Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 07 lut 2008, 12:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2007, 14:14
Posty: 187
GG: 1
Samochód: volvo fm
Lokalizacja: Radom

Witam

mam takie pytanko (niedługo zdaje egzamin na C)
po zdaniu egzaminu nie chciał bym odbierać prawka bo chce dalej robić (czyt. C+E) czy w biurze obsługi klienta jak tam to zgłosze to wydają mi tam papier że C mam (i to będzie podstawa do zapisania sie dalej /C+E/ czy coś jeszcze bede musiał załatwiać?)
Chodzi mi głównie o czas, bo jak wiadomo na odbiór sie czeka około miesiąca, a przez ten czas to ja moge 1/3 godzin wyjeździć... a dwa to kolejne koszty...

Pozdrawiam

_________________
Volvo FM + Feldbinder
Przewóz pszczół luzem! :mrgreen:


Tytuł: Re: pytanko
Post Wysłano: 07 lut 2008, 15:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 gru 2007, 0:28
Posty: 124
Lokalizacja: => PL <=

Cytuj:
Witam

mam takie pytanko (niedługo zdaje egzamin na C)
po zdaniu egzaminu nie chciał bym odbierać prawka bo chce dalej robić (czyt. C+E) czy w biurze obsługi klienta jak tam to zgłosze to wydają mi tam papier że C mam (i to będzie podstawa do zapisania sie dalej /C+E/ czy coś jeszcze bede musiał załatwiać?)
Chodzi mi głównie o czas, bo jak wiadomo na odbiór sie czeka około miesiąca, a przez ten czas to ja moge 1/3 godzin wyjeździć... a dwa to kolejne koszty...
Dokladnie. W osrodku egzaminacyjnym do okienka, tam po rozmowie z obsluga dostaniesz (na wyrazna prosbe potwierdzona bodajze pismem - wiadomo, na wszystko musi byc papier ;) ) zaswiadczenie o zdanym egzaminie, na jego podstawie mozesz sie zapisac na nastepny kurs prawa jazdy, bez dodatkowych kosztow takich jak: lekarz, wydanie dokumentu oraz przy zaoszczedzonym czasie (powiedzmy 2 tygodnie).
To sie bodajze nazywa "rezygnacja z odeslania dokumentow do Wydzialu komunikacji" odpowiedniego dla Twojego miejsca bytowania.
:)

A dla stuprocentowego upewnienia sie - to i tak zapytaj sie w tym okienku - glowy Ci nie odgryza (przynajmniej nie powinni :roll: )


Tytuł: Re: pytanko
Post Wysłano: 07 lut 2008, 16:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2007, 14:14
Posty: 187
GG: 1
Samochód: volvo fm
Lokalizacja: Radom

ok, wszystko jasne, dziękuje :wink:

_________________
Volvo FM + Feldbinder
Przewóz pszczół luzem! :mrgreen:


Post Wysłano: 07 lut 2008, 19:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 kwie 2006, 20:12
Posty: 621
GG: 8765643
Lokalizacja: Lublin

Ja tak zrobilem tylko nie pamietam czy wypelnialem jakis kwitek czy nie. Pozniej po zdanym C poszedlem i wypisali mi wniosek ze egzamin zaliczylem pozytywnie i pozniej z tym wnioseczkiem udalem sie do szkoly nauki jazdy zapisac sie na CE. I dopiero jak zdalem CE odebralem prawko z tym ze data wydania prawa jazdy dla C i CE jest taka sama. Pozdrawiam i powodzenia na egzaminie.

_________________
"... gdy w przyszłości wnuk przy kominku zapyta mnie: Dziadku, a co Ty w życiu robiłeś??? Odpowiem, że to, co najbardziej kochałem - JEŹDZIŁEM ..."


Post Wysłano: 07 lut 2008, 20:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lis 2007, 10:51
Posty: 24
Lokalizacja: mazowieckie

Dokładnie jest tak że trzeba odczekać aż wprowadzą wynik egzaminu do swojego systemu (w moim przypadku było to 15 minut), następnie trzeba wypełnić w biurze jakiś kwitek żeby nie odsyłali dokumentów, gdyż decydujesz się na podwyższenie kategorii. Po kolejnych kilkunastu minutach odbierasz papier, który pozwala Ci na zapisanie się na kurs tzw. historia egzaminowania.


Post Wysłano: 09 lut 2008, 10:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2007, 14:14
Posty: 187
GG: 1
Samochód: volvo fm
Lokalizacja: Radom

dziekuje za wszystko... wiem już co i jak


dziękuje Cheester, napewno sie pochwale w odpowiednim temacie, a co do daty to mi to wsio ryba :mrgreen:

Pozdrawiam

_________________
Volvo FM + Feldbinder
Przewóz pszczół luzem! :mrgreen:


Post Wysłano: 09 lut 2008, 11:13

Wszystko ładnie, pięknie, tak jak piszecie, tylko zapomnieliście o jednym: Kolega musi jeszcze iść do Urzędu Miasta, Gminy, do wydziału odpowiedzialnego za wydawanie praw jazdy (bodajże komunikacji) i tam złożyć oświadczenie, czy też zastrzeżenie o wstrzymaniu wydania dokumentu z uwagi na kontynuację kursu i podniesienie kategorii prawa jazdy.
Miałem taką samą sytuację jak Kolega więc wiem co-nieco.
Pozdrawiam.


Post Wysłano: 10 lut 2008, 13:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lis 2007, 10:51
Posty: 24
Lokalizacja: mazowieckie

Kolego Jester, właśnie w momencie kiedy zwrócisz się do WORD-u o niewysyłanie dokumentów do organu wydającego PJ, to niema bata że ten organ zacznie procedurę wydawania PJ nie mając żadnych informacji że zdawałeś jakikolwiek egzamin. Również jestem w tej sytuacji i jestem przekonany że w moim wydziale komunikacji nikt nie wydaje mi w tej chwili PJ.
Po drugie warunkiem rozpoczęcia tej procedury jest wniesienie opłaty za PJ w wydziale komunikacji, wcześniej oni tyłków nie ruszą.
Pozdrawiam. :]


Post Wysłano: 05 mar 2008, 9:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lut 2008, 16:27
Posty: 26
GG: 3720655
Lokalizacja: Sosnowiec

Witam
A jak jest jeżeli mam już te zaswiadczenie rozpoczełem kurs na c+e ale w wolnym czasie chce zrobić kurs na przewóz rzeczy. Tam też wystarczy to zaswiadczenie czy już potrzebne będzie prawko????


Post Wysłano: 05 mar 2008, 10:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2007, 14:14
Posty: 187
GG: 1
Samochód: volvo fm
Lokalizacja: Radom

Kolego wydaje mi sie że potrzebne Ci jest prawko, bo muszą spisać numer PJ


Pozdrawiam

_________________
Volvo FM + Feldbinder
Przewóz pszczół luzem! :mrgreen:


Post Wysłano: 05 mar 2008, 11:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lut 2008, 16:27
Posty: 26
GG: 3720655
Lokalizacja: Sosnowiec

A numer PJ nie jest taki sam zawsze że nawet jak ma sie B to numer na c czy C+E bedzie taki sam???


Post Wysłano: 05 mar 2008, 12:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2007, 14:14
Posty: 187
GG: 1
Samochód: volvo fm
Lokalizacja: Radom

hmmm.... możesz mieć racje.... chyba że masz jeszcze stare prawko (czyt. z jednym zdjęciem) to sie numer zmieni, bo jak pewnie wiesz teraz są nowe...
musi sie jeszcze ktoś wypowiedzieć, bo ja już sie zakręciłem i sam nie wiem :mrgreen:

Pozdrawiam

_________________
Volvo FM + Feldbinder
Przewóz pszczół luzem! :mrgreen:


Post Wysłano: 05 mar 2008, 17:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2008, 21:55
Posty: 23
GG: 2491570

Kolego Busia jest tak jak Ci napisano w pierwszych postach. Po zdanym egzaminie idziesz do okienka w którym uiszczałeś opłatę za egzamin i zapisywałeś się. Tam wypełniasz wniosek o nie wysyłanie twoich papierów do wydziału komunikacji. Jak już mają w systemie wynik twojego egzaminu wydają Ci zaświadczenie o pozytywnym zaliczeniu egzaminu na kat. C i z tym zaświadczeniem udajesz się do ośrodka aby zapisać się na kurs C+E. Nigdzie nie musisz chodzić więcej (do żadnych urzędów itp)!!
Co do zapisania się na kurs na przewóz rzeczy to nie ma takiej opcji nie posiadając prawka w ręku. Musiałbyś wyrabiać prawko po zdanym egzaminie i w ten sposób narażać się na dodatkowe koszty (wyrobienie prawka, nowe badania itp).
Na potwierdzenie tego jest fakt, że sam jestem w tej sytuacji. Zrobiłem prawko na C, dostałem zaświadczenie, ukończyłem kurs C+E i czekam na egzamin.Dopiero po egzaminie mogę się zapisać na przewóz rzeczy. Oprócz tego właśnie w między czasie zrobiłem sobie kurs ADR, bo do tego prawko jest niepotrzebne.
Pozdrawiam


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: