Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 17 gru 2007, 8:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 maja 2006, 20:23
Posty: 51
Lokalizacja: Zielona Góra

Witam wszystkich. Mam pewien problem a chodzi o to że mam prawo jazdy kategorii "B", i mam zlecenie jechać, busem z 10osobami. czy mogę ich wozić, czy to już trzeba mieć prawojazdy na AUTOBUS??.

_________________
Super Strona


Tytuł:
Post Wysłano: 17 gru 2007, 9:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sie 2007, 22:02
Posty: 117
Lokalizacja: Szczecin

Samochód osobowy to taki zarejestrowany na 9 osób powyżej 9 jest to autobus i potrzebna jest kategoria D.

_________________
Trzymajta śe ramy to śe nie posramy!


Tytuł:
Post Wysłano: 17 gru 2007, 11:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Jechać busem z 10 osobami nie oznacza, że ten samochód jest na tyle zarejestrowany. Zobacz w dowód. Tak jak napisał Wredny_Szaman, do 9 osób włącznie to osobówka.

Jednak jakby na to nie patrzeć, wioząc 10 osób złamiesz prawo.

_________________
Czerwone i bure


Tytuł:
Post Wysłano: 17 gru 2007, 12:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 paź 2007, 18:01
Posty: 21
GG: 0
Lokalizacja: RJS / KR

Potwierdzam to co napisali koledzy powyżej. Kategoria B pozwala nam przewozić 9 osób łącznie z kierowcą, czyli można zabrać 8 pasażerów. Żeby przewieźć 10 pasażerów, musisz mieć kategorię D, lub D1 (uprawnia do przewozu 17 osób łącznie z kierowcą) i do tego jeszcze potrzebujesz kurs na przewóz osób.

_________________
GG.


Tytuł:
Post Wysłano: 17 gru 2007, 12:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lut 2006, 19:03
Posty: 1152
GG: 13363123
Samochód: DAF
Lokalizacja: Żywiec

A jak zabierasz większą liczbę osób niż w dowodzie rejestracyjnym pisze, to płacisz mandat, a któraś osoba idzie dalej pieszo.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=JaABO0GSHvg

http://www.youtube.com/watch?v=eAfp3mZD ... ature=plcp


Tytuł:
Post Wysłano: 17 gru 2007, 13:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 paź 2007, 19:18
Posty: 9
Lokalizacja: Gorzów

Cytuj:
do tego jeszcze potrzebujesz kurs na przewóz osób
Plus potrzebne badania lekarskie i psychologiczne.


Tytuł:
Post Wysłano: 18 gru 2007, 19:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 mar 2007, 18:13
Posty: 554
GG: 1960440
Samochód: Citroen C5 tourer
Lokalizacja: Krotoszyn

Cytuj:
A jak zabierasz większą liczbę osób niż w dowodzie rejestracyjnym pisze, to płacisz mandat, a któraś osoba idzie dalej pieszo.
Buahahaha .. zaraz przypomina mi sie numer który kiedys z przyjaciółmi wykrecilismy. Jechalismy sobie na wakacje Toyota Hiace zarejstrowaną na 3 osoby, jechalismy w .... 13 !! (na pake wrzucilismy kanapę:)) No i była jakaś łapanka .. Celna przetrzepała nam całe auto, a na koniec pan Policjant poprosił mnie jako kierowce na rozmowe. Zaśpiewał 100zł od każdej osoby powyżej dowodu !!! Po krótkiej naradzie z kumplem i policjatem skonczylo sie na ... 100zł mandatu ;) A najlepsze było na koniec.
Policjant: Zabraniam Panu dalszej jazdy
Ja: To co mam ich kłusem puscic??
Policjant: Ja zabraniam, ale nie musze widziec jak wsiadają ...

Grzecznie podziekowalismy i pełen but dalej ;)

_________________
Heavy metal and heavy transport


Tytuł:
Post Wysłano: 19 gru 2007, 23:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 16:40
Posty: 1200
Lokalizacja: Bełchatów

Cytuj:
A jak zabierasz większą liczbę osób niż w dowodzie rejestracyjnym pisze, to płacisz mandat, a któraś osoba idzie dalej pieszo.
I jeśli jest wypadek, część z jest ranna w szpitalu , a część w kostnicy,ubezpieczonych jeden mniej niż było w aucie ,to też mandat 100 zł.? Proponuję się zastanowić..

_________________
ego


Tytuł:
Post Wysłano: 20 gru 2007, 12:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lut 2006, 19:03
Posty: 1152
GG: 13363123
Samochód: DAF
Lokalizacja: Żywiec

Piszę że mandat jest za przewożenie większej liczby osób. A wypadek to osobna sprawa. Chyba jasno się wyraziłem.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=JaABO0GSHvg

http://www.youtube.com/watch?v=eAfp3mZD ... ature=plcp


Tytuł:
Post Wysłano: 20 gru 2007, 13:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lis 2006, 17:21
Posty: 191
Lokalizacja: Zduńska Wola/łodzkie

100 zł jest za każdą osobę niezależnie od auta nawet za 5 w maluchu jest 100.......

oni jakoś tak wybiórczo łapią mnie z kumplami w maluchu zatrzymali zaśpiewali 100 i jednego wyrzucili a ile razy widze jak w starze jeźdza we 4 (2 na tunelu i nikt sie tym nie interesuje....)

pozxatym z tego co sie orientuje nie ma aut zarejestrowanych na 10 osób.............chyba że chodzi o przewóz 10 osób w aucie na np 15 osób ale autem na 15 osób chyba nie wolno w ogóle jeździć na B nieważne ile wieziesz.........na tej samej zasadzie co jeśli np masz lt5600 i jest on zarejestrowany na cięzarówke to nawet na pusto nie wolno ci nim jechać bez C1 mimo że pusty waży mniej jak 3.5 tony.........


Tytuł:
Post Wysłano: 20 gru 2007, 15:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 16:40
Posty: 1200
Lokalizacja: Bełchatów

Cytuj:
Piszę że mandat jest za przewożenie większej liczby osób. A wypadek to osobna sprawa. Chyba jasno się wyraziłem.
Owszem.Ale dla mnie to akurat byłoby problemem zasadniczym.A nie to, czy policjant ukarze za osobę dodatkową-NIEUBEZPIECZONĄ, czy nie. Bo,jak widać, w pytaniu nie chodziło o zabranie kogoś 3 km. do domu, a o sytuację o charakterze ciągłym.Tak przynajmniej zrozumiałem.I jakoś głupio w razie wypadku tłumaczyć, że do dziesięciu nie potrafię liczyć i dlatego myślałem,że jest nas wszystkich dziewięciu.

_________________
ego


Tytuł:
Post Wysłano: 31 gru 2007, 15:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 gru 2007, 11:07
Posty: 394
Lokalizacja: podlasie

Cytuj:
na tej samej zasadzie co jeśli np masz lt5600 i jest on zarejestrowany na cięzarówke to nawet na pusto nie wolno ci nim jechać bez C1 mimo że pusty waży mniej jak 3.5 tony.........
ale nie wazne ile wazy pusty liczy sie DMC


Tytuł:
Post Wysłano: 01 sty 2008, 17:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lis 2006, 17:21
Posty: 191
Lokalizacja: Zduńska Wola/łodzkie

Cytuj:
ale nie wazne ile wazy pusty liczy sie DMC
ja to wiem spokojnie tylko podałem jako analogie faktu że jeśli auto ma w dowodzie np 11 osób to nie ważne czy obecnie jedzie nim 1 czy 2 osoby zawsze musisz mieć D1........


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: