjonem rot. A dowodził nim wtedy mjr./ppłk. Popiel. Temu co zawsze suka owczarka niemieckiego uciekała. A on miał takie powiedzenie na tą sytuacje : bo to suka i dlatego spier****. Ryćkać się jej chce
Tych wszędołazów mieli mase. A ile spirytusu mieli :shock: ! Wiesz, do odpalania silników w zimie :wink: Taki wojskowy samostart.

_________________
Życie jest piękne ! - powiedział Prosiaczek ... i rzucił się w przepaść.


Post Wysłano: 14 paź 2009, 22:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Koledzy a wracając do tematu nośników - Maz 7907 - czy ktokolwiek widział chociaż zdjęcie tego pojazdu ZAŁADOWANEGO? Wszystkie zdjęcia jakie udało mi się znaleźć przedstawiają sam nośnik, bez rakiety... :roll:

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 15 paź 2009, 11:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 gru 2007, 14:02
Posty: 293
GG: 0
Samochód: wypasione
Lokalizacja: Wrocław

Szukaj nie po nazwie nośnika a po nazwie rakiety. Czyli Topol. Ponieważ wszystkie Topole w Wojskach Strategicznego Przeznaczenia są modernizowane do standardu Topol - M. A co za tym idzie Maz 7907 jest zastępowany przez Maz 7917, czyli taki wojskowy lifting.
Masz tutaj link do filmiku : http://www.youtube.com/watch?v=hesaGoYfyV8
A tutaj masz zdjęcie wyrzutni tego systemu w położeniu marszowym na pokazie z okazdji Dnia Zwycięstwa na Placu Czerwonym.
Obrazek

Odnośnie filmiku. W 2:24 widać również nośnik drugiej rakiety z rozkładanym dźwigiem. W położeniu marszowym, czyli wszystko złożone.

Większość tych Maz - ów posiada silniki od czołgu T - 80. Ale w wersji z turbiną gazową. Więc moc można szacować na coś między 1000 a 1500KM. Dopiero po Rosjanach, Amerykanie zaczeli montować do pierwszych Abramsów właśnie turbiny gazowe na szerszą skale.

_________________
Życie jest piękne ! - powiedział Prosiaczek ... i rzucił się w przepaść.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: