Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 23 lis 2007, 12:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lis 2007, 10:51
Posty: 24
Lokalizacja: mazowieckie

Witam szanownych formuowczów jako że umieszczam post po raz pierwszy. Czytam to forum od kilku tygodni, trzy dni temu zdałem kat. C, następnie złożyłem w WORD-ie wniosek o nieprzesyłanie dokumentów, gdyż już zaczyna robić E. Dostałem oczywiście kwitek z historią egzaminowania, ale jak się okazało (dzwoniłem w trzy różne miejsca) wszędzie twierdzą że muszę mieć dokument z min. kat. C w ręku aby móc zapisać się na kurs na przewóz rzeczy.
Czy to nie jest paranoja? Dla instruktora aby zapisać się na E wystarczy historia egzaminowania, a na kurs muszę odbierać z urzędu prawko??
Co Wy na to? Dlaczego??

Pozdrawiam.


Tytuł:
Post Wysłano: 23 lis 2007, 13:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 maja 2007, 22:25
Posty: 213

spytaj sie czy zaswiadczenie o zdaniu prawka z wordu wystarczy


Tytuł:
Post Wysłano: 23 lis 2007, 13:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

na dokumencie jakim jest świadectwo ukończenia kursu musi być umieszczony numer prawa jazdy.
więc jeżeli nie masz takiego dokumentu, to nawet jak przyjmą Cię na ten kurs nie wydadzą świadectwa ukończenia.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Tytuł:
Post Wysłano: 23 lis 2007, 14:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lis 2007, 10:51
Posty: 24
Lokalizacja: mazowieckie

Witam i dzięki za odpowiedzi. Cyryl oczywiście przed Tobą chylę czoła gdyż od dawna czytam Twoje posty i podziwiam Twoją wiedzę w dziedzinie transportu. Przyznam, że czasem Twoje wypowiedzi potrafią człowieka zdołować(mam na myśli wpędzić w wątpliwości czy się do tej pracy nadaje), ale nie ukrywam że niektóre napawają optymizmem.

Wracając do tematu, to posiadam tylko tzw. historie egzaminowania wydaną przez WORD, która ma umożliwić mi zapisanie się na kurs kat.E.
Wcześniej ktoś pisał na forum że podwyższając kategorie numer prawa jazdy się nie zmienia więc stąd moje zdziwienie że nie chcą mnie na kursie.


Tytuł:
Post Wysłano: 23 lis 2007, 14:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

to nie jest tak, że Cię nie chcą tylko będąc uczciwym nie mogą Cię przyjąć nie mogąc wystawić Ci świadectwa ukończenia.

to tak ja bym Cię przyjął na kurs cukiernika, maszynopisania lub jakikolwiek inny i skasował pieniądze.
jakie ma znaczenia na jaki chodzisz kurs, jeżeli nie będziesz mógł dostać swiadectwa?

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Tytuł:
Post Wysłano: 23 lis 2007, 17:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lut 2007, 13:41
Posty: 215
GG: 0

Ja miałem ten sam dylemat. Nawet wcześniej poruszłaem ten temat tu na forum. Też miałem nie odbierać prawka C bo jestem w trakcie robienia CE i z kursem był ten sam problem co się przydażył tobie Kolego. NIE MOŻNA ZROBIĆ KURSU NA PRZEWÓZ RZECZY JEŻELI NIE MASZ PLASTIKU Z MIŃ. KAT C Ja jednak zdecydowałem się odebrać prawko i kurs na przewóz rzeczy też już zrobiłem. Gdybyś się też zdecydował to podpowiem ci jedną rzecz. Powiedz żeby w Wydziale Komunikacji skserowali ci orzeczenie lekarski bo do CE też ci będzie potrzebne. Za ksero zapłacisz 5zł a u lekarza 60zł


Tytuł:
Post Wysłano: 23 lis 2007, 20:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lis 2007, 10:51
Posty: 24
Lokalizacja: mazowieckie

Właśnie ze względu na to zaświadczenie i opłatę za plastik postanowiłem nie odbierać. Chyba dam sobie spokój z kursem, zrobię szybko C+E i wtedy na kurs.( znalazłem LOK gdzie kurs trwa jeden weekend tj. piątek, sobota, niedziela za 700pln. Dla przykładu w Płocku 7 dni.


Kolego misiekianiolek widzę że jesteś z tych samych stron co ja, więc mam pytanko, czy na terenie Płocka lub okolic mamy jakieś przyzwoite firmy transportowe, które że tak powiem dają szansę niedoświadczonym kierowcom??? Z góry dzięki za odpowiedz.
Pozdrawiam


Tytuł:
Post Wysłano: 24 lis 2007, 11:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lut 2007, 13:41
Posty: 215
GG: 0

Co do tych przyzwoitych firm transportowych z Płocka to ciężka sprawa. Nie mam zbytnio rozeznania w tym temacie.
Dużą firmą jest TAURUS, BUD-MAT, w Sierpcu LIPIŃSKI. Bardzo dużo jest małych firm, takich co mają po kilka aut, ale szczerze mówiąc to jeszcze się nie zastanawiałem i niedopytywałem jak jest z pracą w tych firmach. Jedynie pozytywne wypowiedzi to słyszłem o oddziale MIRATRANS, ale oni mają kilka autek w Płocku i dostać się tam to jest nierealne.

Co do kursu na przewóz rzeczy to ja robiłem w OSK Osiński tam gdzie robie prawko. Kur trwał pt-sb-pn i kosztuje 620zł. Ale szczerze nie polecam. Niczego tam się nie nauczyłem. Kurs prowadzi właściciel ośrodka szkoleniowego który na temat transportu nie ma zielonego pojęcia.


Tytuł:
Post Wysłano: 24 lis 2007, 21:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lis 2007, 10:51
Posty: 24
Lokalizacja: mazowieckie

Właśnie tego się obawiam, że krótki kurs to tylko dla papierka organizują. Szkoda, bo za 700 stówek to chętnie jakąś wiedzę bym wyniósł. Pewnie w WORD-ach powinno być lepiej.
Niestety obecnie mam 70 km. do Płocka i podobnie do Ciechanowa, trochę jest żeby codziennie przez tydzień jeździć. Ten trzydniowy jest blisko, a więc łatwiej i z czasem i z dojazdem. Tylko szkoda że jakość będzie do bani.

Dzięki za info odnośnie firm, jeszcze też nie zacząłem konkretnych poszukiwań, ale trzeba zacząć się interesować jakie są możliwośći w regionie.


Tytuł:
Post Wysłano: 06 gru 2007, 20:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 kwie 2007, 13:07
Posty: 6
GG: 0
Samochód: Iveco Stralis
Lokalizacja: Radomsko-ERA

Witam kolegów...
Z tego co mówił mi gość u którego robiłem kurs na przewóz rzeczy to można go robić mają np tylko kategorie B, nie wiem czy to prawda ale tak słyszałem.

_________________
boban


Tytuł:
Post Wysłano: 07 gru 2007, 20:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 kwie 2006, 20:12
Posty: 621
GG: 8765643
Lokalizacja: Lublin

Na kurs na przewoz rzeczy musisz miec minimum C. Majac B nie mozesz zrobic tego kursu.

_________________
"... gdy w przyszłości wnuk przy kominku zapyta mnie: Dziadku, a co Ty w życiu robiłeś??? Odpowiem, że to, co najbardziej kochałem - JEŹDZIŁEM ..."


Tytuł:
Post Wysłano: 06 sty 2008, 16:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 maja 2007, 15:21
Posty: 36
Lokalizacja: Bełchatów

Jest ktoś może zorientowany czy trzeba mieć 21 lat żeby zrobić kurs na przewóz rzeczy czy nie ??

_________________
...:::>>>>Jest jedna rzecz dla której warto żyć CIĘŻARÓWKI i nie zmienia się nic:)...:::<<<<


Tytuł:
Post Wysłano: 06 sty 2008, 18:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 kwie 2006, 20:12
Posty: 621
GG: 8765643
Lokalizacja: Lublin

Kolego poczytaj troche w innych tematach bo w ostatnim czasie walkowalismy ten temat pare razy. Odpowiem Ci jednak na przyszlosc poczytaj albo wykorzystaj opcje Szukaj. Nie musisz miec 21 lat.

_________________
"... gdy w przyszłości wnuk przy kominku zapyta mnie: Dziadku, a co Ty w życiu robiłeś??? Odpowiem, że to, co najbardziej kochałem - JEŹDZIŁEM ..."


Tytuł:
Post Wysłano: 06 sty 2008, 21:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 maja 2007, 15:21
Posty: 36
Lokalizacja: Bełchatów

dzięki kolego nie byłem zorientowany ...:)

_________________
...:::>>>>Jest jedna rzecz dla której warto żyć CIĘŻARÓWKI i nie zmienia się nic:)...:::<<<<


Tytuł:
Post Wysłano: 07 sty 2008, 9:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 maja 2007, 19:23
Posty: 53
GG: 0
Lokalizacja: KATOWICE

Kolego arox12 może garść informacji z mojej własnej praktyki co do robienia kursu. Musisz posiadać blankiet prawa jazdy (fizycznie) bo zostaje ono zkserowane na miejscu przy zapisywaniu sie na kurs, jedynie potwierdzenie opłaty możesz donieść w dniu rozpoczęcia kursu. W Katowicach kurs podsatawowy (obojętnie który pierwszy robisz : osób czy rzeczy) kosztuje 800 zł a dokształcajacy 350 zł. Na kursie w zasadzie za duzo się nie nauczysz bo większosci kursantom zależy na tym aby odbębnić obowiazkowe godziny (nie trzeba sie uczyć bo nie ma egzaminu, a wiekszość z kursantów jeździ juz kilka lat po Polsce ale straciły wazność swiadectwa kwalifikacyje wiec trzeba zrobic kurs.) Wykładowcy prowadza schematycznie , chyba że bedziesz zadawał indywidualne pytania. Jeżeli chcesz to na priw mogę Ci przesłać jak wygląda wzór dokumentu ukończenia kursu. Pozdrawiam

_________________
malutkie Ducato Panorama 1,9 TD


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lis 2007, 10:51
Posty: 24
Lokalizacja: mazowieckie

Witam kolegów.
Dziękuję za wszystkie Wasze odpowiedzi, pomogły mi odpowiednio dobrać kolejność kursów i 20.02 zdaję C+E. Jednak dzisiaj wróciłem na stronę, gdzie zakładając ten temat zgłosiłem chęć uczestnictwa w Kursie na przewóz rzeczy. Właśnie tam powiedzieli mi że bez prawka jest to niemożliwe.
Jedna na dzień dzisiejszy treść ich ogłoszenia uległa zmianie, oto ono:

"Kurs kierowców przewoźących rzeczy i osóby dotyczy kierowców zarówno w zakresie podstawowym jak i uzupełniającym wykonujących transport drogowy i przeworzących osoby,,D".W kursie moźe uczestniczyć równieź osoba, która jest w trakcie kursu kat.C" lub ,,CE",D"

Kurs przewóz rzeczy - 700 zł,uzupełniający - 300 zł,Kurs rzeczy ,,C"+osoby ,,D" - 1050 zł. Kurs uzupełniający rzeczy + osoby - 450 zł." źródło LOK Mława



I nagle okazuje się że się da w trakcie kursu. O ile znam życie było sporo zapytań i postanowili dorobić trochę kaski. Ciekawe tylko co wpiszą takiemu na papierze. :wink:
Dodam jeszcze że kurs zaczął się dzisiaj tj. 11.01 o 16 .

Pozdrawiam


Post Wysłano: 13 sty 2008, 12:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 kwie 2007, 13:08
Posty: 7
GG: 0

Witam. Mam kat. C chcę się wybrać na kurs na przewóz rzeczy, ale w przyszłości myślę zrobić kat E. Znajomy który chodzi na kurs na przewóz osób mówi żebym wstrzymał się z kursem na przewóz rzeczy do czasu zrobienia kat E, bo jak teraz zrobię kurs na rzeczy a potem kat E to będę musiał robić od nowa kurs na rzeczy bo dojdzie mi E. Jak to jest naprawdę? Bo byłoby chore gdyby to była prawda.


Post Wysłano: 13 sty 2008, 13:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 maja 2007, 19:23
Posty: 53
GG: 0
Lokalizacja: KATOWICE

Nie słuchaj tego "znajomego" ( ?! ). Jeżeli zrobisz kurs przewozu rzeczy teraz, to jest on ważny równiez na przyszłą kategorie "E". Zresztą jak masz jakieś watpliwości i tak życzliwych znajomych ( kurs od nowego roku tj.2009,od wrzesnia lub października ma wzrosnąc czasowo i finansowo, od września tego roku wzrasta kurs na przewóz osób) to zadzwoń do pierwszego lepszego WORD-u i tam dostaniesz właściwą odpowiedź.

_________________
malutkie Ducato Panorama 1,9 TD


Ostatnio zmieniony 18 sty 2008, 9:01 przez SZWARC, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 13 sty 2008, 13:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 kwie 2007, 13:08
Posty: 7
GG: 0

Dzięki kolego, tak myślałem że to nie może być prawda. Wziąłem się za ten kurs właśnie ze względu na zmiany od września.


Post Wysłano: 13 sty 2008, 13:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 maja 2007, 19:23
Posty: 53
GG: 0
Lokalizacja: KATOWICE

Postaram Ci sie zaraz wklejic skany z dokumentow które dostałem na kursie, oto one :
Obrazek Obrazek

_________________
malutkie Ducato Panorama 1,9 TD


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: