Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 23 lis 2007, 21:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 mar 2007, 18:01
Posty: 3
Lokalizacja: Jasło

Witam.
Od niedawna mam Jelcza S623. Przejechałem nim dopiero 3 tys/km. do tej pory nie sprawiał problemów. Ostatnio jednak zawodzi zawieszenie pneumatyczne osi napędowej. Jak jest pusty to ładnie podnosi pakę i oś wleczoną. Niestety :( jak go załaduje to prawa poduszka nie podnosi a lewa idzie do samej góry. Ostatnio się przestraszyłem że samochód się wywali.
Wymieniłem lewy stabilizator bo stary nie działał. Niestety po podpięciu ten nowy nie dawał sygnałów. Podpiąłem go z prawej strony i było ok. Czy nie mam prądu w lewej stabilizacji? Zmieniłem też na korektorze przewody powietrza. Z lewej dałem na prawą(teoretycznie powinien być odwrotny efekt). I nic. Tak jak było. Lewa idzie max do góry a prawa stoi. Jest tam jeszcze kilka zaworów. Czy może one są zatkane i trzeba je przeczyścić?
Czy ktoś może mi doradzić co to jest za błąd. Za odpowiedzi DZIĘKUJE. :)


Tytuł:
Post Wysłano: 23 lis 2007, 22:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 cze 2006, 9:49
Posty: 66
GG: 0
Lokalizacja: Gliwice

Jeżeli stabilizatory opierają się na sygnał elektryczny, to sprawdź woltomierzem napięcia po lewej i prawej stronie w miejscu podłączenia stabilizatorów.
Możliwe że gdzieś masz zanik napięcia, i to skutkuje takim efektem.
O ile nie ma tam nigdzie żadnych rezystorów(zapewne tak jest), to powinno wskazywać ok. 24VDC.


Tytuł:
Post Wysłano: 25 lis 2007, 12:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 mar 2007, 18:01
Posty: 3
Lokalizacja: Jasło

Oki.
Dzięki za radę. Tak właśnie zrobiłem. Udałem się do elektryka i co? Okazało się że przewód który idzie od czujnika do komputera jest gdzieś uszkodzony. Pociągnęliśmy nowy i wszystko gra. Zobaczymy co będzie jak wrzucę na niego ze 12 ton :) .


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: