Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 04 cze 2009, 21:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 lut 2008, 19:44
Posty: 134
GG: 0
Samochód: SIMSON S51
Lokalizacja: Ravensburg RV/ Racibórz SRC

Masz racie erkazet jak chodzi naprzykład o internationalne firmy to Herpa nie może sie porównywac z AWM bo AWM ma taki ogromny wybór
oprócz tego AWM zwraca uwage na szczegóły jak napisy na chłodni albo napisy na zabódowach

pozdrawia Donio


Post Wysłano: 29 cze 2009, 19:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Przyszła pora na pokazanie modeli zakupionych w Iławie.

13. Man F90 "TNT Express Worldwide" - Herpa, ID. nieznane . Parę słów o modelu:
Zawsze uwielbiałem Many, a do serii F90/2000 mam szczególny sentyment. W kolekcji mam już F2000, a brakowało mi modelu F90. Gdy nadarzyła się okazja, zakupiłem odpowiedni model. Uwagę zwraca sympatyczny schemat malowania, dziś już nie stosowany przez firmę TNT i spoiler dachowy. Naczepa posiada "paleciarę" oraz dwa koła zapasowe zamontowane za wózkiem jezdnym. Odstęp pomiędzy ostatnią osią a zderzakiem jest mniejszy niż w naczepach plandekowych lub chłodniach. Model posiada mocowania do kontenerów '20, '30 i '40 stopowych. Napewno nie jest to ostatni model w tych barwach będący w moim malowaniu. Czas na fotki:
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Więcej zdjęć: Man F90 "TNT Express Worldwide"

14. Solaris Urbino 12 "ZKM Gdańsk", Rietze, ID 65918 . Parę słów o modelu:
Pierwszy autobus w kolekcji. Swoją przygodę z miniaturkami autobusów postanowiłem rozpocząć od kupna modelu polskiego producenta autobusów, firmy Solaris. Ponieważ jestem wielkim miłośnikiem aglomeracji gdańskiej, to w kolekcji musiało znaleźć się Urbino 12 III generacji w barwach gdańskiego ZKM. Nie licząc paru niedociągnięć (min. brak dzielonej szyby przedniej, poręczy i paru naklejek) prezentuje się sympatycznie. Dokupić muszę jedynie Urbino 18 w tym samym malowaniu, które niedawno zaprezentowało Rietze. Czas na fotki:
Obrazek Obrazek
Obrazek

Więcej zdjęć: http://erkazet.picturepush.com/album/58 ... ietze.html

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Post Wysłano: 29 cze 2009, 20:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 gru 2008, 19:38
Posty: 220
Lokalizacja: POS

eRKaZet ładne zakupy zrobiłeś w Iławie bardzo podoba mi się Man F90 ma on coś w sobie.Autobus Solaris też niczego sobie. :wink:

Pozdrawiam :D


Post Wysłano: 29 cze 2009, 21:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 mar 2007, 21:46
Posty: 216
GG: 8485544
Lokalizacja: Chrzanów

Dla mnie bomba :wink: Fajne modele pojawiły się znowu w Twojej kolekcji.

P.S. Czekam na Urbino 18 -na fotkach prezentuje się obiecująco .

_________________
Interesujesz się modelarstwem ?
Sklejasz lub kolekcjonujesz modele ciężarówek ?
A może szukasz pomocy?
Jeśli tak to zapraszam ;) :
MiniTrucksForum


Post Wysłano: 05 lip 2009, 21:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 lut 2008, 19:44
Posty: 134
GG: 0
Samochód: SIMSON S51
Lokalizacja: Ravensburg RV/ Racibórz SRC

Cześć erkazet, nie przepadam za autobsami ale na tego Solarisa dał bym sie namowić
jest naprawde wyjątkowy :D

pozdrawia donio


Post Wysłano: 11 sie 2009, 13:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lis 2008, 16:00
Posty: 448

Siemka! O solarce nie bede sie rozpisywał bo sam ją posiadam ale manik po prostu cudeńko :wink: ładne ma malowanie i co ważne jest to F90-ka :wink: Super modele przywiozłeś :!:
Pozdro :wink:

_________________
MM Models - Modele w skali 1/87


Post Wysłano: 04 wrz 2009, 19:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 sie 2009, 14:04
Posty: 3
GG: 2783826
Samochód: Volvo

Bardzo mi się podobają twoje modele najbardziej urzekł mnie 12. Renault Magnum AE "Hella" magnum zawsze będzie na pierwszym miejscu bardzo ładnie pozdro :D


Post Wysłano: 25 gru 2009, 11:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Po długiej przerwie czas przedstawić gwiazdkowy prezent.

15. Volvo FH12 420 Globetrotter "Blue Water" - Herpa, ID. 153850 . Parę słów o modelu: Kolejne Volvo w kolekcji, tym razem dostałem model, który od zawsze mi się podobał. Przyjemne dla oka niebiesko - białe malowanie i dodatki, np. romby na narożnkach kabiny czy napis "FH 420 Intercooler" sprawiają bardzo przyjemne wrażenie. Czas na zdjęcia:
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Więcej zdjęć: Volvo FH12 Globetrotter "Blue Water"

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Post Wysłano: 25 gru 2009, 13:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 lip 2007, 20:07
Posty: 240
GG: 7415224
Samochód: CATERPILLAR 320 CL ME
Lokalizacja: Kasinka Mała

No bardzo ładny model 8) robi wrażenie, ciekawie dobrane kolory co podkreśla urok auta :wink: Super prezent dostałeś :)

_________________
ACTROSY I TGX TO COŚ PIĘKNEGO!!!!
MOJA KOLEKCJA W H0:
viewtopic.php?f=6&t=17988


Post Wysłano: 25 gru 2009, 16:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 gru 2008, 19:38
Posty: 220
Lokalizacja: POS

Warto było czekać bo model pierwsza klasa też poluje za blue myślę że jeszcze trochę i go kupię.

Pozdrawiam


Post Wysłano: 27 gru 2009, 21:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lis 2008, 16:00
Posty: 448

Model ładny dzięki naczepie. Chodź ciągnik też ładnie się prezentuje ale naczepa moim zdaniem jest lepsza :D Pozdrawiam i czekam na kolejne modele :U

_________________
MM Models - Modele w skali 1/87


Post Wysłano: 19 mar 2010, 20:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Przejdźmy do pierwszego modelu osobówki. Jest to:
16. Porsche Cayenne turbo - Herpa 033152
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Więcej zdjęć

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Post Wysłano: 20 mar 2010, 10:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 gru 2008, 19:38
Posty: 220
Lokalizacja: POS

Nie przepadam za Porsche no ale wykonanie modelu świetne. Gratuluje zakupu ;) .

Pozdrawiam


Post Wysłano: 24 wrz 2010, 15:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Pora na modele kupione w Iławie:
16. Steyr STA XL - Herpa . Parę słów o modelu:
Pierwszy Steyr w kolekcji, zrobiony z dwóch modeli (kabina od Jamry, podwozie kupione od Cina, jeden element pomalowany przez Wojtka [dzięki!]). Może całość nie wygląda impomująco, ale mi się podoba. Zastanawiam się, jaką naczepę do niego podpiąć. W grę wchodzi niskopodwoziówka, silos i cysterna. To jeszcze kwestia paru tygodni, czas na zdjęcia:
Obrazek Obrazek

Więcej zdjęć:
Steyr STA XL

17. Scania R420 Highline "Kleiner Recycling Köln" - Herpa, ID. 157049 . Parę słów o modelu:
Jadąc do Iławy nosiłem się z zamiarem kupna jakiegoś hakowca (w końcu miałem okazję być w niejednej trasie samochodem z taką zabudową). Obejrzałem ofertę Techno-Hobby i padło na najnowszą Scanię R z kontenerem tradycyjnym oraz kontenerem do przewozu śmieci. Spodobały mi się niebieskie piasty oraz logo firmy na atrapie. Kolejnym plusem są firmowe loga umieszczone na kabinie oraz kontenerach. Gdyby tylko pojawił się kolejny hakowiec w tych barwach, to będzie moim priorytetem na liście zakupów. Czas na zdjęcia:
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Więcej zdjęć:
http://erkazet.picturepush.com/album/10 ... Herpa.html#]

Pogoda dopisała, a naszła mnie wena, to porobiłem zdjęcia, które powinienem zrobić dobre 1,5 miesiąca temu. Steyr dostał naczepę cysternę NordTank kupioną od Dariusa25. Fotki miałem zrobić dopiero wtedy, gdy dostanę "wklęsłe" felgi z czarnymi piastami, ale póki je kupie, to nadejdzie wiosna. Przy ciągniku nie będzie nic robione, do naczepy planuję dołożyć ww. felgi + ew. pomaluję lampy i inne drobiazgi.
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

18. Audi A5 - Herpa, ID 033770; Parę słów o modelu:
Jest to według mnie najpiękniejsze coupe ostatnich kilkunastu lat. Oryginał w 1:1 jest moim marzeniem, które może kiedyś się spełni. Polowałem na miniaturkę od paru tygodni, szczęśliwie udało się kupić wersję metallic za dobrą cenę w sklepie Keay. Pięknie wyglądają felgi z odwzorowanymi osłonami śrub, kolor też pasuje. Jedynym minusem jest brak chociażby logo Audi na tylnej klapie. W następnej odsłonie pojawi się reprezentant gorącej Hiszpanii. Pora na zdjęcia:
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Post Wysłano: 25 wrz 2010, 18:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2009, 23:49
Posty: 30
Samochód: Golf V
Lokalizacja: Krotoszyn

Man F90 "TNT Express Worldwide" - strasznie mi się podoba 8) :) tak samo Scania R420 Highline "Kleiner Recycling Köln" :)

_________________
B - 2009r
C - 2012r
C+e - oby 2013r ;)


Post Wysłano: 25 wrz 2010, 22:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
gdy dostanę "wklęsłe" felgi z czarnymi piastami
Mam wklęsłe chromy z ciemnoszarymi piastami jak chcesz to chętnie się wymienię ;)

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 21 paź 2010, 18:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Miałem tu pokazać model Seata Toledo, którego obecnie posiadają rodzice, ale wszystko w swoim czasie. Dziś jeden z paru modeli z małej serii pt. "osobówki moich rodziców". Planowałem pokazywać modele w odwrotnej kolejności (od obecnego do pierwszego z samochodów), ale nadarzyła się okazja. Jest nią:

19. Opel Vectra A GL - Herpa, ID. 003072; Parę słów o modelu:
Model wyjątkowy, bo odpowiada w 90% wyglądowi Viki 1:1. Nasza Vectra użytkowana przez nas w latach 2004 - 2006 (sprowadzona miesiąc po wejściu Polski do UE) pochodziła z 1991 roku, pod maską miała silnik 1.8i (seria C18NZ) o mocy 90 koni mechanicznych, w wersji wyposażeniowej CD i była ogromnym skokiem jakościowym, wykończeniowym i komfortowym w porównaniu do Poloneza Caro 1.4 GLi. Powróćmy do modelu. Miniatura kupiona od Michała jest dość dobrze odwzorowana jak na rok 1989. Od oryginału różni się: brakiem reflektorów przeciwmgielnych w przednim zderzaku, innymi kołpakami, brakiem zagłówków na tylnej kanapie i brakiem oznaczeń na klapie bagażnika. Mimo tych różnic fajnie jest popatrzeć na samochód, którym jeździło się parę lat temu. Pora na zdjęcia:
Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Zdjęcia modelu nie wyszły rewelacyjnie, postaram się poszukać także większej ilości zdjęć oryginału. Dziękuję za komentarze.

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Post Wysłano: 21 paź 2010, 18:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 maja 2010, 12:11
Posty: 406
GG: 6451835
Samochód: Crafter
Lokalizacja: Strzegom/Jaroszów [DK5]

No i fajnie. Czekamy teraz na Toledo. A potem może się podejmiesz repliki MANa? Tylko, jak mówiłeś, troche drogo.

Tylko troche za grube te ziarno ma ta Vectra, co?

_________________
ford transit/volvo fh.


Post Wysłano: 21 paź 2010, 18:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Cytuj:
No i fajnie. Czekamy teraz na Toledo. A potem może się podejmiesz repliki MANa? Tylko, jak mówiłeś, troche drogo.

Tylko troche za grube te ziarno ma ta Vectra, co?
Toledo powinno być gdzieś za miesiąc. Toledo będzie za około miesiąc, potem chciałbym kupić Dafa XF105 z Sachs-Transu lub Intry oraz Solarisa Urbino 18 z ZKM Gdańsk, a potem trzeba będzie pokombinować z modelem TGSa taty.

Duże "ziarno" to efekt kiepskiego światła i umiejętności fotografa, tak wychodzi każdy model z lakierem metallic w sztucznym świetle :wink: .

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Post Wysłano: 24 gru 2010, 21:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Dziękuję za komentarze. Pora na gwiazdkowy prezent:
20. Daf XF105 SSC "Sachs-Trans", Herpa ID. 157339 ; Parę słów o modelu:
Gdy tylko ujrzałem ten model w jednych z nowości, postanowiłem, że muszę go mieć. Bardzo podoba mi sie połączenie sachsowskich barw z kabiną Super Space Cab oraz kangurem i belką świetlną. Mam też pewien sentyment, przez miesiąc byłem na praktykach w serwisie Dafa i nawet przygotowywałem nowiutkie XF105 SSC do wydania klientowi. W następnej odsłonie też pojawi się "holendeski Jelcz", także polonik :wink: . Pora na zdjęcia:
Obrazek Obrazek

Więcej zdjęć: Daf XF105 Sachs-Trans

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: