Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 24 lip 2008, 12:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3138
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Bardzo ciekawe te MAN-y. Osobiście wolę starsze modele ciężarówek, dlatego DAF czy Scania nie robią na mnie takiego wrażenia. Pozdrawiam.

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 24 lip 2008, 12:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Kolejny model, tym razem kupiony w sklepie Keay. Myślałem, że jak pokaże RiCo, to będzie jakikolwiek odzew, a tu nic... :| . No dobra, czas na prezentację. Od razu dodam,że to nie ostatni model w tym roku.

5. Mercedes Actros L 2544 "Frikus" BDF. Herpa ID. H 154611; Parę słów na temat modelu:
Gdy tylko ujrzałem majowo czerwcowe nowości Herpy, to wiedziałem, że muszę go mieć. Actros z nadwoziem wymiennym BDF w malowaniu austriackiego przewoźnika Frikus. Miniaturka bogata w detale, np. oznaczenie 2544, adres internetowy firmy, numer taborowy samochodu oraz kontenerów. Brakuje tylko obecnych na firmowych fotkach Herpy żółtych naklejek na plandece pokazujących mocowania BDF-u.

Fotki:
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Proszę o komentarze.

Wielkie dzięki Szymon!

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Post Wysłano: 25 lip 2008, 9:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2007, 0:05
Posty: 272
GG: 7218297
Samochód: xf106
Lokalizacja: CB

ile kosztuje taki bdfik ? ? ?


Post Wysłano: 25 lip 2008, 9:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Za Mercedesa zapłaciłem 84zł + koszty przesyłki i przekazu pocztowego, razem 96,50zł.

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Post Wysłano: 28 lip 2008, 20:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 paź 2007, 14:34
Posty: 26
Lokalizacja: Wielkopolska- Kobylin

Imponująca kolekcja Erkazet twoich modeli może nie masz ich dużo ale przecież mało też nie i powiem ci że wszystkie twoje modele przypadły mi do gustu a szczególnie dafik z Rico i merol od frikusa życzę żeby twoja flota rosła w siłę i sie powiększała z dnia na dzień :D

_________________
Scania R


Post Wysłano: 28 lip 2008, 21:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 maja 2008, 13:29
Posty: 434
Samochód: Scania R420

Ładna kolekcja :) Najbardziej podobają mi sie Daf RiCO i Man F2000.

_________________
Ciężki Transport Międzynarodowy


Post Wysłano: 03 sie 2008, 15:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Dziękuję wszystkim za komentarze.

Przejdźmy do kolejnej miniaturki. Kupiona osobiście w gdyńskim Techno-Hobby po półgodzinnym zastanowieniu. Choć jechałem z myślą o kupnie nadgabarytu lub cysterny, kupiłem model bogaty w detale. Zastanwiałem się pomiędzy nim, FH z cysterną "Kralowetz" a czarnym TGX XXL z takową firanką. Nad moim eFHaczem zbytnio się nie zastanawiałem, bo początkowo odrażał mnie biały zderzak, barierki przeciwnajazdowe i chromowane koła, w które im dłużej się wpatruję, tym bardziej pasują do całości. Przeważyły jednak koguty, klimatyzacja postojowa i napis "Globetrotter XL" nad gołym, smutnym Kralowetzem. Po namyśle i głębokim wdechu usłyszałem słowa taty: "Bierz Bendera, jest super". To pomogło i stałem się posiadaczem ślicznego Volva FH z przedostatnich nowości. Koniec gadania, czas na fotki.

6. Volvo FH Globetrotter XL + firana Kögel. Herpa ID. H154819;
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Proszę o opinie i komentarze :wink: .

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Post Wysłano: 03 sie 2008, 16:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 sty 2008, 16:32
Posty: 142
Samochód: 2545
Lokalizacja: Szczecinek

Rafale, model ślicznie prezentuje się z klimą postojową na dachu oraz z "kogutami" kolor pasuje do tego ciągnika. Ładnie też wygląda szyld "Globetrotter XL" na przedniej części Globu . Szpeci go tylko srebrna naczepa jak i świecące koła :/

Życzę Ci jak i temu modelowi jak najwięcej przejechanych kilometrów :)
Pozdrawiam Baniek


Post Wysłano: 07 sie 2008, 19:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 paź 2007, 14:34
Posty: 26
Lokalizacja: Wielkopolska- Kobylin

Model bardzo mi się podoba lecz zgadzam się w tej chwili z moim przedmówcą nie pasują chromy na kołach u naczepy a tak to wszystko ok.Pozdrawiam .Iveco110

_________________
Scania R


Post Wysłano: 08 sie 2008, 11:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2007, 14:31
Posty: 39
GG: 3074179
Lokalizacja: ŻaGaŃ

jak dla mnie Volvo miodzio, a felgi mozna zawsze zmienic:)


Post Wysłano: 08 sie 2008, 15:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2007, 0:05
Posty: 272
GG: 7218297
Samochód: xf106
Lokalizacja: CB

dla mnie bomba :mrgreen:

czekam na zdiecia wszytkiech modeli :) ( razem z nowymi nabytkami ? )


Post Wysłano: 12 wrz 2008, 17:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Dziękuję wszystkim za komentarze. Wczoraj dotarły do mnie wyjątkowe modele. Wyjątkowe, bo to brama do przepięknych wspomnień.

7. Mercedes-Benz NG. Herpa, ID 811254;
Miniaturka, choć nie jest zbytnio bogata w detale, to jest dla mnie jedną z najcenniejszych w mojej skromnej kolekcji. Dlaczego? Bo to legendarne, kultowe dla mnie i Wojtka NG. W tym konkretnym egzemplarzu urzekły mnie jednoosiowa naczepa i "laleczki", bo tak je w myślach nazwałem. Typowy meblowóz z przełomu lat 70-tych i 80-ych. W starym pudełku (z paskami przypominającymi niemiecką flagę) znajdują się: spoiler dachowy, spoilery narożnikowe, blenda przeciwsłoneczna, fanfary, spoiler pod zderzak, filtr zakabinowy i lusterka. Nie mam zamiaru dokładać żadnego z tych akcesoriów. Koniec gledzenia na temat tego konkretnego Mercedesa, czas na zdjęcia:

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek

8. Mercedes-Benz NG. Herpa/Albedo, ID 811350;
Kolejny sentymentalny pojazd. Bliższy mi od poprzedniego, bo w konfiguracji 6x2, a takim jeździłem. Jest on troszkę podniszczony, brak mu drugiego zapasu, wiele części jest przyklejonych klejem, ale mnie to nie zraża. Teoretycznie idzie do przeróbek, ale w co wyjdzie w praktyce, tego nie wiem. Na pewno usunę resztki lusterek. Kupiony, ponieważ w momentach, gdy na niego patrzę, przypominam sobie cudowne 2233 V8 BiTurbo. Choć jeździłem z "beczką", to ten BDF ogromnie mi się podoba. Uroku dodaję zamontowane akcesoria. Czas na fotki:

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Niezły patent z podłączaniem przyczepy:
Obrazek Obrazek

Obie miniatury razem:
Obrazek Obrazek
Obrazek

A co ma do tych Mercedesów tata, oprócz tego, że kierował identycznym w skali 1:1? Ano ma, bo korzystając z dnia wolnego od pracy siedział w domu akurat wtedy, gdy listonosz przyniósł paczkę. Od razu ją rozpakował i na bank pobawił się modelami. Pewnie jemu też przypomniała się podwójnie doładowana widlasta pomarańcza :lol: .

Dziękuję za obejrzenie prezentacji i przeczytanie moich wypocin. Idę popatrzeć na NGieki, poprzypominać sobie te cudowne wakacje sześć, siedem lat temu, gdy obcowałem z czymś tak cudownym jak Mercedes V8...

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Post Wysłano: 12 wrz 2008, 17:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 paź 2007, 14:34
Posty: 26
Lokalizacja: Wielkopolska- Kobylin

Nom Erkazet postarałeś się z tymi modelami piękne modele właśnie takie MB mi się najbardziej podobają ale już mało tego niestety jezdzi najbardziej spodobał mi się oczywiście zestaw BDF

_________________
Scania R


Post Wysłano: 12 wrz 2008, 17:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 mar 2008, 15:20
Posty: 14
GG: 3550872
Samochód: Man Tgx
Lokalizacja: Człuchów

Bardzo ładna kolekcja . Zycze jak najwiecej modeli i czekam na fotki nastepnych modeli w twojej kolekcji :!: :> Jestem ciekaw jaki model wybierzesz i w jakim malowaniu :?: :>


Post Wysłano: 12 wrz 2008, 18:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

piekne meski tzw "gumisie" :D oj erkazet, nie tylko ty masz mile wspomnienia z widlasta ósenka o mocy 330 kucy ;) nasza czarna strzala w konfiguracji ciagnika siodlowego 4x2 tez byla sliczna :D szkoda tylko ze jeszcze nikt nie wpadl na pomysla dolaczenia odglosow silnika do tych modeli :D oby tak dalej erkazet :)

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 27 wrz 2008, 9:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sie 2007, 10:29
Posty: 878
GG: 5761457
Samochód: Actros 4141
Lokalizacja: Nysa

Powiem szczerze że biały Mercedes z przyczepą jest dla mnie z jednym z lepszych jakie dotychczas widziałem. Piękny i dopracowany przód i jeszcze ta konfiguracja... Dla mnie coś naprawdę bardzo pięknego. Jak dla mnie super, bardzo mi się podoba.


Post Wysłano: 07 lis 2008, 21:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 lip 2007, 20:07
Posty: 240
GG: 7415224
Samochód: CATERPILLAR 320 CL ME
Lokalizacja: Kasinka Mała

Mnie szczególnie urzekło to VOLVO... Piękny model.
Czekamy na rozwój Twojej floty i kolejne zdjęcia modeli :)
Pozdrawiam

_________________
ACTROSY I TGX TO COŚ PIĘKNEGO!!!!
MOJA KOLEKCJA W H0:
viewtopic.php?f=6&t=17988


Post Wysłano: 08 lis 2008, 13:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2007, 0:05
Posty: 272
GG: 7218297
Samochód: xf106
Lokalizacja: CB

witam Rafale :) czy masz już w planach jakiś następny model ? :>


Post Wysłano: 19 lis 2008, 22:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Cytuj:
witam Rafale :) czy masz już w planach jakiś następny model ? :>
Nawet kilka. Nowe Iveco Stralis z Pekaesu, prawdopodbony nowy polonik (ale to niespodzianka), licytuję kolejny model na Allegro i mam zamiar złożyć Actrosa. I oczywiście zbliża się Boże Narodzenie :wink: . To tylko plany na modele, które chcę zdobyć do końca roku, w przyszłym będzie jeszcze więcej miniaturek.

Pora na kolejny model:
9. Mercedes Actros MPI Megaspace. Albedo, ID nieznane;
Model kupiony od ni_hawka za śmieszne pieniądze. Kiedy go ujrzałem, postanowiłem, że musi się on znaleźć w mojej kolekcji z kilku powodów. Po pierwsze, mam sentyment do tej marki oraz do wersji Megaspace I generacji Actrosa. Urzekła mnie jego prostota i piękno. Niby nic szczególnego, ale wyróżnia się z tłumu i wiadać go wśród zaparkowanych miniaturek. O odwzorowaniu nie będę wspominał, dodam tylko, że plandeka jest pomarszczona, jakby pod wpływem powiewu wiatru, co widać na jednym ze zdjęć. Z powodu dość niskich temperatur w celu wykonania zdjęć przeniosłem się z balkonu do kuchni. Czas na fotki:
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

TU widać pomarszczenie plandeki:
Obrazek Obrazek

A po jej zdjęciu pokazuje się typowy zestaw z polskich dróg:
Obrazek Obrazek

I dwie fotki na koniec:
Obrazek Obrazek

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Post Wysłano: 21 gru 2008, 20:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lis 2008, 16:00
Posty: 448

Najlepiej prezentuje sie volviak i scania.W scani mnie urzekła maska otwierana w drógą strone.
Maniki też są niezłe ale rządzi volvo i scania.

_________________
MM Models - Modele w skali 1/87


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: